Tri Kompanitë Pritëse të WordPress-it që rekomandohen zyrtarisht – Një prezantim video

Zgjedhja e një shërbimi të mbajtjes së uebit është një nga sfidat e para me të cilat do të përballeni kur vendosni faqen tuaj të internetit. Uebfaqja zyrtare e WordPress.org është atje për të ndihmuar, megjithatë duke rekomanduar tre kompani pritëse të WordPress, domethënë: Bluehost, DreamHost dhe SiteGround. Në këtë video do të hedhim një vështrim në secilën prej këtyre: për t’ju ndihmuar të kuptoni pikat e tyre të forta dhe të dobëta – me një mendje për t’ju ndihmuar të zgjidhni hostin e duhur për faqen tuaj të internetit.


Le të hedhim një vështrim:

Tri Kompanitë Hosting Web të rekomanduara zyrtarisht nga WordPress – Një hyrje për secilën:

Lidhje direkte për të parë videon në YouTube.

– (shënim: video kredi për Topher DeRosia – krijues i HeroPress

Transkriptimi i videos:

Përshëndetje, kjo është Topher me WinningWP! Në këtë video unë do t’ju jap një prezantim për secilën nga kompanitë e rekomanduara zyrtarisht për WordPress në internet. Por çfarë do të thotë me të vërtetë, rekomanduar zyrtarisht? Nga kush? Epo më lër të të tregoj. Ne jemi këtu në WordPress.org, dhe pikërisht këtu në menunë kryesore është një lidhje pritëse. Dhe nëse e klikojmë atë, vijmë te kjo faqe e cila ka tre hoste të rekomanduar zyrtarisht në WordPress. Ne kemi Bluehost, DreamHost dhe SiteGround. Unë do të kaloj secilën prej tyre me ju, dhe në fund ju duhet të keni një dorezë mjaft të mirë për atë që secili prej tyre është i mirë dhe cili mund të jetë i mirë për ju. Le të fillojmë me Bluehost. Bluehost është në pronësi të Endurance International Group, i cili është një kompani shumë e madhe. Ata në fakt zotërojnë qindra ndërmarrje pritëse. Bluehost u themelua në dhe aktualisht është një nga hostet më të mëdhenj të internetit. Ata punësojnë mbi njerëz në objektin e tyre në Utah dhe janë unike në atë që pothuajse të gjithë punonjësit janë në atë institucion të Jutas. Ata nuk janë përhapur në të gjithë vendin apo botën si kompanitë e tjera pritëse. Le të hedhim një vështrim në faqen e tyre të internetit. Ne do të shkojmë posaçërisht në faqen e tyre me të cilën lidhet kjo faqe, sepse nuk është faqja e tyre fillestare. Shtë një faqe e veçantë thjesht për t’u lidhur nga këtu. Këtu kemi një ofertë të veçantë për përdoruesit e WordPress. Për vetëm $. një muaj ju mund të merrni pritjen. Tani ajo që është interesante për këtë marrëveshje të veçantë, ky nuk është pritja e tyre e menaxhuar e WordPress. Ky është thjesht një pritje e thjeshtë në internet e vjetër. WordPress funksionon shumë në të, por kjo është rruga më pak e shtrenjtë për të ngritur WordPress. Me Bluehost si hostin më të madh në listën tonë, pritja me ta do të jetë si pritja me ndonjë kompani të madhe, të lëmuar. Do të ketë një sasi të madhe konsistence, mbështetja është gjithmonë atje, dhe gjithmonë ka të njëjtin nivel të cilësisë. Bluehost ka shpenzuar një kohë të madhe në mbledhjen e burimeve dhe ndërtimin e një sistemi të efektshëm për përdoruesit që të futen në bord dhe të vendosen. Ky është ndoshta pritësi që ju doni të përdorni nëse jeni vërtet, me të vërtetë vetëm fillimi. Extremelyshtë jashtëzakonisht e lirë dhe ka ndërhyrje shumë të qetë. Pra, nëse nuk jeni të kënaqur me vendosjen, do të jetë jashtëzakonisht e lehtë për ju. Le të hedhim një vështrim në hostin tjetër. DreamHost është në pronësi të pavarur. Ajo u themelua në dhe është me qendër në Los Angeles, California, dhe ata punësojnë mbi njerëz. Nga tre për të cilat po flasim, ky host është më i vjetër. Ka kaluar shumë kohë dhe kanë një përvojë të madhe. Duke qenë në Kaliforni, ata madje kanë përvojë të humbasin pjesën më të madhe të shërbimit të tyre në një tërmet dhe të rikuperohen. Le të hedhim një vështrim në faqen e tyre. Prmimi i tyre fillon nga $. një muaj dhe ka një shumëllojshmëri të planeve. Përsëri, plani themelor nuk është specifik i WordPress. Hostingshtë rregullisht pritja dhe WordPress funksionon shkëlqyeshëm atje. Por nuk menaxhohet WordPress hosting. Ndërsa këto tre të tjera blu janë në DreamPress, i cili është sistemi i tyre i menaxhuar i pritjes. Ndërsa çmimet rriten, burimet rriten gjithashtu. Pra, le të hedhim një vështrim në hostin tonë të rradhës. SiteGround është gjithashtu në pronësi të pavarur. Ajo u themelua në dhe është me qendër në Sofje, Bullgari. Ata punësojnë mbi njerëz, dhe diçka që është unike për SiteGround është se ato kanë qendra të të dhënave në pesë lokacione të ndryshme. Agoikago, Londër, Amsterdam, Milano dhe Singapor. Kjo do të thotë që faqja juaj pasqyrohet në të gjithë botën, gjë që mund ta bëjë atë shumë shpejt. Le të hedhim një vështrim në faqen e tyre. Tani lidhja e tyre shkon drejtpërdrejt në pritjen e tyre në WordPress, por ajo që është interesante në lidhje me SiteGround është se nuk ka shumë ndryshim midis pritjes së tyre të rregullt dhe mbajtjes së tyre të menaxhuar nga WordPress. Ata të dy kanë shumë karakteristika të hostimit të menaxhuar të WordPress, si kopje rezervë të automatizuar, caching dhe gjëra të tilla. Mimet e tyre fillojnë nga $. një muaj dhe shkoni deri në $. nje muaj. Nga këto tre, SiteGround është vendi ku do të shkoja nëse ju jeni mendjemadhësia më e teknologjisë. Tani nuk është e nevojshme të jeni shumë të kujdesshëm të teknologjisë, nuk është shumë e komplikuar, por ka shumë mjete në dispozicion dhe ato ju japin një fleksibilitet të madh në atë që mund të bëni. Somethingshtë diçka që është mirë të dihet për të tre këta host, është që të gjithë ofrojnë llogari falas me email me hostin tuaj. Shpesh, hostet më të shtrenjtë të menaxhuar të WordPress nuk do të ofrojnë email. E gjitha ato që ofrojnë janë hostimi i WordPress. Një tjetër gjë që të gjithë ata ofrojnë është regjistrimi i domain. Shpesh disa nga hostet më të shtrenjtë nuk ofrojnë regjistrimin e domain. Ju duhet të regjistroheni diku tjetër dhe të vendosni DNS përpara kohe. Diçka tjetër për tu përmendur është se të treja këto organizata kanë për qëllim ose individë ose organizata të vogla me buxhet më të vogël. Paketat e lidhura nga këtu janë të gjitha planet e pritjes së buxhetit. Tani që tha, duhet të të tregoj edhe një gjë. Nëse shkojmë në Bluehost dhe jemi këtu në pritjen e buxhetit të tyre, ne mund të shkojmë në pritjen, hostimin e WordPress, dhe këtu zbulojmë që për një muaj në muaj ju mund të merrni menaxhimin e menaxhuar të WordPress. Dhe çmimi mund të shkojë deri në $ $ në muaj, dhe mund të trajtojë një faqe në internet mjaft të bukur. Nëse kthehemi në DreamHost mund të bëjmë të njëjtën gjë. Ne shkojmë në WordPress Hosting dhe na çon në performancën e tyre të hostimit të WordPress. Dhe së fundi, me SiteGround, ne mund të shkojmë te Shërbimet WordPress dhe të mësojmë më shumë, dhe kjo shkon vetëm në GoGeek. Sidoqoftë, ata gjithashtu ofrojnë nën Web Hosting, Enterprise Hosting. Dhe kjo është bërë me porosi të presë. Kostoja është shumë më e lartë, por lejon që faqja juaj të rritet. Kështu që nëse filloni me një $. planin e pritjes, ju mund të shkallëzoni deri në një plan strehimi $, sepse po bëni miliona dollarë në faqen tuaj të internetit, dhe nuk keni pse të dilni nga pritësi juaj. SiteGround është unik në këtë shkallëzim. Dy të tjerët nuk shkojnë aq lart. Pra, le ta rishikojmë. Pritësit e rekomanduar gjenden në WordPress.org/hosting. Të gjithë ata janë në shënjestër të individëve ose organizatave të vogla me buxhet të vogël, dhe janë të gjithë mjaft të ngjashëm. Ata kanë opsionet e tyre unike, por të gjitha ofrojnë pritje të përbashkët, email, regjistrim domain, SSL falas dhe cetera. Bluehost është pak më i lëmuar për të ndërhyrë. Pra, nëse jeni absolutisht i ri, ai mund të jetë një vend i mirë për të filluar. DreamHost lejon më shumë fleksibilitet, është një kompani më e vogël dhe ka mbështetje të shkëlqyeshme. Kështu që ndoshta do të ishte zgjedhja ime për dikë që ka qenë rreth e rrotull një herë ose dy herë dhe e di për pritjen, por ende nuk e bën atë çdo ditë. SiteGround ofron fleksibilitetin më të madh dhe ka më shumë vegla dhe mund të shkallëzojë sa më larg. Kështu që unë do të zgjidh SiteGround nëse vërtet e dini se çfarë dëshironi dhe dëshironi të rregulloni gjërat dhe dëshironi të keni kontroll. Thënë kështu, të tre janë mikpritës të shkëlqyeshëm, ata funksionojnë mirë, dhe ata janë një vend i shkëlqyeshëm për të filluar. Nëse dëshironi të mësoni më shumë rreth WordPress, shikoni WinningWP.com.

Shikoni më shumë video …

Thingdo gjë për të shtuar?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map