NearlyFreeSpeech.NET – nejlepší minimalistický webhostingový servis? Pro WordPress?

Nabídky WordPress


Téměř zdarma řeč, známá také jako NearlyFreeSpeech.NET a NFSN, je webový hostitel jako žádný jiný. Jak už název napovídá, je vlastněn a provozován absolutisty svobody projevu, kteří budou hostit vše, co není nezákonné ve Spojených státech. Zde je demonstrační citát z jejich stránky „O nás“:

„Nejčastější hrozby [svobodné řeči] pocházejí od společností a tlaku, který mohou vyvinout. […] Víme, jaké jsou naše právní ochrany a jak daleko jdou. Víme, jak odhalit zastrašování legitimních stížností (které, bohužel, občas vycházejí). Výsledkem je, že jsme úspěšně říkali podnikovým fandům, kteří si myslí, že zastrašování získává výsledky, kam je třeba vycpat, od roku 2002, a v tuto chvíli jsme v tom strašně dobří. ““

Většina oficiálních webových stránek společnosti neobsahuje frázi „corporate blowhards“, ani nevyznávají ideály, které ve skutečnosti něco znamenají. („Jsme fanatičtí ohledně zákaznické podpory!“ A podobná naléhavost v tomto bodě nemá smysl.)

Na webu Nearly Free Speech je polokrytá stránka nazvaná „Pieces of Flair“, která cituje kultovní klasický kancelářský prostor, než zobrazuje loga softwaru a služeb, které NFSN používá. Tento webový hostitel má osobnost a ne vymyšleným způsobem.

Měl bych vás teď varovat: Nejsem nestranný recenzent. Téměř bezplatný projev je zdaleka můj oblíbený ze tří webových hostitelů, které jsem použil – další dva jsou HostGator a Malý oranžový – a přesto bych sponzoroval Téměř volný projev, pokud by to stálo třikrát tolik. Ale není to kvůli způsobu, jakým je firma navržena.

Jak platíte

Kromě jejich důrazu na svobodu projevu se obchodní model Nearly Free Speech liší od standardního webhostingu. Většina společností, které nabízejí sdílený hosting, jako je obří portfolio EIG, používá nastavení podobné pojištění – prodávají průměrnému zákazníkovi více inventáře, než potřebuje, a většina webových stránek končí pouze pomocí zlomku zdrojů, které jim byly přiděleny (stejně jako většina lidé nikdy nepřijímají peníze na pojištění domácnosti).

Téměř zdarma řeč Web Hosting Úvodní stránka Screenshot

Domovská stránka Téměř zdarma řeči.

Téměř Free Speech, na druhé straně, je pay-as-you-go, podobné dárkové kartě. Naložíte peníze na svůj účet a servisní poplatky se odečtou od tohoto zůstatku. To může být levnější nebo dražší než standardní webhosting v závislosti na tom, kolik webů máte, zda jsou statické nebo dynamické (WordPress je dynamický) a kolik provozu tyto weby zvládají.

Cenový odhad téměř Free Speech cca 9/5/2016

Cenový odhad téměř zdarma řeči.

NFSN nabízí kalkulačku šířky pásma a odhad cen, takže můžete zhruba posoudit, kolik by stálo hostování vašich webových stránek. V souvislosti s tím v A Small Orange jsem platil 5 dolarů měsíčně za čtyři webové stránky; teď platím přibližně 3,50 $ měsíčně za osm (většinou s nízkým provozem).

Uživatelská zkušenost

Konceptuální model cPanelu se zdá být těžkopádný, jakmile vyzkoušíte vlastní ovládací panel Téměř zdarma řeči. CPanel je ukotven na jednom webu a vše ostatní je addon. Pokud se rozhodnete, že již nechcete udržovat tento „kotevní“ web, musí být celý váš cPanel překonfigurován..

Naproti tomu Téměř bezplatná řeč považuje každý web za svůj vlastní subjekt. Spinning nových projektů nahoru a dolů je snadné, ať už chcete, aby NFSN zpracovával DNS. Jejich rozhraní je založeno na kartách, ze kterých můžete přepínat, a je to skutečně funkční webová aplikace. Pokud ještě nemáte doménové jméno nebo ho nechcete, dokonce vám umožní hostit web na examplename.nfshost.com.

Karty webové aplikace Nearly Free Speech.

Karty webové aplikace Nearly Free Speech.

Zde jsou karty zleva doprava:

 • Členský domov obsahuje odkazy na nedávné příspěvky do firemních blogů, nejčastější dotazy a seznam vašich stránek a zůstatku na účtu.
 • Profil zobrazí podrobnosti o vašem účtu a některé protokoly přístupu.
 • Účty – to je trochu matoucí, protože NFSN nazývá to, co byste za účet normálně považovali, za svůj „profil“. Účty uvedené na kartě „Účty“ se podobají více různým prostředkům, pokud si přejete podrobnou kontrolu nad penězi, které přidělíte na každý ze svých webů.

Téměř volný projev

Karta „Weby“ webové aplikace Nearly Free Speech.

 • Weby uvádí seznam všech webů, které hostujete na NFSN. Kliknutím na každé jméno získáte více podrobností o nastavení a využití zdrojů na tomto webu, nebo můžete udělat něco jako přidání úlohy cron do seznamu naplánovaných úkolů.
 • Domény uvádí všechny domény, které jste přidali do NFSN, a poskytuje odkazy pro správu možností DNS nebo e-mailu.
 • MySQL, který obsahuje seznam vašich procesů MySQL (kliknutím na každý z nich se můžete podrobněji rozbalit nebo vytvořit v tomto procesu novou databázi) a odkazy na přihlašovací stránku phpMyAdmin.
 • Podpěra, podpora, což vysvětluje podporu, na kterou máte v současné době nárok, a uvádí různé možnosti, které nabízí téměř bezplatná řeč. Více o tom za chvíli.

Rozhraní Téměř zdarma řeči se cítí osvěžitelně Web 1.0, trochu v souladu s webem „Brutalist“, jako je Pinboard. Službu milují technicky zdatní obyvatelé Hacker News.

Chcete-li aktualizovat skutečný obsah svých webových stránek – například nahráním obrázku -, musíte použít SFTP (vanilla FTP je ve výchozím nastavení deaktivována z bezpečnostních důvodů, i když ji můžete zapnout, pokud chcete) nebo SSH na svůj web prostřednictvím příkazový řádek. Pro nováčky webdev to může být trochu zastrašující – neexistuje žádná nabídka možností instalace jedním kliknutím, jako je tomu u hlavního proudu cPanel – ale rozhraní pro správu souborů klienta FTP by mělo být známé každému, kdo použil operační systém Windows nebo Apple.

Podpěra, podpora

Hlavním úpadkem NFSN pro většinu potenciálních uživatelů je to, že nabízejí velmi omezenou podporu po vybalení z krabice – domnívám se, že takto udržují své služby tak levné. Pokud však potřebujete větší podporu, nabízejí měsíční předplatné 5 $. Zřejmě to používá jen velmi málo lidí – nemám – protože v poslední době online nejsou žádné recenze.

Téměř Free Speech také udržuje aktivní členské fórum a vynikající, rozsáhlou dokumentaci. Většina problémů, na které narazíte, již byla vyřešena – stačí jen trochu prohledat. V recenzi šesti let používající téměř bezplatnou řeč blogger PrivacyDusk napsal:

„[A] bezplatnou alternativou [k placené podpoře] je použití fóra pouze pro aktivní členy, kde můžete získat radu od jiných zákazníků. Toto fórum můžete vidět až po přihlášení k účtu, fórum není indexováno pomocí vyhledávačů, Považoval jsem to za velmi užitečné a zaměstnanci tam také často přispívají, aby vám pomohli. Dalším příjemným rysem je anketa pouze pro členy, kde lidé mohou hlasovat o tom, jakou novou komponentu by si přáli, aby byla implementována příští, a personál ji vezme v úvahu v závislosti na tom, kolik hlasů existuje a jak snadné je to udělat. “

Téměř bezplatný projev je vhodný pouze pro lidi, kteří jsou pohodlné Googlu na cestě ze záměnových problémů, kteří mohou před nalezením řešení zvládnout mírnou frustrace a experimentování. To však neznamená, že je to jen dobré řešení pro odborníky! O vývoji webu jsem věděl velmi málo, než jsem se zaregistroval na téměř bezplatnou řeč – ve skutečnosti jsem stále nováček – a přesto jsem byl schopen přesunout své stránky WordPress tam bez větších potíží.

Komunita je skrytým skvostem Téměř svobodného projevu. Například jednou z mých frustrace s A Small Orange byla absence podpory pro Let’s Encrypt, bezplatnou certifikační autoritu, která vám pomůže nainstalovat a automatizovat HTTPS bez placení desetníku. NFSN nativně nepovoluje ani Pojďme šifrovat, ale přilepené vlákno v soukromém fóru člena odkazuje na vlastní kódované řešení člena a vysvětluje, jak ho používat. Voila, mám HTTPS na všech svých webových stránkách, aniž bych si musel kupovat certifikát nebo praštil hlavu o zeď a snažil se přijít na to, jak jej nainstalovat.

WordPress o téměř svobodném projevu

Před třemi lety byla instalace WordPress na NFSN obrovská bolest, protože model jejich oprávnění je bezpečnější (AKA více uzamčen) než většina webových hostitelů. Naštěstí v době, kdy jsem vyzkoušel Téměř svobodný projev, zveřejnili podrobné pokyny v nejčastějších dotazech pro členy. Stačí provést každý krok podle popisu a zkopírovat a vložit několik příkazů.

Tento proces vyžaduje SSH-ing do webové stránky a použití rozhraní příkazového řádku pro WordPress s názvem WP-CLI (které je předinstalované). Musíte mít pohodlí s několika příkazy, jako je chmod – ale nemusíte plně rozumět * nix systémům povolení, abyste mohli vše nastavit.

Aktualizace motivu WordPress pomocí příkazového řádku pomocí WP-CLI.

Aktualizace motivu WordPress pomocí příkazového řádku pomocí WP-CLI.

Jedinou další nepříjemnou věcí ohledně používání WordPressu na Téměř volném projevu je to, že jakékoli aktualizace, včetně témat a pluginů, je třeba iniciovat pomocí příkazového řádku. Ale to je bezpečnější stejně! Musíte také vytvořit vlastní soubor .htaccess, pokud budete používat něco jiného než výchozí strukturu permalinků WordPress. Jak jsem již řekl, některé Googling mohou být nutné ?

Když byste si neměli vybrat téměř svobodný projev

Rád používám téměř bezplatnou řeč jako web hostitele, ale existují situace, kdy to nedává smysl. Pokud provozujete velké webové stránky s vysokým provozem, je cena založená na využití zdrojů ve skutečnosti špatná volba. Mnohem lépe těžit z modelu podobného pojištění, který jsem popsal na začátku! A přestože jsou spravovaní hostitelé, jako je WPEngine, dražší, pokud je váš web živobytí, vyplatí se vám za bezpečnost a výkonnost, která přichází s hostingem vašeho webu, se specializovanou službou – takže se můžete svobodně soustředit na faktory, které odlišují váš web podnikání a zlepšit své celkové příjmy.

Téměř bezplatná řeč není také ideální pro uživatele, kteří nejsou technicky důvtipní a nechtějí se zbavit rukou, abych tak řekl. Jak jsem zmínil v části „Podpora“, NFSN je velmi kutilský webový hostitel. Všechno budete muset nakonfigurovat sami. Například škálovatelnost a rychlost webu jsou vaší vlastní odpovědností – některé možnosti komprese a ukládání do mezipaměti jsou zabudovány do služby, ale z velké části jste hlavním výkonným ředitelem společně se vším ostatním.

Závěr

Chtěl bych vidět několik změn téměř bez řeči, které bych rád viděl – povolení šifrování HTTPS jako jednoduchého zaškrtávacího políčka během instalace webu by bylo skvělé, a rozhodně by mi nevadilo nainstalovat WordPress jedním kliknutím. Ale pokud máte jen dost praktického hackerského étosu, abyste se pohrávali na příkazové řádce, a dáváte přednost jednoduchosti a srozumitelnosti před silně načteným cPanelem, pak pro vás může být Téměř svobodný projev perfektním webovým hostitelem. To je pro mě.

Používáte / používáte webhosting Téměř zdarma řeč? Myšlenky?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map