Bendri vs VPS priegloba – koks skirtumas?

„WordPress“ pasiūlymai


Tinkamo šeimininko pasirinkimas nėra lengva užduotis. Jaučiamas pasimetimas, sumišimas ir šiek tiek pasimetimas yra visiškai normali reakcija, kai susiduriama su pasirinkimu dėl tinkamo lygio paslaugų. Net ir turint didelę patirtį gali būti sunku pasirinkti iš daugybės pasirinkimo galimybių.

Šiame straipsnyje apžvelgsime bendrojo prieglobos (natūralus pradinis taškas mažoms svetainėms) ir VPS (virtualiojo privataus serverio) prieglobą – tada pateiksime keletą rekomendacijų dėl kiekvieno tipo paslaugų..

Iš esmės virtualūs privatūs serveriai yra reikšmingas žingsnis nuo bendro pasidalijamojo prieglobos planų – jų išlaidos svyruoja nuo 5 USD / mėn. Už žemiausią kainą iki 20–55 USD už padorią vidutinės klasės VPS paslaugą. Ar papildomos išlaidos pagrįstos? Pažiūrėkime…

Bendras priegloba

Bendri priegloba yra būdas prieglobos įmonėms pritraukti daug vartotojų į tą patį serverį. Serveris yra ne kas kita, kaip kompiuteris su procesoriumi, atmintimi ir kietuoju disku – kaip ir jūsų namų kompiuteris. Jei jūs kada nors augote namų ūkyje su vienu kompiuteriu, kurį naudoja visa šeima, tada tikriausiai jau esate susipažinęs su kai kuriomis bendrojo prieglobos pusėmis ir pranašumais..

Kita vertus, mokestis vienam vartotojui yra mažas. Jei nusipirkote kompiuterį visiems šeimos nariams, tai greičiausiai kainuotų apie 300 USD asmeniui. Tačiau jei jūs visi naudojatės vienu kompiuteriu, išlaidos vienam asmeniui gali būti, tarkime, šeši iš jūsų, net 50 USD / asm..

Kalbant apie neigiamą pusę, kiekvieno iš jūsų turimi ištekliai bus riboti, o jus gali paveikti kitų veiksmai. Pvz., Jei jūsų brolis atsisiunčia dešimt žaidimų, jis gali sunaudoti iki 80% kietojo disko. Dar daugiau, jei viename iš jo atsisiuntimų yra virusas, jis gali neleisti visiems kitiems šeimos nariams naudotis kompiuteriu..

Bendras priegloba labai panaši į šeimos kompiuterio turėjimą. Jūsų naudojamas serveris gali būti gana galingas, tačiau prieglobos įmonės paprastai pasitelks šimtus (kartais tūkstančius) vartotojų. Taip jie išlaiko išlaidas iki USD 4–8 USD / mėn. Lygio. Galingas dedikuotas serveris – kur jūs tik naudojatės serveriu – paprastai kainuoja apie 350 USD / mėn. Jei įmonė naudoja tą pačią aparatinę įrangą, tačiau joje dirba 300 žmonių, jie gauna daugiau nei 1200 USD / mėn. – nėra blogas pasiūlymas (jiems)!

Aišku, nereikėtų iš tikrųjų tikėtis daug ką už tokią mažą kainą. Jei tame pačiame serveryje, kuriame naudojatės, yra svetainė su atminties nutekėjimu, tai turėsite įtakos. Jei svetainė naudoja daugiau kaip 80% atminties, visose kitose svetainėse (kurių gali būti tūkstančiai) gali pasiekti tik likusius 20 proc. Be to, kenkėjiškos atakos prieš vieną serverio svetainę gali išplisti problemas visoje vartotojų bazėje. Tai dažnai vadinama „blogo kaimyno“ efektu. Blogiausia yra tai, kad jis yra visiškai nenuspėjamas, todėl beveik neįmanoma planuoti.

VPS talpinimas

Palyginti su bendrojo prieglobos paslauga, VPS (Virtualus privatus serveris) yra techniškai pranašesnis sprendimas beveik visais būdais. Techniškai VPS serveriai iš tikrųjų vis dar yra „bendro naudojimo“ aplinka (tiek, kiek tame pačiame fiziniame kompiuteryje vis dar veiks daugiau nei vienas vartotojas), tačiau technologija, naudojama ištekliams priskirti ir vartotojams atskirti, yra daug sudėtingesnė..

Pagrindinis skirtumas yra tas, kaip ištekliai yra paskirstomi. Daug mažiau vartotojų naudoja tą pačią aparatinę įrangą ir kiekvienas turi savo „privačią“ aplinką, todėl atrodo, kad kiekvienas turi savo serverį..

Naudojant bendrus pagrindinius kompiuterius, tai iš esmės yra „visiems nemokama“ tipo paslauga: kas griebia išteklius, pirmiausia jomis naudojasi. Jei serveris turi 16 GB atminties, tada viena svetainė (iš tūkstančių) gali baigtis beveik visos jos naudojimu. VPS serveriuose suma yra padalinta iš anksto. Pvz., Žemesnės klasės VPS planai gali skirti 2 GB kiekvienam vartotojui; kiekvienas iš šių vartotojų galės sunaudoti tiek, kiek jiems reikia 2 GB, tačiau nė vienas negalės peržengti savo individualios 2 GB išmokos.

Paskirstę išteklius vienam vartotojui, aplinka tampa daug stabilesnė ir labiau nuspėjama. Ar vis dar gali pritrūkti atminties? Jei turite blogai užkoduotą svetainę arba naudojatės virusine liga ir per naktį sulaukiate dešimtys tūkstančių lankytojų, įsitikinkite. Tačiau VPS planai beveik visada leidžia jums gauti papildomos atminties, kai jums to reikia (visa tai, žinoma, už papildomą mokestį). Pasirinkimas reiškia, kad jums nepadarys neigiamos įtakos tai, ką daro kiti serverio vartotojai / svetainės.

Kitas to pranašumas – geresnis saugumas kiekvienam. Yra scenarijų atvejų, kurie gali apeiti hipervizorių – procesą, kuris sukuria virtualiuosius serverius, tačiau jie yra nepaprastai reti.

Ar turėčiau pereiti prie VPS?

Atsakymas paprastas: Taip. Beveik neabejotinai turėtumėte apsvarstyti galimybę atsisakyti bendro naudojimo, jei vykdote rimtą internetinį verslą – nors, atsižvelgiant į jūsų naudojamos interneto tipą, VPS gali būti ne vienintelis pasirinkimas, kurį verta apsvarstyti: tačiau mes pateksime į tai šiek tiek vėliau. Galiu galvoti tik apie dvi svarbias priežastis, kodėl naudojant bendrą kompiuterį gali būti geresnis pasirinkimas nei naudojant VPS: viena priežastis yra finansiniai sumetimai, kita yra ta, kad jūs turite daugybę mažo srauto svetainių, kurias norėtumėte naudoti mėgsta gyventi, bet dar neturi jokios reikšmingos reikšmės.

Jei ką tik įkūrėte įmonę, o lėšų trūksta, galbūt norėsite pasirinkti 5 USD / mėn. Variantą, o ne 20 USD / mėn. (Minimalų) variantą. Neužmirškite, kad jūsų svetainė gali būti jūsų pinigų uždirbimo pagrindas. Jei taip, tai gali būti geresnis pasirinkimas išleisti daugiau savo svetainėje ir atidėti tokius dalykus kaip firminių kanceliarinių prekių įsigijimas ir (arba) organizuotų pietų organizavimas.

Kita gera priežastis naudoti pasidalijamąjį prieglobą yra tada, kai turite keletą mažai srauto turinčių svetainių, kurias norite tęsti, tačiau nenorite „teršti“ VPS paskyros su jomis. Paprastai šioms svetainėms nereikia jokios reikšmingos galios ir nedidelės prastovos čia nebus didelė problema.

Visais kitais atvejais manau, kad VPS paskyra yra gera idėja, ir patarčiau bet kuriam rimtam verslui kuo greičiau pereiti prie jos. Galbūt aktualesnės problemos yra tai, kiek išleisti VPS ir kokios yra pasirinktys, kai nusprendėte pereiti.

Jums gali kilti vienas klausimas: „O kaip su pralaidumu ir saugykla? Mano bendras kompiuteris leidžia neribotą pralaidumą ir saugojimą, tuo tarpu VPS paskyros paprastai nustato gana didelius apribojimus. “

Griežtai tariant, tai yra tiesa, tačiau beveik niekada nemanysite, kad saugykla gali būti labai ribota, nebent turite labai didelę svetainę (paprastai, pvz., Didžiulį kiekį jūsų pačių įkeltų, o ne tiesiog perduodamų vaizdo įrašų turinio). Mažesnės klasės VPS paskyrų saugojimo vieta yra apie 40 GB, tai yra DAUG vietos.

Tačiau atminkite, kad kiekviena priimančioji, kuri nieko neriboja, taip pat turi sąžiningo naudojimo politiką. Tai reiškia, kad negalite jo naudoti kaip visų savo daiktų saugyklos. Pvz., Negalite gauti pigios „Bluehost“ sąskaitos ir ten laikyti 50 GB nukopijuotų DVD diskų; jie bus atšaukite savo sąskaitą, kai tik jie sužinos.

Maždaug tas pats pasakytina ir apie pralaidumą. Žemos kokybės VPS paprastai siūlo apie 1 TB duomenų; pažiūrėkime, kiek tai yra. Vidutinis svetainės dydis 2014 m. Birželio mėn. Buvo šiek tiek daugiau nei 1600 kb. Padaliję leistiną pralaidumą iš šio skaičiaus, gauname apytikslį 1 TB leidžiamą mėnesinių apsilankymų skaičių, kuris yra 625 000.

Jei turite tiek daug lankytojų bendrame pagrindiniame kompiuteryje, beveik neabejotinai naudositės būdas daugiau išteklių, nei turėtumėte, ir jūsų svetainė visą laiką bus beveik nenaudojama. Tiesą sakant, jei per mėnesį apsilankote beveik 500 000 lankytojų, turbūt bet kokiu atveju turėtumėte ieškoti daug aukštesnės klasės hostingo sprendimų – ir turėdami srautą, pvz., Ateinantį į jūsų svetainę, greičiausiai turėsite daugiau nei pakankamai pinigų tai padaryti.!

Skirtingi VPS tipai

VPS sąskaitos yra diferencijuojamos pagal paskirstytų išteklių kiekį.

Mažiausios kainos planai (paprastai apie 20 USD / mėn.) Paprastai suteikia 1 branduolį ir maždaug 1 GB atminties, 20 GB atminties ir 500 GB pralaidumo – tuo tarpu didesnės kainos planai suteikia daugiau kaip 8 branduolius, 10 GB atminties, 150 GB atminties ir 1,5 TB pralaidumo. Tokia sąranka paprastai grąžins jums viską, nuo maždaug 150 USD / mėn. Ir daugiau.

Mano patirtis rodo, kad jei iki šiol buvote atsitraukę nuo bendro kompiuterio, 20 USD / mėn. VPS serveris tikriausiai atitiks jūsų svetainę / poreikius. Be to, jei reikia, dauguma VPS pagrindinių kompiuterių leis jums pastebėti akimirką – tiesiog sumokėkite jiems šiek tiek daugiau ir jie atitinkamai paskirs jūsų svetainei daugiau išteklių.

Kas dar yra ten?

Be VPS, kitas labai perspektyvus sprendimas – jei turite „WordPress“ palaikomą svetainę – pasirinkti „valdomas „WordPress“ priegloba“. Valdomoji „WordPress“ priegloba gali būti vykdoma (techniškai kalbant) arba bendrinamus ar VPS serverius, tačiau kadangi tokios paslaugos yra pritaikytos naudoti tik „WordPress“, jos turi nemažai reikšmingų pranašumų, iš kurių vienas yra greitis!

Jei norėtumėte pasirinkti svetainės, kurioje veikia tik „WordPress“, prieglobos sprendimą, būtinai pažvelkite į ankstesnį mūsų straipsnį, pavadintą „Bendri vs valdomi„ WordPress “priegloba“, kuriame nagrinėjama tam tikra tema.

Rekomenduojami VPS kompiuteriai

Šiais laikais dauguma hostingo kompanijų siūlo VPS variantą. Žemiau suapvalinau keletą geriausių variantų, pateikdamas keletą žodžių apie tai, kodėl juos verta apsvarstyti.

„SiteGround“

„SiteGround“ yra didelė, gerai žinoma prieglobos pasaulyje įmonė. Man ypač patinka jų palaikymas; Aš su jais turėjau keletą puikių potyrių. Jie taip pat yra geriausiai įvertinti VPS priegloba socialinėje žiniasklaidoje. Tai nebūtinai daro juos neperšaunamus, tačiau tai tikrai gera pradžia.

Skystas internetas

„Liquid Web“ yra dar vienas gerai įvertintas kompiuteris, siūlantis daugybę paslaugų. Aš asmeniškai naudojuosi jų paslaugomis svetainėje, kurios peržiūra yra 200 000 per mėnesį. Jis priglobtas pagal žemiausią VPS planą – 50 USD / mėn. Ir veikia be kliūčių. Tai tik parodo, kad lankytojų skaičius nebūtinai turi paversti šimtus dolerių vertės priegloba per mėnesį.

Linodas

„Linode“ nėra šeimininkas, kuriuo pats naudojauosi, tačiau aš nuolat girdžiu apie juos gerų dalykų. Įdomu tai, kad jie įkainoja valandą – būtent taip didelės įmonės apskaičiuoja tokio tipo išlaidas. Kainos taip pat nurodomos per mėnesį; pigiausias jų planas grąžins jums tik 10 USD per mėnesį ir vis dar yra didžiulis šuolis į priekį, palyginti su pasidalijamuoju priegloba.

Rekomenduojami bendri kompiuteriai

Kaip jau minėta, manau, kad perėjimas prie VPS paslaugos yra puikus žingsnis bet kuriai rimtai įmonei, tačiau kas nutiktų, jei turite daugybę mažai srauto turinčių svetainių arba jums reikia šiek tiek daugiau laiko surinkti tuos visus svarbius lėšos? Tokiu atveju rekomenduočiau pažvelgti į „SiteGround“ (jau minėtą aukščiau esančiame skyrelyje „Garsūs VPS kompiuteriai“), kuris siūlo aukštos kokybės bendrojo hostingo paslaugas daugiau nei prieinamos kainos ir nesunkiai galės atnaujinti jus. į VPS, kai to reikia.

„SiteGround“ siūlo mėnesio bendrojo prieglobos planus už šiek tiek mažiau nei 5 USD, tačiau pasirinkite bet kurią iš gerai peržiūrėtų didelių bendro prieglobos kompanijų, kurią čia rasite daugiau, ir jūs tikrai negalite suklysti; blogų kaimynų ir panašūs dalykai kartais gali jus persekioti, tačiau kompanija, turinti galingus serverius ir geras klientų aptarnavimo paslaugas, gali – ir padės – šią riziką žymiai sumažinti..

Išvada

Visais techniniais būdais VPS yra geriau nei bendras hostingas. Jei negalite sau leisti 20 USD / mėn. Už gerą VPS serverį, aš netgi rekomenduočiau eiti su pigiai kainuojančia 5 USD / mėn. VPS iš „Vultr“, užuot apsistojęs pas bendrą kompiuterį, kai jūsų svetainė pradės naudoti bendro naudojimo hostingą – susiję sunkumai. Bendrai naudojamą aplinką jūs beveik negalite valdyti, o tai gali būti labai nelinksma.

Tinkama bendrojo VPS alternatyva – jei naudojate „WordPress“ – valdoma „WordPress“ priegloba skaitykite daugiau. Paprastai jos yra šiek tiek brangesnės nei siūlomos bazinės VPS paslaugos, tačiau gali suteikti tikrai didelį greitį ir patikimumą.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me