Bluehost, GoDaddy nebo SiteGround: Která je nejlepší webhostingová služba pro WordPress?

Nabídky WordPress


Bluehost, GoDaddy a SiteGround patří mezi největší jména v webhostingu, z nichž každá nabízí řadu různých hostingových plánů. Ať už spouštíte nový web nebo hledáte nového hostitele, s tak nízkými cenami jsou to všechno velmi atraktivní možnosti – ale což je nejlepší? Který z nich byste si měli vybrat?

V tomto srovnání se podíváme na základní plány pro Bluehost, GoDaddy a SiteGround, abychom zjistili, co je v nich zahrnuto, zvážili jakékoli zvláštní doplňky pro uživatele WordPress a podívali se na výkon i na prostoje – se skutečným testováním a daty (pomocí dvou velmi odlišných témat WordPress: výchozí téma WordPress, „Dvacet sedmnáct“ a „Divi“ podle Elegant Themes pro každou službu).

Začněme…

Contents

Hostingové plány použité pro toto srovnání

I když každý z těchto webových hostitelů nabízí více plánů, pro účely tohoto srovnání jsme vybrali následující možnosti vstupní úrovně:

 • Bluehost – Shared Basic: Od 3,49 $ měsíčně (běžná cena 7,99 $ měsíčně).
 • GoDaddy – Základní Managed WordPress Hosting: Od 3,99 $ měsíčně (běžná cena 7,99 $ měsíčně).
 • SiteGround – StartUp: Od 3,95 $ měsíčně (běžná cena 11,95 $ měsíčně).

Každý hostitel nabízí významnou slevu, pokud se rozhodnete platit ročně nebo dvakrát ročně, zatímco měsíční platební plány obvykle vedou k běžné ceně.

Klíčové podrobnosti plánů SiteGround, GoDaddy a Bluehost: Porovnáno

Hlavní rysy vstupních plánů použitých v tomto srovnání jsou následující:

 • Bluehost Shared Basic: Hostujte jeden web s 50 GB úložného prostoru a neměřenou šířkou pásma.
 • GoDaddy Basic Managed WordPress Hosting: Hostujte jeden web s úložištěm 10 GB a 25 000 návštěvníků měsíčně
 • SiteGround StartUp: Hostujte jeden web s 10 GB úložiště a neměřenou šířkou pásma.

Za několik dalších dolarů nabízí každý hostitel možnost upgradovat na vyšší plány, které podporují hostování pro neomezené weby, další úložiště a větší šířku pásma. Další plán Bluehostu ve skutečnosti podporuje neomezené množství webových stránek s neměřeným úložištěm a neměřenou šířkou pásma od 5,95 $ měsíčně, což z něj dělá skvělý upgrade hodnoty.

Bluehost Hosting plány

Alespoň na papíře nabízí Bluehost webhosting s nejlepší hodnotou ve srovnání s SiteGround a GoDaddy.

Zatímco výše uvedená část se týká omezení používání, při výběru správného webového hostitele pro váš web WordPress je třeba zvážit mnohem více. V další části se podíváme na hlavní funkce nabízené s každým plánem, abychom zajistili, že pro vaše potřeby vyberete to nejlepší.

Bluehost, SiteGround a GoDaddy Hlavní funkce hostingu: Porovnány

Pojďme se podívat na některé z nejdůležitějších funkcí zahrnutých v plánech vstupní úrovně …

Zálohování webových stránek WordPress

Weby hostované na vstupní úrovni GoDaddy Základní plán spravovaného hostování WordPress jsou automaticky zálohovány každý den, ale na rozdíl od SiteGround – který ukládá pouze jednu verzi – s GoDaddy, 30 záložních souborů je uloženo najednou. Tyto záložní soubory můžete obnovit několika kliknutími prostřednictvím zákaznického panelu GoDaddy, a přitom máte možnost obnovit soubory, databázi nebo obojí.

Nástroj pro zálohování webových stránek GoDaddy

GoDaddy usnadňuje obnovu souborů webových stránek WordPress a záloh databází.

Plán vstupní úrovně Bluehost Shared Basic nezahrnuje automatické zálohy, ale můžete je vytvořit ručně pomocí řídicího panelu účtu. Na rozdíl od GoDaddy můžete obnovit pouze celý svůj web – nejen soubory nebo databázi.

Nástroj pro zálohování webových stránek Bluehost

Bluehost usnadňuje vytváření a obnovu úplných záloh webů, ale v plánu vstupní úrovně nejsou žádné automatické zálohy.

Plán StartUp základní úrovně SiteGround zahrnuje automatické denní zálohy, ale uchová se pouze nejnovější záloha webu. Navíc zákazníci v plánu SiteUround StartUp nemohou sami obnovit zálohy a místo toho si musí otevřít lístek, aby mohli tuto placenou službu požádat. Upgradování na další balíček – GrowBig – zvyšuje počet uložených verzí zálohy na 30 a poskytuje možnost obnovení zálohy z určitého data za posledních 30 dní pomocí nástroje pro obnovu zálohy.

Nástroj pro zálohování webových stránek SiteGround

Zajištění zálohování SiteGround v plánu StartUp základní úrovně jsou nejméně velkorysá a uživatelsky přívětivá ve srovnání s Bluehost a GoDaddy.

Přestože některé z těchto plánů hostování mají omezení zálohování, máte vždy možnost použít záložní plugin WordPress, například VaultPress..

Podpůrné kanály

Všichni tři hostitelé nabízejí nepřetržitý živý chat a telefonickou podporu. GoDaddy však již nenabízí e-mailovou podporu, takže pokud dáváte přednost řešení podpory prostřednictvím vstupenek, Bluehost nebo SiteGround jsou pro vás nejlepšími možnostmi.

GoDaddy Live Chat Service

GoDaddy již nenabízí podporu e-mailových vstupenek. Stejně jako u ostatních hostitelů v našem srovnání je můžete kontaktovat telefonicky nebo live chatem (i když ten byl během testování často zaneprázdněn).

Po připojení všichni hostitelé rychle reagovali na živé žádosti o chat. Během testování se však živý chat GoDaddy zdál být nejméně dostupný a měl nejdelší čekací dobu. Zdá se, že provozovatelé live chatu Bluehost odpovídali na mnoho otázek otázkou, zatímco SiteGround byl celkově nejužitečnější.

Chybějící podpora e-mailů od GoDaddy bude zklamáním pro každého, kdo rád vypálí e-mail, a pak se vrátí do práce, dokud nedojde k reakci (na rozdíl od řetězu k živému chatovacímu oknu nebo telefonu). Mít písemný záznam interakcí podpory prostřednictvím používání vstupenek je další výhoda, kterou byste s GoDaddy mohli vynechat.

Další důležité podrobnosti porovnání Bluehost, GoDaddy a SiteGround

Verze GoDaddy PHP

Na rozdíl od ostatních hostitelů, hosting GoDaddy WordPress v současné době nabízí pouze starší verzi PHP v plánu základní úrovně, bez možnosti upgradu.

Zde jsou další podrobnosti o službách od společností Bluehost, GoDaddy a SiteGround, které by vás mohly zajímat:

 • Ukládání do mezipaměti webových stránek: Bluehost nabízí volitelné proprietární ukládání do mezipaměti a SiteGround také mají svou vlastní technologii SuperCacher, ale obě umožňují další pluginy pro ukládání do mezipaměti WordPress. GoDaddy také nabízí vlastní službu ukládání do mezipaměti, ale mnoho dalších modulů pro ukládání do mezipaměti je na černé listině.
 • Síť CDN pro doručování obsahu: Bluehost, GoDaddy a SiteGround podporují a doporučují integraci s bezplatnou službou Cloudflare CDN.
 • PHP: Bluehost nabízí výběr verzí od 5,4 do 7,0, SiteGround nabízí výběr verzí včetně 5.5, 7.0 a 7.1, zatímco GoDaddy v současné době podporuje pouze verzi PHP 5.4 na svých vstupních plánech WordPress.
 • HTTP / 2.0: Bluehost a SiteGround používají HTTP / 2.0, zatímco GoDaddy v současné době ne.
 • SSL: Plány Bluehost a SiteGround zahrnují bezplatné SSL certifikáty od Comodo a Let’s Encrypt, a oba také podporují další možnosti SSL. GoDaddy nabízí SSL certifikáty od 55 $ za rok.
 • Serverová technologie: Bluehost a GoDaddy provozují Apache, zatímco SiteGround používá NGINX.
 • SFTP: Bluehost, GoDaddy a SiteGround nabízejí bezpečný FTP přístup do vašeho webového prostoru pro nahrávání a úpravy souborů.
 • Správce souborů serveru: Bluehost a SiteGround vám umožňují přístup k vašemu webovému prostoru prostřednictvím správce souborů s grafickým uživatelským rozhraním, zatímco GoDaddy ne.
 • Přístup k databázi: Bluehost, GoDaddy a SiteGround vše vám umožní přístup k databázím vašich webových stránek pomocí phpMyAdmin.
 • E-mailová služba: Bluehost a SiteGround nabízejí plnou e-mailovou službu, zatímco GoDaddy nabízí bezplatnou poštovní podporu Office 365.
 • Správa webových stránek WordPress: Bluehost a SiteGround vám umožňují povolit automatické aktualizace jádra, pluginů a / nebo motivů WordPress. GoDaddy nenabízí automatické aktualizace WordPress na svých sdílených plánech na úrovni vstupu.
 • Omezení pluginu: Bluehost a SiteGround umožňují všechny pluginy WordPress, zatímco GoDaddy má seznam nepovolených pluginů.
 • Bezpečnostní opatření: SiteGround provádí kontroly malwaru a skenování DDoS a můžete si zakoupit upgrade SG SiteScanner Sucuri. GoDaddy také nabízí ochranu stránek ve spojení se společností Sucuri. Bluehost nabízí bezpečnostní službu SiteLock jako volitelný prémiový upgrade.
 • Úklidové služby po hacknutí: Bluehost vám poskytne seznam napadených souborů, se kterými se můžete vypořádat. GoDaddy a SiteGround nenabízejí žádné služby na vyčištění hacků nebo infekcí, ale tým podpory je připravený pomoci, kde mohou.
 • Umístění datového centra: Bluehost má datová centra v Utahu (USA); GoDaddy v Severní Americe, Evropě a Asii; a SiteGround v Chicagu (USA), Singapuru (SG) a třech místech v Evropě.
 • Stagingové stránky: GoDaddy a SiteGround nenabízejí službu staging site na svých vstupních plánech, zatímco Bluehost nabízejí staging service-rich.
 • Migrace webových stránek WordPress: GoDaddy a SiteGround přesune stávající web WordPress do své služby, zatímco Bluehost nabízí placenou migrační službu ve výši 149 USD, ale jsou podporovány migrační pluginy WordPress.

Nyní, když znáte funkce a služby plánů, porovnejte doby načítání webových stránek.

Bluehost, GoDaddy a SiteGround Loading Times: Srovnání

Všechny plány vybrané pro tuto recenzi jsou inzerovány jako nabídky nabízející výkon na základní úrovni. U každého z těchto webových hostitelů je možné upgradovat na dražší plány, které by potenciálně přinášely rychlejší doby načítání vašeho webu.

Stránka WordPress 2017 Theme Test

Pro první rychlostní test byly měřeny doby načítání základní stránky na webu pomocí motivu Dvacet sedmnáct.

Aby bylo možné zjistit, který webhosting nabídl nejrychlejší časy načítání, byly provedeny dva testy. Nejprve byla pomocí služby Pingdom testována základní stránka na webu WordPress používající populární téma zdarma od týmu WordPress.org..

Porovnání výsledků testu Pingdom Bluehost, SiteGround a GoDaddy

Výsledky ze sedmi dnů testování s Pingdom kontrolují doby načítání v 30minutových intervalech.

Jak vidíte, naše výsledky ukazují, že web hostovaný v plánu spuštění systému SiteGround se během sedmi dnů testování načítal nejrychleji:

 • Bluehost Shared Základní plán: 1,27 sekundy.
 • Plán hostování GoDaddy Basic Managed WordPress: 842 milisekund.
 • Plán spuštění programu SiteGround: 652 milisekund.

Pro každý web byl vybrán testovací místo Pingdom, které bylo nejblíže místu, kde byl web hostován. Zde je podrobná zpráva za sedmidenní testování každého hostitele webu:

Sedmidenní načítání stránky Bluehost s lehkým motivem

Bluehost Pingdom Loading Times Report

Doby načítání stránky zaznamenané Pingdomem pro web pomocí motivu Twenty Seventeen hostovaného společností Bluehost.

Sedmidenní načítání stránky GoDaddy s lehkým motivem

Časový test načítání GoDaddy s Pingdomem

Časy načítání stránky zaznamenané Pingdomem pro web pomocí motivu dvacet sedmnácti hostovaného serverem GoDaddy.

SiteGround Sedmidenní načítání stránky s lehkým motivem

Časy načítání stránek z Pingdomu

Doby načítání stránky zaznamenané Pingdomem pro web pomocí motivu dvacet sedmnácti hostovaných serverem SiteGround.

Testování rychlosti stránky s prémiovým víceúčelovým tématem WordPress

Ačkoli minimální dvacet sedmnáct je populární téma WordPress, mnoho majitelů webových stránek se rozhodne pro víceúčelové téma s více funkcemi. Abychom vám poskytli představu o tom, jak rychle se váš web může načíst s tímto typem tématu, provedli jsme také sedmidenní testování pomocí populárního Divi od Elegant Themes.

Příklad zkušební stránky Divi WordPress

Pro druhý test byly měřeny doby načítání stránky bohaté na funkce na webu pomocí motivu Divi.

Časy načítání stránky byly opět zaznamenány v 30minutových intervalech po dobu sedmi dnů.

Výsledky testů pro téma Divi

Výsledky ze sedmi dnů testování pomocí tématu Divi s tím, že Pingdom kontroluje dobu načítání v 30minutových intervalech.

Web znovu hostovaný v plánu StartUp SiteGround se znovu načítal nejrychleji během sedmi dnů testování:

 • Bluehost Shared Základní plán: 2,42 sekundy.
 • Plán hostování GoDaddy Basic Managed WordPress: 1,43 sekundy.
 • Plán spuštění programu SiteGround: 1,1 sekundy.

Zde jsou podrobné zprávy pro každého hostitele během sedmidenního období testování při použití víceúčelového tématu Divi:

Sedmidenní načítání stránky Bluehost s víceúčelovým tématem

Pingdom Výsledky testování časů načítání Divi s Bluehost

Doby načítání stránky zaznamenané Pingdomem pro web pomocí motivu Divi hostovaného společností Bluehost.

Sedmidenní načítání stránky GoDaddy s víceúčelovým motivem

Pingdom Výsledky testování časů načítání Divi s GoDaddy

Doby načítání stránky zaznamenané Pingdomem pro web pomocí motivu Divi hostovaného GoDaddy.

SiteGround Sedmidenní načítání stránky s víceúčelovým tématem

Pingdom vyplývá z testování časů načítání Divi s funkcí SiteGround

Doby načítání stránky zaznamenané Pingdom pro web pomocí motivu Divi hostovaného serverem SiteGround.

Zátěžové zkoušky výkonu

Výše uvedené doby načítání porovnávající Bluehost, GoDaddy a SiteGround byly provedeny na testovacím místě, které nepřijalo žádné návštěvníky. Abychom vám poskytli realistickou představu o tom, jak rychle se váš web může načíst, provedli jsme testování dopadu zatížení, abychom zjistili, jak se tito tři weboví hostitelé budou chovat pod tlakem.

O výsledcích testování výkonu GoDaddy, Bluehost a SiteGround

Pro každý test dopadu zatížení měl přístup k webům v průběhu pěti minut rostoucí počet virtuálních uživatelů (viz modrá čára v grafech níže), což vedlo až k 50 současným virtuálním návštěvníkům. Zelená čára na grafech zobrazuje dobu načítání virtuálního uživatele – nebo jak dlouho trvalo zobrazení stránky. Rostoucí graf naznačuje snížení výkonu, zatímco plochý graf naznačuje stabilitu. Pro testování dopadu zatížení bylo použito víceúčelové téma Divi.

Výsledky testování účinnosti nárazového zatížení Bluehost

Výsledky zkoušek nárazového zatížení Bluehost

Zelená čára ukazuje, že výkon Bluehost zůstal stabilní, dokud 17 virtuálních uživatelů nepřistupovalo na web současně. Potom se doba načítání zvýšila z 2,55 sekund na 12,31 sekund. Výkon se však brzy vrátil na předchozí úrovně, dokud se k webu nepřistupovalo 46 virtuálních uživatelů a přestal reagovat, což naznačuje, že nemohl zvládnout zatížení. Veškeré podrobnosti o výsledcích testu Bluehost si můžete prohlédnout na webu Load Impact.

Výsledky testování výkonu nárazového zatížení GoDaddy

Výsledky testování dopadu zatížení GoDaddy

Web hostovaný serverem GoDaddy zvládl test dobře, přičemž doba načítání skutečně klesla mírně, protože více virtuálních uživatelů současně přistupovalo k webu. Když počet uživatelů dosáhl 49, doba načítání byla jen 62,34 milisekundy. Výsledky testu GoDaddy si můžete prohlédnout na webu Load Impact.

Výsledky testování výkonu s dopadem na zatížení webu

Výsledky testování dopadu zatížení na web

S aplikací SiteGround zůstaly doby načítání poměrně stabilní, dokud na web nepřistoupilo současně 35 virtuálních uživatelů, když přestal reagovat. Výsledky testů SiteGround jsou dostupné na webových stránkách Load Impact.

Souhrn zkoušky nárazového zatížení

Zde je přehled výsledků zkoušek s dopadem na zatížení:

 • Bluehost: Nejpomalejší doba načítání = 12,12 sekund (22 uživatelů); maximální simultánní uživatelé = 46 (2,34 sekundy).
 • GoDaddy: Nejpomalejší doba načítání = 113,05 milisekund (20 uživatelů); maximální simultánní uživatelé = 49 (62,34 milisekundy).
 • SiteGround: Nejpomalejší doba načítání = 505,06 milisekund (4 uživatelé); maximální simultánní uživatelé = 35 (428,89 milisekund).

Web hostovaný serverem GoDaddy fungoval nejlépe během testování dopadu zátěže a zvládl zvládnout 49 současných virtuálních uživatelů při načítání v impozantních 62,34 milisekundách. Doby načítání Bluehost byly mnohem pomalejší než ostatní, ale zvládly zvládnout 49 současných virtuálních uživatelů, zatímco SiteGround dosáhl maxima na 35.

Bluehost, web GoDaddy adGround Uptimes: Compared

Pingdom Uptime Srovnání

Provozní doba, prostoje a výpadky zaznamenané společností Pingdom za období 35 dnů.

Pingdom byl také použit k testování úrovní dostupnosti tří webových hostitelů. Během 35denního období testování byly zaznamenány následující doby provozu, prostoje a výpadky:

 • Bluehost: 99,94% prostoje – 28 minut prostoje – sedm výpadků.
 • GoDaddy: 99,97% prostoje – 13 minut prostoje – jeden výpadek.
 • SiteGround: 99,98% prostoje – 7 minut prostoje – tři výpadky.

Celkově bylo během 35denního období SiteGround dosaženo nejlepších skóre dostupnosti, se sedmi minutami prostojů rozloženými na tři výpadky. Bluehost si vedl nejhorší, s 28 minutami prostoje u sedmi výpadků.

Bluehost Uptime Report

Pingdom ohlásil sedm výpadků pro web hostovaný s Bluehost, což mělo za následek celkem 28 minut prostojů.

GoDaddy Uptime Report

GoDaddy byl uprostřed s 99,97% prostojů, což se rovnalo 13 minutám prostojů z jednoho výpadku.

Zpráva o provozuschopnosti stránek

Stejně jako v testech rychlosti stránky, SiteGround fungoval nejlépe s uptime 99,98%. Avšak web hostovaný serverem SiteGround byl během 35denního testovacího období stále zaznamenán jako trojnásobný pokles, celkem sedm minut..

Řídicí panely účtu a ovládací panely webových stránek

Nyní, když jsme se zabývali podrobnostmi plánu, funkcemi a výkonem, prozkoumejme uživatelské zážitky každého hostitele.

Bluehost Dashboard a WordPress Instalace

Bluehost nedávno přepracoval svou oblast řídicích panelů a zákaznický proces s cílem usnadnit každému spuštění a správu vlastního webu WordPress..

Bluehost WordPress Dashboard

Webové stránky WordPress hostované společností Bluehost mají na ovládací panel WordPress přidán volitelný ovládací panel.

Pokud jste zdrželi spuštění vlastního webu WordPress z důvodu nedůvěry ve své technické schopnosti, určitě to přijde jako dobrá zpráva.

Instalace a správa Bluehost WordPress

Bluehost New WordPress Instalační příručka

Nový řídicí panel Bluehost usnadňuje spouštění a správu více webů WordPress.

Po instalaci WordPress se ve výchozím nastavení zobrazí příchozí stránka „Již brzy“, na rozdíl od standardního blogového příspěvku „Hello World“ WordPress..

Bluehost Již brzy Stránka Nástroj

Návštěvníci vašeho nového webu Bluehost WordPress uvidí tuto stránku „Již brzy“.

Když se přihlásíte na svůj nový web WordPress, budete mít možnost procházet se průvodcem nastavením. To vám ukáže, jak zvolit, jaký obsah se zobrazí na vaší domovské stránce, a provede vás tím, zda byste měli vytvořit kontaktní stránku a zda byste měli připojit svůj web ke službě Jetpack..

Nastavení domovské stránky Bluehost WordPress

Průvodce nastavením Bluehost vám pomůže nakonfigurovat základní nastavení vašeho webu.

Předinstalované pluginy Bluehost WordPress

Kromě doplňků Akismet a Hello Dolly, které jsou standardně přidávány do nových instalací WordPress, Bluehost také nainstaluje a aktivuje několik dalších rozšíření, včetně pluginu pro tvorbu formulářů WPForms Lite a pluginu OptinMonster, které spojují vaše stránky s tímto populárním e-mailovým marketingem. nářadí. Protože OptinMonster je prémiová služba, nebudete moci tento plugin ve skutečnosti využívat, pokud se nezapíšete k placenému účtu.

Plugin nainstalován na webu Bluehost WordPress

Instalace Bluehost WordPress přidá na váš web několik dalších doplňků.

Integrace Bluehost MOJO Marketplace

Trh MOJO WordPress je také integrován do nových instalací Bluehost WordPress. To znamená, že můžete procházet prémiová témata, pluginy, grafiku a služby WordPress, které jsou k dispozici od MOJO, z ovládacího panelu WordPress..

Integrace Bluehost Mojo Marketplace

Prostřednictvím integrace tržiště MOJO si můžete pro svůj web zakoupit další produkty a služby.

Můžete také nakonfigurovat volitelnou technologii ukládání do mezipaměti webových stránek poskytovanou společností Bluehost a spravovat integraci sítě pro doručování obsahu.

Bluehost Caching Tool

Nástroj pro ukládání do mezipaměti Bluehost lze nakonfigurovat z vnitřního panelu webové stránky WordPress.

Vytvoření pracovní webové stránky s Bluehost

Bluehost usnadňuje vytváření pracovní verze vašeho webu – vše z ovládacího panelu WordPress. To znamená, že můžete provádět vývojové práce a testování na klonu svého webu, aniž byste riskovali rozbití vašeho živého webu nebo narušení zážitku návštěvníků..

Vytvoření webového místa pro WordPress s Bluehostem

Vytvoření pracovní webové stránky a klonování živých a vývojových verzí vašich stránek je s Bluehost snadné.

Možnosti kopírování obsahu mezi inscenovanými a živými weby jsou působivé. Schopnost přidávat body obnovy během práce na pracovním místě usnadňuje návrat k předchozí verzi, pokud by se něco pokazilo. Normálně byste za přístup k této úrovni funkčnosti museli platit za prémiový plugin pro kopírování webových stránek WordPress, takže je skvělé vidět jej jako součást plánů sdíleného hostování Bluehost na základní úrovni.

Obnovte webovou stránku Staging WordPress pomocí programu Bluehost

I když jste dosud nepoužívali weby s představováním, Bluehost usnadňuje správu.

Řídicí panel účtu Bluehost

Zpět na hlavní panel účtu na webu Bluehost mohou uživatelé nyní spravovat aktualizace základního softwaru WordPress, zásuvných modulů a témat z oblasti svého účtu. To je zvláště užitečné, pokud hostujete více webů v jednom účtu, protože to odstraňuje potřebu přihlásit se jednotlivě na každý hlavní panel WordPress..

Povolte automatické aktualizace pro WordPress s Bluehost

Nový dashboard na webu Bluehost usnadňuje udržování aktuálnosti několika webů WordPress.

Nástroj pro zálohování webových stránek Bluehost WordPress

Je také možné spravovat uživatele a vytvářet a obnovovat zálohy webových stránek pouhými několika kliknutími. Systém zálohování a obnovy funguje opravdu dobře a je další funkcí, která vás může ušetřit od nutnosti investovat do prémiového pluginu WordPress.

Bluehost WordPress Backup Management

Spravujte zálohy webových stránek WordPress pomocí ovládacího panelu Bluehost.

Bohužel na rozdíl od GoDaddy a SiteGround se zálohy nevytvářejí automaticky na sdílených hostingových plánech Bluehost na základní úrovni. Chcete-li získat přístup ke službě SiteBackup Pro a jejím pokročilým funkcím zálohování, musíte upgradovat alespoň na sdílený plán hostingu Prime..

Bluehost cPanel Access

Kromě nového aktualizovaného ovládacího panelu účtu mají zákazníci Bluehost stále přístup k softwaru cPanel, aby mohli spravovat svůj účet. Navzdory aplikaci kůže Bluehost na cPanel jsou přítomny všechny očekávané pokročilé funkce správy webových stránek.

Bluehost Přepracován cPanel

Všechny pokročilé funkce pro správu webových stránek cPanel jsou dostupné v oblasti účtu Bluehost.

Celkově lze říci, že nedávné aktualizace Bluehostu představují jeden z nejlepších pokusů jakéhokoli webového hostitele o zjednodušení procesu vytváření a správy webových stránek WordPress a zároveň poskytují přístup k pokročilejším nástrojům cPanel. Zjednodušení by mělo oslovit nové uživatele WordPress, zatímco zkušenější uživatelé mají stále přístup k pokročilým funkcím.

Instalace GoDaddy Dashboard a WordPress

Informační panel zákaznického účtu GoDaddy

Všechny své webové stránky můžete spravovat prostřednictvím ovládacího panelu zákaznického účtu GoDaddy.

Oblast účtu GoDaddy vám poskytuje rychlý přehled o vašich webových stránkách. Můžete zkontrolovat dostupné aktualizace základního softwaru WordPress (tato funkce se však nevztahuje na zásuvné moduly a motivy) a můžete také získat zpětnou vazbu o výkonu svého webu s návrhy na vylepšení.

Nástroj pro hlášení webů GoDaddy

V oblasti účtu GoDaddy můžete provádět některé úkoly správy výkonu webových stránek WordPress.

Zákazníci této hostitelské služby GoDaddy WordPress nemohou přistupovat k cPanel jako s Bluehost a SiteGround, což snižuje, co můžete dělat, a množství kontroly nad svým účtem. Získáte však přístup SFTP a phpMyAdmin k serveru a databázím webů pomocí hostingových plánů GoDaddy..

Nástroj pro zálohování webových stránek GoDaddy WordPress

Na rozdíl od Bluehost zahrnují základní plány hostování WordPress od GoDaddy (a SiteGround) automatické zálohování webových stránek. Tyto denní zálohy lze spravovat a obnovit z oblasti účtu GoDaddy.

Systém pro správu záloh GoDaddy

Obnovení záloh pomocí GoDaddy je velmi jednoduché a trvá pouze několik kliknutí.

Instalace GoDaddy WordPress

Z oblasti účtu GoDaddy můžete rychle přejít na hlavní panel webových stránek WordPress, kde uvidíte poměrně standardní instalaci WordPress. Na ovládacím panelu je oblast GoDaddy s odkazy na stránky podpory na webu GoDaddy. Naleznete zde také odkazy na doporučené pluginy a informace o službě Freelancer GoDaddy.

Ovládací panel GoDaddy webu WordPress

Instalace GoDaddy WordPress se blíží základnímu prostředí WordPress.

Přestože je ukládání do mezipaměti součástí služby GoDaddy, není možné zakázat nebo nakonfigurovat, jak to funguje. Můžete však vyprázdnit mezipaměť z nabídky řídicího panelu.

Nastavení mezipaměti webového serveru GoDaddy WordPress

Služba ukládání do mezipaměti GoDaddy je stále zapnutá, ale mezipaměť můžete vyprázdnit z ovládacího panelu WordPress.

S aplikací WordPress je předinstalováno několik doplňků, včetně užitečných nástrojů Ninja Forms a Beaver Builder Lite. Plugin WP101 Video Tutorials je standardně dodáván s GoDaddy a přidává do knihovny velmi kvalitní instruktážní videa. Pokud jste novým uživatelem WordPress nebo hostujete webové stránky pro klienty, jsou tato videa bonusem.

WP101 Instrukční videa

Videa z WP101 vás provedou nastavením a používáním vašeho webu WordPress.

Oblast účtu GoDaddy usnadňuje provádění užitečných úkolů, jako je například obnova záloh a vytváření pracovních webů. Není to pro nové uživatele WordPress tak příjemné jako pro Bluehost, ale nedostatek spouštěcí příručky je kompenzován zahrnutím užitečných video tutoriálů WP101. Jste-li mocný uživatel, může vám přístup cPanel uniknout.

Instalace SiteGround Dashboard a WordPress

Pokud si vyberete jeden z plánů hostování WordPress SiteGround, bude ve výchozím nastavení nainstalován WordPress. SiteGround udržuje další pluginy a další doplňky na minimu, s pouze jejich vlastní plugin pro ukládání do mezipaměti přidán do základního softwaru WordPress.

SiteGround WordPress Instalace výchozí Dashboard

Little je přidán do WordPress pomocí SiteGround, kromě jejich mezipaměti plugin.

Na rozdíl od Bluehostu neexistuje žádná nová uživatelská příručka WordPress s programem SiteGround – ani videonávody, jako jsou návody poskytované společností GoDaddy. Zkušenější uživatelé by však měli ocenit „čistou“ instalaci WordPressu a noví uživatelé mají vždy přístup k online dokumentaci SiteGround..

Změňte verzi PHP pomocí SiteGround

Řídicí panel účtu SiteGround

Ovládací panel účtu SiteGround usnadňuje získání přehledu o vašem účtu a přístup k podpůrným kanálům. Existují užitečné odkazy na administrátorskou oblast webových stránek WordPress a ovládací panel napájený z cPanel.

Oblast zákaznického účtu SiteGround

Návrh oblasti účtu SiteGround je funkčnější než módní, ale zahrnuje všechny základní informace.

SiteGround přístup k cPanel

Hostitelský účet SiteGround cPanel

cPanel se používá ke správě vašich webových stránek a hostování s programem SiteGround.

Na rozdíl od testovaného plánu GoDaddy získávají zákazníci SiteGround (a Bluehost) plný přístup cPanel, což poskytuje větší kontrolu nad prostorem serveru.

Zálohy webových stránek WordPress

Zálohy webových stránek WordPress jsou spravovány prostřednictvím rozhraní cPanel s SiteGround. I když to vám dává větší kontrolu při obnovování záloh, uživatelské prostředí není tak přátelské ve srovnání s Bluehost a GoDaddy.

Spravujte zálohy webových stránek WordPress pomocí funkce SiteGround

Zálohy webových stránek WordPress jsou spravovány prostřednictvím softwaru cPanel s programem SiteGround.

Celkově je zážitek SiteGround rozhodně minimální ve srovnání s tím, co je k dispozici z plánů Bluehost a GoDaddy. Instalace WordPress SiteGround je nejblíže k ručně nainstalované verzi WordPress s přidáním pouze jejich mezipaměti. Noví uživatelé WordPress mohou zmeškat další funkce Bluehost a GoDaddy, ale ti, kteří jsou zkušenější, mohou ocenit čistší zážitek poskytovaný SiteGround.

Závěrečné myšlenky

Bluehost, GoDaddy a SiteGround nabízejí cenově dostupné sdílené hostingové plány, které jsou ideální pro weby WordPress.

V našem testování poskytl server SiteGround nejrychlejší časy načítání a nejlepší dostupnost. V jejich plánu vstupní úrovně však chyběly některé doplňky poskytované společností Bluehost a GoDaddy. Navíc SiteGround nebyl nejsilnější v testování zátěže, s GoDaddy nejlepší výsledky.

Se serverem SiteGround nezískáte úhledný systém pro správu záloh a video tutoriály WordPress od společnosti GoDaddy ani průvodce nastavením webových stránek WordPress společnosti Bluehost. I když to není obtížné, oblasti účtu SiteGround jsou méně uživatelsky přívětivé než oblasti Bluehost a GoDaddy.

S ohledem na to, pokud jste novým uživatelem WordPress a ocenili byste nějakou pomoc při spuštění vašeho webu, a nevadí vám, že vám chybí trochu rychlejší doby načítání SiteGround, pak Bluehost a možná jejich neomezený plán Plus jsou pravděpodobně nejlepší volba pro vás.

Na druhou stranu, pokud je rychlost webu prioritou a jste rádi, že pracujete s bezplatnou instalací WordPress, pak se SiteGround velmi doporučuje. Pokud jste rádi, že zaplatíte za ještě rychlejší časy načítání, můžete se také podívat na naše porovnání SiteGround vs WP Engine.

GoDaddy sedí někde uprostřed. Kromě videonávodů WP101, doplňky v instalaci GoDaddy WordPress nepřispívají k uživatelskému prostředí tolik jako ty od Bluehost. Kromě toho může být nedostatek přístupu cPanel s GoDaddy pro zkušenější uživatele nepříjemný – nemluvě o nedostatečné podpoře novějších verzí PHP, bez HTTP / 2 a bezplatného SSL certifikátu. Zátěžové testování však ukázalo, že GoDaddy poskytoval odolnou službu.

Stručně řečeno, pokud chcete nejrychlejší časy načítání a nepotřebujete pro Bluehost přátelské funkce pro začátečníky, podívejte se na SiteGround. Pokud však při spouštění a správě webu dáváte přednost nějaké zvláštní podpoře, Bluehost může být nejlepší.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me