Kinsta vs SiteGround: Srovnání výkonu – což je pro WordPress lepší? (2020)

Nabídky WordPress


Pokud hledáte vysoce kvalitní hosting WordPress, Kinsta a SiteGround jsou dvě jména, která se běžně objevují.

Oba si vybudovali skvělou reputaci v komunitě WordPress a oba nabízejí vysoce kvalitní spravované hostingové produkty WordPress.

Pokud se však pokoušíte vybrat mezi Kinsta a SiteGround, pravděpodobně vás zajímají rozdíly více než podobnosti – a to je to, co jsem zde dnes, abych pokryl.

Zúčastním se obou hostitelů, podívám se na dashboardy, provedu některé testy výkonu a podělím se o další důležité informace.

Nakonec si myslím, že obě jsou skvělé možnosti, ale existují některé klíčové rozdíly, které vás mohou vést k tomu, abyste si jeden z nich vybrali. SiteGround jsou cenově dostupné a nabízejí skvělý třesk za vaše peníze, pokud jde o funkce a výkon, zatímco Kinsta nabízí celkově nejlepší výkon a uživatelský dojem, i když za vyšší cenu.

Je tu však mnohem víc než to, takže se pojďme podívat, co vám pomůže při rozhodování o hostování …

Kinsta vs SiteGround: Srovnání klíčových funkcí

Jak Kinsta, tak SiteGround nabízejí celou řadu základních a recepčních funkcí. To znamená, že nabízejí jak klíčové funkce, které všechny weby WordPress potřebují, tak pohodlné funkce, které vám pomohou s každodenní správou vašeho webu..

KinstaSiteGround
Instalační program WordPress
Automatické aktualizace WordPress
Custom Hosting Dashboard
Automatické zálohování
Zálohy na vyžádání✅ *
Pracovní místa✅ *
Mezipaměť na úrovni serveru✅ *
PHP 7.3+
SSL zdarma
Zdarma CDN❌ **
E-mail hosting
Datová centra215 ***

Některé poznámky:

 • * Není k dispozici na nejlevnější úrovni plánu
 • ** SiteGround inzeruje bezplatnou CDN Cloudflare a usnadňuje integraci, ale to není pro platformu opravdu jedinečné a Cloudflare můžete použít s jakýmkoli hostitelem. Kinsta vám ve skutečnosti poskytuje přístup k prémiové službě CDN.
 • *** SiteGround vám umožní vybrat pouze jedno datové centrum pro celý váš účet, zatímco Kinsta vám umožní vybrat jiné datové centrum pro každý jednotlivý web WordPress.

Jak vidíte, obě nabízejí hvězdný seznam funkcí, i když ne všechny funkce jsou k dispozici na nejlevnější úrovni SiteGround. To znamená, že pokud chcete co nejvíce srovnatelné specifikace funkcí, budete chtít jít s SiteGround’s GrowBig plán nebo vyšší (více o cenách později).

Jeden důležitý rozdíl funkcí je, že Kinsta ano ne nabízejí e-mailový hosting, zatímco SiteGround ano.

To znamená, že SiteGround vám umožní vytvořit si vlastní e-mailovou adresu ([email protected]) z vašeho hostitelského dashboardu.

Pokud si chcete vytvořit vlastní e-mailovou adresu pomocí Kinsta, budete potřebovat externí řešení hostování e-mailů, jako je například G Suite společnosti Google. Nejedná se o velký problém a mnoho lidí ve skutečnosti doporučuje používat jako hostitele e-mailový hosting něco jako G Suite. Ale měli byste očekávat, že za privilegium zaplatíte něco jako 5 $ měsíčně. Nebo můžete použít bezplatnou službu hostování e-mailů, jako je Zoho Mail.

Kinsta vs SiteGround: Srovnání uživatelských zkušeností

V roce 2019 nabízejí jak Kinsta, tak SiteGround vlastní řídicí panely, které usnadňují správu webových stránek.

Oba nabízejí skvělý zážitek, i když Kinsta nabízí několik vyspělejších nástrojů, které mohou uživatelé moci ocenit. Například, Kinsta nabízí mnohem podrobnější analytiku, stejně jako New Relic monitoring a nástroj pro přesměrování na palubní desce.

V minulosti SiteGround používal standardní řídicí panel pro cPanel a starší účty SiteGround stále používají cPanel. Všechny nové účty SiteGround vytvořené po 30. červenci 2019 však budou používat nový vlastní řídicí panel hostování podrobně uvedený níže.

Kinsta

Kinsta nabízí 100% vlastní hostingový panel, který usnadňuje správu vašich stránek WordPress a zobrazení klíčových analytických a metrik využití.

Hlavní stránka řídicího panelu vám poskytuje podrobný pohled na využití vašeho účtu a zobrazuje důležitá upozornění:

Stránka hlavního panelu Kinsta

Odtud můžete otevřít samostatné panely pro každý web, který se nachází ve vašem účtu.

Zde uvidíte základní podrobnosti o vašem webu – například IP adresu vašeho serveru a váš SFTP účet – a seznam nástrojů a možností:

Řídicí panel webu Kinsta

Jedním z nejužitečnějších nástrojů je Zálohy kartu, kde můžete spravovat automatické zálohy, které Kinsta pořizuje každý den, a také v případě potřeby provést ruční zálohování:

Nástroj pro zálohování Kinsta

Kinsta také velmi usnadňuje obnovení zálohy na váš živý nebo pracovní server.

Když už mluvíme o staging serverech, můžete také použít Změnit prostředí rozbalovací nabídka pro rychlé přepínání mezi živým serverem a pracovním serverem.

Získáte identický řídicí panel pro pracovní stránku, což usnadňuje testování změn. Můžete také získat novou možnost Push Staging to Live:

Nástroj pro představování Kinsta

Chcete-li do svého účtu přidat nový web WordPress, Kinsta zahrnuje snadný instalační nástroj, který vám kromě instalace prázdné instalace jádra pomůže také nainstalovat WooCommerce nebo nastavit WordPress Multisite:

Instalační program aplikace Kinsta WordPress

Pokud jste mocný uživatel, budete milovat Analytics oblast, která vám umožní nahlédnout do využití celého vašeho účtu nebo jednotlivých webů:

Analytika na palubní desce Kinsta

A konečně, pokud máte ve svém týmu více lidí, bude se vám líbit, že Kinsta obsahuje podrobný systém uživatelských oprávnění, který vám umožní dát ostatním lidem přístup k vašemu hostitelskému účtu a řídit, kolik mají moci:

Nástroj pro správu uživatelů Kinsta

Celkově vzato je ovládací panel hostingu Kinsta radost z používání a jeden z mých oblíbených uživatelských zážitků.

SiteGround

Nový vlastní řídicí panel SiteGround je obrovským vylepšením oproti předchozímu použití cPanel. Díky tomuto vlastnímu řešení nabídne program SiteGround mnohem uživatelsky příjemnější prostředí spolu s řadou užitečných nástrojů.

To je velká změna a myslím si, že to přiblíží uživatelské prostředí SiteGroundu ke Kinstovi a také mnohem více než mnoho jiných hostitelů WordPress za podobnou cenu..

Při prvním otevření nového hlavního panelu účtu se zobrazí základní shrnutí a několik tipů, jak z účtu vytěžit maximum:

Hlavní řídicí panel SiteGround

Odtud můžete přistupovat do různých oblastí svého účtu shora, včetně přidávání nových služeb a správy fakturačních údajů.

Většinu času strávíte v Webové stránky na které však budete spravovat všechny weby ve svém účtu.

Zde uvidíte přehled všech svých webů a také možnosti přístupu ke dvěma oblastem pro každý web:

 1. Nástroje webu
 2. Sada WordPress

Webový panel SiteGround

V Nástroje webu můžete spravovat e-mailové účty, používat správce souborů na hlavním panelu a zobrazit některé základní analýzy svého webu:

Nástroje SiteGround

Jednou z úhledných věcí v této oblasti je, že můžete své oblíbené nástroje „připnout“ k horní části rozhraní, což vám umožní vytvořit si vlastní pohled na řídicí panel, který vyhovuje vašim vlastním pracovním postupům..

V Sada WordPress budete mít nástroje pro správu:

 • Ukládání do mezipaměti
 • Automatické aktualizace
 • Pracovní místa
 • Zálohy na vyžádání

Možnosti sady WordPress sady WordGround

Pokud chcete přidat nový web, SiteGround také obsahuje opravdu pohodlný instalační nástroj WordPress, který vám umožní vytvořit novou prázdnou instalaci WordPress, nebo začít s obchodem eCommerce s předinstalovaným WooCommerce:

SiteGround instalační nástroj WordPress

Stejně jako u Kinsta nabízí nový řídicí panel SiteGround nový Spolupráce funkce, která vám umožňuje udělit přístup k vašemu účtu. Nemáte však úplně takovou kontrolu nad uživatelskými oprávněními, jaké získáte u Kinsta:

Správa uživatelů SiteGround

Kinsta vs SiteGround: Srovnání výkonu

Abych získal představu o tom, jak se tito hostitelé srovnávají z hlediska výkonu, založil jsem na obou hostitelích hostovaných v datových centrech ve stejné zeměpisné oblasti identické testovací weby..

Chtěl jsem, aby toto srovnání co nejvíce napodobovalo skutečný svět, a tak jsem importoval úplné demo stránky vytvořené s oblíbeným tématem Avada. Pokud chcete vidět, jak můj testovací web vypadá, můžete se podívat na celý snímek obrazovky zde.

Pokud jde o optimalizaci výkonu, neprovedl jsem žádný z mých vylepšení výkonu, ale jak jsem již zmínil v části Funkce výše, oba hostitelé implementují ukládání do mezipaměti na úrovni serveru.

V SiteGround máte možnost zakázat toto ukládání do mezipaměti pro použití vlastního řešení ukládání do mezipaměti, nebo můžete integrovat ukládání do mezipaměti na úrovni serverů s WP Rocket.

Ve společnosti Kinsta je mezipaměť na úrovni serveru vždy zapnutá, ale můžete ji také kombinovat s WP Rocket a tyto dva se integrují společně.

Ke sběru skutečných údajů o testování výkonu jsem použil WebPageTest k provedení deseti samostatných testů rychlosti s následující konfigurací:

 1. Chicago, Illinois testovací místo
 2. 20 Mbps připojení, což je přibližně průměrná rychlost internetu v USA

Za prvé, budu jen sdílet nezpracovaná data. Pak vezmu průměr a vyvodím nějaké závěry.

Kinsta

Průměr všech deseti testů byl 3,06 sekund.

Test 1Test 2Test 3Test 4Test 5
4,040 s2,647 s2,913 s2,728 s2,922 s
Test 6Test 7Test 8Test 9Test 10
3,730 s3,159 s2,942 s2,864 s2,657 s

Úplné výsledky si můžete prohlédnout na WebPageTest:

 • Testy jedna až pět
 • Testy šest až deset

SiteGround

Průměr všech deseti testů byl 3,46 sekund.

Test 1Test 2Test 3Test 4Test 5
3,523 s3,735 s3,988 s3,382 s3,163 s
Test 6Test 7Test 8Test 9Test 10
3,701 s3,606 s3,342 s3,011 s3,109 s

Úplné výsledky si můžete prohlédnout na WebPageTest:

 • Testy jedna až pět
 • Testy šest až deset

Společně

Součet průměrných časů načítání stránky dohromady, věci se otřásly:

KinstaSiteGround
Průměrné načítání stránky3,06 s3,46 s

Jak byste očekávali, Kinsta porazila SiteGround, pokud jde o výkon, a nabídla výrazně rychlejší doby načítání stránky s mým testovacím připojením 20 Mbps.

Takže, pokud je pro vás výkon nejdůležitější, měli byste jít s Kinstou, pokud si to můžete dovolit.

Kinsta vs SiteGround: Porovnání možností podpory

Pokud jde o podporu, nabízejí Kinsta i SiteGround nepřetržitou podporu, i když SiteGround vám dává více kanálů, prostřednictvím kterých můžete k této podpoře přistupovat.

Pokud jde o kvalitu, jsou jak Kinsta, tak SiteGround dva lepší hostitelé, pokud jde o podporu.

Bez ohledu na to, který hostitel si vyberete, budete se moci připojit k přátelskému a informovanému podpůrnému personálu, aniž byste museli čekat příliš dlouho. A co víc, oba hostitelé jsou docela dobří v tom, že opraví jakékoli základní problémy.

Kinsta

Kinsta nabízí výhradně live chat podporu – ve skutečnosti se snaží nenabízet telefonickou podporu, což zde vysvětlují.

Kinsta používá Intercom ke správě podpory live chatu, což nabízí opravdu pohodlný způsob přístupu k podpoře.

Namísto toho, abyste museli potřebovat pomoc při otevírání nového chatu, můžete použít všudypřítomný widget Intercom k chatování s podporou Kinsta odkudkoli na hlavním panelu Kinsta. Můžete také pokračovat v chatování nebo přistupovat ke starým protokolům chatu, i když se přesunete do jiné části řídicího panelu:

Kinsta live chat

SiteGround

SiteGround nabízí nepřetržitou podporu prostřednictvím telefonu, živého chatu nebo lístku. Pokud tedy chcete někoho získat po telefonu, je to něco ve prospěch SiteGround, protože SiteGround je jediný, kdo nabízí telefonickou podporu.

Služba LiveGround na live chatu však není tak pohodlná – budete muset otevřít živé chatovací okno a ponechat toto okno aktivní po celou dobu vašeho chatu.

Tohle je trochu dusné, ale implementace live chatu Kinsty je o něco pohodlnější.

Kinsta vs SiteGround: Porovnání cen

Pokud jde o tvorbu cen, jsou SiteGround výrazně dostupnější než Kinsta. SiteGround také nabízí propagační ceny, které vám mohou ušetřit balík v prvním fakturačním cyklu, ale je důležité si uvědomit, že za každý fakturační cyklus budete muset zaplatit běžnou cenu.

Abychom vám mohli představit, jak se oba hostitelé srovnají, podívám se jak na vstupní úroveň, tak na další úroveň (druhá úroveň AKA). Pamatujte, že pro přístup k některým spravovaným funkcím WordPress, jako je například pracovní postup a zálohy na vyžádání, potřebujete plán druhé úrovně serveru SiteGround..

Plán vstupní úrovně:

KinstaSiteGround
Promo cena (měsíc)N / A3,95 $
Běžná cena (měsíc)30 $11,95 $
Zúčtovací obdobíMěsíčníRoční
Webové stránky jsou povoleny11
Provoz20 00010 000
Úložný prostor10 GB10 GB

Plán druhé úrovně:

KinstaSiteGround
Promo cena (měsíc)N / A5,95 $
Běžná cena (měsíc)60 $19,95 $
Zúčtovací obdobíMěsíčníRoční
Webové stránky jsou povoleny2Neomezený
Provoz40 00025 000
Úložný prostor20 GB20 GB

Kromě pouhého rozdílu v ceně je třeba si uvědomit, že SiteGround vám umožní hostit neomezený počet webů na úrovni druhé a vyšší úrovně, zatímco Kinsta vás vždy omezí na určitý počet webů..

Pokud tedy máte spoustu stránek s nízkým provozem, určitě budete chtít jít se serverem SiteGround, zatímco Kinsta je lepší volbou pro malý počet webů s vysokým provozem..

Kromě toho jsou SiteGround o něco velkorysejší s limity svých úložišť. Pokud však potřebujete překročit limity úložiště, můžete vždy zvážit přemístění mediálních souborů na levnější službu ukládání objektů, jako je Amazon S3..

A konečně, další důležitou věcí, kterou je třeba poznamenat, jsou omezení provozu – tj. Počet návštěvníků, které můžete mít za měsíc.

U společnosti Kinsta jsou tyto limity návštěvníků skutečným limitem. Společnost Kinsta nikdy nevypne váš web jen proto, že překročíte tyto limity, ale pokud překročíte své limity (1 $ na tisíc návštěv), bude vám účtovat poplatek za nadhodnocení. Poznámka: Kinsta automaticky vylučuje návštěvy botů, takže se tyto limity vztahují pouze na lidské návštěvníky.

S SiteGround jsou však limity spíše „navrhovaným odhadem“. Pomáhají vám udělat představu o tom, co váš plán zvládne, ale SiteGround ve skutečnosti váš účet omezuje využití procesoru, nikoli provozem. Zjistili jsme, že pomocí optimalizovaného webu a inteligentního ukládání do mezipaměti můžete tyto odhady provozu skutečně překročit o značné množství, aniž byste narazili na problémy..

Závěr: Pokud zvolíte Kinsta nebo SiteGround?

Kinsta i SiteGround jsou vysoce kvalitními možnostmi hostování webu WordPress, takže si nemyslím, že se zde rozhodnete špatně.

Místo toho by měl váš výběr skutečně jít jen do vašeho rozpočtu a také o tom, jak si ceníte určitých funkcí.

Z hlediska rozpočtu jsou SiteGround zjevně mnohem dostupnější. S plány začínajícími na pouhých 3,95 $ za měsíc (promo price) nebo 11,95 $ za měsíc (běžné ceny) jsou SiteGround mnohem levnější než základní plán společnosti Kinsta na úrovni 30 $ za měsíc.

Kromě toho vám program SiteGround umožní hostit neomezený počet webů (i když ne na nejlevnější úrovni), což z nich dělá skvělou možnost rozpočtu pro mnoho malých webů a jejich provozní limity nejsou přísné limity, zatímco Kinsta vám bude účtovat poplatky za to, že budete procházet svými dopravní limit (i když Kinsta nikdy neodřízne váš web pouze za překročení těchto limitů – nebojte se!).

Přestože služba SiteGround nabízí cenovou cenu, stále se jí podaří shromáždit spoustu praktických funkcí, které ostatní rozpočtoví hostitelé nenabízejí. Stále budete například mít vlastní hostitelský řídicí panel, pracovní weby (nikoli na nejlevnější úrovni), automatické zálohy / aktualizace atd. Více se můžete dozvědět v naší recenzi SiteGround.

S tím bylo řečeno, Kinsta kopat věci do zářezu s více prémiovým produktem. Získáte rychlejší doby načítání stránky, opravdu pěkný řídicí panel se spoustou praktických nástrojů a velkou podporu. Stejně jako se mi líbí nový řídicí panel hostingu SiteGround, je podle mého názoru řídicí panel společnosti Kinsta stále lepší a mám rád některé z automatických pracovních postupů, které přidaly (jako je automatické zálohování webu pokaždé, když aktivujete svůj pracovní server).

Pokud tedy máte malý počet webů a jste ochotni zaplatit prémiovou cenu za prémiovou službu, Kinsta nezklame a nabídne společnosti SiteGround vynikající produkt, když z rovnice odstraníte cenu. Více se můžete dozvědět v naší recenzi Kinsta.

Vyberte si ten, který vyhovuje vašim potřebám rozpočtu a hostingu, a nemyslím si, že budete nešťastní v obou směrech.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map