Jagatud vs VPS-i hostimine – milles erinevus on?

WordPressi pakkumised


Õige hosti valimine pole lihtne ülesanne. Umbusaldus, segadus ja natuke kadunud on täiesti normaalsed reaktsioonid, kui nad peavad otsustama, milline on õige teenuse tase. Isegi märkimisväärse kogemuse olemasolul võib olla keeruline valida suure hulga võimaluste hulgast.

Selles artiklis vaatleme jagatud hostimist (väikeste veebisaitide loomulik lähtepunkt) ja VPS-i (virtuaalset privaatserverit) hostimist – siis lõpetuseks paar soovitust igat tüüpi teenuse kohta.

Sisuliselt on virtuaalsed privaatserverid oluliseks sammuks üldise jagatud hostimise plaanide ees – kuludega alates madalast hinnast alates 5 dollarist kuus kuni korraliku keskklassi VPS-teenuse 20–55 dollarini. Kas lisakulud on õigustatud? Vaatame üle …

Virtuaalserver

Jagatud hostimine on võõrustamisettevõtete viis koondada samasse serverisse suur hulk kasutajaid. Server pole midagi muud kui protsessori, mälu ja kõvakettaga arvuti – just nagu teie enda koduarvuti. Kui olete kunagi üles kasvanud leibkonnas, kus kogu pere kasutab ühte arvutit, olete tõenäoliselt juba tuttav mõne jagatud hostimise plusside ja varjukülgedega.

Pealegi on ühe kasutaja hind madal. Kui ostaksite perekonna kõigile arvuti, maksaks see inimese kohta umbes 300 dollarit. Kui te kõik kasutate ühte arvutit, võib kulu inimese kohta olla teie vahel kuue vahel nii väike, et 50 dollarit inimese kohta.

Negatiivne külg on see, et teile kõigile kättesaadavad ressursid on piiratud ja teiste tegevused võivad teid mõjutada. Näiteks kui teie vend laadib alla kümme mängu, võib ta kasutada kuni 80% kõvakettast. Veelgi enam, kui üks tema allalaaditud failidest sisaldab viirust, võib see peatada kõigi teiste pereliikmete arvuti kasutamise.

Jagatud hostimine sarnaneb perearvuti omamisega. Teie kasutatav server võib olla üsna võimas, kuid hostiettevõtted panevad sellele tavaliselt sadu (mõnikord tuhandeid) kasutajaid. Nii hoiavad nad kulud 4–8 dollari tasemel kuus. Võimas spetsiaalne server – kus ainult serverit kasutate – maksab tavaliselt umbes 350 dollarit kuus. Kui ettevõte kasutab sama riistvara, kuid paneb selle peale 300 inimest, saavad nad üle 1200 dollari kuus – see pole halb tehing (nende jaoks)!

Muidugi ei tohiks nii odavate kulude eest tõesti palju oodata. Kui samas serveris, kus viibite, on veebisait, kus on leke mälu, siis mõjutatakse teid. Kui sait kasutab rohkem kui 80% mälust, kõik muud veebisaidid (mida võib olla tuhandeid) pääseb juurde vaid ülejäänud 20% -le. Lisaks võivad pahatahtlikud rünnakud serveri ühe veebisaidi vastu levitada probleeme kogu kasutajaskonnas. Seda nimetatakse sageli halva naabri efektiks. Halvim külg on see, et see on täiesti ettearvamatu, mis muudab selle kavandamise peaaegu võimatuks.

VPS-i hostimine

Võrreldes jagatud hostimisteenusega on VPS (Virtuaalne privaatserver) on tehniliselt parem lahendus peaaegu kõigil viisidel. Tehniliselt on VPS-serverid tegelikult endiselt “jagatud” keskkonnad (kuivõrd sama füüsilise masinaga töötab endiselt rohkem kui üks kasutaja), kuid ressursside määramiseks ja kasutajate eraldatuse hoidmiseks kasutatav tehnoloogia on palju keerukam.

Peamine erinevus on ressursside jagamises. Palju vähem kasutajaid kasutab sama riistvara ja igaühel neist on oma ‘privaatne’ keskkond, mistõttu tundub, nagu oleks neil kõigil oma server.

Jagatud võõrustajate puhul on tegemist põhimõtteliselt kõigile tasuta teenusega: kõik, kes ressursid haaravad, saavad neid kasutada. Kui serveril on 16 GB mälu, siis võib üks veebisait (tuhandetest) lõpuks kogu selle ära kasutada. VPS-serverites jagatakse summa eelnevalt ära. Näiteks võivad madalama kvaliteediga VPS-kavad eraldada igale kasutajale 2 GB; siis saavad kõik need kasutajad kasutada seda 2 GB-d nii palju kui vaja, kuid ükski ei saa ületada omaenda individuaalset 2 GB suurust toetust.

Ressursside eraldamine kasutaja kohta loob palju stabiilsema ja prognoositavama keskkonna. Kas mälu võib ikkagi otsa saada? Kui teil on halvasti kodeeritud veebisait või kui külastate viiruslikku veebisaidi ja saate kümneid tuhandeid külastajaid üleöö, siis veenduge kindlasti. Kuid VPS-i plaanid võimaldavad teil peaaegu alati vajaduse korral lisamälu hankida (kui see muidugi lisatasu eest on). Kaasavõtt on see, et ükski neist serveri muudest kasutajatest / veebisaitidest ei mõjuta teid kahjulikult.

Selle eeliseks on ka parem turvalisus kõigile. On skripte, mis võivad hüpervisitorist mööda minna – see protsess loob virtuaalservereid, kuid need on erakordselt haruldased.

Kas peaksin üle minema VPS-ile?

Lihtne vastus on: jah. Peaksite kindlasti kaaluma jagatud veebimajutusest eemaldumist, kui teil on tõsine veebiettevõte – ehkki sõltuvalt teie veebisaidi tüübist ei pruugi VPS olla ainus kaalumist väärt valik: kuid jõuame selleni natuke hiljem. Ma võin mõelda ainult kahele heale põhjusele, miks jagatud masina kasutamine võib olla parem lahendus kui VPS: üks on tingitud rahalistest kaalutlustest, teine ​​on see, et teil on mitu madala liiklusega veebisaiti, mida soovite meeldib elada, kuid pole veel tõelise tähtsusega.

Kui olete just asutanud ettevõtte ja rahalised vahendid on rasked, võiksite valida miinimumi 20 dollari kuus asemel 5 dollarit kuus. Kuid ärge unustage, et teie veebisait võib olla teie raha teenimise jõupingutuste selgroog. Kui jah, siis oleks parem valik veeta rohkem oma veebisaidil ja jätta kõrvale näiteks kaubamärgiga kirjatarvete hankimine ja / või toitlustatud kontorilõunade pidamine.

Veel üks hea põhjus jagatud hostimise kasutamiseks on see, kui teil on mõni vähese liiklusega sait, mida soovite jätkata, kuid te ei soovi nendega VPS-kontot saastada. Tavaliselt ei vaja need saidid märkimisväärset jõudu ja väike seisakuaeg siin ei ole suur probleem.

Kõigil muudel juhtudel arvan, et VPS-konto on hea mõte, ja soovitaksin kõigil tõsistel ettevõtetel võimalikult kiiresti sellele üle minna. Võib-olla on asjakohasemad küsimused, kui palju kulub VPS-ile ja millised on võimalused, kui olete otsustanud ümber lülituda.

Üks küsimus, mis teil võib olla: „Mis saab ribalaiusest ja salvestusruumist? Minu jagatud host võimaldab piiramatut ribalaiust ja salvestusruumi, samas kui VPS-i kontod seavad sellele tavaliselt suhteliselt suured piirangud. ”

Rangelt öeldes on see tõsi, kuid te ei leia peaaegu kunagi, et teil oleks talletusmahud täis, kui teil pole väga suurt veebisaiti (tavaliselt on teie enda üleslaetud – mitte ainult striimitud – videosisu näiteks tohutul hulgal). Salvestusruum madalama klassi VPS-i kontodel on umbes 40 GB, mis on PALJU ruumi.

Pidage siiski meeles, et ka igal hostil, kellel on midagi “piiramatut”, on ka õiglase kasutamise poliitika. See tähendab, et te ei saa seda kasutada kogu oma asjade hoidlana. Te ei saa näiteks odavat Bluehost-kontot ja salvestage sinna 50 GB kopeeritud DVD-sid; nemad tahe tühistage oma konto niipea, kui nad saavad teada.

Sama kehtib ribalaiuse kohta. Madalama taseme VPS pakub tavaliselt umbes 1 TB andmeid; vaatame, kui palju see on. Keskmine veebisaidi suurus oli 2014. aasta juunis veidi üle 1600 kb. Jagades lubatud ribalaiuse selle numbriga, saame 1TB lubatud kuukülastuste ligikaudse arvu, mis on 625 000.

Kui teil on nii palju külastajaid ühises hostis, siis kasutate peaaegu kindlasti tee rohkem ressursse kui peaksite olema ja teie veebisait on kogu aeg üsna maas. Tegelikult, kui teil on kuus kuskil 500 000 külastajat, peaksite ilmselt ikkagi otsima palju kvaliteetsemaid hostimislahendusi – ja teie saidile saabuva liikluse korral on teil tõenäoliselt selleks rohkem kui piisavalt raha.!

VPS-i erinevad tüübid

VPS-i kontod eristatakse teile eraldatud ressursside hulga järgi.

Madalaima hinnaga plaanid (tavaliselt umbes 20 dollarit kuus) annavad teile tavaliselt 1 tuuma ja umbes 1 GB mälu, 20 GB salvestusruumi ja 500 GB ribalaiust – kõrgema hinnaga plaanid pakuvad teile aga rohkem kui 8 südamikku, 10 GB mälu, 150 GB salvestusruumi ja 1,5 TB ribalaiust. Selline seadistamine kipub teid tagasi tooma umbes 150 dollarist kuus ja rohkem.

Minu kogemuse kohaselt sobib teie veebisaidile / vajadustele tõenäoliselt 20-kuusine VPS-server, kui olete seni ühise hostiga eemal olnud. Veelgi enam, kui peaksite seda tegema, laseb enamik VPS-i hoste teil praktiliselt hetkega märgata – lihtsalt makske neile natuke rohkem ja nad eraldavad teie saidile vastavalt ressursse.

Mis seal veel on?

Lisaks VPS-ile oleks veel üks väga elujõuline lahendus – kui teil on WordPress-toega veebisait – valida „hallatud WordPressi hostimine“. Hallatava WordPressi hostimist võidakse (tehniliselt rääkides) käivitada kumbagi jagatud või VPS-serverid, kuid kuna sellised teenused on spetsiaalselt häälestatud ainult WordPressi käitamiseks, on neil mitmeid olulisi eeliseid, millest üks on kiirus!

Kui soovite valida veebisaidi jaoks hostimislahenduse, mis käitab ainult WordPressi, siis tutvuge kindlasti meie varasema artikliga, mille nimi on Jagatud või hallatud WordPressi hostimine, mis on selle teemaga seotud üsna põhjalikult.

Soovitatavad VPS-hostid

Tänapäeval pakub enamik hostimisettevõtteid VPS-i võimalust. Allpool olen ümardanud mõned parimatest sõnadest, öeldes mõne sõnaga, miks neid kõiki tasub kaaluda.

SiteGround

SiteGround on hostimaailmas suur ja tuntud ettevõte. Mulle meeldib eriti nende toetus; Mul on nendega olnud paar suurepärast kogemust. Nad on ka sotsiaalmeedias kõrgeima reitinguga VPS-host. See ei muuda neid tingimata kuulikindlaks valikuks, kuid see on kindlasti hea algus.

Vedel veeb

Vedelveeb on veel üks hästi hinnatud host, mis pakub palju teenuseid. Kasutan isiklikult nende teenuseid veebisaidil, mida vaadatakse kuus 200 000 korral. See on majutatud nende madalaima VPS-i pakkumisega hinnaga 50 dollarit kuus ja töötab ilma tõrgeteta. See lihtsalt näitab, et külastajate arv ei pea tingimata tähendama, et kuus majutatakse sadu dollareid.

Linode

Linode ei ole peremees, keda ma ise kasutanud olen, kuid kuulen nende kohta jätkuvalt häid asju. Huvitav on see, et nad hindavad tunni järgi – just selle järgi arvutavad suured ettevõtted seda tüüpi kulusid. Hinnad on näidatud ka kuus; nende odavaim plaan paneb sind tagasi maksma ainult 10 dollarit kuus ja on endiselt tohutu hüpe edasi võrreldes jagatud hostimisega.

Soovitatavad jagatud hostid

Nagu juba mainitud, arvan, et VPS-teenusele üleminek on suurepärane samm peaaegu iga tõsise ettevõtte jaoks, kuid mis juhtuks, kui teil on palju vähese liiklusega saite või kui vajate natuke rohkem aega nende kõigi oluliste kogumiseks rahalisi vahendeid? Sel juhul soovitaksin heita pilgu saidile SiteGround (mida on juba mainitud ülalpool jaotises “Silmapaistvad VPS-i hostid”), mis pakub kvaliteetseid virtuaalserveriteenuseid taskukohasema hinnaga ja võimaldab teil teid hõlpsalt uuendada VPS-ile vajaduse korral siis, kui see vajalikuks osutub.

SiteGround pakub igakuiseid jagatud hostimiskavasid veidi alla 5 dollari, kuid valige mõni hästi ülevaadatud suur jagatud hostimise ettevõte, mida leiate siit rohkem ja te ei saa tõesti valesti minna; halbade naabrite jms probleemid võivad teid aeg-ajalt kummitama, kuid võimsate serverite ja hea klienditeenindusega ettevõte saab – ja aitab – seda riski märkimisväärselt maandada.

Järeldus

VPS on kõigil tehnilistel viisidel parem kui jagatud hostimine. Kui te ei saa endale lubada 20 dollarit kuus hea VPS-serveri eest, soovitaksin isegi minna öeldes Vultrile odava hinnaga 5 dollarit / kuus VPS-i, selle asemel et jääda jagatud hostisse, kui teie veebisait hakkab kasutama jagatud hostimise- seotud raskused. Jagatud keskkonnad on teie kontrolli alt peaaegu väljas, mis võib olla väga pettumust valmistav.

Hea alternatiiv üldisele VPS-ile – kui kasutate WordPressi – hallatakse WordPressi hostimist. Need on tavaliselt natuke kallimad kui pakutavad VPS-i baastaseme teenused, kuid võivad tõepoolest märkimisväärselt kiiret ja usaldusväärsust suurendada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map