GoDaddy vs WP Engine: Srovnání výkonu – což je pro WordPress lepší?

Nabídky WordPress


Pokoušíte se vybrat mezi GoDaddy a WP Engine, který bude hostovat váš web WordPress?

GoDaddy je jednou z nejznámějších hostingových společností, s reklamami Superbowl, veřejným kotováním na burze v New Yorku a tržní čepicí 12 miliard USD.

WP Engine však není ani malý potěr. Jsou jednou z nejstarších a největších spravovaných společností poskytujících WordPress a také se přibližují k vlastní hodnotě 1 miliardy dolarů, když nedávno získali akvizici svého bývalého konkurenta Flywheela..

V podstatě chci říct, že hodím kolem těchto miliard dolarových ocenění je, že to jsou dva z velkých psů v hostitelském průmyslu, a oba vložili tunu zdrojů do budování svých hostingových produktů.

Cílem tohoto příspěvku je pomoci vám pochopit rozdíly mezi těmito dvěma hostiteli (které jsou značné), vybrat si mezi nimi a najít ten správný plán hostingu, který vyhovuje vašim potřebám.

Nejde však o výběr jediného „vítěze“ pro každou jednotlivou situaci – je to prostě o tom, jak vám pomoci vybrat nejlepší místo pro hostování vašeho webu, s přihlédnutím k vašemu rozpočtu, požadovaným funkcím a jakému důrazu kladete na výkon atd..

Tady je to, co se porovnává

I když se jedná o porovnání WP Engine vs GoDaddy, ve skutečnosti porovnávám tři různé možnosti hostingu – jednu z WP Engine a dvě z GoDaddy.

Zde je proč:

S WP Engine získají všichni stejný hostovaný webový hosting WordPress. Přestože služba WP Engine nabízí více plánů, všechny mají stejné základní funkce – jediným rozdílem jsou hardwarové prostředky, které získáte (např. Větší úložiště nebo větší šířka pásma).

GoDaddy však nabízí dva populární způsoby hostování webu WordPress:

 1. Spravovaný plán WordPress, který nabízí efektivní funkce WordPress. Můžete jej použít pouze k hostování webů WordPress.
 2. Obecný sdílený plán hostování systému Linux. Můžete jej použít k hostování WordPressu a dalších typů webů.

Tento příspěvek tedy v podstatě odpovídá na dvě otázky:

 1. Pokud hostujete své stránky WordPress pomocí WP Engine nebo GoDaddy?
 2. Pokud je GoDaddy vyšší, měli byste zvolit spravovaný plán WordPress nebo levnější sdílený plán?

Začněme, abyste mohli učinit správné rozhodnutí…

WP Engine vs GoDaddy: Porovnání funkcí

Začněme se základním porovnáním těchto tří plánů, které stanoví scénu:

WP EngineGoDaddy ManagedSdílený GoDaddy
Instalační program WordPress
Aktualizace WordPress
Custom Hosting Dashboard
Automatické zálohování
Pracovní místa✅ *
Mezipaměť na úrovni serveru
SSL zdarma✅ *
Zdarma CDN

* Tyto funkce nejsou k dispozici na všech úrovních.

Z porovnání největších funkcí, které většina uživatelů WordPress bude chtít, můžete říct, že hostingový plán WordPress, který spravuje GoDaddy, je mnohem srovnatelnější s WP Engine než jeho levnější sdílený plán, který do značné míry nabízí pouze autoinstalační program WordPress a nic jiného.

I když tyto funkce nemusejí mít k dispozici web WordPress, zpříjemní vám váš život. Například:

 • Vlastní ovládací panel hostingu umožňuje zobrazit důležité aspekty vašeho webu. Například můžete snadno zjistit, které pluginy je třeba aktualizovat přímo z hostitelského panelu.
 • Automatické zálohování znamená, že se nemusíte hádat se záložním pluginem WordPress.
 • Ukládání do mezipaměti na úrovni serveru znamená, že nemusíte konfigurovat svůj vlastní plugin pro ukládání do mezipaměti (i když stále může být výhodné použít něco jako WP Rocket.
 • Přiložené certifikáty CDN a SSL vám ušetří nákup jinak placených služeb.

Celkově tedy jsou spravované plány WP Engine a GoDaddy srovnatelné, pokud jde o největší „spravované funkce WordPress“, které většina lidí chce, zatímco levnější sdílený plán GoDaddy je mnohem více barebone.

WP Engine však nabízí i další funkce s přidanou hodnotou, které s GoDaddy nezískáte. Největším příkladem je, že dostanete Genesis Framework a všechna podřízená témata StudioPress zdarma. Jedná se o vysoce kvalitní prémiová témata, která jsou zahrnuta bez dalších nákladů.

Můžete k nim přistupovat z Témata oblast na hlavním panelu WP Engine:

WP Engine zahrnoval Genesis Framework

Když už mluvíme o palubních deskách…

WP Engine vs GoDaddy: Řídicí panel / Porovnání snadného použití

Dále pojďme více na ruce a podívejme se na snadnost používání každé platformy každý den. Tím mám na mysli hlavně dashboardy, které budete používat ke správě různých částí vašeho webu.

WP Engine

Na hlavním panelu WP Engine se toho hodně děje – mnohem víc, než kterýkoli z plánů GoDaddy.

Pokud jste příležitostný uživatel, může se to zpočátku cítit trochu ohromující. Je však mnohem lepší mít tuto funkci, než ji mít, a myslím, že řídicí panel WP Engine je jedním z vrcholů jejich služeb..

Jak to vypadá, když spravujete konkrétní web. Zase se toho hodně děje. Dostaneš:

 • dlouhý seznam možností nabídky vlevo pro přístup k různým oblastem
 • základní statistiky v centru pro sledování využití vašeho webu
 • aktualizace upozornění pro software WordPress a pluginy (můžete to vidět v pravém dolním rohu).

Hlavní panel WP Engine na webu WordPress

Pojďme se podívat na několik z těchto možností, které se zobrazí v levém postranním panelu.

Za prvé, Záložní body oblast umožňuje zobrazit všechny automatické denní zálohy, které provádí WP Engine. Můžete také:

 • ručně vytvořte zálohu, což je výhodné, pokud se chystáte provést velkou změnu
 • obnovit váš web z jakékoli zálohy
 • stáhněte si zálohu do počítače.

Nástroj pro zálohování WP Engine

Pokud jdete na Pravidla přesměrování oblasti, můžete nastavit přesměrování, aniž byste se museli bavit se souborem .htaccess vašeho webu, což je další vhodný nástroj:

Nástroj pro přesměrování na palubní desce WP Engine

Další opravdu silnou výhodou je, že WP Engine vám poskytuje nejen jednu vývojovou oblast, ale dvě možnosti:

 1. Představení
 2. Rozvoj

Obě jsou jako „pískoviště“, kde si můžete bezpečně pohrát se změnami na svém webu, než je můžete aktivovat.

Používají se velmi snadno a WP Engine vám poskytuje pohodlné nástroje, které vám umožní klonovat váš web WordPress mezi různými prostředími:

Funkčnost spouštění motoru WP

Nakonec se také věnujete Nástroje oblast, která vám může pomoci vyzkoušet výkon vašeho webu:

Nástroj pro testování výkonu na palubní desce WP Engine

Celkově je WP Engine rozhodně vítězem, pokud jde o hostitelský dashboard, i když se to může zdát trochu ohromující pro příležitostné uživatele.

GoDaddy Managed WordPress Hosting

Plány WordPress řízené společností GoDaddy vám poskytují vlastní prostředí dashboardu, které je uživatelsky přívětivější než jejich sdílené plány. Pro příležitostného uživatele si myslím, že je také trochu uživatelsky přívětivější než WP Engine.

To znamená, že je to méně ohromující, ale nedává vám tolik nástrojů jako WP Engine.

Zde vypadá, jak vypadá hlavní panel – můžete vidět, jak uvádí seznam aktualizací, na které byste měli věnovat pozornost, a také vám umožňuje spravovat vaše automatické zálohy a další služby (můj testovací plán nemá certifikát SSL zdarma – vyšší úrovně ano, ačkoli):

GoDaddy hlavní spravovaný hostitelský panel WordPress

Pokud přejdete dolů, můžete spustit kontrolu výkonu webových stránek přímo z ovládacího panelu, což je další opravdu výhodná funkce:

Nástroj pro kontrolu výkonu GoDaddy na palubní desce

WP Engine vám to také umožní, což jsem vám ukázal výše.

Konec spodní části řídicího panelu vám poskytne několik podrobností o vašem webu a serveru a také o tom, kde přistupujete ke svému pracovnímu webu, pokud zvolíte úroveň, která zahrnuje představování.

Kromě toho můžete aktivovat nebo deaktivovat funkce CDN, které jsou součástí vašeho plánu:

Podrobná část webu GoDaddy na hlavním panelu

Jdu trochu hlouběji, dovolte mi podívat se na nástroj pro automatické zálohování a obnovení. I když se nezdá, že byste mohli ručně spustit zálohu – což je zklamáním – GoDaddy vám umožní obnovit z jakékoli automatické zálohy. Poskytují také možnost zvolit obnovení pouze souborů / databáze nebo celého webu:

Nástroj pro automatické zálohování a obnovu GoDaddy

Kromě toho, co jsem vám ukázal výše, nabízí spravovaný plán WordPress od GoDaddy také skutečně pohodlný proces na palubě, který vám může pomoci nainstalovat váš první web WordPress nebo migrovat existující web WordPress z jiného hostitele.

Celkově vzato, řídicí panel WordPress společnosti GoDaddy nabízí pěkný a pohodlný řídicí panel pro příležitostné uživatele.

Myslím, že výkonní uživatelé a vývojáři budou dávat přednost hloubce funkčnosti, kterou nabízí nabídka WP Engine, ale pokud jste příležitostný uživatel, můžete dávat přednost jednoduchosti GoDaddy.

Sdílený hosting WordPress od GoDaddy

Sdílené zkušenosti s hostingem WordPress od GoDaddy nejsou zdaleka tak příjemné jako jejich spravované funkce WordPress.

Na hlavním ovládacím panelu získáte základní shrnutí svého webu a odkazy na důležité nástroje, jako jsou phpMyAdmin a Správce souborů. Neexistují však žádné funkce specifické pro WordPress, které získáte pomocí spravovaného plánu GoDaddy:

GoDaddy je sdílený hosting dashboard

Pokud kliknete na ikonu cPanel odkaz, získáte „standardní“ cPanel řídicí panel pro správu serveru vašich stránek:

GoDaddy sdílený hosting cPanel dashboard

V zásadě je sdílený plán GoDaddy spíše „typický“ sdílený hosting, kde v podstatě budete spouštět vše prostřednictvím cPanelu a nebudou zde žádné funkce specifické pro WordPress..

Na druhé straně plány WP Engine a GoDaddy spravované plány WordPress nabízejí přizpůsobené zkušenosti s dashboardy vytvořené speciálně pro WordPress.

WP Engine vs GoDaddy: Porovnání podpory

Bez ohledu na to, kde hostujete svůj web, pravděpodobně přijde čas, kdy budete potřebovat pomocnou ruku, takže budete chtít společnost, která nabízí hvězdnou podporu.

Možnosti podpory motoru WP

WP Engine nabízí nepřetržitou podporu chatu u všech plánů. Plány vyšší úrovně také získají 24/7 telefonickou podporu.

K podpoře chatu můžete kdykoli snadno přistupovat přímo z ovládacího panelu WP Engine:

Podpora live chatu WP Engine

Možnosti podpory GoDaddy

Jak GoDaddy spravovaný hosting WordPress, tak sdílený hosting nabízejí telefonickou podporu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, stejně jako podporu živého chatu od pondělí do pátku..

K živému chatu se nemůžete dostat odkudkoli na hlavním panelu, ale je to tak snadné, že je najdete s vyhrazeným Kontaktujte nás stránka:

Stránka podpory GoDaddy

WP Engine vs GoDaddy: Porovnání výkonu

Abych otestoval výkon WP Engine vs. GoDaddy, založil jsem tři identická testovací místa na:

 1. WP Engine je Spuštění plán.
 2. GoDaddy’s Základní spravovaný hostingový plán WordPress.
 3. GoDaddy’s Ekonomika sdílený linuxový plán.

Toto je nejlevnější úroveň u každého hostitele.

Místo testu je na každém hostiteli 100% identické – použil jsem stejnou klonovou kopii.

Kromě toho jsem se pokusil udělat z tohoto testu skutečný svět napodobením skutečného webu WordPress. Testovací stránky tedy používají populární téma Avada, stejně jako kompletní demo web Avada a některé další běžné pluginy, například Yoast SEO.

Demo stránky mají dlouhou domovskou stránku se spoustou věcí, takže by měly být dobrým testem těchto tří hostingových plánů. Máte-li zájem, můžete si zde prohlédnout snímek celé stránky.

Poté pomocí programu WebPageTest spustím deset testů výkonu pro každý plán hostování. WebPageTest jsem nastavil na:

 • test z Chicaga Illinois
 • omezit připojení na 20 Mbps, což je přibližně průměrná rychlost internetu v USA.

Nejprve začnu sdílet nezpracovaná data a na konci této části vyvodím některé závěry.

WP Engine

Průměr všech deseti testů byl 2,43 sekund.

Test 1Test 2Test 3Test 4Test 5
2,121 s2,386 s2,623 s2,515 s2,624 s
Test 6Test 7Test 8Test 9Test 10
2,186 s2,582 s2,298 s2,402 s2,530 s

Zobrazit úplné výsledky na WebPageTest:

 • Testy jedna až pět
 • Testy šest až deset

GoDaddy Spravováno WordPress

Průměr všech deseti testů byl 2,94 sekund.

Test 1Test 2Test 3Test 4Test 5
3,081 s3,194 s2,822 s2,936 s3,329 s
Test 6Test 7Test 8Test 9Test 10
3,411 s2,602 s2,410 s2,951 s2,701 s

Zobrazit úplné výsledky na WebPageTest:

 • Testy jedna až pět
 • Testy šest až deset

Sdílené hostování systému GoDaddy Linux

Průměr všech deseti testů byl 3,02 sekund.

Test 1Test 2Test 3Test 4Test 5
3,276 s3,347 s2,897 s3,040 s2,922 s
Test 6Test 7Test 8Test 9Test 10
2,985 s2,901 s2,934 s2,907 s2,989 s

Zobrazit úplné výsledky na WebPageTest:

 • Testy jedna až pět
 • Testy šest až deset

Vyvodit závěry z dat

Abychom lépe viděli rozdíly ze všech těchto testů, uvádíme tabulku porovnávající celkovou průměrnou rychlost pro každý hostingový plán:

WP EngineGoDaddy ManagedSdílený GoDaddy
2,43 s2,94 s3,02 s

Jak vidíte, rozdíl mezi programem WP Engine a dvěma plány GoDaddy byl mnohem větší než rozdíl mezi samotnými dvěma plány GoDaddy.

Pokud je tedy pro vás výkon nejdůležitější, pravděpodobně budete chtít jít s WP Engine.

WP Engine je však také dražší než plány GoDaddy, které testuji, takže tento výkon navíc nedostáváte zdarma.

Budete se muset rozhodnout, zda si ceníte rychlejšího výkonu WP Engine dost na to, abyste zaplatili další peníze.

Pokud máte navíc rozpočet a nestaráte se o další funkce v hostovaných plánech hostování WordPress od GoDaddy, zdá se, že mezi tímto plánem a levnějšími sdílenými plány GoDaddy není velký rozdíl ve výkonu..

Když už mluvíme o penězích…

WP Engine vs GoDaddy: Porovnání cen

Z těchto tří hostitelů jsou WP Engine nejdražší, přičemž oba GoDaddyho plány dobře zapadají do plánů WP Engine.

Zde je srovnání úrovní základní úrovně pro všechny tři hostitele. Pro toto srovnání použiji běžné ceny pro nejkratší možný fakturační cyklus. GoDaddy však nabízí poměrně agresivní propagační slevy, které se vztahují na váš první fakturační cyklus.

Například můžete někdy najít slevy zaplatit pouhých 12 dolarů za celý váš první rok. Poté budete muset zaplatit běžnou cenu uvedenou níže.

Navíc můžete získat levnější cenu zaplacením více času dopředu – to platí pro všechny tři hostitele:

WP EngineGoDaddy ManagedSdílený GoDaddy
Cena za měsíc35 $12,99 $10,99 $
Zúčtovací obdobíMěsíčníMěsíčníKaždé 3 měsíce
Webové stránky jsou povoleny111
Provoz25 00025 000Bez měření
Úložný prostor10 GB10 GB100 GB
Šířka pásma50 GBN / ABez měření

Jak ukazuje tabulka, existuje důvod, proč WP Engine načítá váš web rychleji a má hezčí řídicí panel – cena! Jednoduše řečeno, WP Engine je v porovnání s GoDaddy o něco vyšší produkt a zvyšuje cenu.

Závěrečné myšlenky na WP Engine vs GoDaddy

Pokud se uživatel programu WordPress snaží rozhodnout mezi WP Engine a GoDaddy, myslím, že byste měli nejprve učinit jedno rozhodnutí:

GoDaddy spravuje plány WordPress vs Sdílené plány GoDaddy.

GoDaddy Managed WordPress vs Sdílené plány

Zde si myslím, že plány WordPress řízené GoDaddy nabízejí pro většinu lidí mnohem lepší hodnotu. Cenový rozdíl je malý, začínající na 12,99 $ měsíčně pro spravované vs 10,99 $ měsíčně na sdílené. Navíc se sdíleným plánem musíte platit tři měsíce najednou, zatímco spravovaný plán vám umožňuje chodit meziměsíčně.

Pro tento malý cenový rozdíl nabízejí spravované plány WordPress společnosti GoDaddy:

 • větší funkčnost, s klíčovými funkcemi, jako jsou automatické zálohy, vestavěné ukládání do mezipaměti a CDN, a na vyšších úrovních, pracovní místa
 • mnohem příjemnější prostředí na ovládacím panelu, s praktickými funkcemi, jako jsou oznámení o aktualizaci pluginu a nástroj pro výkon na palubní desce
 • o něco lepší výkon.

Myslím, že jediným důvodem, proč si vybrat sdílené plány GoDaddy nad spravovanými plány WordPress, je, pokud plánujete hostit mnoho různých webů. Na vyšších úrovních sdíleného plánu můžete hostit neomezené množství webových stránek. Většina úrovní spravovaných plánů WordPress však umožňuje pouze jeden nebo dva weby.

WP Engine vs GoDaddy Managed WordPress

Nyní na další otázku – kterou byste si měli vybrat mezi plány WP Engine a GoDaddy spravovanými plány WordPress?

Opravdu si myslím, že to spadá do vašeho rozpočtu.

Pokud vezmeme cenu z rovnice, WP Engine prostě nabízí kvalitnější produkt s:

 • lepší výkon
 • více funkcí dostupných na přístrojové desce, zejména pro výkonné uživatele a vývojáře
 • vysoce kvalitní ukládání do mezipaměti na úrovni serveru a integrované CDN
 • zdarma SSL certifikáty na všechny plány
 • přidává hodnotu, jako je Genesis Framework a všechna 35-plusová podřízená témata StudioPress.

Jediným „úlovkem“ je, že za to budete platit víc – nejlevnější plán společnosti WP Engine je 35 $ měsíčně, zatímco nejlevnější spravovaný plán WordPress společnosti GoDaddy stojí pouhých 12,99 $ měsíčně za podobnou úroveň úložiště / provozu (a nabízí agresivní propagační slevy, například zaplacení celkem 12 $ za celý první rok).

Pokud tedy máte rozpočet, zvažte plány WordPress řízené společností GoDaddy, protože nabízejí odpovídající hodnotu za peníze.

Ale pokud chcete nejlepší celkový hosting WordPress, pak budete pravděpodobně chtít na jaře na WP Engine přes GoDaddy.

Chcete-li získat ještě hlubší pohled, podívejte se na naši úplnou recenzi WP Engine.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map