Sdílené vs Managed WordPress Hosting – Jak si vybrat správnou službu

Nabídky WordPress


Hosting je nezbytnou součástí každého online obchodu. Ujistěte se, že používáte plán, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, je zásadní pro poskytování rychlého a bezpečného webu návštěvníkům. Vybraný hostingový plán může proto často přímo ovlivnit výdělky vašeho webu!

Cílem tohoto článku je srovnání sdílené a spravovaný hosting WordPress. Možná jste se s těmito podmínkami setkali již dříve, ale ještě nemáte jasno v několika věcech, například: Jaké jsou výhody spravovaného hostování WordPress? Stojí to za přidané náklady? Stojí za to přepnout ze sdíleného na spravovaný a kdo jsou nejlépe spravovaní hostitelé WordPress? Pokud ano, přečtěte si dále!

Sdílené vs Spravované hostování WordPress: Neodlišně odlišné věci

Než se dostaneme do hlubšího srovnání, je důležité si uvědomit, že sdílený a spravovaný hosting WordPress není vždy vzájemně exkluzivní nabídkou.

Sdílený hosting je typ nastavení hostingu, kde váš účet „sdílí“ zdroje s ostatními účty na stejném serveru. To má řadu nedostatků, o nichž budeme diskutovat za sekundu. Má však jednu zřetelnou výhodu – dělá web hosting neuvěřitelně levným, a proto je tak populární.

Kromě sdíleného hostingu jsou dalšími oblíbenými nastaveními hostingu:

 • VPS / Cloud – váš web získává vlastní vyhrazené zdroje, buď jako součást jednoho počítače (VPS), nebo se šíří na více počítačů (cloud). Nemusíte sdílet své zdroje s nikým jiným.
 • Vyhrazeno – vlastní fyzický server získáte sami. Většina „běžných“ webů WordPress to nikdy nebude potřebovat.

Spravovaný hosting WordPress, na druhé straně je možná nejlépe definována jako concierge sada specifických funkcí a optimalizací WordPress, které lze přidat do jakéhokoli nastavení hostingu. Například spravovaný hosting WordPress obvykle zahrnuje:

 • hostitelská prostředí, která jsou optimalizována pro výkon WordPress
 • Pravidla zabezpečení specifická pro WordPress
 • automatické aktualizace WordPress
 • automatické zálohování a snadné obnovení
 • podporovat členy, kteří jsou odborníky na WordPress
 • pracovní místa k testování změn.

Můžete mít spravovaný hosting WordPress, který používá sdílenou infrastrukturu, spravovaný hosting WordPress, který používá infrastrukturu VPS / cloud, nebo dokonce spravovat hosting WordPress pomocí vyhrazené infrastruktury.

V současnosti většina hostitelů WordPress se zaměřením na výkon používá cloudovou hostingovou infrastrukturu od Googlu nebo AWS.

S rostoucí poptávkou po spravovaném hostování WordPress jsme však také viděli, že se „trh dolů“ přesouvá k dostupnějším cenovým bodům. Uvidíte také mnoho sdílených hostitelů nabízejících své vlastní spravované plány hostování WordPress.

Někteří lidé budou argumentovat, že tito hostitelé WordPress nejsou spravováni, protože stále sdílíte zdroje, ale myslím, že se stále hodí ke štítku, i když s určitými nevýhodami.

„Vanilkový“ sdílený hosting a spravovaný hosting WordPress se liší, i když

I když můžete spravovat hosting WordPress, který používá sdílenou infrastrukturu, většina populárních poskytovatelů sdílených hostingů ano ne nabízí spravované funkce hostování WordPress na svých pravidelných sdílených plánech.

Když porovnáme „sdílený vs. spravovaný hosting WordPress“, mluvíme o takových druzích neoptimizovaných sdílených plánů.

Zde je příklad běžného sdíleného hostování Bluehost:

Bluehost je příkladem sdíleného hostingu

Tato služba spadá přímo do oblasti „sdíleného hostingu“ našeho srovnání.

A tady je příklad hostování WordPressu řízeného společností Kinsta:

Kinsta je příkladem spravovaného hostování WordPress

Tato služba samozřejmě spadá na spravovanou hostitelskou stránku WordPress.

Problémy se sdíleným hostingem

Se standardním sdíleným hostingem existuje řada problémů, z nichž většina vychází z jeho obchodního modelu. Přestože jsou účty levné, jsou levné, protože stovky (někdy tisíce) uživatelů jsou umístěny na stejném serveru. To vede k tzv. „Efektu špatného souseda“..

Server, ve kterém jsou umístěny stovky účtů, má pevné množství paměti. Pokud jeden web využívá více než spravedlivý podíl dostupné paměti, Všechno ostatních webů umístěných na stejném serveru dojde k problémům kvůli tomuto „špatnému sousedovi“. To v podstatě znamená, že jeden problémový web může způsobit, že se tisíce nesouvisejících webů načtou pomalu, nebo dokonce – v nejhorším případě – vůbec ne.

Kromě toho není paměť jediným prostředkem, který se na sdíleném serveru rozdělí. Šířka pásma, výpočetní výkon, úložiště … Mezi těmito účty musí být sdíleno vše.

V mnoha případech nejsou hostitelé schopni problém vyřešit. Obzvláště pečlivá společnost může například deaktivovat web, který používá příliš mnoho zdrojů kvůli neefektivnímu kódu, ale co mohou dělat, když web v systému náhle zažije obrovský nárůst provozu ze sociálních médií? Ne moc!

Stručně řečeno: Webové stránky o sdíleném hostování nejsou spolehlivé. A co víc, z důvodu omezení zdrojů (pamatujte: Prostředky musí být sdíleny) a skutečnosti, že prostředí sdílených hostitelů musí být obecně schopna spouštět celou řadu aplikací (tj. Nejen WordPress), jsou často mnohem pomalejší než jejich spravované protějšky hostující WordPress, které pro každý účet používají samostatné zdroje.

Výhody Managed WordPress Hosting

Tím, že přesunete svůj web na spravovaného hostitele WordPress, budete moci nejen účinně vyřešit problém „špatného souseda“, ale také získat řadu velmi významných výhod …

Planoucí rychlé rychlosti

Vše o spravovaných hostingových serverech je optimalizováno pro provoz WordPress. Naproti tomu běžní sdílení hostitelé musí být schopni provozovat jakýkoli druh platformy / aplikace, takže musí propadnout všem hostujícím WordPress specifickým vylepšením a doladěním, které jsou schopni udělat.

U spravovaného hostingu je vše od hardwaru po software vytvořeno pro weby WordPress. Budou mít ukládání do mezipaměti na úrovni serveru a pravděpodobně budou používat nejoptimálnější verzi PHP, MySQL a Nginx – všechny budou individuálně nakonfigurovány tak, aby poskytovaly co nejlepší výkon.

Rychlejší načítání stránky není jen metrika marnosti – zrychlení vašeho webu může mít vliv na váš spodní řádek, protože doby načítání stránky jsou důležité pro vše od uživatelského prostředí po interakci, hodnocení Google a míry konverze..

Zvýšené zabezpečení

Základní bezpečnostní kroky jsou pravděpodobně prováděny sdílenými hostiteli, aby bylo zajištěno, že jejich stovky uživatelů na každém serveru nebudou zasaženy nejrůznějšími hrozbami. Spravovaný hosting WP však zvyšuje zabezpečení na zcela jinou úroveň.

Zvýšené bezpečnostní protokoly, denní skenování malwaru a schopnost odvrátit všechny druhy počítačových hrozeb (jako jsou útoky DDoS) jsou funkce, které najdete u většiny spravovaných hostingových plánů WordPress téměř jako standardní.

Mnoho spravovaných hostitelů vám také pomůže chránit přihlašovací stránku WordPress. Téměř všichni spravovaní hostitelé WordPress nabízejí bezplatné a snadno instalovatelné SSL certifikáty, které zabezpečují přenos dat z vašeho webu.

Na konci dne, bez ohledu na to, jak bezpečné jsou vaše servery, však webové stránky (zejména populární) stále občas útočí. Pokud je váš web natolik nešťastný, že vás napadne na spravovaném hostování WordPress, získáte mnohem odbornější pomoc – a někteří spravovaní hostitelé WordPress dokonce vyřeší problémy s malwarem zdarma.

Například Kinsta i Flywheel, dva z nejlépe spravovaných hostitelů WordPress, nabízejí bezplatné „záruky na hack“. Pokud váš web napadne, problém vyřeší zdarma.

Automatické zálohy

Jednoduše nedokážu dostatečně zdůraznit, jak důležité je pravidelně zálohovat vaše stránky! Naštěstí většina (pokud ne všechny) spravované plány hostování WordPress zahrnují nejen automatizované denní zálohy, ale také funkce, které vám umožní rychle a snadno obnovit zálohy, pokud budete potřebovat.

Mnoho sdílených hostingových služeb nabízí automatické zálohování (po módě) přes cPanel. Jsou však téměř vždy uloženy na stejném serveru; což znamená, že jsou stejně náchylné k poškození jako původní data. Obnovení jedné z těchto záloh navíc obvykle není triviální úkol.

Naproti tomu spravovaný hosting WordPress obvykle nabízí obnovení jedním klepnutím, které přivede celý web zpět během několika minut, ne-li sekund!

Automatické aktualizace

Díky spravovanému hostování WordPress bude váš webový server spravován profesionály, jejichž cílem je zajistit, aby věci fungovaly s maximální účinností. Automatické aktualizace pokrývají nejen vše od operačního systému na serveru po PHP a MySQL atd., Ale také samotný WordPress!

To znamená, že budete vždy používat nejnovější, nejstabilnější a nejbezpečnější verze téměř všeho.

Sdílený hosting někdy nabízí něco podobného, ​​ale s mírným zvratem. Provozovatelé sdíleného hostingu se také postarají o údržbu nezbytných prvků vašeho serveru, ale to se provede mnohem méně aktivně a v první řadě budou zahrnovat pouze operační systém, ovládací panel, PHP, MySQL a Apache. Obecně nebude zahrnovat WordPress – který si budete muset sami udržovat.

Pohodlné funkce řídicího panelu

Protože spravovaní hostitelé WordPress jsou 100% věnováni WordPress, většina z nich používá vlastní hostitelský řídicí panel, spíše než standardní dashboard cPanel, který byste získali u většiny sdílených hostitelů.

Kromě toho, že je příjemnější pracovat, vám tyto dashboardy mohou také poskytnout přístup k mnoha užitečným funkcím správy.

Například Kinsta vám umožňuje prohlížet si pluginy WordPress z ovládacího panelu hostitele a sledovat, kdy jsou aktualizace k dispozici:

Ovládací panel Kinsta obsahuje některé funkce specifické pro WordPress

Většina nabízí také pracovní weby, které vám poskytují bezpečné karantény k testování všech provedených změn. Až budete se změnami spokojeni, můžete je kliknutím na tlačítko poslat na svůj živý web.

Lepší podpora

Zaměstnanci podpory u vašeho sdíleného hostitele mohou být velmi přátelští, ale pravděpodobně nebudou odborníky na WordPress.

Už jste někdy měli problémy, kde standardní odpověď byla: „Ujistěte se, že je WordPress aktualizován a ujistěte se, že nepoužíváte špatné pluginy?“ Nebo tu starou klasiku: „Zkuste deaktivovat pluginy jeden po druhém, abyste zjistili, zda jeden z nich je problém?’

Spravovaní hostitelé WordPress přesně vědí, jakou verzi WordPressu používáte (protože oni sami ji udržují) a jaké pluginy jste nainstalovali. Obvykle se k vašemu problému dostanou mnohem rychleji a obecně budou schopni řešit problémy, ke kterým se sdílí hostitelé nedostanou..

Lepší dostupnost & Škálovatelnost

Vzhledem k vysoce vyladěné povaze nastavení bude váš web schopen zvládnout mnohem větší počet diváků se spravovaným hostitelem WordPress, než jaký by byl schopen běžet na sdíleném hostování – i když mějte na paměti, že mnoho předních hostitelů, například WP Engine, bude mít předdefinované limity počtu měsíčních návštěvníků, na které se vaše stránky budou moci ubytovat, než budou účtovány další poplatky.

Pokud váš web navíc přeroste konkrétní spravovaný plán WordPress, který jste si vybrali, technici vám obvykle oznámí, že budete muset zvážit přechod na vyšší úroveň služeb..

Nevýhody Managed WordPress Hosting

Na základě výše uvedeného jsem si jistý, že vyhlídky na spravované prostředí WP začínají znít skvěle – jak by to mělo být! Než se však rozhodnete, je zde několik nevýhod, o kterých byste měli vědět.

Vyšší cenovka

Nedochází k žádnému úniku: Spravovaný hosting WordPress stojí víc než sdílený hosting. Pokud provozujete seriózní online obchod / úsilí, pak samozřejmě budou dodatečné náklady téměř jistě více než opodstatněné.

Pokud však provozujete pouze osobní nebo neziskový blog, může být užitečné obětovat všechny výše uvedené potenciální výhody a držet se sdíleného hostingu, aby se místo toho minimalizovaly náklady..

Vstupní plánované plány hostování WP obvykle začínají zhruba 30 USD měsíčně. U mnoha spravovaných hostitelů WordPress vám tato cena může poskytnout vaše vlastní vyhrazené zdroje na VPS. Například plán společnosti Kinsta ve výši 30 $ používá infrastrukturu Google Cloud.

To je mnohem vyšší než 4 až 5 $ měsíčně, kterou byste platili za levný sdílený hosting. Kromě toho je důležité si uvědomit, že většina spravovaných hostitelů WordPress omezuje počet webů, které můžete mít – obvykle nenajdete možnost „neomezených webů“, kterou nabízejí levné sdílené počítače.

Poplatky za pevnou návštěvu a poplatky za pití

Kromě vyšší cenovky mnoho spravovaných hostitelů WordPress také implementuje pevné limity na počet návštěvníků, které váš web může mít za měsíc.

Typicky bude hostingový plán WordPress ve výši 30 $ měsíčně umožňovat přibližně 20 000 až 25 000 návštěv měsíčně, což je daleko od „neomezeného“ provozu, který většina inzerátů sdílí. Ve skutečném světě samozřejmě není nic takového jako neomezené.

To neznamená, že by spravovaný hostitel WordPress váš web vypnul, pokud tyto limity překročíte, ale to znamená, že budete muset platit poplatky za překročení, pokud překročíte limity provozu.

Většina spravovaných hostitelů WordPress účtuje částku kolem 1 $ na tisíc návštěvníků nad váš limit.

Omezení pluginů

Mnoho spravovaných hostingových společností WordPress často zavede určitá omezení na použitelné doplňky. Některé pluginy mohou zakázat, protože úkol, který vykonávají, se provádí na úrovni serveru (například ukládání do mezipaměti), nebo je mohou deaktivovat z důvodu výkonu nebo zabezpečení.

Například modul WP Engine blokuje doplněk Broken Link Checker kvůli jeho vlivu na výkon.

Nepružná infrastruktura

Toto je samozřejmé: WordPress můžete používat pouze na spravovaných hostitelích WordPress. Na stejném serveru nebudete moci provozovat další systémy, jako jsou Joomla, Drupal nebo Magento.

Toto je samozřejmě absolutní řešení, pokud potřebujete spustit něco jiného než jen WordPress!

Nejlépe spravované hostingové společnosti WordPress

Největší, nejoblíbenější a nejznámější společností specializující se na hosting WordPress je nepochybně WP Engine. Služba WP Engine hostuje některé extrémně velké weby a poskytuje služby od vstupních účtů za 27 USD měsíčně (které umožňují až 25 000 návštěv měsíčně) až po vyhrazená hostingová prostředí od 400 USD měsíčně (což umožňuje miliony návštěv měsíčně).

Naše recenze motoru WP ?

Kinsta je další známá společnost, která si rychle získala popularitu. Začali jako prémiová varianta, ale od té doby se stali mnohem dostupnějšími, s výchozími cenami podobnými WP Engine.

Jejich vstupní plán hostování začíná na 30 $ měsíčně až na 20 000 návštěv. Všechny jejich plány nabízejí vyhrazené zdroje pro infrastrukturu Google Cloud.

Naše recenze Kinsta ?

Setrvačník je další populární možnost, která byla nedávno zakoupena společností WP Engine, ačkoli obě jsou stále provozovány jako samostatné entity. Stejně jako Kinsta využívá Flywheel infrastrukturu Google Cloud k napájení všech svých plánů.

Jejich vstupní plán začíná na 15 USD měsíčně (5 000 návštěvníků), i když většina lidí si pravděpodobně bude chtít zvolit plán 30 $ za měsíc, který umožňuje 25 000 návštěv měsíčně.

Navíc, protože Flywheel se umísťují jako hostingová společnost vytvořená pro „designéry a kreativní agentury“, také udělali dlouhou cestu v nabídce řady funkcí zaměřených konkrétně na to, aby život web designérů / agentur byl mnohem jednodušší – například možnost vytvářet bezplatné demonstrační weby, pracovní prostředí na jedno kliknutí a přenášet fakturaci klientům později!

Naše recenze setrvačníku ?

A co víc, Flywheel i Kinsta nabízejí zcela zdarma migrace stránek, což celý proces přechodu z předchozího / sdíleného hostitele na spravovaný hosting WordPress zcela usnadňuje.!

Rozpočtová varianta pro Managed WordPress Hosting

Pokud chcete „plnou“ správu WordPress, doporučujeme některého z výše uvedených hostitelů.

Jak jsme však již zmínili, existují také hostitelé, kteří nabízejí spravované funkce WordPress ve sdíleném prostředí.

Výhody sdíleného hostingu získáte, pokud jde o cenu a možnost hostit „neomezené“ weby, a přitom získat přístup k některým spravovaným funkcím WordPress, jako jsou automatické aktualizace, zálohy, pracovní weby a další.

Můžete však také získat některé nevýhody sdíleného hostingu, pokud jde o výkon, provozuschopnost a podporu, což je důvod, proč si stále myslíme, že výše uvedení tři hostitelé jsou nejlepšími možnostmi, pokud odpovídají vašemu rozpočtu..

Přestože se do tohoto prostoru přesunulo mnoho sdílených hostitelů, jednou z lepších možností je SiteGround naší kontroly. Jen věnujte pozornost obnovovacím cenám – zatímco plány začínají na pouhých 3,95 $ měsíčně, tyto ceny se po prvním fakturačním cyklu ztrojnásobí..

Přesto i za plnou cenu 19,95 $ měsíčně GrowBig plán (5,95 $ měsíčně promo) nabízí spravované funkce WordPress pro neomezené weby, což je z hlediska rozpočtu těžké porazit.

Hosting společnosti, kterým je třeba se vyhnout

Soudě podle on-line recenzí a reakcí na sociálních médiích, pokud jde o spravovaný hosting WordPress, zdá se, že společnosti, kterým je třeba se vyhnout, jsou z velké části ty, kteří si neřídili spravovaný WordPress, který se primárně zaměřuje.

GoDaddy a Bluehost mají řadu strašlivých recenzí pro své spravované hostingové služby WordPress – zdá se, že i celá řada jinak vysoce hodnocených společností, jako je například Media Temple, trpí v hostitelské aréně spravované WordPress..

Společnosti, které doporučujeme, mají jednu společnou věc: hosting WordPress je jejich jedinou činností.

Jak vybrat správného hostitele pro vaše potřeby

Pokud se jen podíváte na kvalitu služeb, které dostáváte, nejlepší volbou je samozřejmě hostitel se špičkovým WordPressem, jako je Kinsta, WP Engine nebo Flywheel. Tito tři hostitelé nabízejí absolutně nejlepší výkon, spolehlivost, podporu a pohodlí.

Většina z nás se samozřejmě musí starat o další ohledy nad rámec kvality služeb – rozpočet!

Pokud tedy utratíte 25 USD plus měsíc za nejlepší hosting, není tu žádná další možnost:

 • Základní sdílený hosting – použijte pouze v případě, že je to doslova jediná věc, kterou si můžete dovolit. Jedinou pozitivní věcí, kterou můžeme o těchto hostitelích říci, je, že jsou levné a mohou vám zajistit fungující web WordPress. Zde jsou naše doporučené sdílené počítače.
 • „Sdílené“ spravované hostování WordPress – Pokud chcete některé spravované funkce za nižší cenu, můžete mít rádi SiteGround, který nabízí některé spravované funkce WordPress ve sdílených prostředích. Opět platí, že tyto typy hostitelů ano ne zápas Kinsta, WP Engine nebo setrvačník v kvalitě služeb, ale nabízejí cenově dostupný vstupní bod pro spravovaný hosting WordPress, zejména pokud potřebujete hostit více webů.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map