Jagatud vs hallatud WordPressi hostimine – kuidas valida õige teenus

WordPressi pakkumised


Hosting on mis tahes veebiettevõtte oluline osa. Kiire ja turvalise veebisaidi külastajatele esitamiseks on oluline, et kasutaksite oma vajadustele ideaalselt sobivat plaani. Sellisena võib valitud hostimisplaan sageli teie veebisaidi tulusid otseselt mõjutada!

Selle artikli eesmärk on võrrelda jagatud ja hallatud WordPressi hostimine. Võib-olla olete nende tingimustega juba varem kokku puutunud, kuid pole veel mõnes asjas selge, näiteks: Millised on hallatava WordPressi hostimise eelised? Kas see on lisakulusid väärt? Kas tasub üle minna jagatud hallatavatele ja kes on kõige paremini hallatavad WordPressi hostid? Kui jah, lugege edasi!

Jagatud või hallatud WordPressi hostimine: olemuselt mitte erinevad asjad

Enne sügavama võrdluse juurde asumist on oluline arvestada, et jagatud ja hallatud WordPressi hostimine ei ole alati üksteist välistavad pakkumised.

Jagatud hostimine on hostimise tüüp, kus teie konto jagab ressursse teiste sama serveri kontodega. Sellel on mitmeid puudusi, mida arutame sekundi jooksul. Kuid sellel on üks selge eelis – see muudab veebisaidi majutamise uskumatult odavaks, mistõttu see on nii populaarne.

Lisaks jagatud hostimisele on muud populaarsed hostimisseaded järgmised:

  • VPS / pilv – teie sait saab oma spetsiaalsed ressursid kas ühe masina (VPS) osana või mitme masina vahel (pilv). Te ei pea oma ressursse kellegi teisega jagama.
  • Pühendatud – saate kogu oma füüsilise serveri endale. Enamik tavalisi WordPressi saite ei vaja seda kunagi.

Hallatud WordPressi hostimine, teisest küljest on see ehk kõige paremini määratletud kui WordPressi spetsiifiliste funktsioonide ja optimeerimiste komplekt, mida saab lisada mis tahes hostimise seadistusele. Näiteks hõlmab hallatav WordPressi hostimine tavaliselt järgmist:

  • hostimiskeskkonnad, mis on optimeeritud WordPressi jõudluse jaoks
  • WordPressispetsiifilised turvareeglid
  • automaatsed WordPressi värskendused
  • automaatne varundamine ja lihtne taastamine
  • tugiliikmed, kes on WordPressi eksperdid
  • saitide lavastamine muudatuste testimiseks.

Võite hallata WordPressi hostimist, mis kasutab ühist infrastruktuuri, hallatavat WordPressi hostimist, mis kasutab VPS-i / pilveinfrastruktuuri, või isegi hallata WordPressi hostimist, kasutades selleks spetsiaalset infrastruktuuri.

Tänapäeval kasutavad enamus jõudlusele keskendunud hallatud WordPressi hostid Google’i või AWS-i pilve hostimise infrastruktuuri.

Kuid kuna nõudlus hallatava WordPressi hostimise järele on kasvanud, oleme ka märganud, et see liigub nn turult madalama hinnaga punktidesse. Sellisena näete ka palju jagatud masinaid, kes pakuvad oma hallatud WordPressi hostimisplaane.

Mõni inimene väidab, et need pole tõeliselt hallatud WordPressi hostid, kuna te ikka jagate ressursse, kuid ma arvan, et need sobivad sildile, ehkki teatud puudustega.

„Vanilla” virtuaalserver ja hallatav WordPressi hostimine on erinevad

Ehkki saate hallata WordPressi hostimist, mis kasutab ühist infrastruktuuri, teevad seda kõige populaarsemad jagatud hostimise pakkujad mitte pakuvad hallatud WordPressi hostimisfunktsioone nende tavalistes jagatud plaanides.

Kui võrdleme jagatud vs hallatud WordPressi hostimist, räägime just sellistest optimeerimata jagatud plaanidest.

Siin on näide Bluehost tavapärasest jagatud hostimisest:

Bluehost on näide jagatud hostimisest

See teenus langeb otse meie võrdluse jagatud hostimise poolele.

Ja siin on näide Kinsta hallatava WordPressi hostimisest:

Kinsta on näide hallatud WordPressi hostimisest

See teenus langeb ilmselgelt hallatava WordPressi hostimise poolele.

Probleemid virtuaalserveriga

Tavalise jagatud hostimisega on mitmeid probleeme, millest enamik tuleneb ettevõtte ärimudelist. Kuigi kontod on odavad, on need odavad, kuna sajad (mõnikord tuhanded) kasutajad pannakse samasse serverisse. See toob kaasa nn halva naabri efekti.

Serveritel, kus on sadu kontosid, on kindla mälumahuga. Kui üks veebisait kasutab rohkem kui tema õiglane osa saadaolevast mälust, kõik teistest samas serveris asuvatest saitidest tekivad probleemid selle ühe halva naabri tõttu. See tähendab sisuliselt seda, et üks probleemne veebisait võib põhjustada tuhandete sõltumatute saitide aeglast laadimist või halvimal juhul isegi mitte.

Lisaks pole mälu ainus ressurss, mis jagatud serveris jaguneb. Ribalaius, töötlemisvõimsus, salvestusruum … Kõik tuleb nende kontode vahel jagada.

Paljudel juhtudel on võõrustajad võimetud probleemi lahendama. Eriti hoolikas ettevõte võib keelata veebisaidi, mis kasutab näiteks ebaefektiivse koodi tõttu liiga palju ressursse, kuid mida nad saavad teha, kui süsteemi veebisaidil on äkki sotsiaalmeedias tohutu liikluse kasv? Mitte palju!

Lühidalt: jagatud hostimise veebisaidid pole töökindlad. Veelgi enam, ressursipiirangute (pidage meeles: ressursse tuleb jagada) ja asjaolu tõttu, et jagatud hostimise keskkonnad peavad üldiselt suutma käitada suurt hulka rakendusi (st mitte ainult WordPressi), on need sageli palju aeglasemad. kui nende hallatud WordPressi hostikaaslased, kes kasutavad iga konto jaoks eraldi ressursse.

Haldatava WordPress-hostimise eelised

Nihutades oma saidi hallatavale WordPress-hostile, saate mitte ainult halva naabri probleemist tõhusalt kõrvale hoida, vaid saada ka mitmeid väga olulisi eeliseid …

Lõõskav kiire kiirus

Kõik hallatud hostiserverite kohta on WordPressi käitamiseks optimeeritud. Regulaarsed jagatud hostid peavad seevastu suutma käitada mis tahes platvormi / rakendust, seega peavad nad loobuma kõigist WordPressispetsiifilistest kohandamistest ja peenhäälestatud hallatavate WordPress-hostide jaoks.

Hallatud hostimisel on WordPressi veebisaitide jaoks loodud kõik riistvarast tarkvarani. Neil on serveritasemel vahemälu paigas ja nad käitavad tõenäoliselt kõige optimaalsemat PHP, MySQL ja Nginx versiooni – need kõik konfigureeritakse individuaalselt parima võimaliku toimimise tagamiseks.

Kiiremad lehe laadimisajad pole pelgalt mõõdikud – saidi kiirendamine võib mõjutada teie lõpptulemust, sest lehe laadimisajad on olulised kõige jaoks alates kasutajakogemusest kuni kaasamiseni, Google’i paremusjärjestuseni ja konversioonimääradeni.

Tõhustatud turvalisus

Põhilisi turvakontrolle teevad tõenäoliselt jagatud hostid, tagamaks, et nende serverite sadu kasutajaid ei puudutaks igasugu ohud. Hallatud WP-hostimine viib turvalisuse hoopis teisele tasemele.

Kõrgendatud turvaprotokollid, igapäevane ründevara skannimine ja igasuguste küberohtude (näiteks DDoS-rünnakute) tõkestamise võimalus on funktsioonid, mida leiate enamjaolt hallatavate WordPressi hostimiskavade standardvarustusest..

Paljud hallatavad hostid aitavad teil kaitsta ka WordPressi sisselogimislehte. Peaaegu kõik hallatavad WordPressi hostid pakuvad tasuta, hõlpsasti installitavaid SSL-sertifikaate, et kaitsta oma saidi andmeid edastamisel.

Päeva lõpus, hoolimata sellest, kui turvalised teie serverid on, satuvad veebisaidid (eriti populaarsed) siiski aeg-ajalt rünnakule. Kui teie sait on hallatud WordPressi hostimise häkkimiseks piisavalt kahetsusväärne, saate palju rohkem asjatundlikku abi – ja mõned hallatud WordPressi hostid parandavad isegi pahavaraprobleeme tasuta.

Näiteks pakuvad nii Kinsta kui ka Flywheel, kaks kõige paremini hallatavat WordPressi hosti, tasuta häkkimisparandusi. Kui teie saiti häkkitakse, lahendavad nad selle probleemi tasuta.

Automatiseeritud varukoopiad

Ma lihtsalt ei suuda piisavalt rõhutada, kui oluline on teie saidilt regulaarselt varukoopiaid teha! Õnneks sisaldab enamik (kui mitte kõiki) hallatud WordPressi hostimiskavasid mitte ainult automatiseeritud igapäevaseid varukoopiaid, vaid ka funktsioone, mis võimaldavad teil kiiresti ja hõlpsalt oma varukoopiaid taastada, kui peaksite kunagi vaja minema..

Paljud jagatud hostimisteenused pakuvad cPaneli kaudu automaatseid varundamisi (pärast moodi). Kuid neid hoitakse peaaegu alati samas serveris; mis tähendab, et nad on sama vastuvõtlikud kahjustustele kui algupärased andmed. Lisaks pole ühe sellise varukoopia taastamine tavaliselt tühine ülesanne.

Seevastu hallatud WordPressi hostimine pakub tavaliselt ühe klõpsuga taastamist, mis viib kogu teie saidi mõne minuti, kui mitte sekundite jooksul võrgus tagasi.!

Automaatsed värskendused

Hallatava WordPress-hostimise korral haldavad teie veebiserverit spetsialistid, kelle eesmärk on tagada, et asjad toimiksid maksimaalselt tõhusalt. Automaatsed värskendused hõlmavad mitte ainult kõike serveri opsüsteemist PHP ja MySQL jne, vaid ka WordPressi ennast!

See tähendab, et käitate peaaegu kõige uuemaid, kõige stabiilsemaid ja turvalisemaid versioone.

Jagatud hostimine pakub mõnikord midagi sarnast, kuid kerge keerdumisega. Virtuaalserverioperaatorid hoolitsevad ka teie serveri olulisuse säilimise eest, kuid seda tehakse palju vähem ennetavalt ja see hõlmab parimal juhul peamiselt ainult opsüsteemi, juhtpaneeli, PHP, MySQL ja Apache. Üldiselt ei hõlma see WordPressi – mida peate ise hooldama.

Mugavad armatuurlaua funktsioonid

Kuna hallatud WordPress-hostid on 100% pühendatud WordPressile, kasutavad enamik neist kohandatud hostimise armatuurlauda, ​​mitte tavalist cPaneli armatuurlauda, ​​mille saate enamike jagatud hostidega.

Lisaks sellele, et neil on meeldivam töötada, saavad need armatuurlauad teile juurdepääsu ka paljudele kasulikele haldusfunktsioonidele.

Näiteks võimaldab Kinsta vaadata oma WordPressi pistikprogramme oma hostingu juhtpaneelilt ja vaadata, millal värskendused on saadaval:

Kinsta armatuurlaud sisaldab mõnda WordPressi spetsiifilisi funktsioone

Enamik pakub ka peatuspaiku, mis annavad teile turvalised liivakastid tehtud muudatuste testimiseks. Kui olete muudatustega rahul, saate neid ühe nupuvajutusega oma aktiivsele saidile suunata.

Parem tugi

Teie jagatud hosti tugiteenistujad võivad olla äärmiselt sõbralikud, kuid tõenäoliselt pole nad WordPressi eksperdid.

Kas teil on kunagi olnud probleeme, mille puhul oli tavaline vastus: ‘Veenduge, et WordPress on värskendatud ja veenduge, et te ei kasutaks halbu pistikprogramme?’ Või see vana klassika: ‘Proovige oma pistikprogrammid ükshaaval välja lülitada, et näha, kas üks neist on probleem? ‘

Hallatud WordPressi hostid teavad täpselt, millist WordPressi versiooni teie käitate (kuna nemad ise seda hooldavad) ja millised pistikprogrammid olete installinud. Tavaliselt saavad nad teie probleemiga arvestada palju kiiremini ja üldiselt suudavad nad lahendada probleeme, mida jagatud võõrustajad isegi ei satu.

Parem Uptime & Skaleeritavus

Seadistuse väga häälestatud olemuse tõttu saab teie veebisait hallatava WordPress-hostiga hakkama palju suurema hulga vaatajatega, kui see oleks jagatud hostingu korral kasutamisel võimalik – ehkki pidage meeles, et paljud juhtivad hostid, nagu WP Engine, on teie saidi mahutatavate kuukülastajate arvule etteantud limiidid, enne kui nende eest lisatasusid võetakse.

Lisaks, kui teie sait hakkab teie valitud hallatud WordPressi plaanist enam välja kasvama, annavad tehnikud teile tavaliselt teada, et peate kaaluma kõrgemale teenustaset uuendamist.

Haldatava WordPress-hostimise puudused

Kõigile eelnevale tuginedes olen kindel, et hallatud WP-keskkonna väljavaated on hakanud kõlama üsna suured – nagu tõepoolest peakski! Enne kui otsustate, peaksite siiski olema mõned varjuküljed, millest peaksite teadma.

Kõrgem hinnasilt

Sellest ei pääse: hallatava WordPressi hostimine maksab rohkem kui jagatud hostimine. Kui tegelete tõsise veebiettevõtte või ettevõtmisega, siis on lisakulu muidugi kindlasti enam kui õigustatud.

Kui aga kasutate lihtsalt isiklikku või mittetulunduslikku ajaveebit, siis tasub ohverdada kõik ülalnimetatud potentsiaalsed eelised ja jääda jagatud hostimise juurde, et hoida kulud selle asemel minimaalsena.

Algtaseme hallatud WP hostimisplaanid algavad tavaliselt umbes 30 dollarist kuus. Paljude hallatavate WordPress-hostide korral saab selle hinnaga teile VPS-is omaenda spetsiaalsed ressursid. Näiteks kasutab Kinsta 30-dollarine algtaseme plaan Google’i pilve infrastruktuuri.

See on palju suurem kui 4–5 dollarit kuus, mida maksaksite odava virtuaalserveri eest. Lisaks on oluline meeles pidada, et kõige hallatavamad WordPressi hostid piiravad teie saitide arvu – te ei leia tavaliselt „piiramatu veebisaidi” võimalust, mida pakuvad odavad jagatud hostid.

Kõva visiidi korgid ja ülemäärased tasud

Lisaks kõrgemale hinnasildile rakendavad paljud hallatud WordPressi hostid ka teie veebisaidi kuu külastajate arvu piirsummat..

Tavaliselt võimaldab ~ $ 30-kuus hallatav WordPressi hostimisplaan umbes ~ 20 000–25 000 külastust kuus, mis on kaugel „piiramatust” liiklusest, mida kõige rohkem jagatavad hostid reklaamivad. Muidugi pole reaalses maailmas sellist asja nagu piiramatu.

Nüüd ei tähenda see seda, et hallatud WordPressi host sulgeb teie saidi, kui te neid limiite ületate, kuid see tähendab, et kui ületate oma liikluspiirangud, peate maksma ületustasusid.

Enim hallatud WordPressi hostid võtavad teie limiidi pealt umbes 1 dollar tuhande külastaja kohta.

Pistikprogrammide piirangud

Paljud hallatud WordPress-i hostimisettevõtted seavad kasutatavatele pistikprogrammidele sageli teatud piirangud. Nad võivad mõne pistikprogrammi keelata, kuna nende täidetavat ülesannet käsitletakse serveri tasemel (näiteks vahemällu salvestamine) või võivad nad toimivuse või turvalisuse huvides need keelata..

Näiteks blokeerib WP Engine pistikprogrammi Broken Link Checker, kuna see mõjutab jõudlust.

Paindmatu infrastruktuur

See on peaaegu iseenesestmõistetav: saate WordPressi kasutada ainult hallatavates WordPressi hostides. Te ei saa samas serveris käitada muid süsteeme, näiteks Joomla, Drupal või Magento.

See on muidugi absoluutne tehingu katkestaja, kui peate käivitama midagi muud kui ainult WordPress!

Enim hallatud WordPressi hostimisettevõtted

Suurim, populaarseim ja tuntuim WordPressi hostimisele spetsialiseerunud ettevõte on kahtlemata WP Engine. WP Engine majutab mõnda eriti suurt saiti ja pakub teenuseid alates algtaseme kontodest, mille hind on 27 dollarit kuus (mis lubab kuni 25 000 külastust kuus), kuni pühendatud hostimiskeskkondadeni, mis ulatuvad kuni ~ 400 dollarini kuus (mis võimaldavad miljonid külastused kuus)..

Meie WP mootori ülevaade ?

Kinsta on veel üks tuntud ettevõte, kelle populaarsus on kiiresti kasvanud. Nad alustasid lisatasuvõimalusena, kuid on sellest ajast alates muutunud palju kättesaadavamaks, alghinnaga sarnanedes WP Engine’iga.

Nende algtaseme hostimiskava algab 30 dollarist kuus kuni 20 000 külastuse korral. Kõik nende plaanid pakuvad sihtotstarbelisi ressursse Google Cloudi infrastruktuuris.

Meie Kinsta ülevaade ?

Hooratas on veel üks populaarne valik, mille hiljuti ostis WP Engine, ehkki neid kahte käitatakse endiselt eraldi üksustena. Nagu Kinsta, kasutab ka Flywheel kõigi oma plaanide käivitamiseks Google Cloud infrastruktuuri.

Nende algtaseme plaan algab 15 dollarist kuus (5000 külastajat), kuigi tõenäoliselt soovivad enamik inimesi valida 30 dollari suuruse kuu paketi, mis võimaldab 25 000 külastust kuus.

Kuna Flywheel positsioneerib end disainerite ja loomeagentuuride jaoks loodud hostiettevõttena, on nad ka palju edasi pakkunud, pakkudes mitmeid funktsioone, mille eesmärk on muuta veebidisainerite / agentuuride elu palju lihtsamaks – nagu võimalus luua tasuta demonstratsioonisaidid, ühe klõpsuga keskkonnad ja hiljem arveldamine klientidele üle kanda!

Meie hooratta ülevaade ?

Veelgi enam, nii hooratas kui ka Kinsta pakuvad täiesti tasuta saitide migreerimist, mis muudab kogu liikumise eelmiselt / jagatud hostilt hallatavale WordPressi hostimisele kokku lihtsamaks!

Eelarvevalik hallatava WordPressi hostimiseks

Kui soovite täielikku hallatavat WordPressi kogemust, soovitame ühte ülaltoodud hostidest.

Nagu me juba varem mainisime, on ka mõned masinad, mis pakuvad hallatud WordPressi funktsioone koos jagatud keskkonnaga.

Saate jagatud hostimise eelised hinna osas ja saate majutada „piiramatuid” veebisaite, pääsedes siiski juurde mõnele hallatavale WordPressi funktsioonile, nagu automaatsed värskendused, varukoopiad, saitide muutmise saidid ja palju muud.

Kuid jõudluse, tööaja ja toe osas on teil ka jagatud hostimise varjukülgi, mistõttu arvame endiselt, et kolm ülaltoodud hosti on parimad võimalused, kui need sobivad teie eelarvega.

Kuigi paljud jagatud hostid on sellesse ruumi kolinud, on üks paremaid võimalusi meie ülevaade SiteGround. Pöörake tähelepanu ainult pikendamishindadele – kui plaanid algavad kõigest 3,95 dollarist kuus, siis pärast esimest arveldustsüklit need hinnad kolmekordistuvad.

Ikka, isegi täishinnaga, 19,95 dollarit kuus GrowBig plaan (5,95 dollarit kuus promo) pakub hallatud WordPressi funktsioone piiramatutele saitidele, mida on eelarve seisukohast raske ületada.

Ettevõtted, mida vältida

Veebireitingutest ja sotsiaalmeedias avaldatud reaktsioonidest järeldades, et hallatava WordPressi hostimise osas näib, et ettevõtted, mida vältida, on enamasti need, kes ei tee hallatud WordPressi majutamist.

GoDaddy ja Bluehost saavad oma hallatavate WordPressi hostimisteenuste kohta mitmeid õõvastavaid ülevaateid – isegi paljud muidu kõrgelt hinnatud ettevõtted, näiteks Media Temple, näivad kannatavat hallatava WordPressi hostimisareenil.

Meie soovitatud ettevõtetel on üks ühine joon: WordPressi hostimine on nende ainus äri.

Kuidas valida oma vajadustele sobiv host

Kui vaadata vaid saadud teenuse kvaliteeti, on parim valik ilmselgelt premium-hallatav WordPress-host, näiteks Kinsta, WP Engine või Hooratas. Need kolm hosti pakuvad absoluutselt parimat jõudlust, töökindlust, tuge ja mugavust.

Muidugi peab enamus meist muretsema teenuse kvaliteedist kaugemale jääva muu – eelarve – pärast!

Seega, kui 25 dollari lisamine kuus parima hostimise jaoks pole valik, siis on siin teie teised valikud:

  • Tavaline jagatud hostimine – kasutage seda ainult siis, kui see on sõna otseses mõttes ainus, mida saate endale lubada. Ainus positiivne asi, mida nende hostide kohta öelda saame, on see, et need on odavad ja pakuvad teile töötava WordPress-saidi. Siin on meie soovitatud jagatud hostid.
  • WordPressi jagatud hallatud hostimine – kui soovite mõnda hallatud funktsiooni madalama hinnaga, võiks teile meeldida SiteGround, mis pakub mõnda hallatud WordPressi funktsioone jagatud keskkondades. Seda tüüpi võõrustajad jällegi teevad mitte sobivad teenuse Kinsta, WP Engine või hoorattaga, kuid pakuvad hallatava WordPressi hostimise jaoks eelarvesõbralikku sisenemispunkti, eriti kui peate hostima mitut saiti.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me