Co se děje s webhostingem „Uptime Záruky“…

Doporučený hosting WordPress


Všichni chceme, aby naše webové stránky byly až 100% času – to je zřejmé. Koneckonců, pokud naše weby klesnou, ztratíme pravděpodobně skutečné zákazníky, potenciální zákazníky a možná i část pověsti, kterou jsme tak tvrdě pracovali na dosažení – nemluvě o vyhlídkách všech návštěvníků, kteří by mohli pomoci šířit slovo na sociálních sítí atd., pokud se jim skutečně podařilo dosáhnout našeho obsahu! Jak zjistíte ztrátu? Je nemožné na to opravdu dát nějaké číslo: jak nakonec přisuzujete hodnotu ztracenému potenciálu? Ať už se na to rozhodnete jakýmkoli způsobem, uptime by měl být považován za velký problém pro jakýkoli online podnik!

Ale je to něco, o čem se zajímáte? Nebo jste jedním z lidí, kteří jednoduše předpokládají, že vaše hostitelská společnost dohlíží na uptime vašich stránek? Možná si myslíte, že budou mít systémy, které vás kontaktují v okamžiku, kdy se něco pokazí? Koneckonců, když jste se zaregistrovali k hostování, nebyla to jedna z atrakcí společnosti, kterou jste si vybrali “Záruka dostupnosti”? Číst dál…

Když jsem v posledních několika týdnech narazil na některý z mých webů na chvilku prostoje, nedávno jsem měl důvod provést malý průzkum „záruk dostupnosti“ různých společností poskytujících webhostingové služby… a mnoho z toho, co jsem našel, má otřásl mou vírou v takové sliby docela značně!

Několik překvapivých zjištění:

Nejdříve překvapivé zjištění, které jsem zjistil, je následující:

Záruky dostupnosti se velmi liší!

Zatímco některé webhostingové společnosti nabízejí 100% záruku dostupnosti, jiné nenabízejí žádnou záruku dostupnosti! Teď, když jsem si to přečetl před několika týdny, okamžitě jsem si myslel něco jako: „Ano, možná, ale to jsou jen ti méně seriózní, že?“. No, ne … ve skutečnosti některé top webhostingové společnosti nenabízejí žádné takové záruky na některé ze svých služeb vůbec!

Některé společnosti nabízejí, dokonce se mohou pochlubit, zárukou dostupnosti za pouhých 99,9%…

Na první pohled zní 99,9% uptime docela dobře, že ?! Koneckonců, to je téměř 100%! To však znamená trochu matematiku, což odpovídá záruce dostupnosti za 364,64 dní v roce – jinými slovy: záruka 99,9% dostupnosti poskytuje prostor pro neuvěřitelných 8,64 hodin prostoje za rok; což znamená, že společnosti poskytující webhosting, které nabízejí tuto úroveň služeb, si v zásadě dávají mezní chybu přibližně 40 minut za měsíc … To, že „99,9% záruka dostupnosti“ nezní tak docela dobře, že? To znamená, že na konci dne nezáleží na zaručené úrovni služeb opravdu tolik: místo toho, to, co se opravdu počítá, je skutečná doba provozu, kterou opravdu získáte: služba se zárukou 99% (nebo dokonce vůbec žádná záruka), ale skutečná doba provozu 100% je zdaleka výhodnější než služba, která zaručuje 100% provozuschopnost, ale pak ve skutečnosti dosahuje pouze provozuschopnosti, tj. 99%!

Některé záruky provozuschopnosti za to všechno nestojí!

Když někdo řekne, že něco zaručuje, zdravým rozumem je zeptat se, co se stane, pokud se věci nepovedou tak, jak jsem slíbil? Pokud jde o webhostingové společnosti, zdá se, že mnoho z nich nezálohuje svou záruku příliš mnoho… například: společnou zárukou je, že pokud bude úroveň služby klesnout pod garantovanou dobu provozu v konkrétním měsíci, Budu mít právo požádat o maximální slevu na vaši další měsíční platbu ve výši 5% z následujícího měsíčního poplatku (představte si, že platíte 5 $ měsíčně a jeden měsíc zjistíte, že jste měli provozuschopnost pouhých 90% – měli byste pak nárok na 25 cent sleva na další účet). Sotva motivující pro hostitelskou společnost, aby zajistila, že splní svou „zaručenou“ úroveň služeb. Záruky webhostingu se samozřejmě liší, s některými mnohem přitažlivějšími než jiné – zkontrolujte své!

Výpadky kvůli plánované údržbě serveru se obvykle nepočítají jako „prostoje“…

V myslích mnoha společností poskytujících webhosting se zdá, že existují dva různé typy prostojů: „obecný prostoj“ a „plánovaný prostoj“. Pokud vás vaše hostitelská společnost upozorní předem na nějaké blížící se / plánované prostoje, pak je to obvykle vyřazeno z rovnice zaručené úrovně služeb. Naštěstí je však tento druh prostojů velmi vzácný! Vzácně natolik, aby to bylo zahrnuto do záruky? Myslíte si, že byste to tak neměli?

Většina webhostingových společností se ve skutečnosti nebude snažit vás kontaktovat, když váš web klesne!

Zdá se, že mnoho webhostingových společností vás prostě nebude varovat, když váš web klesne vůbec (opravdu některé to ani nepoznají samy – viz níže). Podobně mnoho z nich nebude otevřeně nabízet jakoukoli formu kompenzace (zaručené nebo ne), pokud nesplní svou zaručenou úroveň služeb (jak již bylo zmíněno, někteří si ani neuvědomí, že něco není v pořádku – viz níže) – místo toho, abyste dostali zaslíbenou kompenzaci, často musíte být tím, kdo zahájí konverzaci, a řeknete jim, že váš web je (nebo byl nedávno) dole!

I když budete dotázáni přímo, několik webhostingových společností vám řekne celkovou úroveň dostupnosti vašeho webu!

Znáte úroveň dostupnosti vašeho webu? Poskytuje vám váš hostitel jakýkoli přístup k těmto datům? Pokud jste dosud předpokládali, že váš webový hostitel má taková data k dispozici, je čas zkontrolovat: zeptejte se svého hostitele a podívejte se, co říkají!

A možná nejpodivivější: mnoho webhostingových společností jednoduše nezavádí žádný druh monitorování dostupnosti!

Pokud webový hostitel nezaručuje určitou úroveň dostupnosti, můžete pochopit, že se jeho sledování ve skutečnosti netýká. Ale co ty společnosti, které se mohou pochlubit určitou úrovní zaručené dostupnosti? Neměli by to sledovat? Nakonec, pokud nemají prostředky, aby věděli o uptime webu, jak si mohou být jisti, že splňují zaručenou úroveň služeb? Krátká odpověď je překvapivě: mnozí nemohou! … S více než několika hostitelskými společnostmi, které zdánlivě skutečně využívají pouze myšlenku „zaručení“ určité úrovně dostupnosti za účelem zapůsobení na nové zákazníky a poté nikdy nevynakládají žádné skutečné úsilí, aby zajistily, že uvedená úroveň uptime bude vždy splněna!

… Ale je něco z toho opravdu tak špatného?

Úkolem hostitele webu je především hostit váš web – to je to, za co za něj platíte! Zahrnuje to sledování jeho dostupnosti? No, myslím, že to všechno záleží na tom, jak se na to díváte: někteří lidé si pravděpodobně budou myslet, že weboví hostitelé by skutečně měli monitorovat doby provozu svých klientů (zejména ti, kteří zaručují určitou úroveň služeb), zatímco jiní uvidí, že mnoho webhostingových společností nesdělují svým zákazníkům takové přísliby monitorování dostupnosti (tj. jsou dokonale v souladu se službami, které nabízejí a ke kterým se jejich klienti přihlašují / přihlašují).

Doporučení:

Měli byste být vyplašeni, pokud zjistíte, že váš webový hostitel vás nevaruje, pokud / když váš web klesne? Nebo pokud se zdá, že nabízejí tak nízkou částku kompenzace, pokud by se věci pokazily, jejich záruka se zdá být poněkud bezvýznamná? Nebo pokud zaručují určitou úroveň provozuschopnosti, ale pak ji dále nesledují? No, ne: pravděpodobně ne… V ideálním světě by možná všichni hostitelé dělali tyto věci, ale ve skutečnosti: zdá se, že ani ti nejuznávanější průmysloví hostitelé se neobtěžují! Morálka a marketingové triky stranou, nejdůležitější věcí v mé mysli není SZO monitoruje váš provozuschopnost, je to váš provozuschopnost někdo je někde sledován! V opačném případě, pokud to nikdo nebude sledovat, je například možné, že váš web by mohl pravidelně klesat kvůli své vlastní vině *, aniž byste o tom byli vůbec informováni.!

Řešení: bez ohledu na to, zda váš hostitel monitoruje vaši dobu provozu, sledujte to sami pomocí nástroje / služby, jako je ‘Monitor’ modul Jetpack, UpTime Robot a / nebo Pingdom (kteří také mají praktickou bezplatnou mobilní aplikaci – (poznámka: nikdy neuškodí hrát bezpečně pomocí více než jednoho uptime monitorovacího nástroje / služby) spojení, aby se zajistilo proti falešným pozitivům) a pokud vidíte, že vaše hostitelská společnost má slabé výsledky: co nejdříve s nimi vyřešte problém. Poté, pokud stále vidíte nízkou úroveň spolehlivosti, zvažte přechod na lepší úroveň služby (například ze sdíleného na server VPS) nebo úplně nového hostitele. Nakonec by uptime měl být rozhodujícím faktorem pro jakékoli vážné online úsilí a něco, co někdo někde, opravdu by mělo být vedení karet!

* Pokud používáte sdílenou hostingovou službu, mohlo by se vám stát, že dojde k prostojům v důsledku toho, že některé jiné weby na stejném serveru využívají příliš mnoho svých zdrojů, například!

Co si myslíte: Nezáleží na zárukách dostupnosti? Měly by hostingové společnosti, které zaručují určitou úroveň dostupnosti, sledovat, zda je tato úroveň skutečně splněna? Měřuje dostupnost vašeho webu vaši odpovědnost nebo hostitele vašeho webu?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me