Kinsta Managed WordPress Hosting vyzkoušený a testovaný – je to opravdu všechno dobré?

Nabídky WordPress


Hledáte nejrychlejšího webového hostitele WordPress? Chtěli byste, aby se někdo postaral o zabezpečení a zálohování vašich webových stránek WordPress?

Pokud ano, může být Kinsta jen spravovaným webovým hostitelem WordPress, který jste hledali. Ale ještě se nezaregistrujte!

V této recenzi nejenom vysvětlíme přesně různé funkce, ke kterým získáte přístup, ale také odhalujeme časy načítání našich testovaných webových stránek WordPress hostovaných společností Kinsta. Kromě toho také v našich simulačních testech uživatelů sdílíme, jak jsou ovlivněny tyto časy načítání, když více návštěvníků přistupuje na weby současně. Abychom dále posoudili kvalitu Kinsta, zveřejňujeme také výsledky z našich testů na prostoje.

Na rozdíl od některých jiných recenzí Kinsta – a jiných webhostingových hodnocení obecně – neznámých pro Kinsta, jsme nezávisle zaplatili za testy, které procházejí naše webové stránky WordPress hostované v Kinsta skrze jejich tempo, pomocí prémiových služeb, jako je Pingdom a Load Impact, shromažďují smysluplná data. a odhalit celý příběh marketingových tvrzení společnosti Kinsta. Pokud nejste typ člověka, který se snadno vychyluje prostřednictvím fantazijního marketingu a stylových firemních webů, pak vám data v této recenzi pomohou učinit informované rozhodnutí o tom, zda je Kinsta pro váš web nejlepší..

Pokud tedy hledáte nejlepší hostování WordPress nebo se zajímáte jen o to, jaké prémiové webové hostitele, jako je Kinsta, může nabídnout, je tato recenze určena právě vám.

Pojďme se ponořit …

O Kinsta WordPress Web Hosting

Od svého založení v roce 2013 Kinsta pracuje na tom, aby se stala poskytovatelem hostingu pro uživatele WordPress, kteří jsou připraveni dívat se za hranice marketingových kampaní a nízkých cen a hledat rychlý a bezpečný domov pro své webové stránky.

Hostingová stránka Kinsta WordPress

To neznamená, že plán vstupní úrovně 30 $ za měsíc od společnosti Kinsta není konkurenceschopný ve srovnání s jinými prémiově spravovanými hostiteli WordPress, je to jen proto, že se nejedná o nízkonákladový hosting rozpočtu.

To, co za své peníze dostanete, je spravováno hostování WordPress. To znamená, že se Kinsta nejen postará o některé aspekty správy webu WordPress pro vás, ale také hostuje váš web v prostředí optimalizovaném pro weby WordPress..

Díky tomu jsou úkoly, jako je zabezpečení, ukládání do mezipaměti a zálohování vašeho webu WordPress, staženy z vašich rukou. To vám nejen ušetří čas, ale sníží se také riziko, že se něco pokazí, pokud nejste obeznámeni s tím, jak WordPress funguje..

Díky hostování WordPress řízenému společností Kinsta můžete ve srovnání s obecným webovým hostingem očekávat rychlejší načítání webových stránek, méně prostojů a méně problémů s výkonem..

Kromě toho, protože společnost Kinsta nabízí hostování pouze pro weby WordPress, všichni jejich podpůrní pracovníci mají velmi dobré zkušenosti s pomáháním uživatelům WordPress a jsou také odborníky na řešení problémů souvisejících s tímto softwarem. Někteří z podpůrných pracovníků dokonce přispívají k softwaru WordPress.

Přestože nyní existuje mnoho společností, které nabízejí spravovaný hosting WordPress, jak to prozkoumáme v této recenzi, Kinsta má několik rozdílů od ostatních hostitelů působících v tomto prostoru..

Co získáte s Kinstou?

Pokud je myšlenka rychlého načítání časů, méně úkolů v oblasti správy webových stránek a méně prostojů na starosti se zvuky lákavými, může být Kinsta tím pravým hostitelem pro vás. Abychom zjistili, zda tomu tak je, podívejme se přesně, co dostanete, když se s nimi zaregistrujete.

Použití platformy Google Cloud Platform

Umístění serveru Google Cloud Platform

Pomocí platformy Google Cloud Platform může Kinsta nabídnout 20 serverových umístění pro hostování vašich webových stránek.

Hlavní věcí, která odděluje společnost Kinsta od většiny ostatních spravovaných poskytovatelů hostování WordPress, je jejich používání platformy Google Cloud Platform. To znamená, že webové stránky WordPress jsou hostovány na infrastruktuře vytvořené a udržované společností Google a používají je například společnosti Spotify, Snapchat, HTC, Best Buy, Philips a Coca-Cola..

Být partnerem platformy Google Cloud Platform umožňuje společnosti Kinsta hostovat vaše webové stránky na nejmodernější infrastruktuře s výběrem 21 globálních umístění serverů – a ještě více na cestě (Hongkong a Švýcarsko se blíží). Vysoce škálovatelný hardware platformy Google Cloud Platform zajišťuje, aby váš web měl vždy přístup ke zdrojům, které potřebuje k zajištění plynulého uživatelského prostředí pro vaše návštěvníky. Pokud se například váš web stane virovým, automatické škálování zajistí, že váš web bude schopen zvládnout jakýkoli nárůst provozu.

Automatické zálohování webových stránek WordPress

Jak již bylo zmíněno, automatické denní zálohy webových stránek WordPress jsou součástí služby v Kinsta. Automatické zálohy jsou uchovávány po dobu minimálně 14 dnů u plánů výchozí úrovně a déle u vyšších plánů. Obnovení záloh je snadné, s možností jejich nasazení na živé stránky nebo do testovacího prostředí.

Správce zálohování webových stránek Kinsta

Zálohy webových stránek WordPress lze snadno spravovat pomocí ovládacího panelu účtu Kinsta.

Kromě denních záloh můžete upgradovat na šesthodinové a hodinové zálohy za extra měsíční poplatek. Kompletní zálohy webových stránek můžete také vytvořit ručně stisknutím tlačítka, podle potřeby. Máte také možnost tyto zálohy stáhnout pro bezpečné uložení.

Služba Streamování webových stránek WordPress

Kinsta Staging Web Manager

Pomocí stránky představení obsažené ve všech hostitelských plánech společnosti Kinsta můžete vyzkoušet všechny změny před kopírováním na váš živý web.

Všechny plány hostování Kinsta zahrnují přístup na pracovní místo, kde si můžete vyzkoušet nové pluginy, úpravy webových stránek a úpravy kódu, a poté je jediným kliknutím odeslat na váš živý web.

Nástroje pro vývojáře Kinsta

Kinsta má několik snadno dostupných nástrojů, které mohou vývojáři považovat za užitečné.

Vývojáři by také měli ocenit schopnost přepínat mezi různými verzemi PHP, snadné restartování enginu PHP a přístup k novému monitorovacímu nástroji Relic PHP. K dispozici je také funkce vyhledávání a nahrazování, která je přístupná z ovládacího panelu Kinsta pro provádění změn obsahu vaší databáze webových stránek WordPress..

Technické podrobnosti o hostování WordPress Managed Kinsta

Tato část naší recenze společnosti Kinsta by měla odpovědět na všechny dotazy týkající se jemnějších bodů a technických podrobností této služby, než se přesuneme k výsledkům testů rychlosti, uptime a výkonu:

 • Ukládání do mezipaměti webových stránek: Čtyři typy ukládání do mezipaměti na místě, včetně ukládání do mezipaměti na úrovni serveru a interního pluginu pro ukládání do mezipaměti WordPress.
 • Síť pro doručování obsahu (CDN): 50 GB využití KeyCDN za měsíc na základní úrovni plánu Kinsta; více o vyšších plánech.
 • PHP: Přepínání mezi PHP 5.6, 7, 7.1, 7.2, 7.3 a 7.4 stisknutím tlačítka.
 • HTTP / 2.0: Používá se na serverech a CDN.
 • SSL: Získejte zdarma SSL certifikát od Pojďme šifrovat, nebo si nainstalujte svůj vlastní.
 • SFTP: Zabezpečený přístup FTP k vašemu webovému prostoru pro nahrávání a úpravy souborů.
 • Správce souborů serveru: Žádný online správce souborů; pouze FTP přístup do prostoru serveru.
 • Přístup k databázi: phpMyAdmin se používá k přístupu k databázi webových stránek WordPress prostřednictvím prohlížeče.
 • E-mailová služba: Žádná e-mailová služba pro žádný z plánů Kinsta; G Suite je doporučená možnost.
 • Správa webových stránek WordPress: Schopnost aktualizovat pluginy prostřednictvím řídicího panelu účtu My Kinsta, ale neprovádí se žádné automatické aktualizace pluginů ani aktualizace základního softwaru WordPress.
 • Omezení pluginu: Existuje seznam zakázaných pluginů, včetně některých pluginů pro ukládání do mezipaměti, zabezpečení a optimalizace, které mohou ovlivnit výkon webových stránek.
 • Bezpečnostní opatření: Existuje řada opatření k zajištění bezpečnosti vašich stránek, včetně blokování GeoIP, skenování DDoS, proaktivního zastavení vstupu škodlivého kódu do sítě, samoléčení PHP, GCP brány firewall a dalších.
 • Úklidové služby po hacknutí: Pokud je váš web napaden serverem Kinsta, opraví ho zdarma.
 • Umístění datového centra: 21 umístění serverů na výběr, včetně možností v Austrálii a Jižní Americe, jakož i více umístění v USA, Evropě a Asii.
 • Stagingové stránky: Všechny plány zahrnují přístup na pracovní místo s jedním kliknutím nasazení na živé webové stránky.
 • Migrace webových stránek WordPress: K dispozici zdarma na všech hostingových plánech.
 • Analytika návštěvníků: Zobrazte údaje o provozu na vašem webu prostřednictvím ovládacího panelu My Kinsta.
 • Kontroly dostupnosti: Stav vašeho webu je kontrolován každých pět minut, aby tým podpory mohl reagovat na případné zjištěné výpadky.
 • Podpůrné kanály: Živý chatový kanál a systém prodeje vstupenek 24/7, ale bez telefonické podpory.

Více informací naleznete na stránce funkcí na webu Kinsta.

Řídicí panel účtu Kinsta

Co se týče správy vašeho účtu, Kinsta si vytvořila svůj vlastní dashboard. Navigace na portálu My Kinsta je velmi snadná a umožňuje provádět úkoly, jako je vytváření nových webů WordPress, aktualizace všech pluginů nainstalovaných na vašem webu a správa záloh..

Můj panel správy účtu Kinsta

Kinsta používá vlastní řídicí panel pro správu účtů a webových stránek.

Můžete zobrazit statistiky využití zdrojů a zjistit, kolik z vašeho plánu bylo přiděleno, a také zobrazit analytiky návštěvníků webových stránek prostřednictvím ovládacího panelu..

Instalace WordPress

Po přihlášení do služby Kinsta se můžete přihlásit k vlastnímu ovládacímu panelu a vytvořit web WordPress. Tento proces je velmi přímý a za pár kliknutí budete mít zbrusu novou instalaci WordPressu připravenou ke spuštění.

Vytvořte nový web WordPress

Vytvoření nové instalace WordPress vyžaduje pouze několik kliknutí s Kinsta.

Pokud hostujete více webů s Kinsta prostřednictvím jednoho účtu, lze tyto weby spravovat prostřednictvím stejného dashboardu.

Panel správy webových stránek Kinsta

Prostřednictvím stejného účtu řídicího panelu lze spravovat více webů WordPress.

Jakmile se přihlásíte ke svému panelu účtu Kinsta, můžete také kontaktovat pracovníky podpory prostřednictvím živé chatovací služby 24/7. Přestože Kinsta nenabízí telefonickou podporu, můžete odeslat lístek nebo použít posla k dosažení podpory.

Výkon webhostingu Kinsta

Jak již bylo zmíněno v této recenzi Kinsta, jedním z hlavních důvodů pro výběr kvalitně spravovaného hostování WordPress je rychlejší načítání webových stránek, které můžete očekávat. Avšak s tolika webhostingovými společnostmi, které nyní nabízejí služby optimalizované pro WordPress, jednoduše vybrat plán uváděný na trh jako spravovaný hosting WordPress nezaručuje působivou rychlost webu.

Abychom vám pomohli při rozhodování, zda Kinsta přináší úrovně výkonu, které hledáte, provedli jsme několik testů. Tyto ukázaly, jak rychle se načítal web WordPress, kolik prostojů došlo během stanoveného období a jak dobře bylo zpracováno více současných návštěvníků..

Výsledky testu doby načítání Kinsta

Abychom vám pomohli získat lepší představu o tom, jaké doby načítání můžete očekávat od společnosti Kinsta, testovali jsme rychlost webu s nainstalovaným odlehčeným tématem a také webu pomocí víceúčelového motivu bohatého na funkce. Doby načítání byly zaznamenávány v 30minutových intervalech po dobu sedmi dnů pomocí monitorovací služby Pingdom.

Výsledky sedmidenních testů rychlosti Kinsta s lehkým motivem

V době psaní bylo dvacet sedmnácti zahrnuto jako výchozí téma s novými instalacemi WordPress. Jedná se o nenáročnou lehkou možnost, která nabízí dost, abyste mohli začít se základním blogem. Chcete-li získat představu o tom, jaké doby načítání se mohou vyskytnout při používání tohoto tématu nebo podobné možnosti, uvádíme výsledky zaznamenané Pingdomem za sedm dní:

Výsledky rychlosti stránky Kinsta Pingdom

Průměrná doba načítání webové stránky WordPress používající téma dvacet sedmnáct byla 307 milisekund.

Při načítání stránky za méně než jednu třetinu sekundy výsledky ukázaly, že testovací stránka používající lehký motiv dvacet sedmnácti se načítala velmi rychle. Ve srovnání s výsledky našeho testu vstupních úrovní Bluehost a HostGator sdílené hostingové plány byly Kinsta mnohem rychlejší (i když také dražší).

Pokud však plánujete použít téma WordPress, které je bohatší na funkce, podívejme se, jak si Kinsta vede s možností těžší váhy.

Výsledky sedmidenních testů rychlosti Kinsta s víceúčelovým tématem

Avada je jedním z nejpopulárnějších témat WordPress, které jsou dnes k dispozici. Toto téma může být použito nejen k vytvoření téměř jakéhokoli typu webové stránky, ale také s funkcemi. Vzhledem k vysoké úrovni funkčnosti nabízené tímto typem tématu však weby používající Avada a jiná podobná víceúčelová témata mají tendenci mít větší velikosti souborů, což má za následek pomalejší dobu načítání – zejména u levného sdíleného hostování na základní úrovni.

Avada Theme Demo Homepage

Rozvržení demo domovské stránky Avada Agency používané pro testování doby načítání Kinsta.

Abychom zjistili, jak je schopná hostovaná služba WordPress spravovaná společností Kinsta při zpracování víceúčelových témat, nainstalovali jsme Avadu na náš testovací web WordPress a dovezli jsme jedno z přednastavených webových ukázek. Stejně jako dříve byly doby načítání zaznamenávány každých 30 minut po dobu sedmi dnů, ale tentokrát, když bylo používáno téma Avada, byla velikost souboru testované stránky mnohem větší.

Výsledky testu rychlosti Pingdom Kinsta Avada

Demo domovská stránka agentury Avada se v průměru načítala za 1,25 sekundy během sedmidenního období.

Ukázková domovská stránka agentury Avada Agency se načítala za 1,25 sekundy, protože velikost souboru byla mnohem větší než domovská stránka Twenty Seventeen, která váží neuvěřitelných 5,14 MB, ve srovnání s velikostí souboru lehkého tématu 265 KB.

Vzhledem k tomu, že domovská stránka vašeho webu nemusí obsahovat všechny funkce dema Avada Agency, například multimediální posuvník, galerii portfolia, animace a velké obrazové soubory, testovali jsme také dobu načítání základních stránek blogu vytvořených pomocí tohoto téma.

Avada Theme Test Blog Post Layout

Stránka blogu agentury Avada Agency, která byla také testována s Pingdom.

Přestože má menší velikost souboru 2,11 MB, ve srovnání s 5,14 MB demo domovské stránky Avada Agency, doba načítání kupodivu nebyla o nic rychlejší, přichází za 1,56 sekundy ve srovnání s 1,25 sekundy domovské stránky.

Výsledky testu rychlosti Kinsta

Přestože byla velikost souboru menší než u domovské stránky Avada, nenašel se testovací blogový příspěvek rychleji.

Ať tak či onak, Kinsta byla schopna poskytnout slušné časy načítání, dokonce i pomocí ukázky ukázky Avady plné funkcí a widgetů, které jsou náročné na zdroje. V kontextu si můžete prohlédnout, jak dlouho trvalo stejné téma načíst pomocí spravované hostingové služby WordPress od společnosti Envato v naší recenzi.

Souhrn rychlých testů hostitele Kinsta

Výsledky testů rychlosti Pingdom na stránce Kinsta

Výsledky sledování rychlosti stránky Pingdom ze tří testovacích webů Kinsta.

Kinsta jsou určitě rychlí weboví hostitelé. Jak můžete vidět z výsledků testů, váš výběr motivu určí, jak rychle se váš web skutečně načte – s lehkým motivem Twenty Seventeen načtení mnohem rychleji než motiv Avada s bohatými funkcemi.

Pokud plánujete použít téma, které je o něco více vzrušující než dvacet sedmnáct, ale také nebudete používat dema Avada s tématickými akcemi, aniž byste provedli jakékoli úpravy, pravděpodobně se časy načítání někde mezi byly zaznamenány dva výsledky. Avada dema jsou koncipována tak, aby předváděla možnosti tohoto tématu, spíše než aby představovala něco, co většina lidí použije tak, jak je.

Mapa datového centra Kinsta a testovacího centra Pingdom

Testovací místa byla hostována v datovém centru Kinsta Oregon a doby načítání byly zaznamenány z umístění serveru San Jose Pingdom.

Pro testy bylo vybráno datové centrum Kinsta v Oregonu spolu s nejbližším umístěním serveru Pingdom, které bylo v San Jose. Tato dvě místa jsou relativně blízko sebe, takže návštěvníci, kteří na váš web přistupují z větší vzdálenosti, mohou mít delší dobu načítání stránky.

Kromě ukládání do mezipaměti používaného společností Kinsta nebylo pro optimalizaci testovacích stránek provedeno nic jiného. Proto můžete být schopni zvýšit rychlost svého webu WordPress pomocí optimalizace obrázků a databází, komprese souborů témat a provádění dalších úkolů, abyste dosáhli rychlejší doby načítání.

Zátěžové zkoušky výkonu

Kromě sledování doby načítání stránky v průběhu sedmidenního období jsme také testovali, jak dobře web fungoval při zatížení. Pro tento test byla služba Load Impact použita k simulaci více uživatelů, kteří současně přistupují na web WordPress hostovaný v Kinsta..

Počínaje přístupem pouze jednoho uživatele k webu začali další virtuální uživatelé (představovaní modrou čarou na níže uvedeném grafu) přistupovat k webu v pravidelných intervalech po dobu deseti minut, dokud na server nepřistupovalo současně 250 virtuálních uživatelů. Během tohoto desetiminutového zkušebního období služba zaznamenala dobu načítání webových stránek, aby zjistila, jaký dopad měl rostoucí počet současných návštěvníků na výkonnost webu.

Výsledky nárazového testu zatížení Kinsta

Časy načítání webových stránek WordPress hostovaných společností Kinsta, kdy k nim současně přistupovalo až 250 virtuálních uživatelů.

Graf výše ukazuje, že doby načítání webu (představované zelenou čarou) zůstaly konzistentní, i když 250 virtuálních uživatelů přistupovalo k webu současně. Výsledky tohoto testu si můžete prohlédnout na webových stránkách Load Impact.

Pokud se podíváte na sekci Testování výkonu s dopadem na zatížení našeho porovnání Bluehost, GoDaddy a HostGator, uvidíte, že nízko-nákladové sdílené plány od těchto tří hostitelů trpěly problémy s výkonem dříve, než 50 virtuálních uživatelů přistupovalo na web současně..

Výsledky testu upgradu Kinsta

Dalším důvodem pro výběr kvalitně spravovaného hostování WordPress před levnějšími a nižšími možnostmi výkonu je zkrácení období, kdy je váš web nefunkční nebo nedostupný. Někteří z nejlepších sdílených hostitelských počítačů na základní úrovni nabízejí 99,9% úrovní dostupnosti, a přestože to vypadá skvěle na papíře, v průběhu jednoho roku se stanoví, že má více než osm hodin prostojů.

Kalkulace dostupnosti

Záruka Kinsta je 99,9% dostupnosti, což se rovná více než deseti minutám prostojů týdně, ale v našich testech byla zaznamenána 100% dostupnost.

Kinsta má také 99,9% záruku dostupnosti, s penězi z vašeho účtu, pokud uptime klesne pod tuto úroveň. Během našich testů však Pingdom zaznamenal impozantní 100% provozuschopnost během sedmidenního období.

Výsledky testu dostupnosti Kinsta Pingdom Uptime

Testovací weby zůstaly online a byly k dispozici 100% času během sedmidenního zkušebního období.

Přestože společnost Kinsta nezaručuje 100% provozuschopnost, během našeho zkušebního období jsme nezažili žádné prostoje. Totéž nelze říci o Bluehost, GoDaddy nebo SiteGround v podobných testech, které jsme provedli dříve, kde tyto levnější hostingové plány zažily několik minut prostojů.

To zahrnuje naše testování hostingové služby WordPress řízené společností Kinsta. Nyní se podívejme, kolik musíte zaplatit za hostování svého webu s Kinstou.

Podrobnosti o cenách hostování Kinsta

Ceny Kinsta

Kinsta má v současné době osm spravovaných hostingových plánů WordPress.

Kinsta má plány Starter a Pro a čtyři obchodní plány a dva plány Enterprise. Zde jsou jejich klíčové podrobnosti:

 • Startér: 30 $ měsíčně za jednu instalaci WordPress, 20 000 návštěv a 10 GB místa na disku.
 • Pro: 60 $ měsíčně za dvě instalace WordPress, 40 000 návštěv a 20 GB místa na disku.
 • Obchodní plány: Počínaje 100 USD měsíčně za tři instalace WordPress, 100 000 návštěv a 30 GB místa na disku.
 • Podnikové plány: Počínaje 600 USD měsíčně za 60 instalací WordPress, 1 000 000 návštěv a 100 GB místa na disku.

Při platbě ročně získáte zdarma dva měsíce a všechny plány zahrnují bezplatný certifikát Pojďme šifrovat SSL a také přístup k CDN. Na všechny plány je také 30denní záruka vrácení peněz, takže můžete Kinsta vyzkoušet bez finančního rizika.

Každý plán má přístup ke stejné infrastruktuře využívající platformu Google Cloud Platform. To znamená, že upgrade pouze zvýší počet povolených instalací WordPress a povolí návštěvy a úložiště namísto zlepšení výkonu webových stránek, jako je tomu v případě jiných webových hostitelů..

A co poplatky za pití?

Pokud jde o poplatky za překročení, existují dva hlavní typy. Poplatky za překročení počtu návštěv jsou 1 $ na 1 000 návštěv, zatímco přebytky CDN se účtují za 0,10 $ za GB. Poplatky jsou okamžitě účtovány na váš účet a váš web je udržován online. V případě toho, jaké výrazy Kinsta označují jako extrémní nadměrné množství, si však vyhrazují právo dočasně omezit přístup na váš web, dokud nebude problém vyřešen..

Veškeré podrobnosti si můžete prohlédnout na stránce plány Kinsta.

Závěrečné myšlenky

Jak můžete vidět, Kinsta nabízí rychle spravovaný hosting WordPress s působivými úrovněmi dostupnosti a schopností zvládnout více návštěvníků současně.

Získáte také přístup k některým skutečně užitečným funkcím, jako jsou automatické zálohy webových stránek, sledování zabezpečení a snadno použitelné pracovní prostředí. Pracovníci podpory jsou nápomocní a velmi pohotoví prostřednictvím služby live chat 24/7.

Přestože je cena Kinsta v souladu s ostatními poskytovateli hostovaného hostingu WordPress, není ve srovnání se sdíleným hostingem na základní úrovni levná. Ve všech oblastech je však Kinsta obrovským krokem od levného webhostingu.

Takže pokud hledáte rychlejší a spolehlivější hostitele pro svůj web WordPress, nebo pokud chcete spustit nový web na spravovaném hostování WordPress, Kinsta je vysoce doporučená.

Pokud si stále nejste jisti, díky 30denní záruce vrácení peněz můžete svůj web vždy zaregistrovat a migrovat do pracovního prostředí. Pak se můžete sami přesvědčit, jak rychle se váš web načítá, s možností vrácení peněz, pokud nejste spokojeni s výsledky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me