Kuidas kasutada GTMetrixi veebisaidi kiiruse testimiseks – tõhusalt!

WordPress-pakkumiste võitmine


Saidi kiirus on vaieldamatult üks olulisemaid mõõdikuid mis tahes veebisaidil – mõne saidi jaoks võib ühe sekundi erinevus lisada tuhandeid dollareid vastamata (või saadavat) tulu. See muudab saidi kiiruse täpse mõõtmise ülioluliseks. Kahjuks pole saidi kiirust eriti lihtne mõõta. Selles artiklis näitan teile, kuidas kasutada ühte populaarseimat saadaolevat tööriista GTMetrix veebisaidi kiiruse tõhusaks mõõtmiseks.

Kiiruskatse kaalutlused

Paljud tööriistad – nagu ülalmainitud GTMetrix – on suurepärased, kuid üsna kasutud, kui kõik, mida te teete, on ühekordne kiiruse kontroll. Kui soovite kiiruse tõhusat testimist, tuleb arvestada paljude teguritega, kuid üks suurimaid on see: Kiirusteste tuleb teha mitu korda ja tulemuste tegeliku tähenduse saamiseks tuleb võtta keskmised väärtused.

1. Testide arv

Tõeliselt hea kõikehõlmava andmekogumi saamiseks peate tegema hulgaliselt kiiruskatseid, eelistatavalt erinevatel kellaaegadel kogu päeva jooksul. Ideaalne oleks tunniprogrammi kavandamine ja selle umbes nädalaks jätkumine.

Põhjus on see, et teie veebisaidi toimivus muutub kogu päeva jooksul, sõltuvalt teie külastajate arvust või isegi teie serveri kasti kasutamisest, kui olete ühiskasutatavas hostis.

Selle testi kena kõrvalmõju on see, et näete tipptunde – see võib potentsiaalselt näidata teile parimat aega, kui soovite oma külastajatele uut sisu postitada või reklaame / hüpikaknaid jne sihtida..

See tähendab, et tunni jooksul umbes viis või kümme testi tehes on veel palju õppida. Ehkki sekundites antud tegelik laadimiskiirus võib päeva jooksul (või isegi nädala jooksul) muutuda, võib GTMetrix paljusid asju paljastada – näiteks paljud soovitused, mida see annab oma veebisaidi kiirendamiseks – ei muutu ajaga üldse.

2. Testimiskohad

Kui kasutate paljude kiirkontrolli tööriistade tasuta versioone (näiteks Pingdom), määratakse teile testiserver tavaliselt juhuslikult (st teie saidi testimise koht toimub juhuslikult). See võib sageli põhjustada väga ebajärjekindlaid tulemusi. Kuigi testi 1 võib läbi viia näiteks New Yorgis – 100 miili kaugusel teie serverist – testi 2 võiks läbi viia Sydneyst, mis on teie serverist 10 000 miili kaugusel..

Asukohal, mille valite oma saidi testimiseks, on suur erinevus. Mõne projekti (nt kohalikud ettevõtted) puhul võib olla hea, kui eemaldate andmeid kaugetest asukohtadest, kuid muudel juhtudel (kui arvatakse, et potentsiaalselt ülemaailmse vaatajaskonnaga saidid) soovite katsetada ülemaailmselt..

Kohalik testimine, valige testiserverid, mis asuvad teie serveri füüsilise asukoha lähedal. Kui te ei tea, kus teie server asub, küsige hostiettevõttelt, mida kasutate oma veebisaidi hostimiseks.

Katsetada globaalselt, vali neli või viis testiserverit võtmekohtades üle maailma. Mulle isiklikult meeldib valida vähemalt üks server USA-st, üks Euroopast, üks Austraaliast ja üks Aasiast.

Selleks, et saaksite valida asukoha, kust oma saiti GTMetrixi abil testida, peate registreeruma tasuta konto ja sisse logima.

3. Testi eesmärke

Tihti näen inimesi testimas AINULT oma kodulehte. See on absoluutselt algaja viga, mis võib asju viltu ajada palju rohkem, kui võite arvata. Esiteks võib teie koduleht olla teie saidi kõige vähem andmemahukas leht, muutes selle loomulikult kiireimaks.

Ka teie koduleht ei pruugi olla nii oluline, kui soovite arvata. Töötasin saidil, mis hankis 97% oma liiklusest orgaaniliselt otsingumootorite kaudu, mis peaaegu kõik läksid üksikutele postitustele / lehtedele – seega keskenduge kindlasti rohkemale kui ainult teie avalehele!

Lühidalt: teie kodulehe kiirus on muidugi oluline, kuid võib olla paljude teiste teie lehtede jaoks teisejärguline, nii et katsetage kindlasti ka paljude teiste lehtedena. Ümmarguste tulemuste saamiseks katsetage lehti, näiteks üksikuid postituslehti, poe lehti ja tootelehti jne.

Kuidas GTMetrix töötab?

GTMetrixi põhikasutus on tasuta. Võite minna avalehele ja hakata kohe oma saiti analüüsima. Registreeritud (või isegi tasuline konto) annab teile rohkem võimalusi, näiteks võimaldab teil valida testimiskohti, automatiseerida testimist ja palju muud.

GTMetrixi kiiruskatse

Tulemuste ülevaade näitab teile testimiseks kasutatud brauserit ja asukohta, PageSpeed ​​ja YSlow skoori, lehe laadimisaega, taotluste arvu ja kogu lehe suurust. Need on suurepärased suundumuste analüüsimiseks, kuid kui soovite tõesti teada, miks teie veebisait on aeglane ja / või mida saaksite asja paremaks muutmiseks ära teha, peate põhjalikumalt kaevama.

PageSpeed ​​ja YSlow

PageSpeed ​​ja YSlow pakuvad kahte pisut erinevat metoodikat, kuidas hinnata veebisaidi struktuuri ja mehaanika mõju selle kiirusele. Nende tulemused sisaldavad omapoolseid soovitusi asja kiiremaks muutmiseks – näiteks vahemällu salvestamine, aeguvate päiste lisamine, varade minimeerimine, gzip-pakkimise lubamine jms.

GTMetrixi vastavad jaotised lingivad teema kohta lisateavet – nii saate sellest põhjalikumalt lugeda ja õppida, mida täpselt teha iga loetletud kiiruse suurendamise meetodi rakendamiseks.

YSlow testi teave

Peamine tähelepanek: Ärge jälitage protsentuaalseid punkte. Need võivad olla eksitavad ja ei pruugi tingimata võtta arvesse kõike olulist, näiteks lehe üldist suurust megabaidides (mida muuseas mõjutavad sageli halvasti optimeeritud pildid). Selle asemel, rõhutage lehe tegelikku laadimiskiirust sekundites – tegelik eesmärk peaks olema sekundite raseerimine (ja kriitiline teekond – sellest lähemalt allpool)!

Juga

Kosk on üks kõige kasulikumaid tööriistu teie veebisaidi kiiruse kitsaskohtade tuvastamiseks. See konkreetne vaade on tegelikult väga sarnane sellega, mida võite näha brauseripõhistes tööriistades, näiteks Firebug Net Panel. Lisateabe saamiseks tutvuge selle suurepärase artikliga, kuidas jugasid lugeda. Kui teil on aega vähe, siis siin on lühike versioon:

Iga teie saidi vara tuleb üles otsida, üle kanda ja kuvada. Igas juga ribas on näidatud kõik sammud iga vara jaoks ja kui kaua need kulusid.

Vaade GTMetrix juga

Iga vara läbimise sammud on järgmised, millele on lisatud väike selgitus:

 • DNS-i otsing: Aeg DNS-i lahendamiseks
 • Ühendamine: Ühenduse loomiseks kuluv aeg
 • Blokeerimine: Brauseri järjekorras veedetud aeg ühenduse loomiseks
 • Saadan: Päringu saatmiseks kuluv aeg
 • Ootan: Vastuse ootamiseks kulutatud aeg (aeg esimese baitini)
 • Vastuvõtmine: Sisu allalaadimiseks kuluv aeg

Selle teabe põhjal võime teha mõned eeldused meie veebisaidi toimimise kohta. Kõigepealt heidame pilgu sellele sinisele joonele ülaltoodud juga. See tähistab punkti, kus DOM laaditi. Punane joon tähistab lehe laadimise aega.

Esimese baitini kulunud aega (TTFB) peetakse ka teie serveri kiiruse oluliseks indikaatoriks. Seda näitab juga ootel olev teave. Kui näete pidevalt kõrget TTFB-d (isegi pärast saidi kiiruse parandamise peamiste soovituste läbimist ja täiustamist), võib juhtuda, et teie hostiserver laseb teil end maha lasta!

Video ja ajalugu

Kaks viimast jaotist on mõeldud ainult premium kontodele. Video näitab saidi laadimise tegelikku salvestust – see näitab teile, mida kõik need erinevad andmed tegelikult moodustavad. Kuigi see on kena funktsioon, ei leia ma, et kasutaksin seda palju, nagu see on, minu arvates, tõsi öelda, natuke trikkiv.

Vahekaart Ajalugu on aga tõesti üks parimatest funktsioonidest, kuna see võimaldab teil mitme lehe tulemusi ühele lehele vaadata hõlpsasti mõistetavas ja käepärases graafikus.

GTMetrixi ajaloolise seire tulemused

Testikomplekti seadistamine

Mul on isiklikult GTMetrixis profikonto, mida kasutan enamasti nii enda saitide kui ka huvipakkuvate konkreetsete tehnoloogiate testimiseks.

GTMetrixi üks miinus (kuigi ma pole veel kohanud ühtegi tööriista, mis seda niikuinii teha saaks) on see, et muutujateste ei saa üles seada. Ma mõtlen selle all seda, et te ei saa öelda, et GTMetrix valiks valitud komplekti juhusliku lehe ja testiks seda juhuslikust asukohast. See annaks meile graafiku, mida saaks lehe ja asukoha põhjal veelgi põhjalikumalt uurida (ehk on midagi tulevikuks?).

Alternatiiv oleks täpsustada nii mõned lehed kui ka asukohad ja testida kõiki variatsioone iga tunni tagant. See on muidugi üsna ressursimahukas – kuid annaks meile suurepärase andmekogumi, millega töötada. Praeguses vormis saate seda teha käsitsi ja tulemuste analüüsimiseks kasutada funktsiooni GTMetrix võrrelda.

Alustuseks koostan kõik vajalikud testid. Kui ma sooviksin testida 2 lehte kolmest asukohast, seadsin testid kõigi permutatsioonide jaoks – tulemuseks oleks 6 testi. Seejärel jälgiksin igat tunnitesti vähemalt paar päeva, ideaalis nädal.

Kui rahuldav aeg on möödunud, lähen oma armatuurlauale, valin kõik testid ja võrdlen neid. Selle tulemuseks on kõrvuti olevad andmed ja koondskeemid.

GTMetrixi tulemuste võrdlus

Kiiruse näpunäited WordPressi kasutajatele

Ja kui kasutate WordPressi (teema, mida see sait hõlmab muidugi ennekõike) ja otsite juhtimiseks kiireid parandusi: siin on mõned väga tõhus näpunäited, millest saavad kasu kõik WordPressi toega veebisaidid:

 • 1. Veenduge, et teie kasutatav veebimajutaja kasutab spetsiaalselt WordPressi jaoks optimeeritud serverit – ja kui kasutate endiselt üldist, mitte WordPressi jaoks optimeeritud jagatud hostimist, siis vahetage midagi palju-palju kiiremat, näiteks veebimajutusplaani saidilt WP mootor, hooratas või Kinsta.
 • 2. Kui te seda veel ei tee, alustage lehtede vahemällu pistikprogrammi kasutamist, näiteks W3 kogu vahemälu, WP Super vahemälu või WP Rocket.
 • 3. Võtke oma saidi piltide vaatamiseks veidi aega ja veenduge, et need oleksid võimalikult optimeeritud (optimeerige need uuesti programmis nagu Photoshop või kaaluge spetsiaalse teenuse / pistikprogrammi kasutamist nagu WP Smush.
 • 4. Veenduge, et teie veebisait laadiks võimalikult palju oma JavaScripti oma lehtede alaossa (mitte ülaossa, kus see viibib kõigi muude leheelementide laadimisega).
 • 5. Nii valus kui see ka poleks: eemaldage oma lehe laadimisel kõik ebavajalikud sotsiaalmeedia profiilid (näiteks Facebooki, Twitteri ja Google+ profiilid – need kõik võivad sõna otseses mõttes sekundit teie lehe laadimisaegadele lisada).
 • 6. Lubage gzip-pakkimine, minimeerige kõik skriptid ja kasutage brauseri vahemälu, kui vähegi võimalik.
 • ja 7. Kõige olulisem neist: eemaldage kõik tarbetud pistikprogrammid, mis võivad teie lehtedele laadida igasuguseid CSS- ja JavaScripti-faile – ehkki WordPressi toega veebisaidil installitavate pistikprogrammide arv pole tehniliselt piiratud, väga üldine rusikareegel on: mida rohkem pluginaid, seda aeglasem on sait!

– Kas mõni muu ülitõhus kiirparandus on? Jätke need julgelt allpool olevatesse kommentaaridesse! 😉

GTMetrix kui jälgimisvahend

Siiani oleme suuresti keskendunud GTMetrixile kui viisile välja mõelda, mida tuleks saidil kiiremaks muutmiseks parendada. Hoiatuste funktsiooni kasutades saate aga ka tuvastada (ja teatada) kõik juhtumid, mille korral teie sait aeglustub etteantud kiirusel.

Märguannete seadistamine

Saate seada mitmeid tingimusi alates lehe laadimisaegadest ja YSlow skoorist kuni HTML-i suuruseni – see teeb üsna hästi ümara süsteemi. Kui mõni teie eelseadistatud tingimustest on täidetud, saate kohe meilisõnumi, mis võimaldab teil probleemide lahendamiseks teabe alusel tegutseda.

Oma veebisaiti jälgides ei pruugi te aeglustumist täielikult takistada, kuid vähemalt on teil siis võimalus probleemidele kiiresti reageerida, et minimeerida näiteks ootamatu liikluse lisandumisega tekitatud kahju.

Kuhu jääb GTMetrix lühikeseks

Üldiselt meeldib mulle pigem GTMetrix ja valin selle oma saitide mõõtmiseks ja jälgimiseks ennekõike muude kiiruskontrolli tööriistade kasutamiseks. See ei tähenda aga, et kõik selles oleks täiuslik. Üks minu suurimaid probleeme GTMetrixi kasutamisel on see, et see ei paku muutuvteste, mis oleks tohutu aja kokkuhoid – mille eest maksksin hea meelega natuke lisa, sest see vähendaks minu testimisprotseduuride jaoks üsna palju aega.

Teine tähelepanu keskpunkt võiks olla rõhutamine, kui oluline on kasutada kvaliteetset peremeest. Tuvastades ja kuvades erinevaid masinaid, mida kasutajad kasutavad, saaks kiirusi võrrelda ja soovitada paremaid masinaid teatud kasutajatele. Samuti saaks jälgida TTFB-d ja kuvada soovitusi kiiremate hostide jaoks, kui see väärtus on eriti kõrge.

Mõni märkus kriitiliste jäätmeteede kohta võiks – ja minu arvates peaks – lisatakse ka. Kuigi see on tajutav, saab tuvastada paljusid tegureid, näiteks paljud JS / CSS-failid laaditakse asjatult lehe algusesse (see on muide absoluutselt oluline kaalutlus). Kriitilise renderdamistee optimeerimine viib teie veebisaidile tegelikult ilmub kasutaja ekraanil palju kiiremini – isegi kui lehe üldine laadimiskiirus on endiselt üsna kõrge!

Ülevaade

Kui soovite kiiret veebisaiti, vajate laiaulatuslikku tööriista, et seda mitmel juhul testida. GTMetrix võimaldab teil seda täpselt teha: jälgides iga tunni järel URL-i ja erinevatest asukohtadest, annab see teile täieliku pildi teie veebisaidi toimimisest.

Kasutatuna saidi aeglase kiiruse vastases võitluses, annab GTMetrix teile vastu võitlemiseks rohkem kui piisavalt teavet. Ärge unustage testida enamat kui ainult oma kodulehte, testida iga lehte rohkem kui üks kord ja mitmest asukohast ning keskenduda pigem nende laadimisaegade lühendamisele, mitte PageSpeed ​​ja YSlow protsentuaalsete skooride maksimeerimisele.!

Kas teate muid / paremaid viise veebisaidi kiiruse mõõtmiseks? Mõtted?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me