Jak spustit internetový obchod (a zajistit, aby byl úspěšný) pomocí WordPress – kompletní průvodce krok za krokem pro rok 2020

Pokud vás zajímá, jak spustit internetový obchod – úspěšný obchod s elektronickým obchodem – s důrazem na úspěšný, jste na správném místě.


V této příručce projdeme téma shora dolů a věnujeme se všem krokům při vytváření vlastního internetového obchodu – a nastavíme jej pro úspěch.

Nejdůležitější je, že tento průvodce vás nejen provede technickým nastavením, ale také zahrnuje, jak prozkoumat vaši konkurenci, jak poznat vaši zákaznickou základnu a jak propagovat svůj obchod později. Jinými slovy, toto je váš úplný průvodce vytvořením operace elektronického obchodování a jejím úspěšným spuštěním.

Níže uvádíme odpovědi na následující otázky:

 • �� Ať už si můžete vytvořit internetový obchod sami, nebo si budete muset najmout návrháře.
 • �� Kolik stojí spuštění internetového obchodu.
 • ��️‍♂️ Jak špehovat vaši konkurenci a dozvědět se více o své zákaznické základně.
 • �� Jak nastavit vše.
 • �� Jak zpracovávat online platby.
 • �� Jak propagovat svůj obchod.

Vezměme to shora:

Contents

1. Začněte se seznamem nastavení obchodu

“Co?” Dobře, může to znít trochu krypticky, ale aspoň jsem na tebe upoutal pozornost!

List nastavení obchodu je jednoduchý dokument, ve kterém zodpovídáte nejdůležitější otázky týkající se vašeho budoucího internetového obchodu.

Tento dokument použijeme později při rozhodování o konkrétních funkcích, které obchod bude potřebovat, zákaznické základně, na kterou cílíme, softwaru, který použijeme, a dokonce i marketingovém přístupu.

Zde jsou otázky (je nejlepší psát odpovědi na kus papíru, abyste je mohli udržovat na viditelném místě):

Chcete prodat fyzické nebo digitální produkty nebo obojí?

Různé typy produktů budou potřebovat odlišný software, aby je bylo možné prodávat; dva z nejčastějších scénářů jsou prodej fyzických nebo digitálních produktů:

 • Fyzicky – jednoduše řečeno, toto je vše, co musí být fyzicky odesláno zákazníkovi
 • Digitální – všechna stahování, PDF, e-knihy, přístup k obsahu, software, předplatné, členství atd.

Prodáváte lokálně nebo mezinárodně?

Prodej mimo vaši zemi komplikuje věci na mnoha úrovních. Počínaje otázkami zdanění, až po mezinárodní přepravu.

Způsob, jak přemýšlet o této otázce, je zaměřit se na „nejpravděpodobnější scénář“. Takže například, i když jste pravděpodobně v pokušení nabízet své produkty po celém světě, bude to opravdu jádro vaší firmy hned od prvního dne? Pokud ne, jděte s „místně“ pro tento.

Prodáváte produkty nebo služby?

Někteří lidé o tom také rádi přemýšlejí, pokud jde o prodej věci proti prodeji času.

Pokud budete prodávat pouze služby, možná ani nebudete potřebovat nastavení elektronického obchodu. Může stačit jednoduchý kontaktní formulář, protože se všemi vyjednáváními a platbami vyřídíte později.

Ve většině případů jdete sem s „produkty“.

Splní vaše rozkazy někdo jiný?

V klasickém modelu prodeje online jste to vy, kdo zvládne celý proces přípravy produktu a jeho odeslání zákazníkovi..

Existují však i další možnosti:

 • Drop shipping: Zákazník koupí produkt z vašeho webu, ale poté je produkt splněn třetí stranou – obvykle původním výrobcem. V tomto modelu nemusíte vést inventář produktu a místo toho jste prostředníkem, který najde zákazníka a prodá mu produkt někoho jiného.
 • Amazon FBA: „Plnění Amazonkou“ je poněkud podobné poklesu přepravy, ale ne úplně. V tomto modelu stále prodáváte své vlastní produkty, ale tentokrát dostanete Amazon k vyzvednutí, zabalení a odeslání vašich objednávek za vás.

Obecně řečeno, většina začínajících online obchodů se rozhodne pro klasický model elektronického obchodování, kde se jedná o vás – vy – starat se o celý proces plnění.

Jaké je vaše primární umístění na trhu?

Jedná se o umístění vaší cílové zákaznické základny.

Několik užitečných otázek:

 • Chystáte se prodat na místní trh – své město nebo kraj?
 • Jdete na celostátní úrovni?
 • Jdete po celém světě?

Přiblížení na cílovém trhu vám pomůže objevit jedinečné propagační příležitosti nebo odhalit některé podrobnosti o vašich klíčových zákaznících, které nemusí být viditelné ve větším měřítku.

Kolik produktů chcete prodat? (odhad)

Výrazem, který je běžný ve světě online marketingu, je začít vždy s minimálním životaschopným produktem a poté od něj škálovat.

To v podstatě znamená začít s několika produkty, které budou tvořit jádro vaší nabídky. Přestože je neuvěřitelně lákavé prodávat stovky produktů při spuštění internetového obchodu, nemusí to být nejlepší cesta pro nové prodejce.

Několik důvodů:

Většina vašich prodejů pravděpodobně pochází jen z několika vašich produktů – nikoli z celého katalogu stejně. Abychom toho ještě více vzali, existuje bezpočet úspěšných společností, které si vytvořily své jméno a nabízejí pouze jediný typ produktu, jako je například matrace společnosti Casper..

Za méně než dva roky se jim podařilo stát se 100 miliony dolarů a nabídnout jen jeden druh matrace. Teprve nedávno začali nabízet rámy postelí a nové řady produktů.

Z praktického hlediska nemusí být užitečné založit internetový obchod s produkty, které se stejně tak dobře nebudou prodávat, protože jejich údržba vyžaduje trvalé úsilí. Toto úsilí lze místo toho lépe vynaložit na vaše nejlepší produkty.

Kromě toho bylo provedeno nespočet experimentů, které se snažily určit nejlepší počet produktů, které by měl obchod nabídnout, a znovu a znovu se dospělo k závěru, že méně je lepších. Zjednodušeně řečeno, čím menší je výběr, tím je pro zákazníka snazší se rozhodnout.

Nakonec se nejprve zaměřte na své hlavní produkty – na produkty, které byly celý důvod, proč chcete začít online obchod.

Kolik z nich tedy chcete prodat? Zamyslete se ve skupinách: Bude to jeden až pět produktů, pět až deset, deset až 20?

Všechny tyto odpovědi, které máte k dispozici, můžete nyní přejít k dalším krokům budování internetového obchodu.

Opět platí, že za tím stojí myšlenka mít na jednom místě všechny klíčové podrobnosti o vašem obchodě. Tyto informace použijeme později při rozhodování o věcech, jako jsou návrhy, struktury stránek, software atd.

2. Poznejte svou konkurenci

Dobře, takže pokud si myslíte, že neexistuje konkurence a jste prvním skutečně inovativním podnikatelem, který přijde s jakýmkoli obchodním nápadem, který máte, pak se mýlíte a máte potíže.

Nikdy nechcete být první na trhu.

 • Facebook nebyl první na trhu. Byl tam Friendster a ta věc se jmenovala Myspace.
 • Google nebyl první na trhu. Byl tam AltaVista.
 • Netflix nebyl první na trhu. Byl tam Blockbuster.

… Můžu pokračovat.

Jde o to, že být první, i když to může způsobit, že se budete cítit v srdci, se ve skutečnosti v praxi nevydává. Pokud jste první na trhu, znamená to, že:

 • (a) ve skutečnosti neexistuje trh pro to, co chcete prodat
 • b) někdo v minulosti tento trh zkusil a selhal

Lepším nápadem z obchodního hlediska je být „dalším hráčem na stávajícím trhu“..

Vím, že to nezní téměř tak sexy, ale je to jen životaschopnější scénář. Konkurence je dobrá. Potvrzuje to trh.

Dovolte mi ještě jednou zdůraznit: Čistá existence nějaké soutěže je dobrá věc, když se chystáte zahájit internetový obchod nebo obchod. Zde je proč:

 • To znamená, že v mezeru je třeba vydělat peníze.
 • To znamená, že jiní lidé již vytvořili / našli produkty, které rezonují se zákazníky a které tito zákazníci chtějí koupit (a můžete je napodobovat).
 • Vytváří vám skvělé příležitosti k průzkumu trhu a sledování toho, co funguje.
 • To si zákazníci zvyknou na koncept utrácení peněz za druhy produktů, které budete prodávat.

Jinými slovy, vaše konkurence může být zlatým dolem informací o trhu, jeho stavu a produktech, které stojí za to se snažit prodat.

V této části průvodce, Naučíme se, jak špehovat vaši konkurenci a jak interpretovat získané informace.

Zde děláme průzkum konkurence:

 • ✅ Chceme se dozvědět, co funguje ve výklenku, a to jak z hlediska produktů, které se dobře prodávají, tak z hlediska marketingových metod, které jsou efektivní a lze je napodobovat.
 • ✅ Chceme se dozvědět více o zákaznické základně, o tom, co očekávají, co si chtějí koupit a jaké marketingové zprávy s nimi rezonují.
 • ✅ Chceme využít statistiky, které získáme, a poté naplánovat spuštění našeho internetového obchodu.

�� Poznámka: Chci, aby to byl praktický průvodce. Aby to fungovalo, vyberu si výklenek a spustím v něm internetový obchod, jak procházíme kroky. Výklenek, který jsem si vybral, jsou pokojové rostliny – stejně jako v případě, budu stavět obchod s elektronickým obchodem, který prodává pokojové rostliny, a ukážu vám každý krok, jak jej vytvořit. Jak již bylo řečeno, níže popsaná taktika může být aplikována na jakýkoli výklenek – kroky výzkumu a kroky budování obchodu jsou podobné.

Začněme:

2.1. Identifikujte soutěž

Prvním předmětem podnikání je zjistit, kdo je ve skutečnosti vaše konkurence.

A nemyslím tím abstraktním způsobem, ale konkrétně – se specifickými obchodními názvy a všemi.

Dobrou zprávou je, že pokud jste se aktivně zajímali o výklenek po nějakou dobu, pravděpodobně znáte všechna tato jména již.

Pokud si nejste zcela jisti, není to problém, použijeme některé nástroje z webu, abychom vše zjistili.

Začněte tím, že uvedete společnosti / internetové obchody, o kterých víte. Mohou to být společnosti, které jste si koupili od sebe, společnosti, které znáte ostatní od lidí, společnosti, které jsou ve vaší místní oblasti … všechno jde. Dále rozšíříme vyhledávání o podobné firmy, které lze najít online.

Protože v mém vzorovém obchodě budu prodávat pokojové rostliny, mojí hlavní konkurencí ve výklenku je pěkný obchod s názvem The Sill. Skoro nabízí přesnou kategorii produktů, které chci prodat, a představuji si, že cílí také na podobný typ zákazníka, takže tam začnu svůj výzkum.

parapet

⚠️ Při identifikaci konkurence buďte opatrní. V ideálním případě se chcete podívat na společnosti, které vypadají stejně jako ty vaše.

Například parapet prodává pokojové rostliny – přesně to, co chci prodat. Existují však i jiné, zdánlivě podobné obchody, například Bouqs, Nature Hills a další. I když se zdá, že jsou podobné, první se ve skutečnosti zaměřuje na květiny (přečteno: Rostliny, které jsou mrtvé), zatímco ten druhý prodává sázečky na stromy.

To se může zpočátku zdát nevýznamné, ale nesprávné určení vaší konkurence může později způsobit řadu problémů. Například zákazník pro květiny není vůbec takový druh člověka, který kupuje pokojové rostliny.

Dobře, zpět k tématu:

Když je na seznamu několik vašich konkurentů, můžete kolem nich provést nějaký online průzkum. Prvním nástrojem, který budeme používat, je SEMrush, všestranný online marketingový a výzkumný nástroj.

semrush - váš nástroj č.1 při spuštění internetového obchodu

Začněte zadáním webové adresy konkurenta do vyhledávacího pole. Můžete provést až deset vyhledávání zdarma, což by mělo stačit.

Na stránce s výsledky najdete celou řadu odhadovaných parametrů o webu, velikost jeho provozu, počet zpětných odkazů a další.

semrush1

Dále na stránce uvidíte seznam známých konkurentů tohoto webu podle SEMrush. Ve většině případů najdete několik drahokamů, které vám umožní rozšířit seznam konkurentů a rozšířit váš výzkum. V mém případě:

semrush2

Pokud kliknete na Zobrazit úplnou zprávu, uvidíte ještě plnší seznam:

semrush3

Z tohoto seznamu jsem byl schopen určit některé další zajímavé stránky, které bychom mohli prozkoumat dále: Bloomscape, Greenery NYC, Patch a My City Plants.

Můžete svůj seznam ještě více rozšířit a opakovat kroky pro své místo.

Obecně platí, že čím více času strávíte tímto krokem a skutečně se seznámíte se svými konkurenty, zjistíte, jaké jsou jejich weby atd., Tím více budete mít při vytváření online obchodu prospěch později..

Měli byste také uvést co nejvíce místních konkurentů. Tito místní konkurenti se mohou stát vašimi partnery a zlepšovat tak vaše podnikání. Navíc učení, co funguje na vašem místním trhu, může být neocenitelné.

✍️ Seznam alespoň deseti konkurentů.

To neznamená pouze weby / konkurenty, které se vám líbí – pokud se vám zdá, že se někomu daří dobře, ale nelíbí se vám, co z jakéhokoli důvodu představují, přidejte je do seznamu. Zkoumání toho, co je činí úspěšnými, se může vyplatit.

2.2. Podívejte se na produkty, které prodávají

S vaším seznamem konkurentů je nyní čas zjistit, jaký typ produktů, které prodávají (konkrétně) a co tyto produkty zatraktivňuje.

�� Jedna důležitá poznámka: Když procházíte těmito kroky, nedívejte se jen na produkty, které vaše konkurence prodává, ani na způsob, jakým tyto produkty prezentují – jak jsou produkty kategorizovány a jak jsou uspořádány v internetovém obchodě. Jak jsem již zmínil, vaše konkurence může být skutečným zlatým dolem informací o tom, co funguje ve výklenku.

Prvním krokem je samozřejmě návštěva stránek elektronického obchodování vašich konkurentů a strávit nějaký čas v jejich katalogech produktů.

Jedinou věcí je rozhodnout, zda produkty, a tedy i výklenek, jsou „řízeny produktem“ nebo „řízeny životním stylem“..

Tady je to, co tím myslím:

 • Produktem řízené výklenky jsou ty, kde se konkrétní produkt a jeho parametry prodávají. Například si pomyslete na automobilové díly. V zásadě, pokud někdo potřebuje vzduchový filtr pro rok 2014 Camaro, pak potřebuje vzduchový filtr pro rok 2014 Camaro. Na čem záleží, je produkt a způsob, jakým je produkt prezentován, musí být faktický. Je filtr nový? Určitě se hodí k modelu 2014? Jaká je cena? Existuje záruka? Fakta. Fakta. Fakta.
 • Výklenky zaměřené na životní styl jsou zcela odlišné. Mysli na oblečení. I když každá položka oblečení má své parametry (jako je velikost, cena atd.), Nejde o to, co zboží prodává. Místo toho prodáváte životní styl spojený s produktem. Zákazník si myslí: Jsem typ člověka, který nosí tento druh oblečení?

Tam, kde tyto rozdíly ožívají, je způsob, jakým jsou výrobky prezentovány. Zvažte následující příklady:

Abych následoval můj předchozí myšlenkový směr, tady je obchod s prodejem autodílů. Zde je jeden z produktů, vzduchový filtr Camaro:

camaro

Fotografie představují produkt samostatně. Jsou zde představena různá měření a popis se zaměřuje na fakta a vybavení vozidla.

Zde je příklad českých obchodníků – obchod s oblečením:

bohemiantraders

Všimněte si, jak stránka obsahuje obrázky ženy, která nosí dané oblečení. Zde je představena scéna. Je to člověk, který jde o jejich den. Šťastný. Tato společnost prodává veškerá výhoda spojená se získáním tohoto produktu. To, co prodávají, je životní styl.

Důvodem, proč vám to všechno říkám, je to, že otázka zaměřená na životní styl a produktová otázka je jednou z nejdůležitějších otázek, které potřebujete, abyste měli pravdu, když spustíte internetový obchod..

Zpackat to bude mít obrovský dopad na váš prodej.

Naštěstí se můžeme podívat na naši konkurenci a zjistit, co dělají. Zde je návod, jak se to hraje v případě mého příkladu obchodu – obchodu s rostlinami.

Prvním konkurentem, kterého se chystám podívat, je The Sill. Pouze na domovské stránce získáte představu o tom, o co se jedná.

parapet

I když existuje spousta obrázků rostlin, jak by mělo být, je třeba si všimnout několika dalších podrobností:

 • Žádná z rostlin nemá vedle sebe žádnou identifikaci.
 • Téměř všechny fotografie představují více rostlin.
 • Rostliny přicházejí v květináčích, které vypadají na míru – žádné obecné věci.

Další soutěžící, Bloomscape:

kvetoucí krajina

 • Ještě menší zaměření na jednotlivé rostliny.
 • Obrázky ukazují celé sady pokojů.
 • Rostliny jsou vždy součástí fotografie, ale ne hlavním předmětem.

Výše uvedené dva příklady naznačují, že se nejpravděpodobněji jedná o výklenek zaměřený na životní styl.

A dává to smysl. I když jsem si jistý, že někteří lidé nakupují Fiddle Leaf Fig, většina z nich se pravděpodobně zajímá jen o „chladnou rostlinu, která spojuje místnost“. Chtějí životní styl někoho, kdo má v domě nějaké skvělé rostliny.

Pojďme se nyní hlouběji podívat do katalogů. Nebudu to analyzovat do nejmenších detailů, protože vám jen chci ukázat principy, jak se to dělá, ale povzbuzuji vás, abyste na tento krok strávili co nejvíce času. Každá hodina strávená na výzkumu se vyplatí mnohem později a pomůže vám vyhnout se mnohým problémům.

Zdá se, že parapet prodává všechny druhy rostlin a je třeba si povšimnout několika detailů:

 • Rostliny samy o sobě nekategorizují.
 • Jediným způsobem, jak filtrovat v obchodě, je vybrat velikost rostliny.
 • Prodávají sady rostlin, nejen ty jediné.
 • Nabízejí spoustu toho, co lze nazvat značkové rostliny.
 • Každá rostlina má skvělou prezentaci a většina z nich také přichází v chladném květináči.
 • Některé rostliny mají označení „pro domácí mazlíčky“.
 • Ceny se pohybují od 5 do 110 USD.

To mi říká, že při prodeji rostlin je nejdůležitější cena, velikost a prezentace. Druh rostlin (druhů), který se prodává, může být také důležitý, ale vsadil bych se na to.

Podívejme se na samostatnou stránku produktu:

závod single

Podívejte se na popis. Všimněte si, že žádný z původních popisů ve skutečnosti není o samotné rostlině – můžete to vidět pouze tehdy, přejděte-li dolů do části Péče o rostliny. Navíc, Plant Bio je vlastně uvnitř skládacího bloku. To je neuvěřitelné. To znamená, že skutečné nezpracované informace o prodávaném produktu nejsou vůbec důležité. Do životního stylu nejde mnohem dál.

Další obchod, Bloomscape: V jejich katalogu jsou uvedeny další možnosti filtrování, včetně toho, jak obtížné je zařízení ošetřovat, kolik světla potřebuje, ať už je to pro domácí mazlíčky nebo ne, plus samozřejmě velikost rostliny.

květinový katalog

Ale je tu více:

 • Každá rostlina může být do určité míry přizpůsobena – můžete si vybrat barvu sázecího stroje.
 • K dispozici je průvodce velikostmi, který pomůže začátečníkům zjistit, jak velké jsou rostliny.
 • Ceny jsou od 35 do 195 dolarů.

Tento obchod s rostlinami je o něco dražší, ale je to dobrá věc. To znamená, že cena není ve výklenku velkým faktorem.

Při pohledu na příklad jednotlivých stránek produktu jsou popisy velmi stručné a neříkají vám nic o rostlinách. Bloky, které jsou přímo pod popisy, jsou mnohem užitečnější, přičemž zdůrazňují všechny klíčové podrobnosti, o které bude zákazník pravděpodobně mít zájem.

krása hvězda

Opět musíte rolovat dolů, abyste získali více podrobností o samotné rostlině. Stránka produktu je také vysoce stylizovaná.

Dělejte si poznámky, zatímco děláte tento výzkum pro vaše místo a obchod. Cílem je dozvědět se co nejvíce o vašich konkurentech!

Co dále můžete udělat, je jít do sekcí bestsellerů v obchodech vašich konkurentů. Například jedna taková část v The Sill mi říká, že levnější rostliny se obecně prodávají lépe. I když jsou tyto informace užitečné, neměli byste se rozhodnout, že budete prodávat i levné výrobky. To se může odrazit, protože ve skutečnosti nevíte, proč se daný produkt prodává nejlépe, můžete jen předpokládat.

Přesto, pohled na bestsellery vám dá představu o tom, co potřebujete více prozkoumat při sestavování katalogu.

✍️ Do podobného výzkumu ve své nika.

 • Hledejte společné prvky, které většina konkurence používá.
 • Zjistěte, jaké jsou průměrné ceny.
 • Podívejte se, jak vaše konkurence kategorizuje své produkty.
 • Podívejte se, co se nejlépe prodává.
 • Prozkoumejte, na čem záleží při popisu produktů.

Dělat si poznámky. Tyto informace použijete při vytváření katalogu dále po silnici.

Během těchto kroků si také poznamenejte, co se vám na jejich webových stránkách / návrzích / nabídkách nelíbí.

Chcete-li získat další pohled na první osobu, přihlaste se k odběru zpravodajů vašich konkurentů. Podívejte se, jaké e-maily odesílají a které produkty propagují více než ostatní.

Také si koupte něco ze své konkurence. Podívejte se, jaký je tento proces a co je na něm potenciálně překvapivé.

Potřebujete více příkladů toho, co se ve vašem výklenku prodává? Přejděte na Amazon nebo Etsy, zkontrolujte související kategorie. Seřadit podle bestselleru. Přečtěte si popisy a opakujte výše uvedené kroky.

Po tomto kroku byste měli mít seznam potenciálních produktů, které můžete prodat, a představu, jak se k nim můžete prodat – vše na základě toho, co vaše konkurence dělá.

3. Poznejte svou zákaznickou základnu

Nyní víme, co se běžně prodává ve vašem výklenku, pojďme se dozvědět více o tom, komu se všechny tyto produkty prodávají.

I když se to může zdát zprvu zřejmé, určení vaší ideální zákaznické základny může skutečně vyžadovat určité úsilí.

Za prvé, nedělejte ze všech největší chybu – myslete si, že můžete prodat všem.

To je běžná chyba. V zásadě jsme zvyklí vidět obrovské značky, které skutečně prodávají všem, takže si začneme myslet, že můžeme být jako oni. To není pravda.

A to se projeví, když vysledujeme historii některých z těchto obrovských značek a uvidíme, jak pokorně začali.

Například okamžitě po druhé světové válce začala malá japonská společnost prodávat malé úpravy, aby rádia mohla přijímat veškeré spektrum rádiových vln a nejen to, co bylo povoleno japonskou vládou před druhou světovou válkou. Pro rádia nezískáte více výklenků než malé mody … Tato společnost je dnes známá jako Sony.

Faktem je, že kdyby to nebylo u raného příběhu Sony, značka by pravděpodobně neexistovala, jak ji známe dnes.

Musíte začít také malé. Každý začíná malý.

S ohledem na to pojďme na otázku dne: Kdo jsou vaši zákazníci?

Pojďme to zjistit pomocí několika věcí:

3.1. Zjistěte, koho vaše konkurence prodává

První věc, kterou můžete udělat, je použití online nástrojů k získání některých nezpracovaných údajů o demografických údajích zákazníků, které vaše konkurence uspokojí.

Nástroj, který rád používám, je SiteProfiler, který je součástí větší sady nástrojů. Existují určitá omezení, ale po registraci můžete provést několik vyhledávání zdarma.

Zadejte webové stránky svých konkurentů a přejděte na Publikum a podívejte se, jaké výsledky se objeví. Zde je to, co jsem se dozvěděl, když jsem hledal parapet:

parapetní profil

Jak vidíte, v tomto případě je většina publika na webu ženská, vysokoškolsky vzdělaná a procházejí školy nebo školy.

Zde je podobné vyhledávání pro Bloomscape:

květinový profil

V zásadě je to stejný zákazník.

Nalezení podobných podobností je dobré – to znamená, že existuje sada konkrétní zákaznické základny, na kterou můžete cílit.

3.2. Proveďte výzkum klíčových slov

Cílem výzkumu klíčových slov je zjistit, co je ve vašem výklenku skutečně oblíbené.

Nejprve ale co je to výzkum klíčových slov?

Zjednodušeně řečeno, výzkum klíčových slov je proces hledání klíčových slov, která lidé používají při vyhledávání tématu / produktu na Googlu.

Až budete vědět, jaká jsou tato klíčová slova, můžete nabídnout podobné produkty a usilovat o to, aby i tato klíčová slova byla hodnocena, a přimět lidi, aby viděli váš web / obchod.

Chcete-li získat nějaké počáteční nápady, můžete se vrátit k SEMrush a podívat se na svou hlavní soutěž.

Přepněte na Organický výzkum kartu najít jejich oblíbená klíčová slova – klíčová slova skuteční diváci používají před přechodem na web.

parapety klíčových slov - zahajte online obchod tak, že nejprve vyhledáte klíčová slova své konkurence

Na seznamu je pro mě několik klíčových slov:

 • “Rajský pták”
 • Hadí rostlina
 • „Zz rostlina“
 • „Filodendron“
 • „Strom peněz“
 • “Rostliny s nízkým světlem”
 • “Jak přemístit rostlinu”
 • „Rostliny“

Velká část z nich jsou konkrétní názvy rostlin, což je dobré, protože mi dává představy o tom, co konkrétně mohu nabídnout – jedná se o výrobky, které jsou skutečně žádané.

Pravděpodobně uvidíte něco podobného i pro vaše místo.

Ale to není konec výzkumu klíčových slov. Nyní se budeme hlouběji kopat s některými dalšími nástroji.

Jděte do KWFinder, zadejte klíčová slova, která jste našli, pomocí SEMrush a podívejte se, co přijde. Vaším cílem je zjistit objemy vyhledávání klíčových slov (kolik lidí je vyhledává v daném měsíci) a také najít další související klíčová slova.

Při vyhledávání jednoho z mých klíčových slov získám následující:

kwfinder vzhlédl hadí rostlinu a spustil internetový obchod

Na levé straně je seznam souvisejících klíčových slov. Na pravé straně se zobrazuje první desítka v Google pro aktuální klíčové slovo.

✍️ Zapište si všechna související klíčová slova, která získají alespoň tisíc vyhledávání měsíčně. I když pro všechny z nich nakonec nenajdete něco, jsou to skutečné věci, které vaše publikum hledá.

3.3. Vyhledejte související skupiny na Facebooku

Stejně špatný tisk jako Facebook se v poslední době dostává, stále nám nabízí skvělé nástroje, které můžeme použít při spuštění internetového obchodu. Například Facebook skupiny.

V dnešní době existuje skupina Facebook na každé téma, které si lze představit. Často více skupin. Je pravda, že v každém z nich může být jen padesát až sto lidí, ale stále je to zlatý důl informací.

�� Takže přejděte na Facebook a hledejte pomocí klíčových slov, která jste identifikovali v předchozím kroku. Pokud již znáte přesné produkty, které chcete prodat, použijte i ty, které hledáte.

Pokud najdete skupiny, které mají více než 5 000 lidí, zúžte téma. Můžete se zaměřit na lokálnější skupinu.

Skupiny asi 500 až 2 000 lidí jsou skvělé pro získání nápadů, protože jsou dostatečně velké na to, aby se objevily konkrétní zajímavé nápady, ale nejsou příliš velké na to, aby celková konverzace byla příliš široká.

Připojte se k těmto skupinám a začněte číst. Podívejte se na konverzace, příspěvky, které lidé přidávají, obrázky, otázky, které kladou atd. Pouhým odhalením začnete získávat představy o tom, na čem skutečně záleží, na konkrétním publiku, na věcech, se kterými zápasí, na produktech, které kupují, a na produktech, které by pravděpodobně koupily, když dostanou šanci..

Dovolte mi uvést příklad. Jsem hrdým majitelem tohoto malého motocyklu:

mondial

Je to F.B. Mondial HPS. Samozřejmě existuje skupina vlastníků na Facebooku. Je to uzavřená skupina (jako většina z nich), ale můžete požádat o připojení, a v 99% případů budete přijati.

Kdybych měl kolem tohoto motocyklu vybudovat obchod, prosté čtení v této skupině mi poskytne několik nápadů, co bych mohl nabídnout, včetně:

 • Soupravy pro přemístění SPZ
 • Instalační sady a vodítka ukazatele převodovky
 • Soupravy pro upevnění zadní brzdy
 • Vlastní výfuky

Otázky týkající se těchto věcí se objevují ve skupině stále.

Při provádění podobného výzkumu ve svém výklenku věnujte pozornost také webům, které lidé zmiňují (co rádi čtou), dozvíte se, jak objevují nové produkty atd..

3.4. Podívejte se, co je na YouTube

YouTube je druhý největší vyhledávač na webu. Dále se uvádí, že do roku 2022 bude online video tvořit více než 80% veškerého webového provozu spotřebitelů.

Šance jsou, měli byste být schopni najít alespoň hrst kanálů souvisejících s vaší nika.

Ve skutečnosti jste se již pravděpodobně přihlásili k odběru mnoha z nich. A pokud ne, měli byste opravdu!

Pokud jde o váš první výzkum na YouTube, můžete použít některá stejná klíčová slova, která jste objevili v předchozích krocích.

Při sledování populárních kanálů zkuste věnovat pozornost dvěma věcem:

 • Počet předplatitelů kanálu.
 • Počet zhlédnutí jejich populárních videí.

V závislosti na velikosti výklenku mohou být tato čísla více či méně působivá, ale přesto byste měli být schopni určit hlavní kanály.

Zde jsou výsledky, které získám při vyhledávání „péče o rostliny“:

péče o rostliny na YouTube

Hned nahoře jsou některá vysoce sledovaná videa provozovaná populárními kanály. Kliknutím na název kanálu zobrazíte jeho hlavní stránku.

Budu zkoumat dva kanály pro další výzkum: PLANTERINA a Crazy Plant Guy.

Pojďme nejprve do PLANTERINY, přejděte na VIDEÁ kartu a poté seřadit podle nejoblíbenějších:

planterina

Přímo před branou jsou dvě nejoblíbenější videa něco, co mohu použít pro inspiraci pro produkty, které bych mohl mít v obchodě, nebo obsah, který bych mohl napsat později, abych propagoval svůj obchod (o tom si trochu promluvíme):

 • Snadné pokojové rostliny
 • Nejlepší rostliny s nízkým světlem

Nabízet nějaký druh rostlin „přátelských pro začátečníky“ může být pro produkt skvělý nápad.

Další kanál, Crazy Plant Guy. Znovu přepněte na VIDEÁ a poté seřadit podle nejoblíbenějších.

blázen rostlin

Kromě zájezdů na pokojové rostliny je nejoblíbenější video nazvané „snadné pokojové rostliny pro začátečníky“. Znovu jsem z toho jen přesvědčen, že nabídka rostlin pro začátečníky je skvělý nápad.

�� Do podobného výzkumu ve své nika. Hledejte populární videa, přemýšlejte o tom, co je činí populárními a co můžete nabídnout ve vašem obchodě, nebo jak můžete prezentovat svou nabídku, abyste získali některé stejné výhody. Vezměte na vědomí vše, co může být užitečné později.

3.5. Najděte populární podcasty

Myšlenka je zde velmi podobná. Dělejte v podstatě totéž. Podívejte se, co je tam na podcastingové scéně, vezměte na vědomí, co je populární, o čem lidé konkrétně mluví, a získejte nápady, co se můžete přizpůsobit při pokusu o spuštění internetového obchodu..

Všimněte si také všech lidí provozujících tyto podcasty a lidí, kteří se objevují jako hosté. Tito lidé se mohou později stát vašimi kontakty.

3.6. Jdi do Quory

Quora je moje oblíbené místo, kam chodím, když chci zjistit skutečné, aktuální otázky, které se lidé ptají na jakékoli téma.

Pokud nevíte, Quora je klasický web s otázkami a odpověďmi. Kdokoli si může položit jakoukoli otázku, kterou si lze představit, a budou existovat lidé ochotní jim odpovědět. A ty odpovědi obvykle nejsou spam, ale kvalitní, bystré věci.

Znovu spusťte vyhledávání pomocí klíčových slov, která jste identifikovali dříve.

quora - hledám péči o rostliny na cestě ke spuštění internetového obchodu

Procházení toho, co je tam, vám může poskytnout spoustu inspirace. Můžeš najít:

 • nové konkurenty, o kterých jste nevěděli
 • jedinečné problémy, které nejsou pokryty na populárních průmyslových stránkách
 • produktové žádosti o věci, které ještě neexistují
 • hip nový produkt doporučení
 • a hlavně problémy a problémy, které lidé mají, které jim můžete pomoci vyřešit.

Poznamenejte si vše, co je zajímavé. Přečtěte si otázky i hlavní odpovědi.

4. Vyberte úhel

S veškerým výzkumem za námi můžeme konečně zašpinit ruce a spustit internetový obchod, který si přizpůsobíme, aby vyhovoval našim potřebám!

První obchodní řád: Sbíráme úhel!

Úhel lze definovat jako váš individuální pohled na výklenek, zákaznickou základnu a to, jak chcete této zákaznické základně vyhovět.

Zvažte nejzákladnější příklad: automobilový trh. Je v něm nespočet společností. Na konci dne vyrábějí všechna čtyřkolová vozidla s motory uprostřed. Přesto mají všichni své jedinečné místo na trhu a obstarávají různé zákazníky.

Bez ohledu na to, co chcete prodat, musíte se také rozhodnout podle úhlu.

Cílem je definovat, co budete konkrétně prodávat, komu a proč si chcete koupit.

Díky veškerému průzkumu trhu, který je již v této fázi za vámi, máte pravděpodobně dobrou představu o druhu produktů, které chcete prodat. Nyní je čas být trochu konkrétnější:

 • Zapište si všechny své nápady na produkt a všechny věci, díky nimž jsou jedinečné ve výklenku.
 • Popište svého ideálního zákazníka – zaměřte se na demografii a další charakteristiky.
 • Zjistěte, proč by váš ideální zákazník od vás nakupoval.

Například pro ně The Sill a Bloomscape jde o to, že usnadňují sběr rostlin a také pomáhají zákazníkům začít pečovat o své rostliny. Nejde jen o to, že vám prodáte rostlinu a pak vás necháte na vašich vlastních zařízeních, což by se stalo, kdybyste si ji koupili od Home Depot, nabízejí celý balíček.

Tento přístup „celého balíčku“ je velmi atraktivní, zejména pokud jste začátečník „rostlinného života“ (jak tomu říkají).

To je úhel.

✍️ Váš úhel by měl odpovědět na tyto otázky:

 • Co konkrétně prodáváte?
 • Pro koho konkrétně?
 • Proč od vás kupují?

5. Vyberte název svého internetového obchodu

S úhlem odklonu od cesty můžeme začít hledat možná jména obchodů a názvy domén (webové adresy).

Nejprve si udělejme nějaké obecné brainstorming kolem názvů obchodů.

Poznámka: Mějte na paměti, že vaše legální obchodní jméno může být cokoli a může se lišit od názvu vašeho elektronického obchodu. Diskutujeme zde o názvu vašeho obchodu, jak jej vidí zákazníci online.

Existují dva hlavní typy názvů webových stránek, a tedy názvy obchodů s elektronickým obchodem:

 • Na základě klíčových slov
 • Na základě značky

Názvy na základě klíčových slov jsou, jak název napovídá, založeny na klíčových slovech, která jsou ve výklenku oblíbená. Mohl bych například zavolat do svého nového obchodu, HQ House Plants. V tomto případě je „klíčové slovo, které chci řešit“ hlavní rostliny.

Názvy založené na značce jsou obvykle adaptovány ze slov, která nemají ve skutečném světě žádný význam – pomyslete si malou společnost jménem Google. Toto je 100% obchodní značka. To neznamená nic jiného.

Názvy založené na klíčových slovech i značkách mají své klady a zápory.

 • Na základě klíčových slov Jména jsou pro SEO skvělá – protože v nich již obsahuje vaše hlavní klíčové slovo, bude pro ně snazší hodnocení. Na druhé straně nejsou velmi prodejní a vaši zákazníci si mohou jen těžko pamatovat, jaký je název vašeho obchodu..
 • Na základě značky jména jsou památnější samy o sobě, ale když si je poprvé všimnete, ne každý bude schopen zjistit, o čem to jméno je. Představte si, jak pojmenuji svůj rostlinný obchod „Plantaroo“.

Nejlepší je začít brainstorming možných názvů obchodů tím, že se vrátíte ke svým hlavním klíčovým slovům – těm, která jste objevili dříve. Přemýšlejte o tom, jak můžete některé z nich změnit na název obchodu.

Například jedním z klíčových slov pro mě jsou „pokojové rostliny“. Toto klíčové slovo mě může vést ke jménům, jako například:

 • Plantaroo (opět velmi značný název)
 • Sídlo rostlinných rostlin (opět vysoce založené na klíčových slovech)
 • Zasazeno s péčí
 • Zasazené Srdcem
 • Zasazeno duší

Asi nejvíc si oblíbím ty poslední.

Když děláte svůj vlastní brainstorming, můžete sledovat podobný nápad a jen přemýšlet o několika skvělých termínech, příponách nebo celých slovech, které můžete přidat do částí hlavních klíčových slov, abyste vytvořili pěkně znějící jméno.

Zde je jeden velmi skvělý pomocný nástroj, který můžete použít. Jednoduše se nazývá generátor obchodních jmen vytvořený softwarem Shopify, software pro internetový obchod. I když v této příručce nebudeme používat Shopify, tento konkrétní nástroj je užitečný.

Až budete mít sadu možných jmen, která se vám bude líbit, je čas zkontrolovat, které názvy domén jsou k dispozici, a zjistit, zda jsou k dispozici.

Jednoduše řečeno, název domény je adresa vašeho elektronického obchodu na webu. Všechny webové stránky online mají svá doménová jména. Doménou tohoto webu je například winwp.com.

 • Další informace o názvech domén naleznete zde.

Můj oblíbený nástroj pro kontrolu dostupných doménových jmen je Domain Wheel. Navštivte jej a do pole zadejte požadovaná jména. Doménové kolo vám dá vědět, která z nich jsou k dispozici pro registraci.

�� Obecně platí, že vždy chcete získat doménu .com. Tyto adresy jsou nejintuitivnější a nejjednodušší si zapamatovat. Takže v podstatě, pokud .com není k dispozici, pravděpodobně jdete na jiné jméno.

Další důležitou věcí, kterou je třeba mít na paměti, není porušování autorských práv při výběru jména. Nechcete zasahovat do žádné jiné existující značky ve stejném výklenku nebo do jakékoli obecně obecně známé značky. Například bych se mohl dostat do problémů, kdybych pojmenoval svůj obchod „BloomScapeWorld“, protože ve výklenku je již populární značka s názvem „Bloomscape“..

Jakmile se rozhodnete pro dokonalý název domény (a pokud je k dispozici), můžete přejít k dalšímu kroku.

(Ještě neregistrujte doménu!)

6. Pochopte, o čem je webhosting

Budu tuto sekci stručně informovat, protože hosting je trochu nudné téma. To znamená, že je také zásadní pro existenci vašeho elektronického obchodu. Nebo, upřímně řečeno:

Internetový obchod nelze spustit bez webhostingu.

Zjednodušeně řečeno, hosting (aka váš server) je místo, kde je váš web uchováván a odkud je zobrazován vašemu publiku a zákazníkům.

Server je velmi podobný standardnímu počítači připojenému k webu a zapnutý 24/7.

Kdykoli návštěvník navštíví váš obchod, web se načte ze serveru a jeho obsah se odešle do webového prohlížeče návštěvníka..

Jak jsem řekl, nuda.

Ale tady je to, co je důležité:

Bez kvalitního hostingu ztratíte prodej. Existují data, která toto tvrzení zálohují, takže to nemluvím jen já.

Existuje několik důvodů, proč se mizerný hosting rovná špatným prodejům:

 • Špatní hostitelé mohou trpět častými prostoje – časy, kdy je váš web offline a nedostupný z jakéhokoli důvodu. Pokud je váš obchod offline, nikdo z něj nemůže nic koupit.
 • Špatní hostitelé nabízejí pomalý výkon. Uvádí se, že pokud načítání webu trvá déle než dvě sekundy, většina lidí nemá trpělivost čekat a odejde. Potřebujete hosta, který nabízí lepší výkon.
 • Špatní hostitelé nabízejí špatnou zákaznickou podporu. Pokud máte potíže s nastavením, vždy chcete mít možnost kontaktovat někoho u svého hostitele. Dobří hostitelé nabízejí několik různých způsobů, jak získat podporu (telefon, živý chat atd.), A jsou také dostatečně znalí, aby váš problém vyřešili.
 • Špatní hostitelé nabízejí špatné zabezpečení. Téma online bezpečnosti je v poslední době populární – a to z velmi dobrého důvodu. Jednoduše nikdy nechcete riskovat únik vašich citlivých informací online a je to ještě závažnější, pokud jde o vaše online podnikání, a nikoli pouze o osobní informace. Ukázalo se, že do nich lze rozdělit nejen Facebook a Twitters, ale i váš malý web. Myslím, že opravdu nechcete, aby byl váš e-commerce obchod napaden a všechna vaše data o prodeji zmizela. Z tohoto důvodu chcete pracovat pouze s hostiteli, kteří mají dobrou pověst a prokazatelně se starají o bezpečnost svých zákazníků.

Dobře, ale jak vlastně vyberete kvalitního hostitele, který kontroluje všechny požadavky?

Nejprve si vysvětlíme, jaké jsou nejčastější typy hostingu a jak se vyhnout těm, které nebudou při spuštění internetového obchodu dobrou volbou..

Jakmile začnete nakupovat pro hostování, uvidíte nabídky již od 2 do 4 $ měsíčně. I když je to lákavé, pravděpodobně to nebude nejlepší řešení ve vašem případě.

Levné hostitele se tradičně spouští v nastavení, ve kterém sdílíte serverové prostředky s řadou dalších zákazníků vašeho hostitele. Výkon serveru, místo na disku, šířka pásma … vše je sdíleno na více účtech. Kromě toho jsou servery optimalizovány tak, aby vyhovovaly co největšímu počtu zákazníků (aby byly nízké náklady).

Navíc tito levní hostitelé nenabízejí funkce, které jsou nezbytné pro elektronický obchod, jako například:

 • firewally, detekce hrozeb
 • bezpečnostní funkce
 • Soulad s PCI – vyžaduje se pro elektronické obchody zpracovávající transakce kreditní kartou
 • automatické zálohování a obnovení
 • stroje a konfigurace připravené zvládnout vyšší zatížení a objem provozu.

Bohužel, abyste dosáhli výkonu hodného elektronického obchodu, musíte měsíčně utratit o něco více než pár babek.

Následují naše doporučení. Podívejte se na tyto tři hostitele a rozhodněte se na základě svého rozpočtu a funkcí, které s vámi mluví:

 • Plán GoGeek SiteGround: 11,95 $ měsíčně; vhodné až 100 000 návštěv měsíčně; 30 GB místa na disku; neměřený přenos dat; skvělé bezpečnostní funkce; velká podpora; automatické zálohy; celkově skvělý vstup do světa prémiového hostingu.
 • Plán spuštění motoru WP: 35 $ měsíčně; vhodné až na 25 000 návštěv měsíčně; 10 GB místa na disku; 50 GB šířky pásma za měsíc; Včetně 35 prémiových témat webových stránek (návrhů); velká podpora; možná lepší platforma pro růst v dlouhodobém horizontu.
 • Plán Kinsta Business 1: 100 $ měsíčně; vhodné až 100 000 návštěv měsíčně; 15 GB místa na disku; infrastruktura běží na Google Cloud Platform; skvělý řízený hosting pro maximální výkon, nejvyšší úroveň kvality.
 • Další kontext najdete v našem aktuálním seznamu doporučených hostovacích platforem WooCommerce

V budoucnu využijeme nabídku SiteGround k demonstraci procesu, když zde budujeme internetový obchod. Toto je nejoblíbenější nastavení kvůli jeho dostupnosti oproti funkcím a zákaznické podpoře, kterou nabízí. Jakmile zahájí svůj první obchod s elektronickým obchodem, bude moci sloužit většině uživatelů.

7. Spusťte internetový obchod – holé kosti

Je na čase, abychom si zašpinili ruce! V tomto kroku si vybudujeme shell obchodu s elektronickým obchodem a naučíme se základy práce s ním.

Zaprvé, jak budeme dokonce budovat celý funkční obchod s elektronickým obchodem bez profesionální nebo návrhářské pomoci jakéhokoli druhu?!

I když to může zpočátku znít jako zastrašující, je to všechno velmi proveditelné, jak brzy zjistíte, takže se nemusíte potit.

První obchodní řád:

7.1. Vyberte platformu / software elektronického obchodování

Všechny obchody elektronického obchodu fungují tak, že využívají speciální druh počítačového softwaru, který umožňuje standardní operace internetového obchodu. Zamyslete se například nad zpracováním objednávek, výpisem položek na prodej, vytvořením katalogu produktů, správou zákaznických údajů atd.

Zpět v den, jediný způsob, jak dostat ruce na tento druh softwaru, bylo najmout vývojáře a nechat software postavený 100% od základu. Jak asi můžete říct, bylo to drahé, stejně jako opravdu drahé.

Naštěstí se časy změnily a dnes můžete získat jeden z nejlepších takových kusů softwaru … zdarma.

Je pravda, že stále musíte platit za webhosting (věc, o které jsme hovořili v předchozí části) a za doménové jméno, ale software pro elektronický obchod je 100% zdarma.

Nebudeme se příliš podrobně zabývat tím, jak software elektronického obchodování funguje pod kapotou, ale tady je vaše základní informace o tom, co opravdu potřebujete vědět:

 • Kvalitní software pro elektronický obchod vám poskytuje všechny nástroje, které potřebujete ke spuštění internetového obchodu a jeho spuštění (umožnění katalogu produktů, objednávek, nákupního košíku, plateb, množství).
 • Rovněž získáte nástroje, které můžete použít k vytvoření všech ostatních prvků vašeho webu – vašich stránek, kontaktních formulářů, uživatelských účtů a dalších.
 • Software lze nainstalovat na váš webový server a nevyžaduje žádné dovednosti v oblasti kódování nebo programování – doslova si můžete vytvořit svůj vlastní obchod s elektronickým obchodem, i když je to poprvé po bloku.
 • Software vám také nabízí návrhy obchodů, z nichž si můžete vybrat, což znamená, že nejste nuceni se vypořádat jediným pohledem, ale můžete si vybrat ze stovek, ne-li tisíců různých vzorů

Dobře, tak o čem je tento záhadný software pro elektronický obchod? Jsme zde opravdu rozmazlení, protože na webu existuje mnoho kvalitních řešení.

Nicméně! Kombinace, kterou v této příručce hledáme, je WordPress a WooCommerce.

Zde je proč:

Za prvé, jedná se o kombinaci dvou softwarových řešení. První z nich, WordPress, je nejoblíbenější webovou platformou ze všech – používá se na více než 30% všech webových stránek. Druhý, WooCommerce, je nejoblíbenějším elektronickým obchodním softwarem na webu a ve skutečnosti je to doplněk pro WordPress..

Jinými slovy, nejprve získáte WordPress a poté na něj nainstalujete WooCommerce. Pokryjeme si specifika v trošku.

Proč používat WordPress a WooCommerce? Existuje několik dobrých důvodů:

 • Jak již bylo zmíněno, WordPress je nejoblíbenější webovou platformou; na WordPress běží více než jeden ze tří webových stránek.
 • WordPress i WooCommerce jsou open-source, což znamená, že jsou zdarma a vysoce přizpůsobitelné.
 • Při stavbě stránek na WordPress a WooCommerce si můžete vybrat z mnoha hotových návrhů (nazývaných témata)..
 • WooCommerce již obsahuje všechny potřebné funkce elektronického obchodu
 • Existuje spousta bezplatných doplňků pro WordPress a WooCommerce, které vám umožňují dále rozšiřovat funkce vašeho obchodu.

7.2. Kupte si svůj hosting a doménové jméno

To je část, kde musíte vyjmout peněženku. Promiňte.

Jak jsem se zmínil před chvílí, v této příručce doporučujeme SiteGround jako našeho oblíbeného webového hostitele pro weby WordPress a WooCommerce..

Chcete-li se ujistit, že vaše nastavení zvládne požadavky elektronického obchodu, jděte na GoGeek plán:

plán gogeek na webu SiteGround - ideální pro spuštění internetového obchodu

Zde se zobrazí registrační formulář:

Platební formulář SiteGround

Je to docela standardní materiál, ale jsou zde některé sekce, kterým byste měli věnovat zvláštní pozornost, konkrétně pod Informace o plánu:

 • Plán: GoGeek
 • Datové centrum: Vyberte místo, které je nejblíže vaší cílové zákaznické základně (v předchozích sekcích jsme hovořili o tom, jak zúžit svou primární zákaznickou základnu)
 • Období: Můžete jít na cokoli mezi 12 a 36 měsíci; za toto počáteční výplatní období získáte cenu 11,95 $ měsíčně, takže je výhodné platit za celých 36 měsíců dopředu; obnovení plánu hostování na druhé funkční období bude 34,95 $ měsíčně

Klikněte na ZAPLAŤ TEĎ jakmile máte vše vyplněné.

V dalším kroku se aplikace SiteGround zeptá, zda chcete zaregistrovat název domény. Ano, ano!

Názvy domén jsme diskutovali dříve v této příručce. I když si určitě můžete koupit doménové jméno od jiné společnosti, jak hosting, tak název vaší domény ze stejného místa je jednodušší. Pokud tak učiníte, můžete si být jisti, že vaše doména a hosting nebudou spolupracovat.

Proto do pole zadejte požadovaný název domény:

SiteGround doména

Pokud se rozhodnete pro .com, cena se bude pohybovat kolem 15 $ ročně.

Až dokončíte všechny kroky registrace, SiteGround vám pošle potvrzovací e-mail s informacemi o tom, jak se přihlásit do nového hostovacího účtu.

Jakmile se poprvé přihlásíte, SiteGround se vás zeptá, zda chcete mít na svém serveru nainstalován WordPress. Děláš!

V příštích několika krocích vás SiteGround provede fázemi instalace WordPress na serveru. To není nic složitého a každý krok je pěkně vysvětlen.

Během tohoto nastavení získáte nastavení účtu správce a hesla pro web. Po dokončení instalace se pomocí těchto přihlašovacích údajů přihlaste k rozhraní vašeho webu. Panel administrace najdete na stránce YOURDOMAIN.com/wp-admin

V této fázi může SiteGround zobrazit jedno ze svých rozhraní průvodce nastavením webu. Přestože jsou užitečné pro spuštění standardního webu WordPress, můžete jít dopředu a přeskočit jej pro účely, které používáme WordPress zde. Stačí kliknout na VÝSTUP.

Ukončení průvodce SiteGround

Blahopřejeme, právě jste nainstalovali WordPress!

Nyní máte prázdný web, který je 100% funkční. Vyzkoušejte to na své doméně (např. YOURDOMAIN.com).

Vypadá to takto:

Přední strana WordPress

7.3. Nainstalujte WooCommerce a spusťte internetový obchod

S již nainstalovaným WordPress je nyní čas změnit tento standardní web WordPress na internetový obchod. K tomu použijeme WooCommerce.

Pod kapotou je WooCommerce plugin WordPress (pluginy jsou malé kousky doplňkového softwaru, který můžete nainstalovat na WordPress, abyste získali více funkcí).

Mohli bychom strávit chvilku mluvením o pluginech WordPress do hloubky, ale to opravdu není potřeba. Nyní musíme vědět, že pluginy WordPress mohou být nainstalovány pomocí několika kliknutí a mohou se snadno integrovat do standardního rozhraní WordPress..

Chcete-li nainstalovat WooCommerce, klikněte na Pluginy na hlavním postranním panelu řídicího panelu WordPress a poté na Přidat nový. Do vyhledávacího pole zadejte „WooCommerce“.

Instalace WooCommerce - takto spustíte internetový obchod

První plugin v seznamu je to, co potřebujete. Klikněte na Nainstalovat nyní vedle ní. Po dokončení instalace klikněte na ikonu aktivovat knoflík.

WooCommerce aktivovat

Poté budete přesměrováni na průvodce konfigurací WooCommerce. Provedou vás krok za krokem nejdůležitějšími fázemi konfigurace nového obchodu. Celé nastavení vám může trvat pět až 15 minut, ale nakonec skončí s plně funkčním obchodem s elektronickým obchodem..

První krok je o základech:

Průvodce WooCommerce 1

Při provádění tohoto kroku musíte rozhodnout o několika klíčových věcech:

 • Poskytněte informace o svém obchodě / firmě. Podle vaší země vás může zákon požádat o poskytnutí skutečných údajů o registraci firmy.
 • Nastavte měnu, ve které chcete přijímat platby. Obvykle místní měna, pokud není váš cílový trh v zahraničí.
 • Nastavte typ produktů, které chcete prodat. Získáte to nastavit na fyzické nebo digitální produkty, nebo obojí. Pokud máte kromě svého internetového obchodu také tradiční umístění obchodu, zaškrtněte políčko, ve kterém se uvádí, že budete prodávat i osobně.

Klikněte na Pojďme když jste vyplnili informace.

Dalším krokem průvodce je základní nastavení plateb.

Průvodce WooCommerce 2

Výchozí způsob platby, který je k dispozici ve WooCommerce, je přes PayPal. PayPal patří mezi nejoblíbenější platební metody na webu celkově, takže každý obchod s elektronickým obchodem by jej měl poskytovat jako možnost.

Nezapomeňte zaškrtnout políčko vedle PayPal. Později si budete moci v případě potřeby přidat další způsoby platby, takže si nemusíte dělat starosti hned teď.

Můžete také přidat možnosti umožňující platby offline, například platby šekem nebo bankovní převody. Jak již bylo řečeno, nedoporučujeme to lidem, kteří poprvé spustili internetový obchod. Zvyšuje pracovní vytížení, což může být matoucí, pokud se jedná o vaše první budování elektronického obchodu.

Klikněte na Pokračovat.

Další krok je o dopravě:

Průvodce WooCommerce 3

Přeprava je celkově poměrně složitý proces, a to nejen pro obchody s elektronickým obchodem. Pokud provozujete jakýkoli druh podnikání, zjistíte, že odesílání vašich produktů do různých částí země nebo světa má velmi odlišné sazby.

WooCommerce se to snaží usnadnit tím, že poskytuje některé možnosti, jak začít.

Když nainstalujete WooCommerce, dostanete pro vás dvě výchozí expediční zóny. Podstatou toho, jak je nakládáno s přepravou ve WooCommerce, je, že můžete nastavit více přepravních zón – místa, kam jste ochotni odeslat zboží – a poté nastavit jednotlivé způsoby dopravy pro každou zónu. Například na jednom místě můžete mít k dispozici poštovní službu a také některé soukromé kurýrní služby, ale na jiném místě může být k dispozici pouze poštovní služba. To vše nastavíte v přepravních zónách.

Ve výchozím nastavení WooCommerce nastaví jednu přepravní zónu pro celou vaši zemi a druhou pro „všude jinde“..

Tato nastavení budete moci později změnit. Pokud také chcete pracovat s konkrétními operátory (jako jsou UPS nebo DHL), pak má WooCommerce k dispozici pluginy, které od těchto dopravců získají živé sazby. Pokryjeme to později.

Prozatím můžete zadat hrubou paušální sazbu pro všechny dodávky ve vaší zemi nebo nastavit přepravu na „dopravu zdarma“..

Pokud neplánujete dodávat produkty kamkoli jinam kromě primární přepravní zóny, můžete přepnout tlačítko vedle druhého do polohy off.

V tomto kroku se také rozhodnete, zda chcete použít kilogramy nebo libry a centimetry nebo palce.

Klikněte na Pokračovat až budete připraveni.

V dalším kroku má WooCommerce několik doporučených pluginů.

Průvodce WooCommerce 4

Můžete je nechat všechny zapnuté. Klikněte na Pokračovat.

Dalším krokem je, kde se vás společnost WooCommerce zeptá, zda chcete integrovat svůj obchod se službou Jetpack.

Jetpack je sada několika menších upgradů na WordPress a WooCommerce.

Tento balíček není povinný, ale v některých oblastech vám může usnadnit život. Například nabízí více statistik, automatizované zálohy a snad nejzajímavější je automatizované daně. Tato poslední funkce je velmi užitečná, pokud váš obchod sídlí v USA.

Budeme diskutovat o Jetpacku o něco hlouběji později v této příručce, ale prozatím můžete kliknout Přeskočit.

Na další obrazovce klikněte na Dokončete nastavení obchodu dokončete instalaci.

Zobrazí se obrazovka s konečným potvrzením:

Finále průvodce WooCommerce

V této fázi byl WooCommerce plně nainstalován a je připraven sloužit jako motor vašeho elektronického obchodu.

Na hlavní panel WordPress se můžete vrátit kliknutím na ikonu Navštivte řídicí panel knoflík.

7.4. Vylaďte výchozí nastavení

Na ovládacím panelu WordPress přejděte na WooCommerce → Nastavení.

Najdete zde několik panelů nastavení rozdělených do karet.

Karty nastavení WooCommerce

Všeobecné karta by měla být v pořádku, jak je, ale můžete dvakrát zkontrolovat, zda byly všechny podrobnosti správně načteny z instalačního průvodce.

V produkty na kartě, rozhodněte se, zda chcete lidem umožnit nechat recenze pod vašimi produkty. Pro snadnější nastavení a když právě začínáte, můžete recenze deaktivovat zrušením zaškrtnutí políčka vedle Povolit recenze. Klikněte na Uložit změny.

Další karta – Daň – je místo, kde začíná veškerá zábava. A zábavou mám na mysli bídu.

Dobře, možná přeháním, ale faktem je, že konkrétní nastavení daní není něco, co bych vám mohl pomoci zjistit, obávám se. Každá země má své zákony a předpisy, proto byste se měli před nastavením čehokoli na této kartě zkontrolovat u místních úřadů.

WooCommerce daňové možnosti

Další karta, Lodní doprava je místo, kde můžete vyladit všechny podrobnosti o přepravě. Uvidíte tam své přepravní zóny (zóny, které jste nastavili během instalace).

Kliknutím na každou zónu uvidíte konkrétní způsoby dopravy, které jsou v této zóně možné.

Další karta je Platby. Zde můžete přidat všechny způsoby platby, které chcete svým zákazníkům zpřístupnit. Prozatím se ujistěte, že je služba PayPal povolena. Přidáme další později.

Platby WooCommerce - o platby se musíte starat při spuštění internetového obchodu

Další karta, Účty & Soukromí jde jen o rozhodnutí, jak chcete zpracovat soukromé informace svých zákazníků. Ve většině případů chcete nastavit toto:

Nastavení účtů WooCommerce

Můžete se krátce podívat, o čem jsou zbývající karty, ale prozatím nemusíte měnit žádná nastavení..

7.5. Ujistěte se, že máte SSL

Ještě jednu kontrolu, kterou musíte udělat, je zajistit, aby byl na vašem webu povolen certifikát SSL. SSL (Secure Sockets Layer) je absolutní nutností pro elektronický obchod. Jednoduše řečeno, SSL se stará o šifrování komunikace mezi vaším obchodem a jeho návštěvníky / zákazníky.

Toto šifrování je zásadní kvůli povaze dat přenášených mezi webovým serverem elektronického obchodování a jeho zákazníkem – platební údaje, čísla kreditních karet, citlivá zákaznická data atd..

Chcete-li zkontrolovat, zda již máte nainstalovaný protokol SSL, jednoduše navštivte svůj web normálně (přejděte na adresu YOURDOMAIN.com) a zjistěte, zda je v adresním řádku https a zda vedle ikony je ikona zámku. Příklad:

SSL - základní prvek při spuštění internetového obchodu

Pokud není k dispozici visací zámek, obraťte se na podporu svého hostitele a jednoduše je požádejte o povolení SSL na vašem webu. I když to můžete udělat ručně, požádat tým podpory je mnohem rychlejší a nevyžaduje, abyste si zašpinili ruce.

8. Přidejte produkty do katalogu obchodu

Zatímco přidávání produktů do katalogu obchodu může být stejně snadné jako psaní krátkého popisu a plácnutí na cenovku, doporučuji vám, abyste do něj investovali trochu více myšlenek..

Následující část pojednává o správné prezentaci produktu:

8.1. Podívejte se, jak to vaše konkurence dělá

Další věc, kterou můžeme z naší soutěže získat, je inspirace pro dobré způsoby, jak předvést produkty.

„Poznamenejte si následující stránky produktů vašich konkurentů:

 • Jak pojmenovávají své produkty? Používají faktická / oficiální / popisná jména nebo dávají produktům jedinečná jména. Když se podívám na své dva konkurenty, Parapet a Bloomscape, oba používají pro své produkty názvy rostlinných druhů, například „Fiddle Leaf Fig“ nebo „Peperomia Watermelon“..
 • Jak strukturují adresy URL? Jinými slovy, jak vypadají jednotlivé adresy produktů? Sill i Bloomscape používají názvy rostlin ve svých adresách URL, například https://www.thesill.com/products/fiddle-leaf-fig-hyde-planter. Dalším přístupem je použít hlavní klíčové slovo produktu místo jeho názvu. Například v případě Fiddle Leaf Fig může být adresa URL něco jako produkty / začátečník.
 • Jaké fotografie obsahují? Dobrým nápadem může být replikace podobného stylu fotografií. V mém případě se zdá, že jasná fotografie rostlin s vysokým rozlišením v dobře vypadajících květináčích je cestou.
 • Jaké další podrobnosti poskytují na stránce produktu? V mém případě se jedná o věci, jako jsou barvy rostlin, velikost rostliny, pokyny k péči o rostliny a krátká historie rostlin.
 • Kde ukazují cenu? Zkrátka, vybírají přístup založený na ceně a ceně (kde je cena na stránce viditelně uvedena) nebo přístup založený na ceně? Výklenky zaměřené na životní styl mají tendenci jít s cenou poslední.

Zapište si poznámky na základě výše uvedeného výzkumu. Opakování přístupu vaší konkurence je do určité míry dobrým výchozím bodem. Proč znovu vynalézat kolo?

8.2. Proveďte focení

Dobré fotografie produktů jsou nezbytné, pokud chcete něco prodat. Všichni víme, že je to pravda, ale nejsme si plně vědomi rozsahu, v jakém to jde.

Jak naznačují data, v elektronickém obchodování dochází k 22% vracení produktů, protože „položka vypadá odlišně od fotografií“, takže je nutné tento prvek opravdu napravit.

Vezměte své výrobky do fotografického studia a nechte se profesionálně fotit. Najměte si místního fotografa, ukažte jim fotografie vašich konkurentů a řekněte, že chcete něco stejně dobře vypadajícího.

8.3. Přidejte své výrobky do WooCommerce

Jakmile přesně víte, co chcete na svých produktových stránkách uvádět, a s fotografiemi produktů můžete začít vše přidávat do WooCommerce.

Přihlaste se na svůj web WordPress a přejděte na produkty z levého postranního panelu. Uvidíte toto:

Produkty WooCommerce prázdné

Kromě hlavního Vytvořit produkt tlačítko, WooCommerce vám také nabízí několik dalších možností, pokud chcete prodat něco nestandardního. Prozatím se budeme držet základů.

Klikněte na Vytvořit produkt knoflík.

WooCommerce vás provede nejdůležitějšími prvky panelu zobrazením nápovědy, jako je tato:

Nápověda WooCommerce

Projděte se jeden po druhém a získejte představu o tom, co se děje.

Zde je panel pro přidávání nových produktů v celé jeho slávě:

WooCommerce přidat produkt

Nejprve zadejte název produktu, kde je v horní části uvedeno „Název produktu“.

Poté přidejte popis produktu do hlavního pole, které je pod názvem produktu.

Nezapomeňte přidat každý malý detail, který jste objevili během průzkumu konkurence a brainstormingu dříve. V této fázi se nemusíte příliš obávat prezentace popisu.

Všimnete si, že toto velké pole obsahuje všechny klasické funkce pro úpravu textu – například tučné písmo, kurzíva, seznamy, citace atd..

Dále vyplňte datové pole produktu – toto:

Data produktu WooCommerce

Některé důležité podrobnosti:

 • Jednoduchý produkt – Ve výchozím nastavení společnost WooCommerce navrhuje, aby byl každý nový produkt přidán jako jednoduchý produkt. Existují i ​​jiné možnosti, z nichž si můžete vybrat, ale tato výchozí se týká toho, co je váš standardní, jediný produkt.
 • Všeobecné – první podkarta se nazývá Obecné. V něm můžete nastavit běžnou cenu produktu, prodejní cenu (volitelné) a daně.
 • Inventář – jedná se o sledování toho, co ve skutečnosti máte a kolik z toho.
 • Lodní doprava – umožňuje nastavit všechny podrobnosti, které mohou být důležité pro přepravu, včetně hmotnosti, rozměrů a třídy přepravy.
 • Propojené produkty – stávající produkt můžete propojit s ostatními z katalogu, o kterém si myslíte, že půjde dobře. Propojení produktů, které se skutečně hodí, může výrazně zlepšit váš prodej, zejména pokud tak učiníte v pozdějších fázích prodejní cesty. Jak vyplývá z údajů, je pravděpodobné, že 60 až 70% prodáte stávajícímu zákazníkovi, zatímco jen 5 až 20% pravděpodobně prodáte novému potenciálnímu zákazníkovi.
 • Ostatní podkarty můžete nechat prozatím.

Ze všeho výše uvedeného je možná nejnáročnějším krokem vypořádání se s cenou. Pokud si nejste zcela jisti, jak se vaše výrobky oceňují, znovu se podívejte, co vaše konkurence dělá.

Další část na stránce je Krátký popis produktu.

Stručný popis se může objevit na různých místech vašeho obchodu. Mezi nejčastěji patří vaše seznamy produktů na stránce Obchod a někdy i widgety produktů na jiných stránkách. Přesná umístění mohou záviset na motivu, který používáte (více o tom později).

Nejlepší přístup zde je zacházet s tímto krátkým popisem jako s výškou výtahu produktu. Ať je to stručné a přesné.

S popisem části postaráno, je nyní čas podívat se do pravého postranního panelu. Najdete tam pár věcí.

Nejprve je tu horní část, ve které můžete produkt publikovat – zpřístupnit jej ke koupi (pravděpodobně to chcete prozatím odložit).

Následující část je označena kategorie produktů. Spolu s vaším prvním produktem můžete také přidat svou první kategorii.

Chcete-li vytvořit novou kategorii, klikněte na ikonu Přidat novou kategorii odkaz a zadejte název kategorie, do které chcete produkt přiřadit. Klikněte na Přidat novou kategorii až bude hotovo.

Poznámka: Téma o tom, jak roztřídit vaše produkty, jsme probrali dříve v této příručce. Měli byste již mít seznam kategorií, které chcete použít.

Nazývá se další část na postranním panelu Značky produktů. Rozdíl mezi kategoriemi a značkami může být poněkud nejasný.

V zásadě jde o to, jak chcete používat své kategorie a značky.

 • Ve většině případů slouží kategorie jako způsob seskupování podobných produktů. Pokud například prodáváte oblečení, můžete své výrobky seskupovat do věcí, jako jsou košile, kalhoty, boty.
 • Značky na druhé straně poskytují další vrstvu seskupení, která jde nad nebo protíná s kategoriemi. Značky jsou také volnější a k produktům je často přiřazena více než jedna značka. Například můžete označit oblečení pomocí frází, jako jsou léto, muži, ženy, teplo.

Přesný způsob, jak kategorizovat a označit své výrobky, je nakonec jen na vás. Upřímně řečeno, mnoho obchodů se značkami vůbec neobtěžuje.

Chcete-li vytvořit novou značku produktu, zadejte do pole tagy značku a stiskněte klávesu enter na klávesnici. Uvidíte, že se značka objeví pod polem.

V další části je zpracován hlavní obrázek produktu. Chcete-li přidat obrázek, klikněte na ikonu Nastavit obrázek produktu odkaz a vyberte fotografii z počítače. Uvidíte obrázek přiřazený jako hlavní pro produkt.

obrázek produktu byl přidán

Následující část je označena Galerie produktů a tam můžete přidat další fotografie produktu.

Je pravděpodobné, že pouze jedna fotka produktu nebude stačit k dobrému prodeji. Například módní značky používají v průměru 8 fotografií na produkt. Čísla se liší v jiných výklencích, takže byste se měli znovu vrátit ke své konkurenci a zjistit, jak přistupují k produktové fotografii.

Tato sekce galerie funguje stejně jako ta, která vám umožní přidat hlavní fotografii produktu. Stačí kliknout na ikonu Přidejte obrázky z galerie produktů propojit a pokračovat v nahrávání několika obrázků produktů. Klikněte na Přidat do galerie až bude hotovo.

Uvidíte je v sekci Galerie produktů.

obrázky galerie produktů

Po dokončení galerie byste nyní měli být připraveni publikovat svůj produkt na webu. Klikněte na hlavní Publikovat tlačítko v pravém horním rohu.

publikování produktu

Pokud teď půjdete Produkty → Všechny produkty na hlavním panelu WordPress uvidíte svůj nový produkt v seznamu.

produkt přidán

Jediné, co musíte udělat, je opakovat postup, dokud nedostanete všechny své produkty do obchodu. V této fázi se nemusíte potýkat s tím, jak se produkty vizuálně zobrazují návštěvníkům vašeho webu, o vše se postaráme v dalším kroku.

9. Vyberte návrh pro svůj obchod

Po přidání všech vašich produktů do databáze obchodu je nyní načase zpracovat design celého webu obchodu.

9.1. Úvod do WordPress Themes

Chcete-li získat vlastní design v obchodě s elektronickým obchodem, musíte nainstalovat tzv. Téma WordPress.

Témata WordPress jsou návrhové balíčky typu vše v jednom, které lze nainstalovat na jakýkoli web WordPress pomocí několika kliknutí.

Samotná změna designu nezmění písemný obsah webových stránek ani produkty, které v katalogu máte. To znamená, že můžete svůj design změnit později, aniž by to ovlivnilo jakýkoli obsah.

Témata WordPress můžete najít buď na oficiálních webových stránkách projektu WordPress – na WordPress.org – nebo na nesčetných jiných webech.

Získání kvalitního motivu je dovednost sama o sobě a právě googlování „skvělých témat WordPress“ vám může způsobit potíže. Ne všechna témata jsou vhodná pro práci s elektronickým obchodem.

Pokud se opravdu chcete dostat na konec tohoto, zde je samostatný zdroj, který jsme napsali na téma výběru ideálního WordPress tématu pro váš web.

U tohoto průvodce se však budeme držet toho, o čem víme, že je to kvalitní téma, které si mnoho lidí užívá, a budeme jej používat jako ukázkové téma.

Můžete si samozřejmě vybrat libovolné jiné téma, které se vám líbí, ale pokud budete mít stejné téma, bude samozřejmě následování tohoto průvodce mnohem jednodušší..

Téma, které budeme používat, se nazývá Astra.

Spusťte internetový obchod na téma Astra

Existuje několik důvodů, proč to považujeme za skvělé začátečníkové téma pro nové obchody s elektronickým obchodem:

 • Astra je rychlá a optimalizovaná pro práci na všech zařízeních.
 • Základní verze Astra je zdarma a pro nové obchody by mělo stačit začít.
 • Volitelná placená aktualizace – Astra Pro – je významným krokem pro ty majitele obchodů, kteří potřebují více funkcí, díky čemuž je Astra skvělým tématem pro růst.
 • Astra má startovací stránky. Jedná se o instalovatelné dílčí balíčky, které mění design hlavního motivu Astra tak, aby vyhovoval vašim potřebám a vašim individuálním potřebám.

9.2. Nainstalujte motiv Astra

Chcete-li nainstalovat Astra – nebo jakékoli jiné téma WordPress – přejděte na hlavní panel WordPress a klikněte na Vzhled → Motivy z hlavního postranního panelu. Poté klikněte na ikonu Přidat nový knoflík.

přidat téma

Do vyhledávacího pole zadejte „Astra“ a potom motiv nainstalujte kliknutím na jeho Nainstalujte knoflík.

nainstalovat motiv

Instalace může trvat několik sekund. Klikněte na aktivovat jakmile se objeví tlačítko.

téma aktivovat

Zobrazí se potvrzení. Vaše téma bylo nyní změněno na Astra!

Dalším krokem je instalace pěkného startovacího serveru!

Jít do Vzhled → Možnosti Astra. Toto je hlavní panel nastavení pro Astra.

astra nastavení

Většinou to projdeme za minutu, ale prozatím se zaměřme pouze na začátečníky. Pro přístup k němu klikněte na ikonu Nainstalujte si zásuvný modul pro dovozce odkaz, který je v poli Importer Starter Site vpravo nahoře.

Po dokončení procesu budete vyzváni k výběru vlastního tvůrce stránek.

„Počkej, co je tvůrce stránek?“ Tvůrci stránek jsou velmi skvělým druhem pluginu WordPress. V zásadě vám umožňují pracovat na surovém designu vašich stránek, aniž byste museli vědět, jak kódovat nebo provádět skutečný design. Nabízejí plný kutilský zážitek pro začátečníky.

Jdeme sem se stavitelem jménem Elementor. Líbí se nám, jak se srovnává s jinými staviteli.

zvolte stavitele

V dalším kroku uvidíte řadu startovacích webů, z nichž si můžete vybrat. Abychom to usnadnili, seznam filtrujeme podle Volný, uvolnit nebo eCommerce:

zdarma startovací stránky

Každý startovací server přichází s podrobným náhledem.

náhled startovací stránky

V okně náhledu můžete procházet demonstrační web, prohlédnout si jednotlivé stránky a získat dojem, jak všechno funguje.

Až budete pozitivní, že jste našli svůj design, klikněte na ikonu Import webu knoflík.

importovat web

(Ujistěte se, že je rámeček označen Odstranit dříve importované stránky je NE vybraný.)

Úvodní stránka, kterou jsem si vybral pro budování obchodu, se jmenuje Simply Natural. Byl navržen pro všechny zelené věci, díky čemuž se perfektně hodí do obchodu s rostlinami.

Samotný import může trvat několik minut, protože je nainstalováno několik prvků.

import dokončen

Kliknutím na velké modré tlačítko zobrazíte svůj nový design obchodu v celé své kráse. V této fázi bylo také importováno mnoho vzorového obsahu, ale nahradíme jej vlastním obsahem.

9.3. Přizpůsobte si Astra Design

Skvělá věc, o Astra a WordPress samotném je, že pokud se vám z jakéhokoli důvodu nelíbí váš současný design, můžete věci snadno změnit a nejsou zde žádné dovednosti kódování..

Nejprve můžete zcela přepnout na jiné téma nebo jen přejít na jiné startovací místo Astra (výše popsaný proces).

A co je nejdůležitější, můžete svůj současný design doladit přesně podle svých potřeb. To je to, co teď uděláme.

Abychom to mohli začít, pojďme na Vzhled → Přizpůsobit.

Uvidíte hlavní rozhraní WordPress Customizer.

WordPress Customizer vám umožňuje vyladit věci při spuštění internetového obchodu

Nemusíme se potýkat se vším, co tam je – pojďme prozatím zvládnout nutnost. S jistotou se můžete k tomuto panelu vrátit později a provést jemné doladění.

Nejprve přidáme logo. Klikněte na Rozvržení → Záhlaví → Identita stránek. Tam klikněte Změnit logo a nahrajte svůj vlastní design loga. Nakonec klikněte na modrou Publikovat tlačítko pro potvrzení změn.

Potvrzení nahrání loga

Chcete-li také změnit logo na domovské stránce, musíte přejít na Rozvržení → Záhlaví → Průhledná záhlaví a také tam nahrajte své logo.

Další věc, kterou můžete upravit, je poslední část paty návrhu. Chcete-li to udělat, jděte na Rozvržení → Zápatí → Zápatí. Tam upravte obě textové oblasti tak, aby obsahovaly vše, co považujete za vhodné. Toto je pravděpodobně dobré místo pro označení obchodu. Ještě jednou klikněte Publikovat až bude hotovo.

přizpůsobení dolní paty

Jak jste si všimli, v sekci Rozvržení nástroje Customizer je mnohem více možností.

přizpůsobitel možností rozložení

Neváhejte je proklikat a zjistit, co je tam, jen abyste pochopili, co je možné, pokud jde o doladění vašeho designu.

Další část, na kterou se můžete podívat, je Barvy & Pozadí.

Jakékoli změny zde jsou však zcela volitelné. V této fázi možná ještě nemáte dobrou představu o tom, co chcete, aby vaše oficiální barvy byly, takže je nejlepší experimentovat s tím jen kvůli tomu.

Pravidlo je následující:

 • Pokud máte profesionálně navržené logo pro svůj obchod a celý vizuální identifikační list (většina návrhářů vám to dá spolu s logem), pak neváhejte upravit barvy podle informací z listu.
 • Pokud nemáte na mysli konkrétní barevné schéma, ponechte výchozí neporušené.

Téma Astra umožňuje upravit barvy různých prvků na webu:

astra barvy

 • Základní barvy – barvu hlavního motivu, barvy odkazů, barvy textu a hlavní barvu pozadí.
 • Strouhanka – nastavení barev pro strouhanku (zkratkové odkazy, které mohou usnadnit navigaci po webu v určitých scénářích).
 • Záhlaví – nastavení barev pro věci v záhlaví.
 • Footer Bar – barvy spojené s zápatím.

Oblast, do které byste se měli opravdu podívat, je Typografie. Zde můžete upravit písma použitá na webu – jejich velikosti, styly a další jemnější podrobnosti.

Pojďme do podsekce s názvem Základní typografie.

základní typografie

Dobrým nápadem je experimentovat se všemi nastaveními a zobrazit kombinace velikostí a rozestupů, které se vám nejvíce líbí.

Přístup, který obecně funguje dobře, je zvětšit základní velikost písma na něco kolem 18 až 20 pixelů. Velikost písma menší než ta může být pro většinu lidí obtížně čitelná.

Kromě základní typografie můžete také upravit další nastavení typografie, pokud to chcete, ale v tomto bodě to není nutné. K těmto nastavením se můžete kdykoli vrátit, až budete mít s webem nějaké zkušenosti a budete vědět, které části chcete doladit.

Nezapomeňte uložit změny kliknutím na hlavní Publikovat před zavřením Customizer. Až budete hotovi, klikněte na ikonu X v levém horním rohu.

10. Nastavte své základní stránky

Žádný web elektronického obchodu se neobejde bez sady nezbytných stránek. Ty jsou:

 • Vlastní domovská stránka – ručně vytvořená stránka, která zdůrazňuje vaše podnikání a hlavní nabízené produkty.
 • Stránka katalogu obchodů – centrální stránka všech vašich produktů.
 • About – stránka, na které přivítáte lidi ve vašem obchodě, řekněte jim, o co jde; tvůj příběh.
 • Kontaktujte nás – stránka, na které vás mohou lidé kontaktovat přímo.
 • Zásady ochrany osobních údajů – vyžadované zákonem v mnoha zemích.
 • Další „administrační“ stránky, které umožňují nakupování – například stránka nákupního košíku, stránka pokladny a stránka uživatelského účtu.

Může to vypadat jako poměrně rozsáhlý seznam stránek a hodně, o které se musím postarat, ale mám pro vás několik dobrých zpráv. Většinu těchto stránek získáte buď samotným WooCommerce nebo tématem Astra. Stejně jako v, vše, co musíte udělat, je vstoupit a doladit tyto stránky, aby odpovídaly vašim potřebám. Podívejme se na ně jeden po druhém:

10.1. Domovská stránka

Domovská stránka je hlavní nemovitost každého obchodu s elektronickým obchodem! Je to obvykle první stránka, kterou lidé uvidí, je to ta, která určuje vaši značku a také ta, která určuje náladu toho, co se má na vašich dalších stránkách objevit..

Jak již bylo řečeno, domovské stránky mohou být obtížné zjistit, pokud je to poprvé, co spustíte web – nemluvě o webových stránkách elektronického obchodu. Hlavní otázka zněla: Co dokonce ukazujete na domovské stránce?

Je třeba zvážit několik oblíbených prvků:

 • Ukažte své logo a hlavní nabídku.
 • Použijte pěknou velkou sekci – aka hrdinskou sekci – k předvedení své hlavní tituly nebo hlavní nabídky.
 • Zvýrazněte své nejlepší kategorie produktů.
 • Seznam vašich doporučených produktů (jen hrstka, ne všechny).
 • Ukažte zákaznické reference, pokud máte nějaké.
 • Uveďte krátký popis vašeho obchodu.
 • Zvýrazněte svou aktuální nabídku nebo speciální nabídku.
 • Pozvěte lidi, aby se připojili k vašemu zpravodaji nebo seznamu e-mailů, pokud je máte.
 • Zobrazit odkazy na vaše sociální média.

Je to také skvělý okamžik, abyste se vrátili ke svému konkurenčnímu výzkumu a zjistili, co uvádějí na svých domovských stránkách. Měli byste alespoň zvážit zahrnutí některých stejných prvků do svého.

Zatímco vytváření vaší domovské stránky od nuly tak, aby zahrnovala všechny tyto prvky, může být náročné, budeme používat domovskou stránku Astra, abychom ji zvládli mnohem lépe..

Chcete-li začít, stačí navštívit svou aktuální domovskou stránku na adrese YOURDOMAIN.com.

V horním řádku klikněte na Upravit pomocí Elementoru.

editovat pomocí Elementoru

Uvidíte hlavní rozhraní tvůrce stránky Elementor:

Elementor hlavní

Elementor je velmi snadno použitelný nástroj. V zásadě stačí kliknout na prvek, který chcete upravit / upravit, a poté provést změny v levém postranním panelu.

Začněme hrdinskou částí – první částí designu stránky.

Klikněte na kteroukoli z textových sekcí na stránce a vlevo se zobrazí vyskakovací okno s textovým polem, kde můžete upravit obsah.

upravit text

Zde umístím název svého obchodu a hlavní značku. Dále přidám své logo místo vzorového obrázku. Budu také kliknout na Nakupuj teď tlačítko pro nastavení jeho cíle na stránce mého katalogu produktů – pro většinu obchodů WooCommerce je tato stránka k dispozici na adrese https://YOURDOMAIN.com/shop/.

text se změnil

Změním obrázek na pozadí také na něco svého. Chcete-li to provést, klikněte na tečkovanou ikonu, která je nahoře – možná se budete muset na chvilku podržet myší, aby se ikona objevila.

změnit pozadí

Jak vidíte, existuje spousta možností na pozadí. Nejprve změníme obrázek. Klikněte na samotný obrázek a poté vyberte nový obrázek z disku.

Pokud chcete do obrázku přidat překrytí, stačí přepnout na Pozadí překrytí v postranním panelu a poté upravte nastavení.

pozadí překrytí

Další obor podnikání, kategorie vašich produktů nebo jiné informace, které mohou být ve vašem scénáři relevantnější. O jakých „dalších informacích“ mluvím? Například Bloomscape (jeden z konkurentů, kterého jsem identifikoval během výzkumné fáze) má následující sled bloků, které představují určitý scénář „cesty zákazníka“:

Bloomscape cesta

Můžu také něco takového znovu vytvořit, pokud si myslím, že to může rezonovat s mojí zákaznickou základnou. Měli byste sledovat podobný myšlenkový experiment (pro vaši výklenek a produktovou řadu).

Myšlenkou celého tohoto bloku je představit druh informací, o které se vaši zákazníci pravděpodobně nejvíce zajímají. Pokud je vaše nabídka produktů přímá, mohou to být vaše kategorie. Pokud to potřebuje trochu více vysvětlit, můžete se rozhodnout uvést další informace, které zákazníka ještě více přivedou na palubu.

Zde je návod, jak provést změny:

Klikněte na ikony sloupců vedle každého ze tří sloupců, které obsahují obrázky, které chcete změnit. Tyto:

kategorie ikon

Na postranním panelu se zobrazí nová sekce, kde budete moci změnit pozadí a také pracovat na dalších parametrech bloků..

Změna těchto prvků funguje stejně jako úprava hlavní sekce hrdiny, kterou jsme udělali před minutou.

Pokračujte a změňte pozadí těchto bloků společně s odpovídajícími texty, aby odpovídaly zprávě, kterou chcete sdělit.

Nakonec tlačítka nasměrujte na stránky kategorií v katalogu produktů (ty lze obvykle najít na stránce YOURDOMAIN.com/product-category/CATEGORY-NAME/), na jiné místo nebo tlačítka úplně odstranit (klikněte pravým tlačítkem na tlačítko a pak Odstranit).

Zde jsou změny, které jsem provedl:

kategorie domovské stránky

Další věc, kterou můžeme udělat, je představit některé z vašich doporučovaných produktů na domovské stránce. Způsob, jakým „nabízíte“ produkt ve WooCommerce, je přejít na Všechny produkty na panelu administrátora a kliknutím na ikonu hvězdičky vedle produktů, které chcete představovat.

hlavní produkty

Astra již uvádí vaše doporučené produkty v další části domovské stránky. Vše, co musíte udělat, je upravit počet produktů, které mají být zobrazeny, a podnadpis, který tyto produkty představuje.

Chcete-li změnit počet zobrazených produktů, stačí kliknout na ikonu pera v pravém horním rohu vybraného bloku a poté změnit hodnoty v krátkém kódu vlevo.

přizpůsobit

Další částí na stránce jsou reference. Pokud máte nějaké posudky, měli byste je opravdu přidat na stránku. Stačí nahradit ukázky, které již existují.

reference

Pokud ještě nemáte žádné posudky, můžete je nahradit něčím jiným. Například, protože mnoho z mých konkurentů také ráda zahrnuje některé odkazy na články o péči o rostliny, udělám to samé místo posudků.

Abych si usnadnil život, jen změním text a obrázky uvnitř aktuálních bloků ohlasů a převedu je na bloky odkazující na mé články o péči o rostliny..

Po pár minutách, kdy se mění texty a obrázky, je výsledek:

články v blogu

Poznámka: Pokud chcete nějaké informace o tom, jak vytvořit nové blogové příspěvky (články blogu) na WordPress, máme k tomu pěkný video návod. Klikněte zde.

Pokud chcete využít poslední možnost zvýraznění jedné z vašich nabídek, můžete tak učinit v další části na domovské stránce. Podle toho upravte text a obrázky. Proces je stejný jako u všech ostatních bloků na stránce. Zde je to, co jsem stanovil:

závěrečné promo

V neposlední řadě upravme spodní nabídku tak, aby obsahovala některé klíčové odkazy a posílila naši značku.

Nejprve musíme uložit všechny změny a ukončit Elementor. Klikněte na ikonu Aktualizace tlačítko vlevo dole a poté se vraťte na svou domovskou stránku normálně.

Umístěte kurzor myši na Upravit pomocí Elementoru odkaz nahoře a poté klikněte na Zápatí stránky odkaz, který je v rozbalovací nabídce.

upravit zápatí stránky

Znovu uvidíte načtení rozhraní Elementor, ale tentokrát budete pracovat pouze v sekci zápatí.

Zápatí elementu

Část vlevo, kterou můžete použít jako místo, obsahuje rychlou zprávu o vašem obchodě a tom, co musíte nabídnout. Můžete také uvést své kontaktní informace spolu s adresou vašeho obchodu / firmy.

Stačí kliknout do tohoto bloku a začít normálně měnit text.

Ve střední části znovu přidejte logo svého obchodu a také odkaz na své profily sociálních médií.

Vpravo můžete vidět místo pro další nabídky. Teď se s tím nebudeme potýkat, protože zatím nemáme všechny stránky vytvořeny. Vrátíme se k tomu později.

Klikněte na hlavní AKTUALIZACE tlačítko ve spodní části pro uložení změn.

Pokud se nyní vrátíte na svou domovskou stránku, uvidíte svůj nový obsah v celé své kráse.

Něco, co zde opravdu chci zdůraznit, je, že i když příklad elektronického obchodu, který buduji, je prodejna rostlin, můžete vytvořit jakýkoli obchod podle stejných zásad a kroků. Tento proces se vůbec neliší.

„Dobrá, myslím, že je na čase odhalit svou domovskou stránku po všech těchto změnách! Podívejte se na to kliknutím sem.

10.2. Stránka obchodu

Vaše stránka obchodu je hlavní stránkou katalogu produktů celého elektronického obchodu. Na tomto místě mohou zákazníci procházet vše, co můžete nabídnout.

Naštěstí WooCommerce pro vás vytvoří stránku šablony přímo z brány. Vše, co musíte udělat, je přizpůsobit ji tak, aby lépe odpovídala vaší značce.

Pokud navštívíte stránku https://YOURDOMAIN.com/shop/, najdete svou stránku obchodu

Poté klikněte na ikonu Přizpůsobte odkaz, který je v horním panelu. Tím se znovu spustí rozhraní Customizer.

Jít do Rozvržení → WooCommerce → Obchod. Tam máte hrst možností.

možnosti nákupu

Než se rozhodnete změnit některé z podrobností, vraťte se zpět k průzkumu konkurence. Podívejte se, jak vaše soutěž prezentuje produkty a na co se nejvíce zaměřují. Zvažte, zda emulace některých jejich metod bude mít smysl pro vás.

Nejprve se rozhodněte, kolik sloupců chcete na stránce zobrazit. V mém výklenku se zdá, že jít se třemi je dobrá sázka.

Další, Produkty na stránku nastavení. Doporučuji vám nastavit si, aby zobrazoval všechny vaše produkty, pokud máte méně než 20, nebo jděte na 12 až 15, pokud máte více. Je to proto, abyste stránku příliš nepotlačili.

Struktura produktu oblast je místo, kde můžete přetahovat prvky kolem (stačí uchopit ikonu tří řádků) a / nebo je zviditelnit nebo zmizet (ikona oka). Experimentujte s těmito prvky, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.

Klikněte na Publikovat až bude hotovo.

⭐ Zde můžete vidět moji stránku obchodu.

10.3. Vaše jednotlivé stránky produktu

Pokud jde o vaše jednotlivé stránky produktů, výchozí design WooCommerce je již docela dobrý. Například to je to, co dostanu se svým současným nastavením až do tohoto bodu:

Produkt WooCommerce

Chcete-li provést další praktické úpravy, budete potřebovat balíčky Elementor Pro nebo Astra Pro.

 • Zde je návod, jak to udělat s Elementor Pro.
 • Zde je návod, jak to udělat s Astra Pro.

Pokud chcete, aby to bylo prozatím jednoduché, pak využijte všech věcí, které můžete udělat v hlavním poli popisu každého produktu. Přidejte různé hlavičky a příslušné popisy a obrázky.

What To, co se mi podařilo, můžete vidět pouhým dodržováním těchto zásad zde ← na mé skutečné stránce produktu.

10.4. Další povinné stránky

Seznam povinných stránek při spuštění internetového obchodu nekončí vaší domovskou stránkou a stránkami produktů. Kromě těchto, měli byste také vytvořit:

O

Vaše stránka o stránce může vyprávět příběh vaší firmy, vysvětlit, proč by se lidé měli zajímat, a ukázat některé silné stránky, které přesvědčují lidi, aby od vás kupovali versus konkurence..

Zde je dobrý návod na téma copywriting, který sestavuje přesvědčivý příběh a popis značky.

Pokud jde o to, jak vlastně dát stránku dohromady, je to opět docela snadné díky tématu Astra.

Astra již přichází s předem vyrobenou stránkou s nějakým příkladem obsahu. Najdete ji na stránce YOURDOMAIN.com/about-us/.

Už je to docela hezké a můžete jej snadno upravovat pomocí Elementoru (stejně jako na domovské stránce) – klikněte na Upravit pomocí Elementoru odkaz pokračovat.

o úpravách stránky

Stejně jako u domovské stránky pokračujte krok za krokem každým blokem na stránce, upravujte text, měňte obrázky atd., Dokud nebudete spokojeni s výsledkem a způsobem, jakým stránka reprezentuje vaši firmu.

Můžete také přidat odkaz na svou nejoblíbenější nabídku – stejnou jako jste přidali na domovskou stránku.

⭐ Pokud chcete vidět moje finální stránky o inspiraci, klikněte sem.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás může být jednoduchá stránka. Jediným účelem, který slouží, je umožnit lidem, aby vás kontaktovali přímo.

Některé z běžných prvků, které se mají na stránce zahrnout:

 • Ulice obchodu
 • Telefonní číslo
 • Emailová adresa
 • Oficiální obchodní informace
 • Otevírací doba

V tuto chvíli pro vás pravděpodobně nebude překvapení, ale Astra obsahuje připravenou stránku s kontaktem.

Najdete ji na stránce YOURDOMAIN.com/contact-us/.

Opět jej můžete upravit pomocí Elementoru.

Jedním užitečným prvkem, který je již na této stránce šablony, je kontaktní formulář. Je plně funkční a je nakonfigurován tak, aby odesílal všechny zprávy na e-mailovou adresu přidruženou k vašemu účtu administrátora WordPress.

⭐ Zde můžete vidět kontaktní stránku mého obchodu.

Zásady ochrany osobních údajů

Tato stránka je vyžadována v mnoha zemích.

WordPress vám zde poskytuje pomoc. V nabídce stránek na vás již čeká stránka zásad ochrany osobních údajů šablony. Je to typ šablony typu fill-in-the-blanks.

stránka ochrany osobních údajů

Jako obvykle u těchto věcí, musím vám říci, že nejsem právník a neměli byste považovat nic, co zde čtete, za právní radu. Vždy se obraťte na své místní úřady a získejte správné pokyny, jak připravit obsah této stránky.

Po dokončení úpravy stránky klikněte na hlavní Publikovat tlačítko pro jeho připojení online.

Informace o přepravě

Toto je stránka, která bude mezi vašimi prvními zákazníky velmi populární.

Stránka bohužel nepřichází jako šablona s WordPress, ale můžete ji snadno vytvořit od nuly.

Nejprve se vraťme na naši stránku o stránce a pokračujeme v úpravách pomocí Elementoru. Nedělejte nic, kromě klepnutí na tuto ikonu a poté Uložit jako šablonu:

uložit možnosti

To vám umožní ponechat aktuální stránku o stránce jako šablonu pro budoucí stránky. Stačí jej pojmenovat a kliknout ULOŽIT.

Nyní se vraťte na ovládací panel WordPress a přejděte na Stránky → Přidat nový. Tam klikněte na ikonu Upravit pomocí Elementoru knoflík.

editovat s Elementor novou stránku

Po spuštění rozhraní Elementor klikněte na šedou ikonu uprostřed:

načíst šablonu

Objeví se seznam některých připravených šablon. Přepněte kartu na Moje šablony. Zobrazí se vaše šablona stránky. Klepnutím importujte.

Díky tomu můžete nyní použít svůj návrh stránky jako šablonu pro nové stránky.

Vzhledem k tomu, že nyní pracujete na informační stránce o přepravě, začněte tím, že odstraníte všechny bloky, které nepotřebujete. Pravým tlačítkem myši klikněte na sekci a poté vyberte Odstranit. Po dokončení stránku uložte a ukončete rozhraní Elementor.

smazat sekci

Reklamační řád

Docela samo-vysvětlující, a ještě další stránka, kterou musíte mít při spuštění obchodu s elektronickým obchodem.

Můžete postupovat stejným způsobem jako na stránce s informacemi o dodání. Stačí vytvořit novou stránku, importovat šablonu a podle toho upravit obsah.

10.5. Vytvořte nabídku

Nyní jsme vytvořili všechny stránky, můžeme je přidat do hlavního menu webu – stránky umístěné v záhlaví a také několik nabídek zápatí pro více kontextu a přímější navigaci.

astra menu

Jak jste si všimli, téma Astra přichází s některými předem připravenými nabídkami, ale ty nejsou stoprocentně na místě. Chcete-li je změnit, nejdřív jdeme na řídicí panel WordPress, Vzhled → Nabídky. To, co vidíte, je vaše aktuální hlavní nabídka.

hlavní menu

Přidávání a odebírání stránek z nabídky je jednoduché; stačí kliknout na položku nabídky a poté Odstranit pokud ji chcete odstranit. Nebo klikněte na novou položku nabídky vlevo a později klikněte Přidat do nabídky. Položky nabídky lze přetáhnout a přetáhnout a uspořádat je.

Další nabídka, kterou budeme upravovat, je v zápatí. Elementor to zvládne, takže se vrátíme na domovskou stránku a odtud klikneme na Zápatí stránky odkaz pod hlavním Upravit pomocí Elementoru odkaz (už jsme tu byli).

upravit zápatí stránky

Přidejte odkazy na své klíčové stránky v Rychlé odkazy a Důležité odkazy sekce. Stačí kliknout na ukázkové odkazy, které jsou v současné době k dispozici, a vyměnit je za své.

Klikněte na AKTUALIZACE až bude hotovo.

Nabídka zápatí se změnila

10.6. Zvažte spuštění blogu

Posledním krokem, který můžete učinit, aby byla vaše značka přitažlivější, je zahájení blogu.

Obsahový marketing je v dnešní době jednou z nejúčinnějších metod zavádění nových prodejů. Objevilo se několik úspěšných příběhů o tom, jak značky využívaly marketing obsahu k vytvoření většího množství bzučení a prodeje.

Obsahový marketing ve své podstatě spočívá v tvorbě obsahu, který má hodnotu pro vaši zákaznickou základnu, a představuje jej tedy vaší značce. Poté, co se od vás něco dozvědějí, může být dychtivější podniknout další krok a zakoupit si některý z vašich produktů.

V mém příkladu jsou výklenky, návody a návody o péči o rostliny skvělým příkladem kusů marketingu obsahu. Lidé, kteří se chtějí dozvědět o péči o rostliny, se také pravděpodobně zajímají o získání nových rostlin.

Nejlepší způsob, jak identifikovat typy obsahu, který můžete publikovat, je opět prostřednictvím průzkumu konkurence. Podívejte se, o čem píšou a jak přistupují k tématu.

Pokud jde o technickou stránku věcí, WordPress dělá vytváření blogu velmi jednoduchým.

Nejprve jděte na Stránky znovu a vytvořte novou stránku. Pojmenujte jej „Blog“ a publikujte jej, aniž byste do něj přidávali další obsah.

Pak jděte do Nastavení → Čtení z hlavního postranního panelu. V Stránka příspěvků rozbalovací nabídka vyberte „Blog“ – stránku, kterou jste vytvořili před sekundou. Klikněte na Uložit změny.

stránka blogu

Nyní, když jdete na YOURDOMAIN.com/blog/, uvidíte svůj hlavní seznam blogů – obrácený chronologický seznam posledních příspěvků na blogu.

Chcete-li vytvořit nové příspěvky do blogu, přejděte zpět na řídicí panel WordPress a poté do Příspěvky → Přidat nový. Uvidíte, že rozhraní pro vytváření nových příspěvků je stejné jako pro vytváření stránek.

11. Rozšiřte svůj obchod o nové funkce

V této fázi je váš e-commerce obchod v podstatě funkční. Lidé mohou nakupovat produkty od vás a máte všechny povinné prvky.

Ale můžeme udělat lépe! Zde je návod, jak rozšířit svůj obchod přidáním pluginů.

11.1. Co je Plugin?

Ve větě jsou pluginy aplikace, které můžete přidat na svůj web WordPress. Poskytují vám nové funkce a nevyžadují žádné dovednosti kódování.

 • Zde je video, které vás zajímá trochu hlouběji.
 • Zde je další náš průvodce, jak nainstalovat doplňky WordPress.

11.2. Pluginy, které potřebujete

Zde jsou některé doplňky, z nichž bude mít většina obchodů s elektronickým obchodem prospěch:

Raketový batoh

Jetpack je záhadně pojmenovaný plugin, který jsem zmínil dříve v této příručce. Ve skutečnosti nejde o jednoúčelový plugin, ale o víceúčelový, který poskytuje celou řadu funkcí.

Chcete-li ji povolit, klikněte na Raketový batoh z hlavní nabídky postranního panelu na hlavním panelu WordPress.

Uvidíte uvítací obrazovku s výzvou k nastavení všeho.

nastavit jetpack

Po kliknutí na tlačítko budete přesměrováni na stránku WordPress.com, kde budete požádáni o autorizaci webu pomocí účtu WordPress.com. Pokud nemáte účet, budete si jej moci vytvořit.

Na následující obrazovce se vás Jetpack zeptá na profil vašeho webu. Vyberte „Internetový obchod“.

vyberte internetový obchod

Poté, co projdete několika dalšími obrazovkami, vás Jetpack požádá, abyste vybrali jeden z dostupných plánů. Volba je na vás, ale nemyslím si, že by většina majitelů obchodů měla prospěch z plánu nad prémií. Pokud si nejste jisti, jděte prozatím zdarma. Tlačítko je označeno Začněte zdarma podle placených plánů.

plány jetpacků

V dalším kroku vám Jetpack zobrazí obrazovku nastavení rychlého spuštění. Postupujte krok za krokem každou funkcí a aktivujte ty, které považujete za užitečné.

Zde jsou moje tipy:

 • Sledování prostojů – enable – chcete být upozorněni v případě, že váš web někdy klesne.
 • Automatické aktualizace pluginu – nepotřebný.
 • Přihlášení na WordPress.com – nepotřebný.
 • Akcelerátor stránek – enable – toto bude sloužit všem vašim obrázkům prostřednictvím serverů Jetpack a ne vašich vlastních, což bude mít pozitivní dopad na výkon vašeho webu.
 • Lazy Load Images – enable – to zajistí, že obrázky na vašich stránkách se načtou právě včas, aby si je mohl zákazník prohlédnout (více o líném načítání zde.

Až budete s těmito možnostmi hotovi, klikněte na Návrat na stránku Správce WP.

Analytika a statistiky

Přestože společnost Jetpack nabízí některé základní statistiky a analýzy, pokud se chcete podrobněji podívat na svůj web, každou podstránku, své produkty a další metriky, měli byste se zaregistrovat do služby Google Analytics (GA).

GA je bezplatný nástroj a jeho povolení na vašem webu WordPress / WooCommerce je opravdu snadné. Máme pro vás rychlý video návod.

GA sám o sobě je docela obrovský a zvládnutí to vyžaduje čas. Když se teprve začínáte, nemusíte se potýkat se všemi pokročilými věcmi.

Zaprvé, na novém webu neuvidíte mnoho poznatků z GA. Nejprve musíte přilákat některé návštěvníky, abyste naplnili všechny různé datové závorky, které GA nabízí, a to samo o sobě vyžaduje čas.

Nechte GA pracovat za závěsy měsíc nebo tak, a teprve pak se vraťte a podívejte se, co tam je.

Zálohy

V závislosti na nastavení hostingu mohou zálohy zpracovat váš hostitel již, nebo nemusí.

Pokud jste šli s plánem GoGeek na webu SiteGround, jak jsme doporučili, měli byste se o zálohy postarat.

Pokud jste se v předchozím kroku rozhodli jít s některým z placených plánů společnosti Jetpack, součástí toho jsou i zálohy.

Zde je samostatný náš návod, jak zálohovat vaše stránky.

SEO

Aka: Optimalizace vyhledávače. Jde jen o to, jak usnadnit přístup k vašemu obchodu s e-komercemi pomocí vyhledávačů a také optimalizovat.

I když SEO je samo o sobě velkým tématem, k tomu, abyste mohli začít, potřebujete znát pouze základy. Zde je náš průvodce v této věci.

Pokud opravdu chcete posunout svůj e-commerce SEO na další úroveň, měli byste investovat do WooCommerce SEO pluginu od Yoast. Umožňuje vám dále optimalizovat vaše produkty a usnadnit jejich zařazení do Googlu. Jedná se o placený plugin, který stojí ~ 50 $.

Výkon webu

Plugin Jetpack již řeší různé aspekty výkonu webu, ale stále můžeme dělat lépe.

Jde o to, že s WordPress je to, jak úžasné jsou jeho funkce, ne všechny z nich jsou super optimalizované z get-go. Nebo bych to měl přeformulovat, neznamená to, že s žádnou z těchto funkcí není nic špatného, ​​ale v některých scénářích prostě nepotřebujete všechno, co WordPress přichází. Pokud deaktivujete některé věci, které nepotřebujete, zrychlíte svůj web.

Pro zvýšení výkonu obchodu s elektronickým obchodem můžete udělat dvě věci bez přílišných potíží:

a) Získejte plugin pro ukládání do mezipaměti

Jednou z nejoblíbenějších možností v této oblasti je WP Super Cache, což je bezplatný plugin.

Zde je náš samostatný průvodce, jak jej nastavit.

b) Získejte prémiový výkonný plugin

Toto je volitelný krok, protože to bude vyžadovat malou investici z vaší strany.

Plugin, o kterém mluvím, se nazývá perfmatters a stojí 24,95 $ ročně (v době psaní).

Nabízí celou řadu nastavení souvisejících s výkonem, která jsou prezentována opravdu jasně. Pomocí tohoto pluginu můžete zakázat funkce, které nepoužíváte, a tím osvobodit WordPress od nutnosti využívat výpočetní výkon vašeho serveru k poskytování těchto funkcí, což znamená, že zrychlíte svůj web. K dispozici je také hrstka nastavení specifických pro WooCommerce.

Další platební brány

Platební brány jsou jako Harley-Davidsons: Nikdy nemůžete mít příliš mnoho.

Pokud to s vámi nebude rezonovat, pak se snažím říct, že vaši zákazníci budou při nákupu od vás vždy hledat svůj oblíbený způsob platby. A pokud to nenajdou, mohou odejít.

Hlavně se musíte ujistit, že povolujete nejvyhledávanější platební možnosti. Jednalo by se o kreditní karty (preferováno 42% nakupujících podle údajů z roku 2017, elektronické platby včetně PayPal (přednostně o 39%) a debetní karty (přednostně o 28%).

Naštěstí můžete ve WooCommerce snadno nainstalovat a povolit další platební brány – každá platební brána přichází jako plugin WordPress a lze ji nainstalovat stejným způsobem jako ostatní pluginy.

Mezi nejoblíbenější platební brány patří:

 • PayPal – ten, který jste již nainstalovali ve WooCommerce od začátku
 • Proužek
 • Náměstí

Ale je toho víc. Celý katalog platebních bran je opravdu působivý.

Pokud také podnikáte v mezinárodním měřítku, měli byste se podívat na způsoby platby, které jsou na vašem cílovém trhu oblíbené. Nejlepší způsob, jak se ujistit, že jste na správné cestě, je vidět, co vaše konkurence dělá.

Specifika nastavení každé z těchto platebních bran je trochu jiná, ale existují vývojáři a návody od vývojářů, kteří tyto brány postavili..

Automatický výpočet daně

Pokud provozujete své podnikání v USA, určitě víte, jak složité daně mohou být – zejména při prodeji přes státní hranice.

Poznámka: S tímto krokem se nemusíte obtěžovat, pokud budete prodávat pouze v jedné oblasti / zemi, kde jsou daňové sazby stejné. Například pokud je váš obchod ve Velké Británii a vy budete prodávat pouze britským zákazníkům.

WooCommerce chce usnadnit vyhledávání daní pomocí modulu WooCommerce Services. Chcete-li ji povolit, přejděte do části WooCommerce na hlavním panelu. Uvidíte banner vyzývající k vyzkoušení těchto funkcí:

WooCommerce služby

Klikněte na Připojit.

A to je vše. Od této chvíle budou vaše daně vypočítávány automaticky.

Emailový marketing

I ve věku sociálních médií, Instagramu, Facebook Stories, streamování na YouTube atd. Je to e-mail, který je stále králem, pokud jde o přímé online marketingové kanály.

Bezpočet firem jmenuje e-mail jako nejúčinnější komunikační médium ze všech, přestože je také jedním z nejstarších. Ve skutečnosti je uváděno, že e-mailový marketing produkuje návratnost investic v rozmezí 4 400%.

Co to znamená, je jednoduché: Jako majitel obchodu s elektronickým obchodem nemůžete podnikat, aniž byste z e-mailu udělali důležitou součást vaší celkové strategie.

Pro WooCommerce je k dispozici mnoho e-mailových nástrojů, ale ten, který se nám nejvíce líbí, se nazývá Jilt.

Jilt - skvělý e-mailový nástroj pro každého, kdo chce spustit internetový obchod

Jilt je freemiové řešení. Pokud máte méně než 300 kontaktů, je to zdarma. Nadto platí některé platby. Protože teprve začínáte, měli byste mít možnost používat Jilt zdarma alespoň na chvíli.

Zde vám Jilt umožňuje:

 • Posílejte uvítací e-maily novým zákazníkům.
 • Posílejte e-maily s vysíláním všem svým zákazníkům.
 • Odesílejte e-maily o opuštění košíku.
 • Děkujeme opakovaným zákazníkům.
 • Segmentujte své kontakty (na základě frekvence nákupu a dalších parametrů).
 • Odesílejte e-maily automaticky na základě činnosti zákazníka na webu.
 • Navrhujte své e-mailové zprávy přímo na panelu WordPress.

Začněte jednoduše Jiltem a zaregistrujte se pro nový účet.

První věc, kterou musíte udělat, je říct Jiltovi, jaký software váš obchod používá – to by byl „WooCommerce“.

jilt pick store

Jilt vám ukáže kroky potřebné k tomu, aby vše fungovalo.

jilt kroky

Stačí sledovat, dokud nebudete Jilt plně integrován do obchodu. Uvítací zpráva vypadá takto:

jilt Vítejte

Kliknutím na první odkaz přejdete na hlavní panel Jilt, kde se zobrazí průvodce rychlým nastavením. Jilt potřebuje znát několik podrobností, než začnete používat plný arzenál nástroje.

Co je na Jiltovi skvělé, je to, že se bezproblémově integruje s WooCommerce. Jakmile kdokoli objedná z vašeho obchodu, jeho e-mailová adresa bude přidána také do Jilt. Odtud lze osobu kontaktovat pomocí jedné z vašich předem připravených komunikačních šablon. Když už mluvíme o tom, jak nastavit své zprávy v Jilt:

Prostřednictvím Jilt můžete zpracovat několik hlavních typů komunikace. Všechny je můžete vidět na hlavním panelu:

jilt komunikace

Každá z těchto sekcí má svůj vlastní panel nastavení spolu s praktickým průvodcem rychlým startem, který vám pomůže rychle pracovat:

jilt průvodce

Jiltova síla spočívá především v jeho automatizačním modulu. Jen pomocí tohoto můžete nastavit e-maily s opuštěným vozíkem, následné nákupy po nákupu, uvítat první nákupy, odeslat poděkování a další. Zavedení těchto druhů automatizací může výrazně zlepšit váš prodej, protože přidává vašim zákazníkům více kontaktních bodů – přesně v době, kdy se o vaši nabídku nejvíce zajímají..

Díky programu Jilt je vytváření těchto automatizací opravdu snadné; stačí se řídit pokyny na obrazovce.

Jilt má pro vás také připraveno několik standardních šablon zpráv. Například, jakmile začnete vytvářet kampaň pro opuštění košíku, zobrazí se vám postupně tři připravené šablony. Jediné, co musíte udělat, je přizpůsobit je podle vašich představ a povolit kampaň.

kampaň jilt košíku

Když už mluvíme o přizpůsobení, Jilt rozhraní pro vytváření e-mailů je příjemné pracovat také, a intuitivní. Můžete přetahovat věci na místo a upravovat veškerý text.

tvůrce e-mailu s jiltem

Dobře, ale jaké kampaně byste se měli obtěžovat? To je jen na vás, ale existuje několik způsobů, jak to zjistit:

 • Znovu se vraťte ke své konkurenci. Podívejte se, co dělají. Kupte si od nich něco a podívejte se, jaká je komunikace. Vytvořte podobný proces.
 • Přejděte na Jilt a podívejte se, z jakých typů kampaní lze vybírat. Vyberte si ty, které s vámi mluví nejvíce. Jilt vám dává pro každou kampaň několik pěkných šablon, takže je ani nemusíte budovat od nuly.

jilt typy kampaně

Pokud se chcete dozvědět více o Jilt a jak jej efektivně používat ve vašem e-commerce obchodu, přečtěte si tento komplexní průvodce.

Chcete víc?

Svět skvělých pluginů WooCommerce zde nekončí. Existuje mnohem více, co můžete udělat, a mnoho dalších funkcí, které můžete získat pro svůj obchod. Zde je například seznam deseti bezplatných pluginů WooCommerce, které vám pomohou začít. To, zda skutečně některý z nich skutečně potřebujete, záleží na vašem trhu a typu nabízených produktů, ale seznam se určitě vyplatí podívat.

12. Otestujte, zda všechno funguje

S obchodem nastaveným a připraveným na provoz je nyní čas vyzkoušet každý malý mechanismus a ujistit se, že věci fungují správně.

Co dělat:

12.1. Testujte objednávky

Jděte do svého obchodu a zkuste něco koupit sami. Použijte svůj e-mail a zadejte všechna data. Zjistěte, zda můžete vidět svou objednávku na panelu WooCommerce (WooCommerce → Objednávky).

Objednávky WooCommerce

Po kliknutí na objednávku se zobrazí všechny podrobnosti potřebné k jejímu splnění – adresa zákazníka, objednané produkty, stav platby atd..

Můžete zadat několik objednávek a zjistit, jak se s nimi pracuje ve WooCommerce.

Po dokončení objednávky nezapomeňte změnit její stav. Jako tak:

stav objednávky

12.2. Vyzkoušejte platby

Při zadávání nových objednávek můžete vyzkoušet, zda platby procházejí. Chcete-li to provést, přejděte ke svému zpracovateli plateb a povolte, co se obvykle nazývá „testovací platby“ nebo „režim karantény“. Pomocí takového režimu můžete provést fiktivní platbu a zjistit, jak byla přijata v obchodě s elektronickým obchodem.

Až to budete hotovi, deaktivujte testovací režim a požádejte přítele, aby vám od vás něco objednal a pokračoval v platbě. Zjistěte, zda vše funguje i na živém nastavení.

12.3. Zkontrolujte e-maily

Při zadávání objednávek zkontrolujte, zda dostáváte e-mailová oznámení.

Zákazník by měl obdržet e-mail s potvrzením, že zadal objednávku, a také byste měli obdržet jednu. E-mail by měl být také odeslán v případě změny stavu objednávky a akcí zahájených z panelu objednávky WooCommerce (při úpravě jednotlivých objednávek).

Akce objednávky WooCommerce

Dále přejděte na Jilt a podívejte se, zda e-maily odtud vycházejí správně.

12.4. Zkontrolujte svůj mobilní design a zkušenosti

Jak jsme diskutovali dříve, v dnešní době se na mobilních zařízeních připojuje více lidí než na jejich stolních počítačích nebo laptopech. To v praxi znamená, že se musíte ujistit, že váš internetový obchod funguje správně na mobilu.

To je jednoduché: Stačí vytáhnout mobilní telefon a navštívit obchod.

Projděte všechny stránky a ujistěte se, že všechno vypadá dobře. Pokud chcete něco změnit, můžete se vrátit na danou stránku na ploše a kliknout na ikonu Upravit pomocí Elementoru odkaz znovu.

V Elementoru přepněte do zobrazení pro mobilní úpravy. Proveďte tam změny a po dokončení stránku uložte.

Elementor mobilní úpravy

Další věc, kterou můžete udělat, abyste se ujistili, že je vše v pořádku, je použití testovacího nástroje Google pro mobilní zařízení.

Zadejte adresu svého webu a podívejte se, co k tomu má Google na mysli.

výsledky mobilních testů

Pokud používáte Astra, uvidíte pozitivní výsledek.

12.5. Zkontrolujte všechny podstránky

Kromě výše uvedených úkolů také zkontrolujte, zda všechny vaše podstránky vypadají tak, jak by měly. To zahrnuje vaši stránku About, Contact page, jednotlivé stránky produktu, seznamy produktů, vyhledávání produktů na webu a každou další oblast, ke které mají zákazníci přístup..

Podívejte se také, jak váš web vypadá na různých zařízeních, jak na stolních počítačích, tak na laptopech, mobilních zařízeních a tabletech.

13. Propagujte a získejte provoz

Konečně jsme na štěstí číslo 13 – propagace vašeho elektronického obchodu. To je také nejzábavnější část celého projektu.

Musím však začít s některými špatnými zprávami: Na webu není nic takového, jako „pokud to postavíte, přijdou“.

Na web nikdo nepřijde, pokud neví, jak najít váš obchod.

To je to, o čem je propagace a marketing – dostat lidi do virtuálního prahu vašeho obchodu a pozvat je.

Protože propagace elektronického obchodu je dostatečně velkým tématem pro jeho vlastní průvodce, představíme zde pouze některé základní nápady a vyzveme vás, abyste se sami dostali na dno:

13.1. Obsahový marketing

Pojem marketingu obsahu jsem zmínil dříve v této příručce. Zásady jsou jednoduché:

Hledáte nápady na obsah, které mohou být pro vaši zákaznickou základnu zajímavé – obsah týkající se něčeho, co souvisí s výklenkem nebo produkty, které prodáváte.

Například v mém případě by to byly články a návody o péči o rostliny a souvisejících věcech.

Chcete-li zjistit, jaký populární obsah je ve vašem výklenku, vraťte se do své soutěže a podívejte se, co publikují.

Dva nástroje, které vám mohou v tomto výzkumu pomoci, jsou BuzzSumo a Ubersuggest.

buzzsumo

Stačí do pole zadat webovou adresu konkurenta a zjistit, co se objeví. Například, když se podívám na Prahu, vidím, že nejoblíbenější stránky s obsahem pro ně jsou:

 • Jak na to: Vyberte si secí stroj pro svůj závod
 • Slovo na ptáka ráje
 • Péče o rostliny: Hnojivo

Pro začátek bych mohl na tato témata napsat svůj vlastní obsah a můžete to udělat také: Zkoumejte trh → zjistěte, co lidé čtou → napište něco vlastním roztočením.

Jakmile se tam dostane dostatek obsahu a váš web se bude stále více prosazovat, budete mít přes tento obsah lidi, kteří do vašeho obchodu přicházejí, a poté si prohlédnou některé z vašich produktů. O tom je obsahový marketing.

13.2. Sociální média

Propagace vašich produktů na sociálních médiích se může zdát jako dostatečně přímočará věc, že? Obávám se, že věci jsou trochu složitější.

Výzva spočívá v tom, že neustále nemůžete neustále zasáhnout své stoupence neustálou propagací produktu.

Spíše než zveřejňování aktualizací „go here buy this“, zaměřte se na vyprávění příběhů o svých produktech.

Znovu se podívej na svou konkurenci. Zde jsou některé zprávy sociálních médií z Bloomscape:

tweet od bloomscape

Pěkná, zdánlivě nesouvisející aktualizace. Stále lidi nutí hledat.

tweet od bloomscape

Další. Jen příležitostná aktualizace, ale stále můžete vidět závod na pozadí a udržet tak mysl zákazníka na správném místě.

insta by bloomscape

Podobný styl aktualizace, tentokrát z Instagramu.

fb by bloomscape

A konečně skvělý příspěvek, který poskytuje nejen skvělou informaci, ale také lehce naštve lidi, aby šli podívat na produkty Bloomscape..

Pokud ve svém výklenku nemáte tak dobré příklady, jděte na výklenek výše a hledejte inspiraci.

13.3. Aktivní SEO práce

Získání těchto lesklých SEO pluginů je jen poloviční bitvou – nyní je musíte skutečně aktivně používat.

Protože SEO je obrovské téma, nebudeme se do něj dostat. Místo toho si prohlédněte tento podrobný průvodce základními prvky WordPress SEO.

13.4. Vytvářejte partnerství ve výklenku

Zde je kontraintuitivní pohled: Vaši konkurenti nejsou ve skutečnosti vaši konkurenti.

Bez ohledu na to, co děláte, můžete vždy spolupracovat s jiným obchodem s oblečením, jiným obchodem s kávou, jiným obchodem s rostlinami.

Přemýšlejte o tom, co byste mohli udělat společně, a jak byste mohli navzájem pomoci značkám. Oslovte nabídku. Může to být společná propagace nebo dokonce místní akce, výměna obsahu atd.

Zaměřte se na značku, která má podobnou velikost.

13.5. Sponzorujte obsah na Niche Blogy

Pokud jsou ve vašem výklenku blogy, které jsou již populární, oslovte je a nabídněte jim sponzorství obsahu – např. nabídka zaplatit za kus obsahu výměnou za zmínku o značce.

Myšlenka je, že část čtenářství tohoto blogu vás přijde zkontrolovat.

13.6. Sponzorujte podcasty a videa na YouTube

Sponzorství podcastů bylo v poslední době obrovské, stejně jako sponzorství videa.

Myšlenka je stejná: oslovíte populární kanál podcast / YouTube ve svém výklenku a nabídnete sponzorování jejich další epizody. To, co obvykle získáte výměnou, je slovní zmínka o vaší značce.

13.7. Inzerujte na Google AdWords a Facebooku

No, duh! Reklama na AdWords a Facebook je nejviditelnější věcí, kterou můžete jako majitel obchodu udělat, abyste dosáhli vyšších prodejů.

Zde jsou dva přehledné návody, jak začít s jakoukoli platformou:

 • Váš průvodce reklamami Google
 • Kompletní průvodce, jak začít s reklamami na Facebooku

13.8. Zúčastněte se místních akcí

Vsadím se, že se ve vašem městě hodně děje – zejména v létě, kdy se koná více akcí. Pokud vypadáte dostatečně tvrdě, některé z nich budou vhodné pro vaši značku, aby sponzorovaly nebo se ukázaly.

Můžete udělat několik věcí, včetně:

 • ukázat a mluvit s lidmi, nosit značkové tričko s vaším logem
 • sponzorujte akci výměnou za zmínku
 • sponzorujte akci a připravte si svůj stánek – prodávejte přímo ze stánku (pokud je to povoleno) a také posílejte lidi do vašeho elektronického obchodu.

Zde je myšlenka dostat vaši značku tam. Místní poznávání je prvním krokem k celosvětovému poznávání. Nepodceňujte sílu místních.

13.9. Vždy požádejte lidi, aby se připojili k vašemu seznamu e-mailů

Kdykoli od vás někdo nakoupí, přidají se do vaší databáze e-mailových adres. Kromě toho byste také měli přemýšlet o jiných scénářích, kdy můžete získat e-mailovou adresu dané osoby.

Například:

 • Sbírejte e-maily, když někdo přidá produkt do košíku (můžete to udělat pomocí Jilt). Děláme to proto, že průměrná míra opuštění vozíku v tomto odvětví je ~ 70%, takže získání e-mailu dané osoby dříve, než bude mít šanci opustit vozík, je dobrý nápad, protože vám umožní kontaktovat je později.
 • Požádejte o e-maily v vyskakovacím okně, když někdo čte váš obsah (můžete to provést integrací obchodu s nástrojem s názvem Sumo.

Právě tyto dvě metody časem výrazně rozšíří váš seznam kontaktů. Poté můžete svůj seznam vychovávat zasláním tipů a obsahu souvisejících s výklenkem a každý jeden z deseti e-mailů jim také nabízí nabídku produktů..

Gratulujeme!

Za prvé, gratulujeme! ��

Právě jste spustili svůj vlastní obchod s elektronickým obchodem, a pokud jste ho sledovali, udělali jste to všechno sami!

Zatímco projít těmito kroky trvá chvíli, není to tak obtížné a ušetříte spoustu peněz proti najmutí někoho, kdo pro vás provede veškerou práci. Mluvíme v rozmezí úspor 10 000 $ plus!

Pokud se chcete vrátit k některým kapitolám této příručky, zde je užitečné shrnutí:

 1. Začněte s listem nastavení obchodu
 2. Seznamte se s konkurencí
 3. Seznamte se se zákaznickou základnou
 4. Vyberte úhel
 5. Vyberte jméno
 6. Pochopte, o čem je web hosting
 7. Budování prázdného elektronického obchodu
 8. Přidat produkty do katalogu obchodů
 9. Vyberte si design pro svůj obchod
 10. Nastavte své hlavní stránky
 11. Rozšiřte obchod o nové funkce
 12. Otestujte, zda všechno funguje
 13. Propagujte a získejte provoz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me