Alexa Rank vēsture (un nozīme)

WordPress piedāvājumi


Alexa ir Amazon piederošs mārketinga uzņēmums, kas piedāvā SEO, analītiku un mārketinga rīkus un pakalpojumus.

Viņu piemaksu mārketinga pakete palīdzēs jums veikt atslēgvārdu izpēti, pārbaudīt konkurentu atslēgvārdus, optimizēt jūsu tīmekļa lapas SEO, pārbaudīt atpakaļsaišu, uzlabot SEO veiktspēju un daudz ko citu..

Uzņēmums ir vislabāk pazīstams ar savu Alexa Rank metriku, kas iezīmē vietņu popularitāti pēdējos trīs mēnešos. Šī metrika savulaik bija vispopulārākais veids, kā novērtēt vietnes nozīmīgumu salīdzinājumā ar konkurentiem.

Mūsdienās lielākajai nozīmei tiek piešķirta tāda metrika kā domēna autoritāte un lapas autoritāte. Tomēr Alexa Rank nevajadzētu atlaist no darba, jo tas joprojām ir noderīgs līdzeklis konkurentu analīzei.

Šajā rakstā es jums parādīšu, kā Alexa ir attīstījusies gadu gaitā, un paskaidrošu, kā tiek noteikts viņu populārais Alexa Rank vērtējums.

Kas ir Alexa?

Alexa 1996. gada aprīlī dibināja Brewster Kahle un Bruce Gilliat.

Sākotnēji viņu vietne piedāvāja rīkjoslu, kas lietotājiem sniedza ieteikumus par to, kuras vietnes apmeklēt vēlāk, kā arī analītisko informāciju par katru vietni. Piemēram, tas ieteiktu, cik lapām vietnei bija un cik daudzām citām vietnēm, kas ar to saistītas.

Alexa vēlāk sāka arhivēt visas interneta vietnes un lapas. Tas kļūtu par pamatu interneta arhīva populārajam Wayback Machine rīkam. Interesanti, ka Brewster Kahle nodibināja interneta arhīvu tajā pašā gadā, kad viņš uzsāka Alexa kopā ar Bruce Gilliat.

Alexa 2004. gadā

1999. gadā Amazon iegādājās Alexa par paziņotajiem Amazon akciju USD 250 miljoniem.

Uzņēmums turpināja iesaistīties meklēšanas biznesā, sadarbojoties ar Google 2002. gadā un DMOZ 2003. gadā, un tikai 2009. gadā Alexa pārstāja atbalstīt Alexa Web Search un pievērsa visu savu uzmanību analītikai..

Bez šaubām, lieta, par kuru Alexa ir pazīstama pēdējos 20 gados, ir vietņu analīze. 2000. gadu laikā un 2010. gadu sākumā vietņu īpašnieki bieži vien atsauci uz Alexa Rank līdzās PageRank parādīja savas vietnes nozīmīgumam un parādīja, kur tā ir ierindota pasaules mērogā.

Alexa 2010. gadā

Daudzus gadus Alexa savā vietnē ļoti reklamēja trīs vietņu rīkus: populārākās vietnes, vietņu analīze un tā Alexa rīkjosla.

 • Populārākās vietnes: parāda to populārāko tīmekļa vietņu sarakstu internetā, kuras ir sarindotas pēc Alexa rank.
 • Vietnes analīze: vietnes analīzes rīks, kas parāda vietnes Alexa Rank, paredzamo trafika līmeni, atslēgvārdus un citu.
 • Alexa rīkjosla: tās populārais pārlūka paplašinājums.

Iepriekš minētie rīki joprojām ir pieejami vietnē Alexa. Tomēr uzņēmums 2014. gada maijā mainīja savu uzmanību un sāka uzsvērt savus premium analītiskos plānus, nevis bezmaksas vietņu rīkus.

Jūs joprojām varat redzēt 50 populārākās vietnes tiešsaistē un bez maksas instalēt Alexa rīkjoslu savā pārlūkprogrammā. Tāpat Alexa vietnes analīzes rīks turpina parādīt vietnes Alexa rangu kopā ar atslēgvārdiem, aprēķināto trafika līmeni un citu noderīgu metriku..

Lai gan vietnes analīzes rīku var brīvi izmantot, tagad jūs iegūstat tikai vietnes analītisko datu priekšskatījumu. Lai piekļūtu visiem rādītājiem, jums jāpierakstās uz ikmēneša piemaksu plānu.

Atrodiet, sasniedziet un pārveidojiet savu auditoriju

Kā redzat, Alexa savā dzīves laikā ir bijis daudz dažādu lietu.

Deviņdesmitajos gados Alexa bija pazīstama ar to, ka viņa interneta lietotājiem sniedza ieteikumus, kurās vietnēs viņiem vajadzētu apmeklēt. 2000. un 2010. gada sākumā tas bija pazīstams ar savu labāko vietņu sarakstu un populāro Alexa Rank metriku.

Šodien uzņēmums sevi ir pozicionējis kā vietņu trafika analīzes uzņēmumu, kas konkurē ar lieliem SEO programmatūras pakalpojumiem, piemēram, Moz, SEMrush un SimilarWeb.

Kā Alexa mēra vietņu rangu?

Lapā ‘Kas ir Alexa Rank?’ Alexa skaidro, ka tā vietnēs sakārto popularitātes secībā, un visaugstākais ir viens no ranga līmeņiem (pozīcija, kuru pašlaik ieņem Google)..

Lai noteiktu vietnes rangu, tajā aplūkota vietnes aptuvenā trafika un apmeklētāju piesaiste pēdējos trīs mēnešos.

Šis skaidrojums tiek izvērsts rakstā “Kā tiek noteikts Alexa trafika klasifikācija?”:

 • Alexa trafika rangi tiek atjaunināti katru dienu, un tie ir balstīti uz trafika datiem, ko lietotāji sniedz Alexa globālajā datu panelī ritošā trīs mēnešu periodā.
 • Vietnes ranga pamatā ir unikālo apmeklētāju un lapu skatījumu kopsumma.
 • Unikālos apmeklētājus nosaka to unikālo Alexa lietotāju skaits, kuri apmeklē vietni noteiktā dienā, un lapas skatījumi ir kopējais Alexa lietotāja URL pieprasījumu skaits vietnei.
 • Vairāki viena un tā paša URL pieprasījumi tajā pašā dienā un viens un tas pats lietotājs tiek uzskatīti par vienu lapas skatījumu.

Alexa Rank metrika iepriekš tika kritizēta par to, ka tā nav uzticama, jo skaitļi tika balstīti uz trafika paraugiem, ko sniedza interneta lietotāji, kuri savā pārlūkprogrammā instalēja Alexa rīkjoslu. Iespējams, ka sākumā tajā bija zināma patiesība, jo izlases lielums bija tik mazs, taču šodien Alexa iegūst datus no daudzām dažādām vietām.

Tās globālais datu panelis iekļauj datus no vairāk nekā 25 000 dažādu pārlūku paplašinājumu, kā arī datus no trešo pušu tīkliem un vietnēm, kas ir samaksājuši par sertificētu Alexa Rank. Tas viņiem ļauj redzēt miljonu interneta lietotāju pārlūkošanas paradumus.

Alexa arī pārmeklē tīmekli, lai “identificētu un klasificētu tīmekļa saturu un atklātu saites”. Ja vēlaties, varat apturēt Alexa pārmeklēt jūsu vietni, vietnes robots.txt failam pievienojot nelielu koda daļu.

Ir svarīgi atzīmēt, ka Alexa ranžē tikai domēnus un nesniedz ranga punktu skaitu apakšdomēniem vai apakšlapām. Šim noteikumam ir daži izņēmumi. Piemēram, Alexa var identificēt vietnes tādās mitināšanas platformās kā WordPress.com un Typepad kā unikālas entītijas.

Viena lieta, ko Alexa nedara labi, ir precīzi klasificēt vietnes ar mazu trafiku. Tas var izraisīt situācijas, kad Alexa vietņu klasifikācija ir bezjēdzīga, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc Alexa Rank ir izkritis no labvēlības pret vietņu īpašniekiem.

Jo vairāk trafika vietne saņem, jo ​​ticamāks būs tās Alexa Rank vērtējums.

Rakstā “Kā tiek noteikts Alexa trafika klasifikācija?” Alexa atzīmē, ka:

 • Vietnes ar mazu trafiku netiks precīzi sarindotas.
 • Tas nesaņem pietiekami daudz datu, lai klasifikācija, kas pārsniedz 100 000, būtu statistiski nozīmīga.
 • Vietnes, kuru vērtējums ir lielāks par 100 000, datu trūkuma dēļ var tikt pakļautas lielām svārstībām.

Es zinu no pirmās puses par Alexa rangu ierobežojumiem, jo ​​mana personīgā emuāra rādītājs pārsniedz 100 000 un to dara arī daudzas vietnes tajā pašā nišā. Tas man apgrūtina praktisku vietņu salīdzināšanu.

Alexa vietnes analīze

Viens no vienkāršākajiem vietņu Alexa Rank pārbaudes veidiem ir Alexa rīkjoslas instalēšana savā pārlūkprogrammā.

Noklikšķinot uz Alexa ikonas savā pārlūkprogrammā, jūs redzēsit vietnes globālo Alexa Rank, ASV Alexa Rank, un vietņu skaitu, kas to saista. Ir saite uz vietnes meklēšanas analīzi un arī uz atbilstošo interneta arhīva lapu.

Apakšā ir parādīts īss līdzīgu vietņu saraksts. Šī informācija nāk no Alexa līdzīgās vietnes rīka.

Alexa rīkjosla

Ja vēlaties ātri pārbaudīt vietnes Alexa rank, iesaku instalēt Alexa rīkjoslu, kas palīdzēs jums redzēt jebkuras apmeklētās vietnes rangu..

Visa informācija no rīkjoslas tiek iegūta no Alexa vietnes analīzes rīka, un jūs varat apskatīt jebkuras vietnes trafiku un SEO metriku, šajā lapā ievadot URL..

Alexa vietnes analīze

Kad vietņu īpašnieki dzird Alexa, viņi domā par Alexa Rank metriku. Ar laiku Alexa varētu būt vairāk pazīstama ar saviem tīmekļa vietnes pārskatiem.

Pilns ziņojums sniedz daudz noderīgas informācijas par vietnēm, un jūs to varat izmantot, lai analizētu savu vietni vai iegūtu labāku izpratni par to, kā konkurenti rada trafiku..

Vietņu analīze ir sadalīta četrās galvenajās kategorijās: atslēgvārdu iespējas, konkurences analīze, auditorijas analīze un trafika statistika.

Lapas augšpusē ir pārskatu apgabals, kurā parādīta būtiska informācija no katras kategorijas. Tas palīdz īsumā redzēt vietnes potenciālos atslēgvārdus, trafika līmeni, atslēgvārdus ar vislabāko veiktspēju, līdzīgas vietnes un Alexa Rank.

Vietnes pārskats

Kategorija Atslēgvārdu iespējas ļauj jums redzēt, kādi atslēgvārdi veicina vietnes datplūsmu un kur esošos atslēgvārdus varētu optimizēt.

Parādītā metrika ir atslēgvārdu nepilnības, viegli ranžējami atslēgvārdi, pircēja atslēgas vārdi un optimizācijas iespējas..

Atslēgvārdu nepilnības attiecas uz atslēgvārdiem, kas novirza satiksmi uz konkurentu vietnēm, bet ne uz konkrēto vietni, turpretī viegli ranžējami atslēgvārdi izceļ atslēgvārdus, kuriem vietne neattiecas, bet, ja tā to vēlētos.

Nākamajā lodziņā tiek parādīti populārie reklāmas atslēgvārdi. Optimizācijas iespēju lodziņā tiek parādīti atslēgvārdi, no kuriem vietne varētu radīt lielāku trafiku, ja tā būtu tiem optimizēta.

Atslēgvārdu iespējas

Konkurences analīze parādīs, kā vietne tiek salīdzināta ar galvenajiem konkurentiem.

Tas parāda vietnes galvenos trafika avotus, vietnes, kas novirza vislabāk, un vietņu un konkurentu atslēgvārdus ar vislabāko veiktspēju.

Konkurences analīze

Kategorija Mērķauditorijas analīze sniegs jums labāku izpratni par vietnes auditoriju.

Auditorijas pārklāšanās ir interesanta metrika. Tas parāda līdzīgu vietņu sarakstu un sakārto tās pēc to vietņu pārklāšanās rezultāta. Alexa aprēķina divu vietņu pārklāšanās punktu skaitu, apskatot to datplūsmu un atslēgvārdus un redzot, cik daudz tām ir kopīga. Katrai vietnei ir parādīts arī Alexa Rank.

Vietnes mērķauditorijas intereses parāda, kuras kategorijas interesē klienti, un parāda, cik procentuāli apmeklētāji apmeklē šīs kategorijas vietnes.

Auditorijas analīze

Satiksmes statistikas kategorijā jūs varat redzēt Alexa Rank vietni visā pasaulē un atsevišķām valstīm.

Varat arī redzēt vietnes trafika aprēķinu, no kurām valstīm tiek apmeklēti viesi, cik daudz laika apmeklētāji uzturas vietnē, no kurienes nāk trafiks un vairāk.

Satiksmes statistika

Vietnes analīzes rīka Alexa bezmaksas versija sniedz noderīgu vietnes momentuzņēmumu un palīdz redzēt, kur tā atrodas globāli un lokāli salīdzinājumā ar konkurējošām vietnēm.

Lai atbloķētu visu metriku, jums ir jājaunina uz Alexa vietnes trafika analīzes plānu par USD 79 mēnesī. Šis plāns arī apliecina jūsu vietnes trafiku ar Alexa, lai nodrošinātu mērījumu precizitāti. Ja vēlaties, jūs varat iegādāties sertifikātu atsevišķi no USD 19,99 mēnesī.

Dārgāks Alexa Marketing Stack plāns ir mazāks par 149 USD mēnesī, un tajā ir iekļauti visi Alexa SEO un mārketinga rīki.

Alexa 500 populārākās vietnes

Es aicinu jūs pats izmēģināt vietņu analīzes rīku Alexa, lai iegūtu pilnīgu izpratni par to, ko tas jums var parādīt.

Varat arī izmantot Alexa populārāko vietņu sarakstu, lai skatītu populāro vietņu metriku.

Alexa nākotne

Pirms desmit gadiem vairums vietņu īpašnieku regulāri pārbaudīja savu Alexa Rank, jo reklāmas uzņēmumi to bieži izmantoja, lai novērtētu vietnes trafiku un novērtētu vietnes nozīmi..

Mūsdienās reklāmdevēji, visticamāk, aplūko vietnes domēna autoritāti un savas vietnes galveno lapu lapu autoritāti. Reklāmdevēji arvien vairāk aplūko arī vietņu klātbūtni sociālajos medijos, un daudzi pieprasa datplūsmas līmeņa apstiprināšanu, izmantojot Google Analytics.

Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka Alexa Rank nav nekas cits kā ātrs un ērts vietnes ranžēšanas veids. Vietnēm ar lielāku trafiku, kurās Alexa vērtējums ir mazāks par 100 000, es uzskatu, ka Alexa Rank rādītājs var būt noderīgs veids, kā analizēt vietnes stāvokli līdzās metrikai, piemēram, domēna autoritāte.

Ja jūs patiešām vēlaties iegūt pilnīgu vietnes attēlu, jums ir jāapskata atslēgvārdi, meklētājprogrammu klasifikācija, trafika avoti un daudz kas cits. Jūs varat pārbaudīt šos rādītājus Alexa vietnes analīzes rīkā, taču jums vajadzētu apskatīt arī alternatīvus SEO pakalpojumus tirgū, piemēram, Moz.

Alexa pieder ilgtermiņa, detalizētai analītikai.

Tādi vietņu īpašnieki kā es, iespējams, izjūt nelielu nostalģiju par Alexa Rank, jo iepriekš mēs to tik bieži pārbaudījām, taču es nešaubos, ka tas ir pieņēmis pareizu lēmumu palielināt zīmola nosaukumu, lai koncentrētos uz augstāko tirgus daļu..

Tās analītiskie rīki labi iztur konkurenci, un būs interesanti redzēt, kā tas nākamajos gados paplašina pakalpojumu.

Noslēguma domas

Gadu gaitā Alexa ir paplašinājis savu darbību un kļuvis par vienu no lielākajiem vietņu analītikas uzņēmumiem pasaulē.

Es uzskatu, ka vietnes Alexa rank kategorija var būt noderīga metrika, neraugoties uz to, ka citi vietnes rādītāji tagad ir izplatītāki. Ironija ir tāda, ka Alexa rangu sistēma tagad ir precīzāka nekā jebkad agrāk, jo tā izmanto vairāk datu avotu nekā tas bija darīts iepriekš. Ja vairāk vietņu īpašnieku to saprastu, iespējams, viņi dotu Alexa Rank vēl vienu iespēju.

Protams, mums visiem būtu jāskatās, kādus pakalpojumus šodien piedāvā Alexa. Pareizi izmantojot, tā pakalpojumi var palīdzēt vietņu īpašniekiem un tiešsaistes uzņēmumiem izkļūt no konkurences.

Domas par Alexa Rank?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map