Bluehost vs WP Engine: Praktické porovnání výkonu hostování WordPress pro rok 2020

Nabídky WordPress


Snažíte se vybrat mezi Bluehost a WP Engine? Tito dva jsou docela odlišní hostitelé – zejména pokud jde o cenu.

Bluehost je cenově dostupný sdílený hostitel WordPress, zatímco WP Engine je prvotřídně spravovaný hostitel WordPress se všemi zvonky a píšťalky – a cenovou značkou, která odpovídá! Pokud však chcete hostovat web WordPress, jedná se o dvě z největších jmen, se kterými se setkáte.

V tomto příspěvku porovnám Bluehost a WP Engine, abych vám pomohl při rozhodování, který je pro vás ten pravý.

Jejich seznamy funkcí mě příliš nezajímají – to je něco, co můžete snadno najít čtením webových stránek každého hostitele.

Místo toho se podrobně podívám na to, jak si každý hostitel vede, a to tak, že na každém z nich nastavím identické testovací místo. Po provedení několika testů vám pomůžeme analyzovat data a vybrat nejlepší hostitele pro vaše potřeby a rozpočet.

Co porovnáváme

V tomto příspěvku konkrétně porovnám tyto dva plány:

 • Bluehost – sdílené Plus plán, který začíná na pouhých 4,95 $ měsíčně.
 • WP Engine – nejlevnější Spuštění plán, který začíná na 35 $ měsíčně.

Takže ano, porovnáváme plán 4,95 $ za měsíc s plánem 35 $ za měsíc a – výstraha spojleru – plán $ 35 za měsíc má lepší výkon.

Avšak jen proto, že se WP Engine načte rychleji za sedmkrát vyšší cenu, neznamená to automaticky, že jsou pro vás tím pravým hostitelem..

Způsob, jak zarovnat toto porovnání Bluehost vs WP Engine, je:

 • Jak velký rozdíl dělá platit 35 $ měsíčně, aby vs 4,95 $ za měsíc? Víte, že WP Engine bude fungovat lépe, ale je rozdíl ve výkonu dostatečně velký, aby ospravedlnil nárůst ceny?
 • Potřebujete další výkon? Pro stránky s nízkým provozem může být volba WP Engine jako nákup McLaren F1, když jste právě putovali po městě. Jistě, další síla je pěkná, ale je užitečná, pouze pokud ji používáte. Pokusím se na to odpovědět uvedením některých vnějších údajů.

Testy výkonu

Začněme porovnáním výkonu každého hostitele.

Pro měření výkonu každého webu jsem pro každého hostitele vytvořil testovací web pomocí oblíbeného tématu Avada. Odtud jsem importoval kompletní demonstrační web Avada a nainstaloval některé další populární pluginy, například Yoast SEO.

Cílem bylo vytvořit web, který napodobuje web WordPress ve skutečném světě. Zde si můžete prohlédnout celou ukázku demo stránek, takže víte, co se děje.

Nedělal jsem na webu žádné vylepšení výkonu nad rámec toho, co hostitel již implementoval:

 • Bluehost – Bluehost přicházejí s vlastními Endurance Cache řešení. Nechal jsem to zapnuté a nastavil jsem ho na normální úroveň. Datové centrum pro můj server Bluehost bylo umístěno v Utahu.
 • WP Engine – WP Engine přichází s ukládáním objektů a stránek do mezipaměti EverCache řešení. Datové centrum pro můj server WP Engine bylo umístěno v Jižní Karolíně.

Nejprve jsem tyto weby provozoval přes WebPageTest s následující konfigurací:

 • Proveďte devět samostatných testů a vezměte střední hodnotu (abyste eliminovali variabilitu jednotlivých testů)
 • Testujte server – Chicago, IL (Snažil jsem se najít někde zhruba uprostřed mezi datovým centrem Bluehost a datovým centrem WP Engine)
 • Spojení – FIOS (20 Mb / s)

Pak jsem také každého hostitele spustil pomocí funkce Load Impact, abych viděl, jak se chovali pod měřítkem:

 • Návštěvníci: 50
 • Časový úsek: Pět minut
 • Zkoušejte umístění: Columbus, OH

A udělal jsem obě tyto testy čtyři samostatné dny získat více datových bodů. Tato data jsou tedy založena na 36 různých testech rychlosti a čtyřech různých testech dopadu na zatížení u každého hostitele.

Tady jsou nejprve nezpracovaná data a hned poté se podělím o nějakou analýzu.

Den 1:

Tato data testu jsou opět střední hodnotou z devíti samostatných testů. Pokud kliknete na odkazy v níže uvedených tabulkách, zobrazí se všechny samostatné testy a vypočítám také průměrný průměr pod tabulkou, pokud byste toto číslo raději viděli.

HostitelNačíst časPrvní byteIndex rychlostiPlně naložené
Bluehost2,859 s1,112 s3,225 s3,389 s
WP Engine1,765 s0,136 s2,052 s2,175 s

Výše uvedená čísla jsou pro střední běh. Zde je průměr ze všech devíti testů pro dobu načítání:

 • Bluehost: 2,93 sekund
 • WP Engine: 1,80 sekund

Dopad zatížení Bluehost:

Výsledky dopadu zatížení Bluehost 1. den

Dopad zatížení motoru WP:

Výsledky dopadu zatížení motoru WP 1. den

Den 2:

HostitelNačíst časPrvní byteIndex rychlostiPlně naložené
Bluehost3,601 s1,633 s4,021 s4,355 s
WP Engine1,642 s0,132 s2,046 s2,302 s

Výše uvedená čísla jsou pro střední běh. Zde je průměr ze všech devíti testů pro dobu načítání:

 • Bluehost: 3,78 sekund
 • WP Engine: 1,65 sekund

Dopad zatížení Bluehost:

Výsledky dopadu zatížení Bluehost 2. den

Dopad zatížení motoru WP:

Výsledky dopadu zatížení motoru WP 2. den

Den 3:

HostitelNačíst časPrvní byteIndex rychlostiPlně naložené
Bluehost3,753 s1,658 s4,196 s4,437 s
WP Engine2,477 s0,135 s2,901 s3,250 s

Výše uvedená čísla jsou pro střední běh. Zde je průměr ze všech devíti testů pro dobu načítání:

 • Bluehost: 3,64 sekund
 • WP Engine: 2,40 sekund

Dopad zatížení Bluehost:

Výsledky dopadu zatížení Bluehost Day 3

Dopad zatížení motoru WP:

Výsledky dopadu zatížení motoru WP 3. den

Den 4:

HostitelNačíst časPrvní byteIndex rychlostiPlně naložené
Bluehost3,519 s1,630 s3,893 s4,256 s
WP Engine1,835 s0,133 s2,202 s2,481 s

Výše uvedená čísla jsou pro střední běh. Zde je průměr ze všech devíti testů pro dobu načítání:

 • Bluehost: 3,64 sekund
 • WP Engine: 1,83 sekund

Dopad zatížení Bluehost:

Výsledky dopadu zatížení Bluehost 4. den

Dopad zatížení motoru WP:

Výsledky dopadu zatížení motoru WP 4. den

Analýza dat WebPageTest pro Bluehost a WP Engine

Začněme zřejmým závěrem: WP Engine je prostě rychlejší než Bluehost – což byste očekávali vzhledem k cenovým rozdílům mezi těmito dvěma plány.

Každý den WP Engine načítal stejné stránky za přibližně polovinu času, který trvalo Bluehost.

Rozdíl je ještě větší, když se podíváte na první byte data. Čas do prvního bajtu měří, jak dlouho trvá doručení prvního bajtu ze serveru. V zásadě vám ukazuje, jak je server citlivý.

Ve všech testech to trvalo WP Engine ~ 10% času, než Bluehost reagoval, což je docela velký rozdíl. V podstatě to trvá Bluehost ~ 1,4 sekundy, než se začne zobrazovat váš web, zatímco WP Engine se spustí hned hned.

Abychom tyto výsledky ověřili a ujistili se, že se nejedná pouze o rozdíl v umístění, provedl jsem také několik testů pomocí funkce Byte Check (speciální nástroj pro měření času do prvního bytu). Moje testovací lokalita WebPageTest byla zhruba stejně vzdálená mezi Bluehost a WP Engine, ale chtěl jsem se ujistit, že nejsem nespravedlivý.

Stejný rozdíl však můžete vidět v kontrole bajtů:

Testy bytové kontrolyTest 1Test 2Test 3
Bluehost1472 ms2188 ms1366 ms
WP Engine92 ms78 ms77 ms

Protože doručení Bluehostingu trvá jen vteřinu přes sekundu, nikdy nezačnete načítat své stránky tak rychle, jako u WP Engine..

Analýza dat o dopadu zatížení pro Bluehost a WP Engine

Jedna věc, která mě však překvapila, byla data o dopadu na zatížení. Pokud nejste s tímto testem obeznámeni, analyzuje, jak může hostitel hostovat pod měřítkem, simulací 50 návštěvníků, kteří procházejí váš web ve stejném pětiminutovém rozpětí. Začíná jedním návštěvníkem a poté postupně stoupá počet návštěvníků během pěti minut. Na konci je 50 návštěvníků, kteří procházejí všechny současně.

V zásadě odpovídá na otázku: Načte tento hostitel web stejně rychle pro 50. aktivního návštěvníka, jako pro prvního návštěvníka?

Když jsem testoval Bluehost s vlastním systémem ukládání do mezipaměti vypnutým pro náš příspěvek pro srovnání s pluginem pro ukládání do mezipaměti, došlo ke znatelnému zvýšení doby načítání stránky kolem značky 40 návštěvníků. Zde je příklad:

Test nárazu Bluehost Load s vypnutým ukládáním do mezipaměti

Test nárazu Bluehost Load s vypnutým ukládáním do mezipaměti

Tento příklad v podstatě říká, že společnost Bluehost dokázala rychle načíst web pro prvních 40 návštěvníků, ale jakmile se dostalo kolem 40 aktivních uživatelů, časy načítání stránek se staly nepravidelnými.

S povoleným vestavěným ukládáním do mezipaměti společnosti Bluehost však tato špička chyběla a společnosti Bluehost se podařilo udržet stabilní doby načítání stránky pro všech 50 návštěvníků.

Nyní je WP Engine stále rozhodně rychlejší – ve všech třech testech se pohybovali kolem 500 ms dobách zatížení pro všech 50 návštěvníků, zatímco Bluehost byl v rozmezí 1,5-2 s.

To však ukazuje, že při zapnutém ukládání do mezipaměti Bluehost můžete zpracovat až 50 současných návštěvníků, a to i na levném sdíleném plánu Bluehost… To prostě nebude tak rychlé jako WP Engine.

Už je Bluehost dost? Pojďme se podívat na data

Dobře, takže WP Engine je rychlejší než Bluehost – to je jasné ze všech testovacích dat. Ale to vyvolává ještě jednu zajímavou otázku: Jsou Bluehost dostatečně rychle?

To znamená, že na průměrném webu opravdu záleží na rozdílu mezi dobou načítání Bluehost ~ 3 sekundy a WP Engine ~ 1,5 sekundy?

Nejprve se podívejme na to, co říkají velká jména. John Mueller, analytik pro vývoj webových stránek společnosti Google, říká: ‘Často kontroluji adresu http://webpagetest.org a zaměřuji se na <2-3 sekundy. “

Vzhledem k pozici Johna ve společnosti Google je to určitě něco, na co je třeba dát pozor.

Podle údajů Pingdomu (které má rozhodně spoustu!) Se však průměrný web načítá 3,21 sekund, což je do značné míry plácnutí kolem místa, kde přistála naše testovací stránka Bluehost.

Ale tady je ta věc:

Data Pingdom také ukazují, že průměr není dost dobrý. To vyneslo míru okamžitého opuštění proti času načtení stránky a zjistilo:

 • průměrná míra okamžitého opuštění pro stránky načtené za méně než dvě sekundy je 9%
 • jakmile doba načítání stránky překročí tři sekundy, začne se míra okamžitého opuštění zvyšovat.

Připojení vidíte v následující tabulce:

Míra okamžitého opuštění v závislosti na době zatížení

Zdroj

Tento jives s dalšími statistikami doby načítání stránky:

 • Google zjistil, že míra okamžitého opuštění se zvýšila o 32% při přechodu z jedné sekundy na tři sekundy (v mobilu)
 • Akamai analyzoval obchody s elektronickým obchodem a zjistil, že „sto milisekundové zpoždění v době načítání webových stránek může poškodit míru konverze o 7%“ a „dvojsekundové zpoždění v době načítání webové stránky může zvýšit míru okamžitého opuštění o 103 procent“..

Údaje v zásadě ukazují, že dostat se pod tuto dvousekundovou značku může mít na vašem webu znatelný dopad, pokud jde o míru okamžitého opuštění a interakci. A na základě našich testovacích údajů se k vám dostanete WP Engine, zatímco Bluehost ne.

Z tohoto důvodu může investice do kvalitnějšího hostingu, jako je WP Engine, mít pozitivní dopad na váš web… Pokud je to v rámci vašeho rozpočtu.

Závěrečné myšlenky a úvahy

V tuto chvíli jsem shrnul klíčové rozdíly ve výkonu mezi WP Engine a Bluehost. Takže dokončíme tento příspěvek stručným shrnutím některých dalších věcí, které byste mohli zvážit.

Zaprvé, WP Engine je spravovaný hostitel WordPress, což znamená, že získáte také další užitečné funkce, jako jsou automatické zálohování, snadná pracovní místa a další. Nejste tedy jen s lepším výkonem, ale také s užitečnými funkcemi.

Za druhé, používají různé backend dashboardy. WP Engine používá zcela vlastní dashboard, zatímco Bluehost používá kombinaci vlastního vlastního dashboardu a cPanel.

Konečně je zde rozdíl v platebních plánech – WP Engine vám umožňuje platit meziměsíčně, zatímco Bluehost vás nutí platit za rok předem.

Celkově vzato, existuje určitě důvod zvážit použití programu WP Engine over Bluehost, pokud se vám hodí váš rozpočet. Kromě rychlejšího načítání webu – což má vliv na uživatelský dojem a metriky, jako je míra okamžitého opuštění – získáte také všechny tyto pěkné funkce spravovaného hostování a vlastní řídicí panel.

Pokud byste se chtěli podívat hlouběji, podívejte se na naši úplnou recenzi WP Engine.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me