SiteGround vs WP Engine – Který nabízí nejlepší hosting WordPress?

Nabídky WordPress


Pokud hledáte hosting pro svůj web WordPress, dvě jména, se kterými se brzy setkáte, jsou WP Engine a SiteGround. Obě společnosti nabízejí hostingové služby zaměřené na WordPress – ale to je nejlepší?

V dnešním srovnání prozkoumáme nabízené funkce, co získáte za své peníze a která služba poskytuje nejrychlejší časy načítání.

Od spuštění v roce 2010 se společnost WP Engine stala jedním z hlavních hráčů v prémiovém hostingovém prostoru WordPress a získala si reputaci specialisty v této oblasti. SiteGround nabízí univerzální hostingové balíčky od svého uvedení v roce 2004, později přidal spravovaný hosting WordPress do své sestavy..

Co je tedy lepší pro WordPress? Začněme…

Srovnání hostitelských plánů

WP Engine nabízí tři hlavní plány sdíleného hostování WordPress s dvěma dalšími možnostmi vyššího výkonu. SiteGround má také tři hlavní sdílené hostingové plány, stejně jako vyšší možnosti dedikovaných serverů a podnikový hosting.

Pro toto srovnání se zaměříme na GoGeek špičkový sdílený hostingový plán od SiteGround a sdílený hosting vstupní úrovně na osobní úrovni od WP Engine. Tyto dva plány mají podobné ceny, ačkoli (jak uvidíme v sekci cen tohoto srovnání), první z nich v současné době nabízí významné úspory pro ty, kteří platí ročně.

Plány WP Engine Personal a SiteGround GoGeek jsou pro uživatele WordPress dobrou volbou, protože servery jsou optimalizovány pro software WordPress a také přicházejí s předinstalovaným WordPress pro snadné spuštění webových stránek.

Podrobnosti plánu: SiteGround GoGeek vs WP Engine Personal

Hlavní podrobnosti osobních plánů SiteGround GoGeek a WP Engine jsou následující:

 • Počet povolených instalací WordPress – WP Engine: one; SiteGround: neomezené weby.
 • Podporovaní návštěvníci za měsíc – WP Engine: 25 000 (maximum); SiteGround: 100 000 (doporučeno).
 • Webový prostor – WP Engine: 10 GB; SiteGround: 30 GB.
 • Přenos dat – motor WP: bez měření; SiteGround: bez měření.

Podrobněji se podíváme na stanovení cen v následující části, hlavní rozdíly jsou v tom, že server SiteGround vám umožní hostit neomezený počet webů na vašem účtu GoGeek, zatímco osobní plán WP Engine Personal je omezen pouze na jeden živý web (plus pracovní místo).

Kromě toho služba WP Engine pokrývá určitý počet návštěvníků vašeho webu, zatímco server SiteGround ne, pouze uvádí počet návštěvníků, pro které je plán vhodný.

Co se stane, když překročíte svůj limit?

Pokud tento limit překonáte pomocí služby WP Engine, můžete očekávat, že budete platit poplatky za přetížení, místo aby byl přístup na váš web omezen. Ačkoli s plánem SiteGround GoGeek neexistují žádné limity využití, pokud to vypadá, že váš web může trpět problémy s výkonem v důsledku zvýšeného počtu návštěvníků nebo aktivity, tým podpory vás kontaktuje a prodiskutuje vaše možnosti.

Možnosti tvorby cen za osobní plán GoGeek a WP Engine

Než se dostaneme k podrobnostem o každé službě, zde jsou informace o cenách v plánech GoGeek SiteGround a WP Engine Personal:

 • Osobní plán WP Engine: 29 $ měsíčně (dva měsíce zdarma, pokud se platí ročně).
 • SiteGround GoGeek: 29,95 $ měsíčně (sníženo na ekvivalent 11,95 $ měsíčně, pokud je zaplaceno ročně).

Možnosti cen motoru WP

Podrobnosti o použití a informace o cenách sdílených plánů hostování WP Engine.

Osobní plán 29 $ za měsíc od WP Engine je plán na základní úrovni, zatímco GoGeek je nejvyšší sdílený hostingový plán od společnosti SiteGround.

Možnosti tvorby cen na webu

Podrobnosti o použití a informace o cenách pro sdílené hostingové plány SiteGround.

Pokud jde o záruky vrácení peněz, SiteGround vám dá 30 dní, zatímco WP Engine vám dá 60 dní na to, abyste požádali o plnou náhradu.

Hlavní funkce webhostingu

Nyní jsme pokryli ceny a klíčové podrobnosti plánů, pojďme prozkoumat, jaký druh služeb SiteGround a WP Engine nabízejí.

Zálohování webových stránek

Ačkoli tam jsou některé vynikající pluginy WordPress pro zálohování (jako je VaultPress, nechat web hostitele starat se o zálohování stránek vám může poskytnout klid).

Plány SiteGround GoGeek a WP Engine Personal zahrnují automatické denní zálohy vašeho webu a také možnost vytvářet manuální zálohy sami. Zákazníci mohou obnovit zálohy prostřednictvím ovládacího panelu hostujícího účtu nebo požádat podpůrný personál o obnovení.

Podpůrné kanály

Jediným způsobem, jak kontaktovat tým podpory WP Engine pro ty, kteří mají osobní osobní plán, je prostřednictvím živého chatovacího kanálu 24/7. Všechny hostovací plány WP Engine nabízejí kromě osobního plánu nepřetržitou telefonickou podporu, zatímco podpora vstupenek je vyhrazena pro nejvyšší úroveň podnikového plánu..

Možnosti podpory SiteGround

Zákazníci SiteGround v plánu GoGeek získají přístup k nepřetržité telefonické podpoře, live chatu a podpoře vstupenek.

Zákazníci SiteGround GoGeek mohou kontaktovat helpdesk 24/7 prostřednictvím telefonu, živého chatu a systému prodeje vstupenek. Žádosti o podporu od zákazníků GoGeek (a nižšího plánu GrowBig) dostávají prioritní status před požadavky zákazníků v plánu StartUp vstupní úrovně.

Prezentace webových stránek

Vytvoření pracovní verze vašeho webu vám poskytne bezpečný prostor pro provádění testovacích a vývojových prací před provedením změn na vašem živém webu.

Plány WP Engine Personal a SiteGround GoGeek vám umožňují vytvořit kopii vašeho webu v chráněném pracovním prostředí. Vytvoření pracovní plochy pomocí nástroje WP Engine je neuvěřitelně jednoduché a ovládací prvky jsou umístěny uvnitř administrátorské oblasti WordPress. S SiteGround je proces téměř stejně snadný, ale probíhá prostřednictvím vašeho externího ovládacího panelu cPanel (více o tom později).

Migrace webových stránek WordPress

Pokud již máte web WordPress, není jeho přesun do WP Engine nebo SiteGround problém. SiteGround nabízí novou bezplatnou migraci stránek pro nové zákazníky bez očekávaných prostojů a doby obratu několika hodin.

Ovládací prvky migrace motoru WP

Doplněk WP Engine Automated Migration pomůže přesunout váš web WordPress do hostitelské služby WP Engine.

WP Engine má bezplatný plugin, který usnadní migraci webu WordPress z jiného hostitele na jeho servery. Pokud během migrace narazíte na nějaké problémy, můžete kontaktovat podporu.

Datová centra

WP Engine i SiteGround vám nabízejí možnosti, pokud jde o místo, kde je váš web hostován.

WP Engine má datová centra ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii, Belgii, Irsku, Tchaj-wanu a Tokiu. Vaše možnosti se však liší v závislosti na zvoleném plánu. Osobní plán se vztahuje pouze na Spojené státy, Spojené království, Belgii a Tchaj-wan.

Při vytváření hostovacího účtu GoGeek si můžete vybrat z datových center SiteGround ve Spojených státech, Velké Británii, Nizozemsku, Singapuru a Itálii..

Časy načítání WP Engine vs SiteGround

Vylepšená doba načítání je jedním z hlavních důvodů pro výběr spravovaného hostitele WordPress před obecným sdíleným hostingem. Výhody rychlejších webových stránek mohou často odůvodnit dodatečné náklady. Který webový hostitel je však rychlejší: WP Engine nebo SiteGround?

Ukázka Avada Theme

Pro rychlostní testy bylo použito víceúčelové téma Avada a jedna z jeho demonstračních stránek nabitých funkcemi.

Pro náš test doby načítání SiteGround vs WP Engine jsme nainstalovali nejprodávanější téma Avada a importovali jsme jedno z jeho ukázek do předinstalované verze konfigurace WordPress poskytované každým hostitelem. Stránka z dema Avada Agency byla sledována na obou webech v Pingdomu sedm dní. Zde jsou výsledky:

Porovnání dob načítání WP Engine vs SiteGround

Rychlost stránky WP Engine vs SiteGround vyplývá ze sedmi dnů testování s Pingdomem.

Jak vidíte, naše výsledky testů ukazují znatelný rozdíl v rychlosti stránky, protože WP Engine přináší rychlejší doby načítání:

 • SiteGround: 1,91 sekund
 • WP Engine: 627 milisekund

Při shromažďování údajů jsme kontaktovali technickou podporu SiteGround, abychom zjistili, zda nemají nějaké rady ohledně urychlení testovacího webu. Na základě jejich rady a online dokumentace byla povolena komprese gZIP a ukládání do mezipaměti prohlížeče. Ukládání do mezipaměti bylo povoleno pro weby WP Engine a SiteGround – stejně jako všechny ostatní techniky zvyšující výkon, které tvořily jejich služby (více o těch později). Pro obě služby bylo vybráno testovací místo Pingdom nejblíže datovému centru, kde byl web hostován.

Toto jsou výsledky zaznamenané společností Pingdom během sedmi dnů testování webových stránek WordPress hostovaných společností WP Engine:

Výsledky Pingdom pro web WP Engine

Časy načítání stránky, které byly zaznamenány pro web WordPress hostovaný společností WP Engine.

A to jsou výsledky zaznamenané Pingdomem během sedmi dnů testování na webu WordPress hostovaném serverem SiteGround:

Výsledky rychlosti stránky Pingdom pro SiteGround

Časy načítání stránky, které byly zaznamenány pro web WordPress hostovaný serverem SiteGround.

Pro testování byl použit demonstrační obsah z víceúčelového motivu nabitého funkcemi, takže je možné dosáhnout lepších výsledků použitím lehčího motivu s optimalizovaným obsahem pro lepší výkon nebo experimentováním s jinými způsoby, jak zrychlit WordPress.

Provozní doba systému SiteGround a WP

Během testování SiteGround a WP Engine jsme monitorovali provozuschopnost a Pingdom během 11 dnů testování zaznamenal následující úrovně:

 • Provozní doba motoru WP: 100%
 • Provozní doba webu: 100%

Takže s oběma službami, které mají dobré skóre dostupnosti, přejdeme přesnější body hostingových plánů SiteGround a WP Engine WordPress, které vám pomohou rozhodnout, který z nich je pro vás nejlepší.

Další podrobnosti o osobním plánu GoGeek a WP Engine SiteGround

Online správce souborů SiteGround

S SiteGround můžete přistupovat k webovému serveru a jeho souborům prostřednictvím online správce souborů.

 • Ukládání do mezipaměti webových stránek: WP Engine má vlastní systém ukládání do mezipaměti s názvem EverCache, zatímco SiteGround má vlastní technologii SuperCacher.
 • Služba sítě pro doručování obsahu (CDN): SiteGround zahrnuje bezplatný přístup k CloudFlare CDN, zatímco WP Engine nabízí přístup k CDN za dalších 19,95 $ měsíčně.
 • PHP: SiteGround nabízí výběr verzí včetně 5.3 a 7.1, zatímco u WP Engine si můžete vybrat mezi PHP 5.6 a 7.1. WP Engine také nabízí bezplatný plugin pro kontrolu kompatibility.
 • HTTP / 2.0: WP Engine i SiteGround používají HTTP / 2.0.
 • SSL: WP Engine i SiteGround nabízejí zdarma Pojďme šifrovat certifikáty SSL a podporujeme další možnosti.
 • SFTP: WP Engine i SiteGround nabízejí SFTP přístup ke všem plánům.
 • Správce souborů serveru: SiteGround nabízí přístup k webovým serverům prostřednictvím online správce souborů, zatímco WP Engine ne.
 • Přístup k databázi: SiteGround i WP Engine nabízejí přístup přes phpMyAdmin.
 • E-mailová služba: SiteGround nabízí úplnou e-mailovou službu, zatímco WP Engine nenabízí e-mailové služby.
 • Správa webových stránek WordPress: obě služby udržují váš webový software WordPress aktuální.
 • Omezení pluginů: SiteGround umožňuje všechny pluginy WordPress, zatímco WP Engine obsahuje seznam nepovolených pluginů.
 • Bezpečnostní opatření: SiteGround i WP Engine provádějí na vašem webu kontrolu malware a skenování DDoS, přičemž WP Engine také omezuje pokusy o přihlášení a další.
 • Služby čištění po hacknutí: SiteGround nenabízí žádné služby čištění hackerů nebo infekcí, zatímco služba WP Engine poskytne pomoc při opravě vašeho webu, pokud je napaden jeho hostováním.

Nyní, když dobře rozumíte hlavním podobnostem a rozdílům WP Engine a SiteGround, prozkoumejme uživatelské prostředí každého webového hostitele.

Rychlý pohled na řídicí panely WP Engine a SiteGround

Díky nástrojům WP Engine a SiteGround probíhá správa účtů a webových stránek prostřednictvím jejich online dashboardů.

Uvnitř zákaznické desky motoru WP Engine

Ovládací panel účtu WP Engine.

Vlastní řídicí panel WP Engine umožňuje snadno zjistit, kolik úložného prostoru používáte a kolik návštěvníků vašeho webu bylo zaznamenáno. Tyto dvě čísla mohou ovlivnit způsob fakturace, takže je dobré je zkontrolovat hned na první pohled. Můžete si také prohlédnout, jak velkou šířku pásma váš web spotřebuje.

Spravujte zálohy webových stránek pomocí WP Engine

Zálohy lze vytvořit, stáhnout a obnovit z ovládacího panelu WP Engine.

Jak již bylo zmíněno, u WP Engine bude váš web automaticky zálohován v pravidelném plánu a před instalací aktualizací softwaru WordPress. Zálohu však můžete také kdykoli vytvořit ručně pomocí řídicího panelu účtu WP Engine. Vzhledem k tomu, že je vhodné zálohovat web vždy, když provedete změny, je hezké vidět, že vytvoření zálohy pomocí nástroje WP Engine vyžaduje pouze kliknutí. Obnova zálohy je stejně jednoduchá.

Vytvořte pracovní místo pomocí WP Engine

Vytvořte pracovní verzi svého webu prostřednictvím sekce WP Engine na hlavním panelu WordPress.

Webové stránky hostované nástrojem WP Engine mají také volitelnou další sadu ovládacích prvků ve svých dashboardech WordPress. Prostřednictvím těchto ovládacích prvků můžete najít nastavení mezipaměti, možnost vytvořit pracovní prostředí pro váš web a odkazy na řídicí panel účtu na webu WP Engine a na portálu podpory..

Nástroje pro výkon stránky motoru WP

WP Engine vám dává možnost otestovat výkon konkrétních stránek na vašem webu.

V oblasti účtu na webu WP Engine je nástroj pro testování výkonu na úrovni stránky. Zadáním adresy URL stránky na vašem webu můžete vytvořit přehled, v němž bude uvedena výkonnost dané stránky, spolu s doporučeními pro vylepšení..

Jak kontaktovat podporu motoru WP

Zaměstnanci podpory WP Engine mohou být kontaktováni prostřednictvím funkce živého chatu na palubní desce.

Mezi další funkce vlastního ovládacího panelu webové stránky WP Engine patří:

 • možnost kontaktovat tým podpory prostřednictvím služby live chatu
 • možnost vytvářet a spravovat další instalace WordPress (v závislosti na vašem plánu)
 • schopnost přístupu k chybám a přístupovým protokolům
 • možnost udělit ostatním přístup k vašemu ovládacímu panelu s konkrétní rolí uživatele
 • schopnost vytvářet a spravovat uživatelské účty SFTP
 • schopnost spravovat fakturační údaje pro váš účet.

Přístrojová deska WP Engine je dobře navržená a snadno se používá. Všechny náležitosti jsou pokryty bez zvláštností, které by mohly rozptýlit nebo zmást.

Ovládací panel SiteGround cPanel

Některé z nástrojů a ovládacích prvků dostupných prostřednictvím cGanelu SiteGround.

Na rozdíl od WP Engine a vlastního ovládacího panelu používá SiteGround pro svůj přístrojový panel oblíbený software cPanel. SiteGround a cPanel vám poskytují velkou kontrolu nad vaším webhostingovým účtem, ale to může být také trochu ohromující. Zatímco WP Engine je zaměřen na hostování webových stránek WordPress, služba SiteGround je rozmanitější, což se odráží na ovládacím panelu.

Více z cGanelu SiteGround

SiteGround vám dává větší svobodu a větší přístup ke konfiguraci vašeho účtu, ale to může být pro některé uživatele matoucí.

Přestože máte dostatečnou kontrolu nad zálohováním webových stránek pomocí funkce SiteGround, uživatelské rozhraní pro jejich správu není stejně úhledné jako u nástroje WP Engine..

Spravujte zálohy webových stránek SiteGround

Zálohy webových stránek jsou vytvářeny automaticky pomocí programu SiteGround, ale můžete je také vytvořit a obnovit sami pomocí ovládacího panelu.

Stejně jako WP Engine, SiteGround přidává ovládací panel do dashboardu WordPress webů, které hostuje prostřednictvím pluginu SG Optimizer. Prostřednictvím sekce SG Optimizer na hlavním panelu WordPress můžete povolit ukládání do mezipaměti, vynutit HTTPS a změnit verzi PHP.

Doplněk SiteGround SuperCacher

Nástroj SiteGround SuperCacher lze nakonfigurovat z ovládacího panelu WordPress.

Mezi další funkce ovládacího panelu SiteGround patří:

 • možnost otevřít podpůrné vstupenky, získat přístup k kanálu podpory pro live chat nebo najít telefonní číslo nápovědy
 • schopnost spravovat další domény a subdomény
 • schopnost vytvářet a obnovovat zálohy
 • schopnost instalovat WordPress a další software a skripty
 • schopnost přístupu k chybám a přístupovým protokolům
 • možnost přístupu k webmailu a nastavení více e-mailových účtů
 • možnost poskytnout ostatním přístup k vašemu ovládacímu panelu
 • schopnost vytvářet a spravovat uživatelské účty SFTP
 • schopnost spravovat fakturační údaje pro váš účet.

Ačkoli můžete pomocí ovládacího panelu SiteGround udělat mnohem více, například spravovat více webů, nainstalovat další software (jako je Joomla) do svého webového prostoru pomocí Softaculous nebo získat přístup k souborům na serveru, rozhraní není tak uživatelsky přívětivé a intuitivní jako řídicí panel WP Engine.

Závěrečné myšlenky

Osobní plán WP Engine byl v našich testech schopen poskytnout rychlejší doby načítání ve srovnání s plánem SiteGround GoGeek.

Pokud však využijete svou aktuální roční platební slevu, plán SiteGround GoGeek je mnohem levnější než jeho soupeř.

Mezi další body, které je třeba zvážit, patří skutečnost, že plán SiteGround GoGeek vám umožní hostit více webů v různých doménách, zatímco osobní plán WP Engine Personal podporuje pouze jeden web WordPress plus pracovní místo..

Plán GoGeek SiteGround také umožňuje vytvářet kromě webů WordPress další typy webů, zahrnuje e-mailovou službu a poskytuje přístup k prostoru vašeho serveru prostřednictvím grafického uživatelského rozhraní. Můžete také kontaktovat tým podpory SiteGround prostřednictvím e-mailu a telefonu, zatímco u WP Engine tyto doplňky nejsou zahrnuty. WP Engine však nabízí jednodušší uživatelské prostředí.

Pokud je vaše cena hlavním důvodem, je velmi zajímavý plán GoGeek SiteGround a jeho roční splátka. Pokud si však ceníte výkonu a jednoduchosti, raději používáte službu s jediným zaměřením a nevadí vám telefonická podpora, pak je lepší možností osobní plán WP Engine Personal.

Používáte / používáte některého z těchto hostitelů? Myšlenky na každý?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me