Recenze podnikatelského plánu WordPress.com – co získáte a je to za to? (2020)

Nabídky WordPress


Pokud jste zkušeným uživatelem WordPress, pravděpodobně jste ignorovali hostování svého webu s WordPress.com.

Díky zavedení podnikatelského plánu WordPress.com však bylo překonáno mnoho důvodů, proč byl WordPress.com přehlížen jako vážný webový hostitel (například schopnost používat vlastní pluginy a témata, například ).

Nejen to, ale podnikatelský plán kromě překonání nevýhod hostování vašich webových stránek s WordPress.com také obsahuje některé skutečně užitečné funkce a funkce.

Níže prozkoumáme všechny výhody a nevýhody této služby, abychom vám pomohli při rozhodování, zda je to opravdu nejlepší hostitel pro váš web. Navíc se také podíváme některé výsledky z našich nezávislých testů rychlosti načítání webových stránek a sledování výkonu takže můžete vidět, jak se porovnává s jinými možnostmi.

Ti, kteří jsou pro WordPress zcela novými, se možná ptají, proč hosting webových stránek s WordPress.com – společností hluboce propojenou se zakládáním a vývojem softwaru WordPress – není jasnou volbou. Níže vám pomůžeme vysvětlit, proč tomu tak je, ale také proč – s příchodem obchodního plánu – se mnoho obvyklých námitek již neuplatňuje!

Hosting WordPress.com, a zejména jeho obchodní plán, však stále není pro každého. Abychom zajistili, že tato recenze bude zcela vyvážená (protože všechny dobré recenze by samozřejmě měly být), přejdeme také k nevýhodám / negativům služby.

Pojďme začít…

Hlavní vlastnosti podnikového hostování WordPress.com

Obchodní hosting WordPress.com

Než se dostaneme k důvodům, proč se možná nebudete chtít zaregistrovat u webhostingu WordPress.com Business, zde je několik nejlepších důvodů, proč zvážit tuto možnost pro svůj web..

Svoboda používat váš výběr motivů a pluginů

Schopnost používat jakékoli téma, které se vám líbí, nebo nainstalovat všechny pluginy, které chcete, nemusí znít stejně jako kdokoli, kdo hostil web WordPress se společnostmi jako Bluehost, GoDaddy nebo SiteGround, přečtěte si náš srovnávací příspěvek zde.

Až donedávna, pokud jste chtěli využívat hostingové služby WordPress.com, jste však byli přísně omezeni, pokud jde o to, která témata a pluginy byste mohli použít na svém webu..

Nyní však zákazníci plánu hostování Business WordPress.com mohou nejen vyhledávat a instalovat motivy a pluginy přímo ze svého ovládacího panelu WordPress, ale mohou také nahrát motivy a pluginy ze svého počítače – včetně těch, které si zakoupili přímo od jiné zdroje, nebo dokonce ty, které sami vytvořili.

Některé pluginy nejsou povoleny, například WP Super Cache, BackWPup a Advanced Database Cleaner. Seznam zakázaných pluginů je však docela běžnou praxí u mnoha spravovaných hostitelů WordPress, včetně WP Engine a Kinsta (přečtěte si naše srovnání zde, kteří také zakazují pluginy, které by mohly negativně ovlivnit poskytované služby).

Naštěstí jsou funkce zakázaných pluginů, jako je ukládání do mezipaměti, zálohy webových stránek a další optimalizační nástroje, k dispozici jako součást hostovacího plánu WordPress.com Business. Z tohoto důvodu vám opravdu chybí žádná základní funkce. Místo toho pouze získáváte přístup k těmto funkcím přímo od webového hostitele, nikoli od vývojářů doplňků třetích stran. To by mohlo být dokonce přínosem, protože pokud se něco pokazí nebo potřebujete pomoc, musíte jednat pouze s jednou společností, než s více poskytovateli.

Nápověda k vytvoření webových stránek

Ať už jste na vytváření webových stránek nováčkem nebo potřebujete inspiraci pro další projekt, měli byste najít průvodce vytvořením webu WordPress.com užitečným. Přestože můžete použít výchozí uživatelské prostředí WordPress, které je k dispozici u webů s vlastním hostitelem, s hostingem WordPress.com máte také možnost projít procesem nastavení a spustit svůj web.

Kontrolní seznam vytváření webových stránek

Kontrolní seznam usnadňuje zjistit, jaké úkoly jste dokončili a co je ještě třeba udělat, aby vám pomohl při spuštění nového webu.

Průvodce kromě užitečného kontrolního seznamu také stanoví základy vašeho webu tím, že se zeptá, na jakém typu projektu pracujete. V celém průvodci je zobrazena ikona živého chatu, která vám poskytuje rychlý způsob, jak získat pomoc od pracovníků podpory, pokud ji potřebujete..

Vyberte typ webu

Průvodce vytvořením nového webu vám pomůže průvodce WordPress.com.

Poté, co jste vybrali typ webu, který chcete vytvořit, například blog nebo obchodní web, můžete použít jeden z předdefinovaných stylů nebo ukázek. Existuje spousta z nich na výběr, takže bez ohledu na to, na čem pracujete, měli byste najít relevantní možnost.

Definujte téma webových stránek

Tvůrce webových stránek WordPress.com vám nabízí spoustu předdefinovaných šablon, ze kterých si můžete vybrat.

Jakmile definujete, jaký typ webových stránek chcete vytvořit, průvodce přidá nějaký obsah a ukáže vám relevantní možnosti související s tématy a dalšími rozhodnutími o designu.

Průvodce nastavením webových stránek

Na základě vašich předchozích výběrů průvodce začne vytvářet nový web.

Prostřednictvím průvodce si také můžete rychle vybrat z dostupných stylů formátování, což vám umožní změnit písma, barvy a další vlastnosti zobrazení vašeho webu..

Zvolte formátování webových stránek

Průvodce obsahuje několik různých předdefinovaných stylů, z nichž si můžete vybrat.

Jakmile se web začne formovat, můžete začít upravovat zástupný obsah a přidávat svůj vlastní text pomocí intuitivního rozhraní. Jednoduše klikněte na text, který chcete upravit, a můžete psát přímo na stránku.

Klikněte na a editace typu

Text a další obsah webových stránek WordPress.com lze upravovat pomocí rozhraní point-and-click.

Nakonec si můžete pro svůj web zvolit název domény nebo adresu. Průvodce WordPress.com vám pomůže najít vhodnou příponu adresy a názvu domény a název domény dostanete zdarma za první rok jako součást obchodního plánu WordPress.com (i když budete muset zaplatit, abyste jej obnovili každý následující rok).

Výběr domény

Obchodní plán WordPress.com zahrnuje první rok doménových poplatků.

V rámci této služby si mohou zákazníci obchodního plánu také naplánovat individuální schůzku s pracovníkem podpory WordPress.com, který pomůže nastavit jejich web a dozvědět se více o softwaru WordPress..

Jak vidíte, průvodce sice nemusíte používat, ale je to komplexní nástroj, který pomůže novým majitelům webových stránek a uživatelům WordPress rychle vytvořit obrys jejich webu. Přestože existuje mnoho nástrojů pro tvorbu webových stránek třetích stran pro WordPress, je hezké mít přístup k nástroji, který vytvořil tým WordPress a který se hladce integruje do softwaru WordPress..

Všechno je pro vás spravováno

Nejenže vám pomohou při spuštění vašeho webu, ale také jej spravují za vás – nebo alespoň v mnoha nejdůležitějších aspektech provozování webu WordPress..

To v praxi znamená, že tým WordPress.com udělá vše, co je v jeho silách, aby vaše webové stránky fungovaly hladce a bezpečně. Například, pokud se váš web náhle stane populárním, možná poté, co se článek stane virovým nebo se vaše publikum postupně rozrůstá, budou na vaše stránky plynule přiděleny další serverové zdroje. To vše se provádí bez nutnosti upgradovat váš plán nebo přesouvat vaše webové stránky, jak to může být v případě jiných hostitelů.

Můžete také nastavit, aby nainstalované pluginy byly automaticky aktualizovány (i když tuto funkci nepovolíte, některé pluginy se přesto aktualizují, jakmile bude k dispozici oprava týkající se zabezpečení).

Správce aktualizací pluginu

V rámci spravované služby lze nainstalované doplňky nastavit tak, aby se automaticky aktualizovaly.

Zálohování a obnova stránek

V rámci této spravované služby je váš web každý den automaticky zálohován. Obnovení zálohy a převinutí vašeho webu na jeden ze záložních bodů je velmi jednoduché a také si můžete stáhnout záložní soubory pro bezpečné uložení..

Záložní systém WordPress

Zálohy webových stránek WordPress jsou vytvářeny každý den a můžete k nim přistupovat prostřednictvím řídicího panelu.

Protože je tato funkce poskytována prostřednictvím prémiové služby VaultPress, také od Automattic (společnost za WordPress.com, jejíž zakladatel také pomohl vytvořit WordPress), získáte přístup k jednomu z nejlepších řešení zálohování WordPress v rámci WordPress.com Podnikatelský plán. Pokud si stáhnete zálohu, rozbalený archiv vám umožní přístup ke všem souborům, které tvoří váš web, včetně databáze WordPress..

Obsah záložního webu

Stažené zálohy obsahují všechny soubory, které tvoří váš web, včetně souborů pluginů a databází.

Další opravdu příjemnou funkcí služby hostování WordPress.com Business je to, že si můžete zobrazit seznam posledních tisíc aktivit, které byly na vašem webu provedeny, z ovládacího panelu. To zahrnuje, kdo se přihlásil, kdy a odkud IP adresa.

Protokol aktivity webových stránek

Protokol aktivit usnadňuje vrácení změn a je také užitečný pro účely zabezpečení.

Ačkoli ne všechno je zaznamenáno, je zde spousta aktivit, včetně aktivit souvisejících s pluginem, vytváření a mazání obsahu a dalších změn na vašem webu. Z protokolu aktivity je možné převinout zpět před provedením předchozí akce.

Pokud jste například omylem smazali stránku, měli byste být schopni tuto akci efektivně vrátit zpět pomocí protokolu aktivit. Ztratíte však všechny další změny, které jste od tohoto okamžiku provedli na svém webu.

Převinout změny webových stránek

Mnoho akcí provedených na vašem webu můžete převinout zpět z bodů obnovení v protokolu aktivity.

Ačkoli k záložním a obnovovacím bodům lze přistupovat prostřednictvím ovládacího panelu vašeho webu, pokud je váš web nefunkční nebo nedostupný, pravděpodobně kvůli závažné chybě, je stále možné pomocí funkce zálohování obnovit váš web do předchozího bodu.

Zatímco většina webových hostitelů poskytuje určitý typ řešení zálohování, tento systém se systémem VaultPress z WordPress.com je dosud nejfunkčnější a snadno použitelný.

Hosting od odborníků WordPress

Podpora WordPres.com

Podpora nepřetržitého živého chatu je k dispozici prostřednictvím řídicího panelu vašeho účtu.

Mnoho z nejlépe spravovaných a sdílených hostitelů WordPress se pyšní na najímání pracovníků odborné podpory, kteří se starají o webové stránky svých zákazníků a poskytují jim pomoc, když potřebují pomoc..

Tyto společnosti také optimalizují své servery a další technologie, které používají k dosažení nejlepšího výkonu z WordPress.

I když je to skvělé, pokud se rozhodnete stát se zákazníkem WordPress.com Business, účinně vyříznete prostředníka a hostujete svůj web přímo u společnosti, jejíž zakladatel pomohl vytvořit WordPress a který nadále podporuje vývoj tohoto softwaru..

Prostřednictvím živých chatů a e-mailových vstupenek získáte také nepřetržitý přístup k pracovníkům podpory WordPress.com nebo Happiness Engineers, kteří jim chtějí volat. Během testování této obchodní recenze na WordPress.com byli pracovníci podpory pohotoví a ochotní.

Teoreticky tedy pokud existuje někdo, kdo ví, jak hostovat, spravovat a podporovat weby WordPress a jejich vlastníky, měl by to být WordPress.com.

Připojení WordPress.com a WordPress.org však nezaručuje špičkovou službu. Abychom zjistili, jaký typ služeb zákazníci získají přístup, odhalí rychlostní testy, monitorování provozuschopnosti a výsledky manipulace s nákladem později v této recenzi, jaká je skutečná situace.

Žádné limity úložiště nebo šířky pásma

Na rozdíl od osobních a prémiových plánů WordPress.com za nižší ceny vám obchodní plán poskytuje neomezené množství úložného prostoru, se kterým můžete pracovat. Neexistují žádné omezení šířky pásma ani návštěvníků.

Vzhledem k tomu, že tyto limity nedostatku úložiště a šířky pásma jsou velmi vzácné, zejména pokud jde o spravovaný hosting WordPress, činí z obchodního plánu WordPress.com atraktivní možnost, pokud chcete hostovat velké soubory nebo přijímat velký objem provozu na svých webových stránkách – zejména v toto cenové rozpětí.

Přehrávač zvukových souborů podcast

Video a zvukové soubory lze snadno vkládat do příspěvků a hostovat na účtu Business plan.

Plány WordPress.com mají nyní také vylepšenou podporu pro hostování podcastů, takže pokud uvažujete o zahájení vlastní show, je to další důvod, proč považovat tohoto hostitele pro váš web. Video hosting je také dobře přizpůsoben, a to díky přehrávači VideoPress a podpoře obchodního plánu.

Přístup k prémiovým tématům a zásuvným modulům

Zákazníci obchodního plánu (a prémiového prémiového plánu) získají přístup k výběru témat, která by jinak museli za použití zaplatit. V době psaní bylo na výběr více než 200 prémiových témat a ještě více volných témat.

Prohlížeč motivů WordPress Premium

Zákazníci obchodního plánu získají přístup k více než 200 prémiovým tématům WordPress ze svého ovládacího panelu.

Témata pokrývají širokou škálu stylů a účelů, takže bez ohledu na typ webu, který chcete vytvořit, existuje velká šance, že nebudete muset platit za prémiové téma odkudkoli, pokud se zaregistrujete s obchodním plánem od WordPress.com.

Více prémiových témat WordPress

Více prémiových webů hostovaných v obchodním plánu WordPress.com lze použít zdarma.

Vzhledem k tomu, že tato témata jsou k dispozici z ovládacího panelu WordPress.com, lze je snadno získat a rychle použít na váš web. Rozhraní usnadňuje filtrování témat podle jejich funkcí a typu webových stránek, které jsou vhodné pro vytváření. Kromě toho byli všichni schváleni týmem pro kontrolu témat WordPress, takže měli být všichni vyrobeni na vysoké úrovni.

Pokud je však pro vás důležitý přístup k prémiovým tématům WordPress bez dalších nákladů, možná vás bude zajímat, že zákazníci WP Engine získají přístup ke všem tématům StudioPress v rámci svých hostitelských plánů.

Pokud jde o prémiové pluginy, je na vašem webu ve výchozím nastavení aktivován Jetpack z Automattic – společnosti stojící za WordPress.com. Přestože je Jetpack a jeho základní funkce zdarma pro kohokoli, kdo je používá, zákazníci v obchodním plánu WordPress.com získají přístup k modulům Jetpack z profesionálního plánu, což by stálo 29 $ měsíčně, pokud by byly zakoupeny samostatně.

Plány tvorby cen plug-inu Jetpack

Funkce z plánu Jetpack Professional jsou k dispozici na webech hostovaných v rámci obchodního plánu.

Mezi funkce plánu Professional Jetpack patří nástroje ke zvýšení výkonu vašeho webu, další funkce zabezpečení a automatizace sociálních médií. Další informace o nástrojích, ke kterým získáte přístup, naleznete v našem nedávném průvodci pluginem Jetpack.

Jak již bylo uvedeno dříve, jednou z klíčových funkcí obchodního plánu je oproti levnějším možnostem na webu WordPress.com to, že si můžete nainstalovat výběr bezplatných a placených doplňků od jiných poskytovatelů..

Podpora pro vlastní kód

Stejně jako máte svobodu nainstalovat si výběr témat a pluginů (kromě těch v seznamu nekompatibilních rozšíření), můžete jako uživatel WordPress.com Business také přizpůsobit svůj web pomocí vlastního kódu. Pokud tedy chcete upravit téma nad rámec svých možností a nastavení, upravit existující plugin nebo upravit funkci WordPress jiným způsobem, můžete tak učinit.

To znamená, že pokud opravdu chcete na svém webu WordPress provést zásadní změny související s vlastním kódem, měli byste se před přihlášením obrátit na pracovníky podpory WordPress.com, abyste prodiskutovali vaše potřeby a zjistili, zda je lze přizpůsobit, jen pro případ, že by šli v rozporu s podmínkami služby.

Nejlepší přístup z obou světů k publikování obsahu a správě webových stránek

Pokud jde o správu webových stránek WordPress, včetně konfigurace nastavení, vytváření obsahu a instalace zásuvných modulů a motivů, lze k této funkci přistupovat prostřednictvím vlastního ovládacího panelu WordPress.com..

Panel WordPress.com

Váš web lze spravovat pomocí uživatelského rozhraní WordPress.com.

Tento řídicí panel WordPress.com se liší od výchozího panelu samo hostovaných webů WordPress a je dobrým úkolem při zjednodušování výchozího uživatelského prostředí WordPress. Můžete však také použít výchozí dashboard WordPress, pokud chcete „skutečný“ zážitek WordPress.

Výchozí ovládací panel WordPress

Výchozí dashboard WordPress je stále k dispozici vedle dashboardu WordPress.com.

S přístupem k oběma uživatelským rozhraním by ti, kteří jsou pro WordPress nováčci, a ti, kteří shledali výchozí uživatelské rozhraní WordPress ohromující nebo matoucí, měli ocenit zjednodušený dashboard služby WordPress.com..

Příspěvky WordPress

Ovládací panel WordPress.com vypadá hezčí než výchozí řídicí panel WordPress.

Ti, kteří dávají přednost čistě uživatelskému prostředí WordPress, s přímým přístupem ke všem funkcím a funkcím výchozího ovládacího panelu WordPress, by však měli být rádi, že mohou spravovat své stránky a vytvářet obsah tímto způsobem..

Seznam příspěvků na hlavním panelu WordPress

Každý, kdo dává přednost standardnímu panelu WordPress, bude potěšen, že je stále k dispozici.

Některé funkce obchodního plánu WordPress.com, jako například záložní systém a prémiová knihovna témat, jsou přístupné pouze prostřednictvím řídicího panelu WordPress.com. Proto je dobré vidět, že můžete podle potřeby rychle přepínat mezi dvěma rozhraními.

Nový editor WordPress

Úpravy obsahu se ve výchozím nastavení provádí prostřednictvím aktualizovaného rozhraní editoru WordPress.

Tato volba uživatelských rozhraní a zkušeností by měla pomoci obchodnímu plánu WordPress.com oslovit každého, kdo má vlastní webový server WordPress a obává se potenciální ztráty funkčnosti při migraci na službu WordPress.com. Na druhé straně spektra by ti, kteří dávají přednost efektivnějšímu přístupu ke správě webových stránek, měli najít také atraktivní výběr dashboardů.

Klasický editor WordPress

Můžete se snadno vrátit k předchozím úpravám WordPress instalací bezplatného pluginu Classic Editor.

Vzhledem k tomu, že se výchozí panel dashboardů a administrátorských oblastí WordPress v průběhu let rozrůstal, stal se trochu ohromující, zejména pro ty nové, které jsou součástí WordPress..

K překonání tohoto problému se nyní stále více webových hostitelů snaží implementovat svá vlastní uživatelská rozhraní pro zjednodušení uživatelského prostředí WordPress. Tým WordPress.com však pravděpodobně přišel s dosud nejlepším řešením pro vytvoření uživatelsky přívětivého rozhraní, které zjednodušuje správu webových stránek bez obětování jakékoli funkce..

Relativně cenově dostupný

Po prozkoumání funkcí obchodního plánu WordPress.com je jasné, že tuto službu lze legitimně nazvat spravovaným hostingem WordPress; výsledky našeho testování výkonu dvou webů hostovaných v obchodním plánu WordPress.com (ke kterému se chystáme dostat) také ukazují.

S ohledem na tuto skutečnost a na skutečnost, že základní plány od populárních spravovaných společností poskytujících WordPress, jako jsou WP Engine a Kinsta, přicházejí za 30 $, cena za obchodní plán WordPress.com činí 25 $ za měsíc relativně cenově dostupná varianta.

WordPress.com Business vs Kinsta vs WP Engine

Cena obchodního plánu WordPress.com se dobře srovnává se vstupními plány od společností Kinsta a WP Engine.

Je třeba zdůraznit, že musíte zaplatit za jeden rok hostování předem s WordPress.com. Pokud se rozhodnete platit ročně s WP Engine a Kinsta, získáte slevu, která sníží ekvivalentní měsíční cenu na 25 USD a 29 USD.

I když můžete platit mnohem méně výběrem sdíleného hostování s rozpočtem od společnosti, jako je HostGator nebo Bluehost, nebudete mít přístup ke stejné úrovni funkcí nebo výkonu jako z obchodního plánu WordPress.com..

A co další hostingové plány WordPress.com?

Porovnání funkcí

Kromě možnosti vytvořit obchod s elektronickým obchodem je obchodní plán na WordPress.com nejbohatší možností.

Pokud máte omezený rozpočet, ale přesto byste chtěli, aby váš web hostoval web WordPress.com, mohou být zajímavé další plány s nižšími cenami:

 • Blogger: 3 $ měsíčně, účtováno ročně s úložným prostorem 6 GB.
 • Osobní: 5 $ měsíčně, účtováno ročně s úložným prostorem 6 GB.
 • Prémiové: 8 $ měsíčně, účtováno ročně s úložným prostorem 13 GB.
 • Obchod: 25 $ měsíčně, účtováno ročně s neomezeným úložným prostorem.
 • Elektronický obchod: 45 $ měsíčně, účtováno ročně s neomezeným úložným prostorem.

Hlavní nevýhoda levnějších plánů (Blogger, Personal a Premium) ve srovnání s obchodním plánem spočívá v tom, že nemůžete nahrávat motivy a instalovat pluginy. Nelze odebrat ani značku WordPress.com a úložný prostor je omezen.

Pokud se chcete dozvědět více o různých plánech, můžete zobrazit všechny jejich podrobnosti na webu WordPress.com.

Proč nejen používat běžný webhosting?

Nyní, když vám hostingový plán WordPress.com Business poskytuje téměř stejnou svobodu s pluginy a tématy jako běžný sdílený a spravovaný hosting WordPress, proč nepoužívat k hostování svých webových stránek pouze společnost, jako je SiteGround nebo WP Engine.?

To je dobrá otázka a doufejme, že jeden z výsledků našich testů výkonu vám pomůže odpovědět. Ale nejde jen o rychlost webu. Jak tato recenze doufejme ukázala, funkce jako výkonný a intuitivní systém zálohování, uživatelsky přívětivý panel WordPress.com a průvodce nastavením webových stránek dělají z této služby přitažlivou možnost hostování.

Nevýhody podnikového hostování WordPress.com

Než se dostaneme k testovacím datům, může existovat několik důvodů, proč WordPress.com Business hosting nemusí být pro vás ten pravý.

Nedostatek přístupu k serverovému prostoru a databázím

S mnoha webovými hostiteli, včetně některých spravovaných hostingových služeb WordPress, můžete použít online správce souborů nebo FTP software pro přístup na serverový prostor, kde je váš web uložen. Pomocí tohoto přístupu můžete vytvářet, mazat a upravovat soubory na serveru. Můžete také nahrávat soubory, jako jsou pluginy, motivy a další typy povolené hostitelem.

Správce souborů SiteGround

Někteří hostitelé, včetně SiteGround, vám umožní spravovat soubory na serveru, ale to není možné s podnikovým hostingem WordPress.com..

Jednou z výhod tohoto přístupu na server je, že můžete rychle upravovat soubory, které tvoří váš web WordPress, jako je například soubor wp-config.php, což vám umožní změnit způsob, jakým WordPress funguje, nebo opravit určité problémy, jako je například připojení k databázi. chyba.

Přístup k databázi SiteGround

Díky hostování WordPress.com nemůžete přímo přistupovat k databázi svých webových stránek.

S hostingem WordPress.com však nemůžete tímto způsobem přistupovat na serverový prostor ani přistupovat k databázi webů WordPress. Ačkoli by to neměl být problém pro mnoho čtenářů, pokud je to jeden z vašich požadavků, hosting WordPress.com nebude pro vás.

Omezení a podmínky zásuvného modulu

Jak již bylo zmíněno v této recenzi, existuje několik pluginů, které nelze nainstalovat na svůj web.

I když seznam nekompatibilních pluginů by neměl obsahovat žádná překvapení pro ty, kteří se dříve podívali na spravovaný hosting a viděli seznamy pluginů, které tyto společnosti zakazují, měli byste si jej před registrací u WordPress.com Business hosting určitě zkontrolovat sami..

Na druhém konci spektra musí weby hostované v obchodním plánu WordPress.com používat antispamový plugin Akismet a plugin Jetpack. Ačkoli plugin Jetpack má některé vynikající funkce, někteří lidé nemusí být nuceni jej používat. Je však neobvyklé, že ostatní hostitelé WordPress mají povinné doplňky, které musí zákazníci instalovat, například nástroje pro ukládání do mezipaměti a správu webů..

Chybějící některé funkce jinde

Pokud si vyberete prémiově spravovaný hosting WordPress od společnosti, jako je WP Engine nebo Flywheel, nebo dokonce nějaké sdílené plány hostování za nižší cenu, včetně těch z programu SiteGround, získáte přístup k některým funkcím, které nejsou k dispozici pro obchodní hostování WordPress.com Business hosting. plán.

Přenosné klientské stránky

Jednou z takových funkcí je možnost vytvářet soukromé weby pro své klienty, které nejsou veřejně dostupné ani fakturovány, dokud nejsou připraveni k uvedení na trh. Takže pokud jste webový designér, který hledá hostitele, který vám může pomoci spolupracovat s klienty, a pohodlně převést vlastnictví vytvořených webů, pravděpodobně existují lepší možnosti než obchodní web WordPress.com..

Více prostředí webových stránek

Pokud byste také chtěli pracovat na vývojové nebo pracovní verzi svého webu, než tyto změny přenesete na svůj živý web pouhým stisknutím tlačítka, tato funkce není k dispozici u podnikového hostování WordPress.com..

Podpora elektronického obchodu

Další sadou funkcí, která není k dispozici v obchodním plánu WordPress.com, je schopnost vytvořit eCommerce obchod. Ačkoli na svůj web můžete přidat jednoduché tlačítko PayPal, které vám umožní prodávat zboží online, pokud chcete vytvořit plně vybavený internetový obchod, budete muset upgradovat na dražší plán elektronického obchodování 45 $ měsíčně.

A konečně, i když je uživatelské rozhraní WordPress.com dobře navržené, není hezké se dívat na stylový zákaznický portál Flywheel..

Výsledky testování výkonnosti WordPress.com

Nyní jsme se zabývali výhodami a nevýhodami hostovacího plánu WordPress.com Business, pojďme se podívat na možná nejdůležitější faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru webhostingu – rychlost webu, úrovně dostupnosti a schopnost zvládnout více návštěvníků najednou.

Výsledky testu načítání WordPress.com

Nejprve byly pro otestování rychlosti tohoto hostitele vytvořeny dva weby WordPress na dvou různých obchodních účtech WordPress.com. Na jednom webu bylo použito výchozí a lehké téma dvacet devatenáct a na druhé straně byl nainstalován a aktivován populární a těžký Avada motiv.

Testování výkonu webů pomocí těchto dvou kontrastních témat by vám mělo poskytnout představu o tom, jak rychle se váš web může načíst, v závislosti na stylu motivu, který chcete použít, a typu webů, které budete spravovat..

Pro rychlostní testy byla doba načítání adresy URL z každého webu sledována pomocí Pingdomu. Na webu používajícím těžké téma Avada byla sledována adresa URL domovské stránky a u lehkého tématu Twenty devatenáct blogu.

Časy načítání těchto adres URL zaznamenal Pingdom každých 30 minut po dobu sedmi dnů, což dává průměrnou dobu načítání pro každý web..

Výsledky testu rychlosti odlehčeného tématu

Téma dvacet devatenácti je ve výchozím nastavení aktivováno na nových webech WordPress a je dobrým příkladem lehkého tématu, které někdo může použít pro jednoduchý blog nebo základní obchodní web. Po nastavení webu byla vytvořena základní stránka, která obsahovala nějaký text a obrázek. Zbytek webu včetně nastavení a pluginů nainstalovaných serverem WordPress.com zůstal ve výchozím stavu.

Téma dvacet devatenácti WordPress

Dvacet devatenáct je aktuální výchozí téma WordPress a je dobrým příkladem lehkého tématu.

Po sedmi dnech sledování, kdy byla rychlost webu zaznamenávána každých 30 minut, byla průměrná doba načítání zkušební stránky webu hostované v obchodním plánu WordPress.com 603 milisekund.

Výsledky Pingdomu

Průměrná doba načítání stránky na webu pomocí lehkého motivu byla po sedmi dnech testování 603 ms.

Tento průměrný čas načítání je velmi slušný a naznačuje, že obchodní plán WordPress.com je více než schopný hostit blogy a jednoduché webové stránky. Nyní k výsledkům webu pomocí tématu těžké váhy.

Výsledky víceúčelového testu rychlosti motivu

Protože Avada je jedním z nejpopulárnějších témat WordPress v okolí – ne-li nejpopulárnější – je to vhodná volba pro vytváření webů s bohatými funkcemi pro testování.

Jakmile byl vytvořen druhý web hostovaný v jiném obchodním plánu WordPress.com, byl nainstalován prémiový motiv Avada a bylo importováno jedno z dema z jeho knihovny možností. Pro tento test bylo vybráno demo webové stránky agentury Avada, protože obsahovalo mnoho oblíbených funkcí, jako jsou posuvníky a pozadí videa.

Ukázka Avada WordPress Theme Agency

Demonstrace tématické agentury Avada byla do webu importována, aby se otestovala vhodnost obchodního plánu WordPress.com pro weby s vysokou hmotností.

Stejně jako pluginy, které jsou automaticky aplikovány na jakýkoli web hostovaný v podnikatelském plánu WordPress.com, téma Avada také aktivuje několik pluginů, když je nainstalováno. Všechny tyto pluginy, stejně jako nastavení WordPress, zůstaly ve výchozím stavu.

Velikost souboru testované stránky z tohoto webu byla mnohem větší než testovací stránka na jiném webu, a proto byla průměrná doba načítání po sedmi dnech sledování pomocí Pingdomu 1,06 sekund nebo 1 060 milisekund..

Test rychlosti stránky WordPress Pingdom Avada Page

Průměrná doba načítání stránky s motivem Avada byla 1,06 sekundy.

Jak ukazuje obrázek nahoře, testovací stránka na webu používající čas Avada s velkou hmotností se načítá v impozantním množství času. To bylo navzdory tomu, že velikost souboru na stránce byla mnohem větší než testovací stránka z webu pomocí odlehčeného tématu.

Shrnutí rychlosti stránky WordPress.com

Shrnutí rychlosti stránky Pingdom

Oba testovací weby hostované v obchodním plánu WordPress.com byly načteny rychle.

Abychom to shrnuli, oba testovací weby hostované v obchodním plánu WordPress.com fungovaly v testech rychlosti stránky Pingdom dobře:

 • Průměrná doba načítání motivu Lightweight Twenty Nineteen: 603 milisekund (velikost stránky 382,39 KB).
 • Průměrná doba načítání motivu těžké váhy Avada: 1,06 sekund (velikost stránky 5,29 MB).

Protože se však testovací web používající téma Avada s vysokou hmotností choval obzvláště dobře, zdá se, že obchodní plán WordPress.com je zvláště dobrou volbou pro každého, kdo používá tento typ motivu nebo vytváří stránky s velkými velikostmi souborů..

Rovněž je třeba zdůraznit, že nebylo vyvinuto žádné úsilí k optimalizaci testovacích stránek. Proto, pokud jste se zaměřili na zrychlení načítání webových stránek WordPress, například snížením velikosti obrazových souborů, minimalizováním souborů nebo povolením komprese gzip, můžete získat ještě lepší výsledky z hostovaného webu WordPress.com..

Obchodní plán WordPress.com vs konkurence

V nedávném srovnání WP Engine a Kinsta jsme také testovali dobu načítání webových stránek pomocí tématu Avada.

Přestože tento článek není srovnáváním těchto hostitelů, je zajímavé poznamenat, že stránky používající stejné téma s vysokou hmotností měly lepší časy načítání v obchodním plánu WordPress.com ve srovnání s časy webů hostovaných na základní úrovni WP Plány motoru a Kinsty.

Web hostovaný serverem WordPress.com, který používal lehký motiv dvacet devatenácti, však nebyl ve srovnání s webovými stránkami hostovanými v Kinsta a WP Engine pomocí stejného motivu tak rychlý..

Zajímavé je, že v testech, které jsme provedli pro naše srovnání SiteGround GoGeek vs StartUp, když došlo na lehké téma, weby hostovaly tyto levnější plány načtené v obdobích podobných těm, které jsou uvedeny v obchodním plánu WordPress.com..

Když však došlo na téma těžké váhy, doba načítání webu hostovaného ve sdílených plánech SiteGround nebyla tak působivá jako u hostování obchodního plánu WordPress.com..

Tyto výsledky podporují bod, který byl učiněn dříve, pokud plánujete vytvořit jednoduchý web pomocí odlehčeného motivu, časy načítání od dobrého sdíleného hostitele, jako je SiteGround, mohou být podobné dobám, které byste získali od firmy WordPress.com Business plán.

Pokud však budete používat populární víceúčelové téma, jako je Divi nebo Avada, nebo pokud váš web bude obsahovat spoustu obrázků a dalších aktiv s velkou velikostí souborů, pravděpodobně budete mít lepší výkon z obchodního plánu WordPress.com.

Testování výkonu dopadu na WordPress.com

Čistá rychlost stránky není jedinou metrikou, na kterou jsme se přihlíželi při kontrole obchodního plánu WordPress.com. Chtěli jsme také vědět, jak dobře weby hostované v tomto plánu zvládly více návštěvníků, kteří k nim přistupují současně.

Protože naše testovací weby skutečně nepřijímají žádný provoz, použili jsme službu Load Impact pro simulaci více návštěvníků, kteří na web přistupují současně..

Pro tento výkonnostní test byla domovská stránka webu používající téma Avada o těžké váze sledována pomocí funkce Load Impact. Služba simulovala přístup 250 uživatelů na stránku a během desetiminutového testu se zvýšila z jednoho virtuálního uživatele na 250 současných uživatelů rovnoměrně.

V níže uvedeném grafu představuje modrá čára počet virtuálních uživatelů (VU), kteří současně přistupují k webu, zatímco zelená čára zobrazuje dobu načítání stránky..

Test dopadu zatížení podnikového WordPress.com

Až 250 virtuálních uživatelů současně přistupujících k testu nemělo žádný vliv na dobu načítání.

Jak můžete vidět z výše uvedeného grafu, doba načítání webu netrpěla, protože se počet virtuálních uživatelů současně přistupujících k ní zvýšil na 250. Výsledky a další podrobnosti z tohoto testu můžete vidět sami na webu Load Impact..

Vzhledem k tomu, že se tato úroveň výkonu dobře srovnává s výsledky stejných testů dopadu na zatížení z našich recenzí Kinsta a WP Engine, řadí obchodní plán WordPress.com do stejné kategorie jako srovnatelné základní plány od těchto dvou spravovaných hostitelů WordPress. pokud jde o schopnost zvládnout zatížení více uživatelů současně přistupujících k webu.

Výsledky testu uptime aplikace WordPress.com

Měření prostojů na webu je dalším dobrým způsobem, jak otestovat výkon hostitele. Deset dní jsme sledovali dostupnost našich testovacích webů pomocí služby Pingdom uptime checker service.

Pingdom Uptime Test

Během deseti dnů sledování mělo jedno místo 100 procent uptime, zatímco druhé 99,99%.

Jak ukazují výsledky, jeden z našich testovacích webů nezažil žádné prostoje, zatímco druhý byl nedostupný jednu minutu během deseti dnů sledování.

Vzhledem k tomu, že doba provozu je ještě důležitější než rychlost stránky, je skvělé vidět, že naše testovací weby byly k dispozici alespoň 99,99 procent času.

Technické podrobnosti o podnikání na WordPress.com

Předtím, než ukončíme tento přezkum hostingu služeb WordPress.com, zde uvádíme několik technických podrobností o službě, která by vás mohla zajímat:

 • Ukládání do mezipaměti webových stránek: Řešení pro vlastní ukládání do mezipaměti, které je v případě potřeby možné škálovat bez zásahu vlastníků stránek.
 • Síť pro doručování obsahu (CDN): Obsah webových stránek je automaticky distribuován na servery po celém světě.
 • PHP: V současné době se používá PHP verze 7.2.19 a není možné měnit verze. Nejnovější informace o verzi naleznete zde.
 • HTTP / 2.0: Je podporován protokol HTTP / 2.0.
 • SSL: Na váš web jsou aplikovány bezplatné certifikáty SSL z Let’s Encrypt, ale není možné použít vlastní certifikáty odkudkoli.
 • SFTP: Neexistuje žádný přístup FTP k serverům nebo úložnému prostoru.
 • Správce souborů serveru: Žádný online správce souborů založený na prohlížeči pro přístup na server ani podporu pro pluginy pro správu souborů.
 • Přístup k databázi: Neexistuje žádný přístup k databázi webových stránek WordPress.
 • E-mailová služba: Neexistuje žádná e-mailová služba, ale ve své doméně můžete použít přesměrování e-mailů nebo použít poskytovatele e-mailů třetích stran.
 • Správa webových stránek WordPress: Software WordPress se aktualizuje automaticky.
 • Omezení pluginu: Existuje seznam nekompatibilních pluginů, které nejsou povoleny.
 • Bezpečnostní opatření: Provoz je sledován za účelem zjištění podezřelé aktivity a zabezpečení stránek je pravidelně testováno v rámci bezpečnostních opatření WordPress.com.
 • Úklidové služby po hacknutí: Pokud je váš web napaden, poskytne vám WordPress.com pomoc.
 • Umístění datového centra: Nemůžete si vybrat umístění datového centra ani se rozhodnout, kde bude váš web hostován. CDN však distribuuje váš webový obsah do více globálních umístění.
 • Stagingové stránky: Ve vašem účtu WordPress.com není možné vytvářet pracovní weby a pracovní moduly plug-in nejsou podporovány.
 • Migrace webových stránek WordPress: Můžete použít plugin All in One WP Migration nebo postupujte podle pokynů a přesuňte svůj web WordPress na WordPress.com Business hosting.
 • Kontrola provozuschopnosti a záruka: Neexistují žádné záruky dostupnosti a monitorování prostojů.
 • Podpůrné kanály: Zákazníci obchodního plánu WordPress.com mají přístup k živé chatovací službě 24/7.

Doufejme, že to odpoví na všechny zbývající otázky, které můžete mít ohledně služby. Pokud ne, neváhejte zanechat komentář, nebo kontaktujte velmi užitečný a pohotový předprodejní tým WordPress.com prostřednictvím jejich živého chatovacího kanálu.

Závěrečné myšlenky

Obchodní plán WordPress.com je velmi působivý.

Schopnost nainstalovat si vlastní výběr témat a pluginů znamená, že obchodní plán WordPress.com by měl být zahrnut do jakékoli diskuse o nejlépe spravovaných hostitelích WordPress. Kromě funkčnosti výsledky testování ukazují, že tato služba může konkurovat výkonům s nejlepšími hostiteli v tomto cenovém rozmezí.

Přidejte další výhody obchodního plánu WordPress.com, jako je přístup k prémiovým tématům, výkonný průvodce zálohováním a průvodce nastavením webů, nemluvě o konkurenčních cenách a tato služba se objeví jako jedna z nejlepších možností pro majitele webových stránek WordPress. hledáte prémiový hosting.

V minulosti byla hostovaná služba WordPress.com považována za nižší alternativu k vlastnímu hostování WordPress. Nyní však obchodní plán z WordPress.com překonává téměř všechny námitky, které může kdokoli potřebovat k výběru této služby před tradičním webhostingem.

Pokud tedy pro svůj web hledáte nejlepší hosting, obchodní plán WordPress.com by měl být určitě na vašem užším seznamu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me